Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Cze 2019 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4521
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
Zaczyna się weekend, wypadałoby gdzieś wyjechać. Niestety bilety lotnicze na jutro są strasznie drogie, a ze względu na upały na pociągach nie można polegać (taki mamy klimat - choć to akurat było powiedziane w zgoła odmiennych warunkach pogodowych).

Pierwszym pomysłem był wyjazd do Lichenia, aby zobaczyć bazylikę, handel odpustowy i zasłonięty pomnik księdza pedofila. Niestety, nikt nie chciał ze mną pojechać, a to kawałek drogi. Trzeba było poszukać innego pomysłu.

Alternatywą był od miesięcy planowany wyjazd do Ciechanowa, aby zobaczyć tamtejszą wieżę ciśnień i jedną kamienicę na rynku - w terminie wycieczki okoloflajowej nie mogłem. Ale jechać tylko po to, to jednak nie wydawało mi się być wystarczająco atrakcyjnym sposobem na spędzenie soboty.

Nagle Eureka! Przypomniałem sobie o moim projekcie instagramowym @worldofdifferentworlds. Rozpocząłem go w poradziecji, ale z przekonaniem, że w Polsce szybko trochę światów dozbieram. Tylko, na razie mi to nie wychodzi i natknąłem się na razie na jeden (nawet żadnego świata alkoholi nie widziałem).

Postanowiłem w związku z tym pomóc jutro losowi i poszukać w google maps światów po drodze do Ciechanowa.

Na razie jednak idę po piwo na mecz do parafialnej Biedronki i mapy mówią mi, że po drodze coś powinno być. Sprawdzę.

Na słynnym warszawskim bazarze powinienem znaleźć dwa światy. Problem w tym, że ja ich dotychczas nie zauważyłem. Objechałem bazar i nic. Bez wielkiej nadziei postanowiłem sprawdzić od środka. Bez nadziei, ponieważ wydawało mi się, że od zewnątrz i od środka są te same sklepy. Okazało się, że nie do końca. Na początku żadnego świata nie zauważyłem, ale częściowo zostało to zrekompensowane przez znalezienie raju.

Image

Okazało się, że poszukiwany świat był zasłonięty przez ciężarówkę. Jeden. Świata pieczątek niestety nie znalazłem

Image

Ciąg dalszy jutro, po drodze na Ostrołękę, ups, sorry - Ciechanów


Ostatnio edytowany przez pabien 08 Cze 2019 22:08, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 08 Cze 2019 07:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4521
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
Perspektywa poszukiwania innych światów najwyraźniej wywołała u mnie reisefieber, zamiast obudzić się po ludzku o dziewiąte, wstalem o siódmej z minutami.

Cóż, początki ambitnych projektów bywają trudne. Co gorsza, sprawdziłem na mapie jakich światów mogę się spodziewać i sytuacja wygląda raczej nieciekawie. Głównie okna i alkohole. Ale nie poddaję się. Myślę, że jeśli czasem zjadę z glownej drogi, ciekawe światy się znajdą. Poszukiwania rozpocznę w Łomiankach, ale to później.
Na razie spróbuję jeszcze trochę się zdrzemnąć.


Ostatnio edytowany przez pabien, 08 Cze 2019 22:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
cyberpunk64 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Cze 2019 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4521
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
Tak jak się obawiałem, ze snu nic nie wyszło. Czas spakować się, dosiąść żelaznego rumaka i ruszyć w nieznane.

Image

Najbliższy świat jest całkiem niedaleko, ale czy uda się go zobaczyć?

Analiza map wykazała, że istotnym zagrożeniem w odkrywaniu nowych światów są sklepy internetowe. Trzeba dokładnie analizować lokalizację i ocenić czy w danym miejscu można liczyć na znalezienie szyldu czy witryny. Dla przykładu uznałem, że ciekawie zapowiadający się "Świat Pasji" na 99% jest jedynie wirtualny.

Wyprawa zaczęła się falstartem. Zapomniałem wziąć telefonu, a bez niego nie byłoby ani relacji live ani dokumentacji fotograficznej innych światów.

Zaczyna się druga próba.


Pierwszy i na dodatek atrakcyjnie brzmiący "Szyty Świat" okazał się prezentować mijającym witrynę przechodniom jako "tkaniny, pasmanteria, poprawki krawieckie", a więc porażka. Jadę dalej.

I tym razem sukces.

Image

Koński Świat można znaleźć w Łomiankach. Kolejny według map znajduje się dopiero w Mławie, ale może będą jakieś inne niespodzianki jak np serwis nicka (a w zasadzie połowy) naszego forumowego kolegi.
Image


Ostatnio edytowany przez pabien 08 Cze 2019 22:12, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Cze 2019 10:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Tak to widzę: ;)

Image
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 08 Cze 2019 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4521
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
Po drodze do Płońska żadnych alternatywnych światów nie dostrzegłem. Natomiast na miejscu do pierwszego, niezbyt fascynującego, wchodzi się przez centrum handlowe i jest on jakiś taki podwojony, a to raczej powinna być cechą świata, którego będę poszukiwać dopiero w Ciechanowie (i to nie będzie do końca to, czego możecie się domyślać).

