Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zegarek
#21 PostWysłany: 20 Lut 2017 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
A moze tego typu?

https://www.uhr.de/storm-tri-mez-black-47236/bk

Cena OK, 3 strefy czasowe, obudowa ze stali szlachetnej i wytrzymuje cisnienie wody do 3 Bar. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
 Temat postu: Re: Zegarek
#22 PostWysłany: 20 Lut 2017 15:46 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3062
złoty
Jak ma być tanio - to 13$:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#23 PostWysłany: 20 Lut 2017 19:23 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 79
Loty: 123
Kilometry: 304 081
BrunoJ napisał(a):
Od Casio się zaczęło.
Ja cały czas z opisu nie wiem czy to ma być elegancki zegarek do gajera czy bardziej sportowy, czy outdoorowy. .


Użył bym tutaj określenia "sportowa elegancja" żeby pasował zarówno do marynarki jak i t-shirt'u ;) Tissot zaproponowany przez kolegę MacKoz wygląda ciekawie i funkcjonalnie też jest przyzwoity. Z drugiej strony zaciekawiła mnie kwestia smartwatch'ów gdyż wcześniej nie zastanawiałem się w tym kierunku, a przejrzałem dziś parę stron i faktycznie da się coś wybrać nawet z nieco mniej sportowym wyglądem. Fenix 3, nie ukrywam, robi wrażenie, może jednak da się coś trochę tańszego znaleźć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#24 PostWysłany: 11 Kwi 2017 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@‌kamil8710‌

Do biura czy na wyjazd wakacyjny polecam np. takie dwa modele Citizena.
Promastera kupilem w bardzo dobrej cenie w Japonii rok temu. Od tego czasu wielokrotnie drozszy Tag Carrera Monaco spedza czas wylacznie w szufladzie :roll:


Promaster Sky Titanium Duratec DLC Eco-Drive (utwardzony tytan), ktory ma analogowy czas UTC na 'dialu' oraz czas swiatowy na dodatkowym wyswietlaczu elektronicznym a takze funkcje pokazywania Home Time na jednym oraz czasu w innej strefie na drugim wyswietlaczu jednoczesnie. WR 200, szafirowe szklo.
Bez GPS ale jest Atomic RC, ktory sprawdza sie bez zarzutu (lepiej niz GPS w moim Suunto ;)).
Cena: 500-700 EUR w zaleznosci od wersji i miejsca zakupu

Image


Royal Air Force Red Arrows Eco-Drive, stal nierdzewna, WR 100, analogowy czas UTC oraz strefy czasowe na pierscieniu.
Czerwone elementy na tarczy.
Cena: do 200 EUR :!:

Image
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#25 PostWysłany: 11 Kwi 2017 14:50 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
Wpisz w google timex expedition vibration alarm, cena powinna zamknąć się w przedziale od 80-300 zł w zależności od promocji.
Seria z alarmem wibracyjnym jest bardzo dokładna (odchylenia są minimalne) i wytrzymała. Do tego przeważnie dobrze uszczelniona (do 100 m pod wodą). Cyfry są duże i bardzo czytelne, oczywiście podświetlane, a bateria ciągnie kilka lat. Przeważnie są na silikonowym albo parcianym pasku, wygodne w razie kontaktu z wodą, pływania itd. Masz tam trzy strefy czasowe czytelnie oznaczone T1/T2/T3. Trzy alarmy z możliwością określenia dzienny, roboczy lub weekendowy, chrono i timer oraz okazjonalne alarmy na każdy dzień w roku np. ustawiasz sobie przypomnienie wizyty u lekarza. Fajną rzeczą jest ten dyskretny alarm wibracyjny. Poza tym obsługa jest bardzo intuicyjna i w tym względzie bije na głowę takie wypasione ProTreki od Casio do których potrzebna jest często instrukcja ;)

U mnie w urządzeniach mobilnych zegar samoistnie potrafił się przestawiać i było to bardzo irytujące bo te godzinne różnice niby niewielkie i na oko nie do wychwycenia, a realnie komplikowały plan dnia. Co prawda nie korzystałem z zewnętrznej apki wyświetlającej kilka stref ale po prostu sugerowałem się rzutem oka na zegar systemowy. Właśnie wtedy docenia się takie niezależne od nadajników i proste urządzenie na nadgarstku jak zwykły kwarcowy zegarek ;)

Jeśli jednak chciałbyś coś bardziej eleganckiego to Casio wypuściło zegarek dedykowany do pracy w różnych strefach i trzeba przyznać, że robi pozytywne wrażenie :geek: Casio Edifice EQB-600



Ostatnio edytowany przez baja, 11 Kwi 2017 16:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#26 PostWysłany: 11 Kwi 2017 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 758
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Witam ,

