Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Wrz 2017 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Pamiętacie? Na Giewont w Adidasach. Tak więc dzisiaj jest powtórka z rozrywki. Co tu dużo mówić PB rzucił bilety z WAW-ZAK i ZAK-WAW po 9 zł w jedną stronę, do tego wiadomo Ryanair za 21zł i heja robimy jeszcze raz to samo. Lecę dzisiaj o 18.50 z Gdańska i PB z WAW o 23.35 na miejscu o 7 rano. Robię zakupy w sklepie prawdziwego Polaka i ruszam do razu na Giewont. Powrót o 23.30 i samolot o 8.10. Po drodze sprawdzę czy działają kupony w nowym McD na Lotnisku w Gdańsku. ;) Relacji live nie będzie, będzie za to obszerny wpis jak wrócę. Post informacyjny, jak by ktoś widział tradycyjnie, chłopaka w niebieskich Adidasach i niebieskiej bluzie/kurtce. To wiadomo kto to, można podejść nie ugryzę. 8-)

Image
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 26 Wrz 2017 09:07 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
@macio106 Tylko nie mów,że adidasy te same co za pierwszym razem ;) Powodzenia i dobrej pogody. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Wrz 2017 09:16 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
pogode to bym sprawdzil, na kasprowym snieg...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Wrz 2017 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
@miriam te same co rok temu, widać że są "trochę używane"

@ibartek wszystko z głową. ;) W plecaku są w "w razie W" inne. Powinno być ładnie:

Image
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 28 Wrz 2017 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1330
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Dobrze, wróciłem przeżyłem. Cały i zdrowy więc lecimy z relacją.

Swoją podróż rozpocząłem od wyjścia z domu i zawiezienia przez prawnego opiekuna na lotnisko. Tam oczywiście przetestowałem nowego McD w Gdańsku o czym możecie poczytać tutaj. Lot Ryanair zaplanowany na 18:50, wszystko odbywa się planowo, na płycie stoi dość ciekawy egzemplarz Iberii.

Image

Siadam na swoje miejsce 1B, a tam niespodzianka stewardem jest Pan Jasiu, a stewardessą Pani Ola. Kto trochę lata to wie co to niedźwiadkowo i inne bajery. ;) Przy starcie miałem trochę czasu zamienić parę slow z Panem Jasiem i ewidentnie było mu głupio jak się spytałem czy podczas prezentacji zdrapek, znowu wygrała Pani z Alicante, wczoraj nie wygrała. ;) Miał jednak nową zmodyfikowaną wersję na te zdrapki (w każdym bądź razie Ja ją 1 raz słyszałem).

Image

Jeszcze w czasie lotu dowiedziałem się własnie od stewardów, że kasują krajówki od listopada. Nie powiem trochę mina zrzędła, ale co zrobić. Wylądowaliśmy wszystko poszło sprawnie to powędrowałem na taras i zauważyłem tylko ogon BVB.

Image

Pojechałem do centrum, troszkę się poszwendałem, pojeździłem metrem, i już o 23 byłem na przystanku Polskiego Busa i grzecznie czekałem na kurs o 23:45. Który finalnie podjechał o północy, a odjechał z 10 minutowym spóźnieniem. Jednak później nadrobił to na trasie. Obłożenie wynosiło 100%. Nie ma co dużo mówić, przyjemnie nie było. Trochę przed 7 autokar wjechał na dworzec, więc szybka akcja z odwiedzeniem sklepu prawdziwego Polaka zrobienie zapasów i od razu ruszam na Giewont. O godzinie 7:45 już zaczynałem wchodzić szlakiem czerwonym. O tej godzinie było jeszcze trochę wilgotno, ale z godziny na godzinę było co raz to lepiej i coraz bardziej słonecznie.

Image

Image

Image

Jak by ktoś chciał na molo to tam:

Image

Całość na wejście zajęła mi 2 godziny i 50 minut. Jak kogoś interesują "wyniki" na endomondo to niech da znać. Nie będę się jakoś rozpisywał, bo nie ma za bardzo nad czym. Poprostu wrzucę fotki, gdyż pogoda o godzinie 10 była świetna.

Image

Image

Image

O godzinie 11:30 ludzi na szczycie było już trochę, ale nie było tłoczno. Większość robi standardowy pakiet. Zdjęcie, selfie, zjedzenie czegoś i na dół. Mi udało się wejść w adidasach. Cel zaliczony, można schodzić na dół. Już po zejściu, jak zrobiłem sobie przerwę na wyżynie Kondrackiej, to zaczęły się schodzić coraz to większe grupki ludzi. Zaskoczyła mnie jednak pewna rzecz, odpoczywając na wyżynie telefon z T-Mobile przełączył się już na Słowacką sieć, troszkę dziwne, ale co zrobić.