Image

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 08 Cze 2019 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 434
srebrny
Nie wiem, czy po drodze...

https://goo.gl/maps/8iTixh2zivkpiKRc7
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
pabien uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Cze 2019 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
mam jeszcze to!
http://plonsk.swiatpieczatek.com/
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
pabien uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Cze 2019 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4521
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
Nie wiem czy mi się uda znaleźć te dwa światy, które mi wskazaliście. Tymczasem trafiłem do miejsca, które powinno być pierwsze w moim planie podróży, bo to mój świat na dziś.

Image

Kolejnego świata nie znalazłem, ale nie uważam tego za wielką stratę, był mało seksowny i bardzo powtarzalny. Następny planowany przystanek - Ciechanów.

Tymczasem mały OT, ale po pierwsze przystanki to też mój konik, a po wtóre on też jest nie z tej ziemi, a stoi gdzieś między Płońskiem a Ciechanowski.ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Cze 2019 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4521
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
Dojechałem do Ciechanowa. Tutaj program wizyty nie ogranicza się do poszukiwania światów.

Sam jestem ciekawy co zobaczę. Na początku jedno spostrzeżenie. Jak można zauważyć rejestracje dawnych miast wojewódzkich są dwuliterowe (BS Suwałki, PK Konin, WR Radom), Trzyliterowe są natomiast rejestracje powiatów ziemskich wokół tych miast. W Ciechanowie jest inaczej. Tu miejska rejestracja jest WCI. Ciekawe dlaczego?


Ostatnio edytowany przez pabien, 08 Cze 2019 22:13, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 08 Cze 2019 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 434
srebrny
Dwuliterowe oznaczenia mają miasta na prawach powiatu, Ciechanów z tego zaszczytu zrezygnował ;)
O miastach na prawach powiatu za Wikipedią:
Status ten, po wprowadzeniu 1 stycznia 1999 roku nowego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa, otrzymały:
-miasta liczące ponad 100 tysięcy mieszkańców,
-dawne stolice województw (poza Ciechanowem, Piłą i Sieradzem; samorządy tych miast zrezygnowały ze statusu miast na prawach powiatu),
-niektóre miasta w dużych aglomeracjach miejskich: Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Mysłowice, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Sopot, Świętochłowice, Świnoujście, Żory.
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 08 Cze 2019 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
mocno inny świat
https://muzeumciechanow.pl/utracony-swi ... 1942-roku/
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 08 Cze 2019 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4521
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
W Ciechanowie znalazłem taki trochę inny, niesztampowy świat pewnych płynów. Jedno wejście do tego świata było przy rynku. Niestety nie ma go już. Zmieniło się na Alkohole Bosman. Bałem się, że drugiemu zdarzyło się to samo. Ale nie:Image

W sumie dobrze, że nie "poalkoholowy".

Mapy pokazują jeszcze dwa światy w Ciechanowie, takie mniej ciekawe i dla mnie nie priorytetowe. Następnym odwiedzonym miejscem był zatem mój pierwotny cel wycieczki. Wspaniały, prawda? Drugi, obawiam się, istnieje tylko na starych fotografiach.

Image

Kolejny etap to Osiedle Bloki, i nie jest to wcale założenie powojenne dość powiedzieć, że "centralną przestrzenią dzielnicy został plac Adolfa Hitlera, obecny Plac Józefa Piłsudskiego."

Zaraz, zaraz coś tu się nie zgadza. W Ciechanowie nie ma placu ani nawet ulicy Piłsudskiego.

Osiedle Bloki to założenie urbanistyczne, taki nowy Ciechanów (ówczesny), nic wielkiego, budynki jak na obrazku poprzetykane nowszymi nomen omen blokami. W związku z tym zrobiłem fotkę trywialnego świata ze "śmiesznym" hasełkiem i jadę w kierunku kolejnego świata. To będzie koniec ciechanowskiego etapu wycieczki.

ImageImage


Ostatnio edytowany przez pabien, 08 Cze 2019 20:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Cze 2019 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4521
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
Ostatni świat w Ciechanowie i jednocześnie ostatni przed burzą, nie dość, że jest trywialny to jeszcze na szmacie.

Jeszcze przed jego zobaczeniem wypatrzyłem dość osobliwego blaszanego orła upamiętniającego różne fazy wojny.
Warto zwrócić uwagę, że ma on żołnierzyki pod pachami.


ImageImage

W Płońsku był jakiś zjazd foodtraków (żarciowozów), niestety nie skorzystałem - było za wcześnie, choć stały one w ładnym miejscu wśrod drzew nad stawem w centrum miasta. Kiedy zglodniałem byłem już od dawna w Ciechanowie. Akurat obob była tawerna Zorba, a w niej menu jak na obrazku.