Chciałbym kupić zegarek
G-SHOCK MASTERS OF G GULFMASTER GWN1000 lub
G-shock Solar Gps Hybrid Waveceptor GPW1000V-1A GPW-1000V-1AER

Oba u nas są do kupienia za ok 2,5 tys.
Pytanie czy w Tokio w którym będę we wrześniu mogę mieć nadzieję ,że kupię go taniej.
Jeśli tak to o ile ?
Druga sprawa czy mógłby ktoś ewentualnie podać adres sklepu/ nie wiem outletu w Tokio właśnie,

Dzięki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#27 PostWysłany: 11 Kwi 2017 16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@‌J.1‌

W Tokyo na pewno kupisz taniej.
W domach towarowych np. Bic Camera znajdziesz polowki pieter poswiecone zegarkom.
Wybor Seiko, Citizenow, Casio ogromny - oczywiscie lacznie z modelami produkowanym tylko na rynek japonski.
Dodatkowo obnizki "duty free" (na paszport) oraz przy platnosci karta Visa (kredytowa takze, odwrotnie niz w polskich sklepikach, gdzie preferuja gotowke) - w sumie do kilkunastu % od juz i tak niezlej ceny.

-- 11 Apr 2017 15:11 --

baja napisał(a):
Wpisz w google timex expedition vibration alarm, cena powinna zamknąć się w przedziale od 80-300 zł w zależności od promocji.
[...]


Wlasnie OP chcialby cos mniej plastikowego, a te Timexy to raczej na trekkng, nie do biura.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
J.1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#28 PostWysłany: 11 Kwi 2017 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
J.1 napisał(a):
Witam ,

Chciałbym kupić zegarek
G-SHOCK MASTERS OF G GULFMASTER GWN1000 lub
G-shock Solar Gps Hybrid Waveceptor GPW1000V-1A GPW-1000V-1AER

Oba u nas są do kupienia za ok 2,5 tys.
Pytanie czy w Tokio w którym będę we wrześniu mogę mieć nadzieję ,że kupię go taniej.
Jeśli tak to o ile ?
Druga sprawa czy mógłby ktoś ewentualnie podać adres sklepu/ nie wiem outletu w Tokio właśnie,

Dzięki.


Proponuje sprawdzic w dzielnicy elektroniki Akihabara w Tokyo, tam gdzie Japonczycy kupuja elektronike i mi doradzali.
Czy sporo taniej wyjdzie, nie bylbym tego taki pewny.
Ja kupilem kilka lat temu (2008) aparat fotograficzny z tax-free i nie zaplacilem taniej niz w Europie. ;)
2 m-ce pozniej znalazlem ten sam model nawet taniej, bo byla akurat przecena.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#29 PostWysłany: 11 Kwi 2017 18:35 

J.1 napisał(a):
Witam ,

Chciałbym kupić zegarek
G-SHOCK MASTERS OF G GULFMASTER GWN1000 lub
G-shock Solar Gps Hybrid Waveceptor GPW1000V-1A GPW-1000V-1AER

Oba u nas są do kupienia za ok 2,5 tys.
Pytanie czy w Tokio w którym będę we wrześniu mogę mieć nadzieję ,że kupię go taniej.
Jeśli tak to o ile ?
Druga sprawa czy mógłby ktoś ewentualnie podać adres sklepu/ nie wiem outletu w Tokio właśnie,

Dzięki.

Jak bardzo Ci zależy, to w maju będę w Tokio, i mogę sprawdzić ceny paru modeli, bo też będę szukał czegoś dla siebie.
Góra
 PM off
J.1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#30 PostWysłany: 11 Kwi 2017 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 758
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Jeśli nie będzie do dla Ciebie dużym obciążeniem to byłoby idealnie.
Konkretnie chodzi mi o ten model w tej kolorystyce

G-Shock Solar Gps Hybrid Waveceptor GPW1000-1A GPW-1000-1AER

Załączniki:
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png [ 179.69 KiB | Obejrzany 13997 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#31 PostWysłany: 11 Kwi 2017 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@‌cccc‌
@‌kamil8710‌
@‌J.1‌

Moj Promaster kosztowal w Tokio rownowartosc 1900 zl, w dodatku model na rynek japonski. W Polsce - okolo 3000 zl.
W tej chwili jest w zblizonej cenie ~3000 zl (~$650 na ebay), ale oczywiscie zawsze mozna liczyc na przecene.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#32 PostWysłany: 11 Kwi 2017 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Osobiście uważam, że nie opłaca się kupować elektroniki, komórek, zegarków w Japonii. Mówię to z doświadczenia bo z powodu pracy mieszkałem w Tokio przez ponad pół roku. Nawet Japończycy latają kupować tego typu rzeczy do Hongkongu czy na Tajwan. Ale to moja opinia. Może i można kupić taniej niż w Polsce tylko ja nie wiedziałem gdzie :)
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#33 PostWysłany: 11 Kwi 2017 22:19 

J.1 napisał(a):
Jeśli nie będzie do dla Ciebie dużym obciążeniem to byłoby idealnie.

