Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 31 Paź 2018 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 31
Loty: 75
Kilometry: 74 854
-- 31 Paź 2018 11:30 --

klapio napisał(a):
Polecam do tego: Osiedle Jazdów, blok przy ul. Koziej 9, Kopiec Powstania Warszawskiego, Cmentarz Żołnierzy Włoskich, kolonia domów atrialnych przy ul. Orężnej :)

Dzięki za namiary na miejsca. Skorzystam :)

-- 31 Paź 2018 11:31 --

miriam napisał(a):
antekwpodrozy napisał(a):
Obiecałem, że nie będzie rynku i Starego Miasta, ale czy słyszeliście o Mariensztacie?

Nawet jak ktoś jeszcze nie był to chyba kojarzy jeden z pierwszych , jak nie pierwszy, barwny polski film "Przygoda na Mariensztacie" i piosenki o Warszawie z tego filmu .Jest też piosenka "Małe mieszkanko na Mariensztacie,którą śpiewał M.Fogg,I.Santor i nie tylko


Czekam na dalsze twoje nietuzinkowe odkrywanie Stolicy,a do zdjęć to masz oko i myślę dobry obiektyw ;)

Dzięki :) Obiektyw robi robotę :) (w sumie to nawet kilka różnych )

-- 31 Paź 2018 11:32 --

shoegaze napisał(a):
Co to za knajpka ta z Twin Peaks na scianie?:)

Rozumiem, że chodzi Ci o foto z knajpki z części relacji o Pradze? Jeśli tak to Chmury na 11 listopada 22. Jakies rok, albo więcej temu zdemolowali ją kibole legii po meczu z ajaxem amsterdam :(
_________________
Zapraszam na mój blog podróżniczy:
https://antekwpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 02 Lis 2018 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
swoją drogą knajpa Chmury jest własnością mojego sąsiada :D świat mały ;) i od razu sprostuje, że medialnie kibole podobno zdemolowali to miejsce....fajnie się to czytało w gazetach...ale w praktyce nic tam prawie się nie stało, sprawa rozdmuchana na potrzeby pismaków....na naprawy wydano później aż....500 zł....cóż...takie mamy media w PL... ;)

Antek - czekamy na kolejne części ;)
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off
antekwpodrozy lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 02 Lis 2018 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 31
Loty: 75
Kilometry: 74 854
W sumie po pismakach można się było tego spodziewać, ale myślałem, że serio knajpa była zniszczona. Przynajmniej tyle dobrze :)
_________________
Zapraszam na mój blog podróżniczy:
https://antekwpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 07 Lis 2018 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 31
Loty: 75
Kilometry: 74 854
Odwiedziłem dzisiaj i wczoraj kilka miejsc, które będą w następnej części.
Ulica Wieniawskiego jest fantastyczna. Byłem też na Osiedlu Jazdów - również cudo. Odnalazłem dom Hallera. Byłem też na Pradze próbując odnaleźć oryginalne obwieszczenie o wyborach prezydenckich z 1989 roku (podobno w kamienicy na rogu Stalowej i Czynszowej), ale nie znalazłem. Czy ktoś wie, czy może ono jeszcze wisi, a jeśli tak to w którym miejcu dokładnie?
_________________
Zapraszam na mój blog podróżniczy:
https://antekwpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 08 Lis 2018 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
antekwpodrozy napisał(a):
Byłem też na Pradze próbując odnaleźć oryginalne obwieszczenie o wyborach prezydenckich z 1989 roku (podobno w kamienicy na rogu Stalowej i Czynszowej), ale nie znalazłem.

Mogl ktos podprowadzic. 8-)

Btw czekam na dalsza kolejke fantastycznych zdjec, ktore daja ciekawe inspiracje tego niezwyklego miasta. :)
Na niektorych fotografiach ma sie wrazenie, jakby czas okresu miedzywojennego sie po prostu zatrzymal.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 09 Lis 2018 18:46 