ImageImage

Kolejne zidentyfikowane światy leżą w pięknym mazowieckim miasteczku mającym bodaj najdłuższy rynek w Europie.

Jadąc do Pułtuska można zobaczyć takie pole:

Image


Ostatnio edytowany przez pabien, 09 Cze 2019 11:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Cze 2019 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4521
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
W Pułtusku mapy pokazały mi dwa światy. Pierwszy znalazłem i bez problemu sfotografowałem.

Image

W przypadku drugiego nie dość, że nie ma go w podanej lokalizacji, to na dodatek zaczęło solidnie padać. Trochę zmokłem, ale uznałem, że muszę moknąć dalej, ponieważ wypatrzyłem świat alternatywny, choć dotyczący tej samej sfery co ten nieznaleziony.

Image

W tym czasie pogoda była już taka jak na zdjęciu poniżej. Oznacza to, że nici ze zwiedzania rynku. Pora wracać do domu.

Image

Może po drodze pojawi się coś jeszcze?

Deszcz okazał się intensywny lecz krótkotrwały, postanowiłem pojechać na słynny rynek. Byłby bardziej atrakcyjny, gdyby nie nowe dachówki i gdyby nie zamieniono go w parking dla samochodów.

Image


Ostatnio edytowany przez pabien, 08 Cze 2019 22:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 08 Cze 2019 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Na początku myślałem, że @pabien zarzucił coś niewłaściwego i ma badtripa. Ale jest to jedna z najciekawszych relacji jakie czytam, nie tylko po innych światach, ale też wgłąb pokrętnego i kreatywnego podróżniczego umysłu, jakże pięknego!!!
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 08 Cze 2019 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4521
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
@eskie dziękuję za Twoje słowa, jeszcze się do nich odniosę po zakończeniu wycieczki, ale na razie, choć już jestem prawie pod domem kontynuuję relacje live.

Wycieczka zaczęła się po drodze do Biedronki. Tak się złożyło, że w trasie wysłuchałem reklamy tej sieci. Tak, zakupy zwłaszcza w dyskoncie to czynność przyziemna. Dlatego tam światów się nie znajdzie, ale krainy, owszem.

Jedną mniej, drugą bardziej zabawną. Tu na dodatek w wersji premium.
ImageImage

To tyle relacji live z poszukiwania innych światów na północnym Mazowszu. Wycieczka się kończy, ale moje projekty instagramowe @worldofdifferentworlds podobnie jak @metroandlegs będą rozwijane dalej.


el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Cze 2019 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4521
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
Wycieczka zakończona. Przejechane 225 km, po drodze jeden mały deszcz, jedną ulewa. Odwiedzonych kilka światów i parę innych miejsc w tym przede wszystkim wieża ciśnień w Ciechanowie.

Bardzo jestem zadowolony z tej wycieczki. Podobało mi się bardzo i bardzo dobrze pisało.

Skąd w ogóle pomysł na szukanie innych światów. Stąd, że od dawna bawiło mnie to, że jeśli ktoś nie ma pomysłu jak nazwać biznes, a chce aby to brzmiało poważnie, nazywa go światem tego czym akurat się zajmuje (świat odkrywców nie do końca pasuje do tego klucza). Odnoszę wrażenie, że w ruskim mirze, światów jest więcej, ale jak widać u nas również sporo ich można znaleźć.

Ja w ogóle lubię nazwy polskich biznesów. Wszystkie te pole i exy. Dla przykładu pierwszy biznes Kulczyka nazywał się InterKulPol. Jeszcze to Kul, szkoda że nie Cul (dla parlajacych).

Na koniec jeszcze dwa zdjęcia z Płońska, gdzie znalazłem nowiutki dom kultury. Tak, nie aquapark, nie halę sportową tylko dom kultury (Miejskie Centrum Kultury). Oprócz samego faktu zainwestowania przez samorząd w taki obiekt warta odnotowania jest jego bardzo przyzwoita architektura.

ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 21 Wrz 2019 07:58 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
@pabien jeśli lubisz, żeby wyjazd miał jakiś cel, poza samym wyjazdem, to może zainteresuj się https://www.geocaching.com/play
Tak mi się skojarzyło, chociaż mam wrażenie, że pomysłów Ci nie brakuje. :)
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
pabien lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 21 Wrz 2019 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4521
Loty: 629
Kilometry: 763 849
HON fly4free
Ktoś mi ostatnio to samo mówił. Ja jednak wolę sam sobie cel poszukiwań wyznaczyć, ale najbardziej lubię odkryć coś zupełnie niespodziewanego. Podczas tej wycieczki były to: dom kultury, przystanek z rury kanalizacyjnej i pomnik 3w1 porażki-cierpienia i zwycięstwa: jak wiemy nasze były pierwsze 2, trzecie Ruscy za nas zrobili.

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group