Image

Na zejście wybrałem podobno łatwiejszy niebieski szlak. Zejście bez żadnej napinki czy pośpiechu zajęło mi 2 godziny. Wrzucę jeszcze mapkę szlaków, może komuś się przyda.

Image

Image

Schodząc do Kuźnic, obrałem kierunek Wielka Krokwia i szok zdziwienie, niedowierzanie. W kolejce do kasy nie było nikogo. Jak podeszliśmy we 2 osoby tak zaraz byliśmy już na górze.

Image

Image

Image

Po zjechaniu na dół, udałem się na stoiska z pamiątkami. Kupiłem co miałem kupić i powolutku, spacerkiem na Krupówki. Tam spożyty posiłek, posiedzenie, odpoczywanie nabranie sił i znowu w górę Krupówkami, do najlepszego sklepu na świecie w celu zakupienia artykułów spożywczych na powrót. Taki odpoczynek strasznie rozleniwił i już przyszedł moment zmęczenia i odcięcia dopływu sił, nie było co kombinować wybiła 21:00 to myk na dworzec i siedziałem sobie grzecznie do odjazdu.

Image

Polski Bus podjechał znowu z lekkim poślizgiem tak za 10-15 minut, ale trudno. Chociaż noce teraz w Zakopanym są coraz to bardziej chłodne! Podczas ładowania się do autokaru, znowu były prośby i lamenty o to aby pan mi sprzedał bilet teraz, nie dało się zrozumieć ze bilety tylko internetowo. W Krakowie sytuacja się powtórzyła znowu ktoś chciał kupić bilet u kierowcy. No cóż bywa. Standardowa gadka, jak by była kontrola to co Ja zrobię. Wiadomo. ;) W drodze powrotnej autokar wypełniony w około 75%. Do Warszawy przybył 10 minut przed czasem, więc spokojnie zdążyłem na autobus linii 331 o godzinie 6:20 i już o 6:45 byłem w terminalu gotowy i zwarty na lot powrotny. Tym razem niestety miejsce 21B więc bez szału, według moich ustalenie obłożenie wynosiło 100%.

Image

Image

Lotu niestety nie pamiętam, ponieważ zasnąłem, obudziło mnie lądowanie o 8:55. Trochę po godzinie 9 byłem już przed terminalem lotniska w Gdańsku, gdzie moja podróż dobiegła końca. Już tak na koniec, ktoś pewnie powie no idiota na giewont w Adidasach poszedł, no pajac na jeden dzień w góry przyjechał, a Ja powiem że było warto. Wydałem zawrotne 61 zł (19 zł PB +41 zł Ryan), więc niewiele, a dzień spędziłem w pięknych okolicznościach przyrody, aktywnie (łącznie wychodzone 23 km) i dobrym towarzystwie. Nie ma co się dużo rozwodzić pewnie jeszcze tam wrócę nie raz. I pewnie też będzie to na 1 dzień. ;)
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off
22 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 28 Wrz 2017 22:47 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Szacunek, piękna akcja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Wrz 2017 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Cytuj:
a Ja powiem że było warto. Wydałem zawrotne 61 zł (19 zł PB +41 zł Ryan), więc niewiele, a dzień spędziłem w pięknych okolicznościach przyrody, aktywnie (łącznie wychodzone 23 km) i dobrym towarzystwie.


Dokładnie, piona! ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 03 Paź 2017 07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
Super !
Nie dość, że w adidasach to jeszcze samolotem ! Szacun :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Lis 2017 14:56 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
Jak pan chętny panie podróżniku to zapraszam na vol.3 31.03. Sprobuje zrealizowac Twoj plan, jesli ktos jeszcze chetny wyjazd z WAW 30.03 nocleg w Ibis bronowice po 39 pln, rano PLbus do Zakopca
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Lis 2017 17:15 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Zabierz trochę zimowego szpeja, bo w samych adidasach to wtedy na pewno Ci się wejść nie uda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Lis 2017 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1325
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
A ja apeluje, żeby następnym razem zamiast Giewont vol. 3 wybrać inny cel, jest tego trochę: Kasprowy, Kościelec, Świstówka...
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Lis 2020 23:48 

Rejestracja: 24 Gru 2014
Posty: 396
Loty: 55
Kilometry: 104 070
niebieski
raczej głupota :) sandały i klapki to nie temat na góry :) buty Adasia to inna sprawa chociaż w obecnej pogodzie mogło być ciekawie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group