Rejestracja: 14 Gru 2016
Posty: 11
Loty: 41
Kilometry: 47 673
Tam to jest jedna kamienica, która chyba będzie do zburzenia. Więc mogło to być w środku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 09 Lis 2018 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Nie myślałem, że tutaj ktoś wspomni Osiedle Przyjaźń. Łezka mi się w oku zakręciła, na wspomnienie najlepszych imprez studenckich, paru chłopaków z roku tam mieszkało i żeby nie było nie było to tak dawno ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 09 Lis 2018 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 31
Loty: 75
Kilometry: 74 854
Osiedle Przyjaźń to było największe zaskoczenie takie pozytywne z takich nieznanych mi miejsc z stolicy :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Zapraszam na mój blog podróżniczy:
https://antekwpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Lis 2018 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
@antekwpodrozy
dopiero teraz obejrzałem i przeczytałem Twoją rewelacyjną fotorelację. Super.
Tak na gorąco:
#Praga to mój ulubiony kawałek stolicy, a wielu lewobrzeżnych w ogóle na Pragę się nie zapuszcza.
Twojej i innych uwadze polecam Plac Hallera (o której to postaci rozpisał się wcześniej @pabien)- centralną część osiedla Praga II z lat 50tych. Osiedle zbudowano dla pracowników warszawskiej FSO, takie mieszkanie dostał m.in. mój niedawno zmarły wuj, pracownik fabryki. W pobliżu, na obrzeżu Zoo, znajdziesz malutki, ładny Kościół Matki Bożej Loretańskiej, jest to pozostałość (kaplica) najstarszej praskiej świątyni, w środku znajduje się, a jakże, domek loretański.
Co do bezpieczeństwa: jest całkiem dobrze. Nie boję się chodzić po zmroku, chociaż nie jestem stamtąd. Ale jak zostawicie nieprzypięty rower pod knajpą, to znika błyskawicznie, przekonał o tym się niedawno kumpel...
#Zawady
dzięki za te fotki z plaży nad Wisłą, to nasze ulubione miejsce bo też mieszkamy tuż obok wału. Dojazd autobusem jest jak najbardziej możliwy, od przystanku 163/164 trzeba dojść 1500 m. Na jednym z Twoich zdjęć widać budowę nowego mostu. Po prawej stronie zdjęcia, w stronę nowego mostku, brzeg rzeki staje się w sezonie plażą naturystów. Trzeba kiedyś warszawskie spotkanie fly4free tam urządzić... ;)
#Bulwary
mnie te nowe bulwary w okolicy Centrum Kopernik trochę drażnią, sterylne jakieś takie. Wolę odcinek pomiędzy mostami Poniatowskiego i Łazienkowskim. Najlepsza trawka, leżaki, widok na rzekę + coś na ząb są tuż przy Moście Łazienkowskim.
#Mariensztat
ta dzielnica była po wojnie raczej zbudowana na nowo niż odbudowana. Ja oczywiście nie widziałem wersji z Dwudziestolecia; z tego co wiem dzielnicę zaprojektowano od nowa w latach 40tych i z dawnej pozostało niewiele.
#Szczęśliwice
z Górki Szczęśliwickiej jest zaskakujący widok na lotnisko, polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 14 Lis 2018 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 31
Loty: 75
Kilometry: 74 854
Dzięki za rady :)
zapisałem sobie miejsca i posprawdzam w wolnym czasie :)
_________________
Zapraszam na mój blog podróżniczy:
https://antekwpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Lis 2018 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
-- 14 Lis 2018 14:52 --

sko1czek napisał(a):
Ale jak zostawicie nieprzypięty rower pod knajpą, to znika błyskawicznie, przekonał o tym się niedawno kumpel...
Tak jest nie na Pradze ale niemal na całym świecie

-- 14 Lis 2018 15:06 --

sko1czek napisał(a):
Osiedle zbudowano dla pracowników warszawskiej FSO, takie mieszkanie dostał m.in. mój niedawno zmarły wuj, pracownik fabryki.
Nie wiem kim był twój wujek i jak wszedł w posiadanie tego mieszkania ale Praga II to generalnie było osiedle dla tzw. "wybrańców losu". Niska zabudowa, dużo przestrzeni, szerokie aleje lub ulice, podwórza, place itp. A dla zwykłych roboli z FSO były wybudowane blokowiska na Bródnie.

Mało kto wie że przy obecnej ul. Namysłowskiej było bardzo ciężkie więzienie tzw. Toledo. Było to więzienie Urzędu Bezpieczeństwa i NKWD przeznaczone dla żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych oraz innych organizacji podziemnych, działające w latach 1944–1956. "Urzędowała" tam min. Julia Brystiger czyli tzw Krwawa Luna - niech po wieki wieków się smaży w piekle :twisted: . Dziś pozostał tam jedynie pomnik upamiętniający ofiary tych zbrodni. Bardzo dużo obiektów na Pradze miało takie przeznaczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 15 Lis 2018 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
@zulu
Wuj był zwykłym pracownikiem, całe swoje zawodowe życie spędził w FSO, przed emeryturą pracował przy kontroli pojazdów zjeżdżających z taśmy. Nie ustalę już z nim okoliczności zamieszkania na Szanajcy.
Czytałem, że osiedle Praga II przeznaczono (pierwotnie) dla pracowników FSO. To była priorytetowa inwestycja w skali PRL, fabryka dysponowała niespotykanie dużą pulą mieszkań dla pracowników. I przecież w latach 50tych blokowisk na Bródnie jeszcze nie wybudowano. Ale mogło być też tak, że mieszkanie przyznano jego rodzicom, bo zabrano im grunt w Konstancinie, przejęty pod budowę STOCERa.
O więzieniu Toledo nie słyszałem - dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 15 Lis 2018 16:25 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
@zulu
Gdy miałem zamieszkać na Namysłowskiej, mój Tato powiedział mi, że niedaleko było tam po wojnie więzienie, w miejscu którego stoją teraz bloki mieszkalne, i pokazał mi pomnik. Natomiast co do Krwawej Luny, to obecnie raczej uważa się, że informacje o jej sadystycznych metodach są niepotwierdzone i że to rodzaj legendy. Brystygierowa bardziej pracowała koncepcyjnie niż osobiście brała udział w przesłuchaniach.
Góra
 Profil Relacje PM off
antekwpodrozy lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 15 Lis 2018 16:26 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Mińska 25- Soho, fabryka wódki Koneser ,takie dosyć znane atrakcje praskie ale chyba tu nie było.
Jest sporo imprez -typu spacer po Pradze.
Góra
 Profil Relacje PM off
antekwpodrozy lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 15 Lis 2018 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 31
Loty: 75
Kilometry: 74 854
Odnośnie ciekawych muzeów będę robić osobna relacje. W muzeum wódki byłem, nawet w obu warszawskich