Nie będzie, o ile się przypomnisz przez 15 maja na PW.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#34 PostWysłany: 12 Kwi 2017 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Wlasnie kupilam taniutki Casio sportowy ze strefami czasowymi i baterią sloneczna. W sam raz na wypady, na delegacje tez przejdzie, tylko w wersji meskiej jest trochę wiekszy.

Cene zegarków w Tokio latwo sprawdzić, trzeba zrobic wyszukiwanie na stronie Bic Camera albo Yodobashi. Obie firmy maja mnostwo sklepow na miejscu. Nawet przy samym Shinjuku jest kilka dużych, wcale nie trzeba jechać do Akihabary. Za zakupy powyzej 5tys jenow jest duty free (podatek 8% odpada) i znizka 5% za płatność karta. Bic Camera troche oszukuje z cenami w sklepie, bo od razu pokazuje cene bez podatku, a przy tanich zakupach, nie jest to cena wlasciwa. Yodobashi ma pelne ceny i od tego odejmuje sie podatek i znizke za platnosc karta. Z reguly oba sklepy maja identyczne ceny.

Wspomniany wyzej G-shock http://www.yodobashi.com/ec/pd/100000001002337246/ troche inna koncowka modelowa, inny rynek.

Elektronika sama w sobie nie jest tansza, ale dzieki duzym sklepom mozna wszystko obejrzec na miejscu. Na dodatek jest ogromny wybór akcesoriow, często tylko na lokalny rynek. Ja zawsze kupuje akcesoria fotograficzne, bo sklepy z takimi rzeczami zniknely juz powierzchni ziemi w Europie, teraz wszystko kupuje sie online, gdzie nie mozna obejrzec, pomacac, przetestowac.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
J.1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#35 PostWysłany: 12 Kwi 2017 04:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Wspomniany wyzej CASIO GPW 1000 w Tokio bedzie kosztowal ponad 20% mniej (czyli 150-200 EUR) niz w Europie. Jak dla mnie to niezla okazja do korzystnego zakupu.
Na drugi koniec swiata specjalnie po taki zegarek nikt raczej nie pojedzie, ale jesli ktos i tak sie wybiera... Ludzie przywoza z wakacji po kilka, kilkanascie butli alkoholu "bo 10 EUR taniej", a co dopiero zegarki.
Jesli ktos ma w planach zakup bardziej luksusowego zegarka (Patek, IWC, Breitling, JLC, Rolex, Panerai, Tag etc), polecam sklep Jack Road / Betty Road (osobne butiki dla mezczyzn i kobiet) w Nakano Broadway (duzy wybor - nowe, uzywane oraz klasyki/antyki). I tu owe 20% na zegarku za kilka tys. EUR to juz sporo dla prawie kazdego.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#36 PostWysłany: 12 Kwi 2017 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 758
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
tak sobie liczę wg tego co @‌Aga_podrozniczka‌ napisała i wychodzi mi ok 2190 zł - raczej nieźle :) ( u nas średnio 2600 zł ).

Ale z drugiej strony trafiłem w międzyczasie na zegarek za 2033 zł co już jest mega dobrą ceną :
https://zegarownia.pl/zegarek-meski-cas ... oC0Ovw_wcB

Tylko tak mi przez myśl przeszło ,że może kupiony w Japonii to i tam wyprodukowany/lepszy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#37 PostWysłany: 12 Kwi 2017 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Obawiam sie, ze zegarek bedzie Made in China, niezaleznie gdzie go kupisz. Ja ze swoim dostalam liste serwisow na swiecie i 2 lata gwarancji.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#38 PostWysłany: 12 Kwi 2017 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Bardzo wiele modeli sprzedawanych w Japonii to wersje JDM (Japan Domestic Market). JDM sa 'made in Japan'.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#39 PostWysłany: 12 Kwi 2017 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Kupujac produkty JDM moze byc problem z miedzynarodowa gwarancja, gdyz sa to produkty przeznaczone na rynek w Japonii. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Zegarek
#40 PostWysłany: 12 Kwi 2017 23:06 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
dual time
http://allegro.pl/zegarek-diesel-dz7330 ... 53549.html
http://www.ceneo.pl/40504636
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group