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Zapraszam na mój blog podróżniczy:
https://antekwpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 15 Lis 2018 16:30 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Nie chodzi o muzea :) a o architketurę i klimatyczne miejsca :)
Zwiedzając BUW nie idze się czytać książek ;)


Ostatnio edytowany przez jar188 15 Lis 2018 16:32, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
antekwpodrozy lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 15 Lis 2018 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 31
Loty: 75
Kilometry: 74 854
A to Soho ogólnie muszę odwiedzić

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Zapraszam na mój blog podróżniczy:
https://antekwpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 15 Lis 2018 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Arcon napisał(a):
@zulu
Natomiast co do Krwawej Luny, to obecnie raczej uważa się, że informacje o jej sadystycznych metodach są niepotwierdzone i że to rodzaj legendy. Brystygierowa bardziej pracowała koncepcyjnie niż osobiście brała udział w przesłuchaniach.
Zależy "kto uważa". Nie będę wnikał głęboko w temat bo to nie te forum ale znawca sprawcy Tadeusz M. Płużański syn Tadeusza Ludwika Płużańskiego, który był sądzony razem z Witoldem Pileckim ma na ten temat nieco odmienne zdanie. Zainteresowanych tematyką odsyłam do jego książek Bestie. Mordercy Polaków i Bestie 2. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
antekwpodrozy lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 16 Lis 2018 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
do głowy przyszło mi jeszcze bardzo ciekawe miejsce....może nie tyle co wizualnie, ale ciekawe pod względem swojej historii.No i mało kto o nim słyszał. Mowa o osiedlu Dudziarska. To taka mała enklawa, chyba najbardziej odizolowane osiedle w Warszawie. Tylko 3 bloki postawione zbudowane na pustym polu, na skrawku wolnego terenu pomiędzy wieloma liniami kolejowymi. Zaraz za jedną linią torów jest spalarnia śmieci, a niedaleko więzienie dla kobiet. Można tam dojechać tylko jedną drogą, powiedziałbym wręcz trudno tam trafić. Osiedle powstało by rozwiązać problem eksmitowanych rodzin z terenów Pragi. Od dawna towarzyszyły temu duże kontrowersje ponieważ w jednym, odizolowanym miejscu zgromadzono rodziny niezaradne życiowo, zdemoralizowane i często uzależnione od alkoholu. Strach był przed stworzeniem swoistego getta. Co ciekawe...urzędnicy wpadli wtedy na 'genialny' pomysł....i 30% mieszkań przeznaczono na mieszkania dla policjantów z ich rodzinami...z oczywistych względów mało kto z funkcjonariuszy godził się na mieszkanie w tym miejscu. Co ciekawe osiedle zbudowano w latach 90-tych, a pierwszą linię autobusową dojeżdżającą do tego miejsca doprowadzono dopiero w 2007 roku... Kilka mieszkań nigdy nie było ogrzewanych; wiele z nich nie ma także uregulowanej sytuacji prawnej – umowy najmu wygasły i nigdy nie zostały przedłużone. Kilku regularnie nie płacących lokatorów usiłowano zmobilizować do regulowania czynszu wyrokami eksmisyjnymi, ale jak twierdzą sami urzędnicy "z Dudziarskiej już się nie eksmituje, bo nie ma gdzie"....
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 16 Lis 2018 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 31
Loty: 75
Kilometry: 74 854
Czyli tacy totalni outsajderzy... Spojrzałem na google maps. Faktycznie daleko.
_________________
Zapraszam na mój blog podróżniczy:
https://antekwpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group