Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 05 Sty 2019 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Najdłuższa relacja jaką kiedykolwiek czytałem, ciurkiem zajęło mi to 4 godziny :)
Dziękujemy, że wprowadzasz nas ten nie do końca poznany świat rejsów wycieczkowych i że znalazłeś czas na to, aby na bieżąco się z nami dzielić przeżyciami. Czytałem Twoje poprzednie relacje i gdy zobaczyłem zdjęcia szlaków prowadzących do wodospadu to pomyślałem, że gdzieś już to widziałem :) Tamten rejs zachęcił mnie do umieszczenia rejsu wycieczkowego na mojej liście planów i był chyba jeszcze ciekawszy niż tutaj opisywany. Czy nie brakuje Ci jednak takiego uczucia przygody, adrenaliny czy szerszego obcowania z lokalsami? Czy to "liźnięcie" danych miejsc na pewien sposób nie irytuje?
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#262 PostWysłany: 06 Sty 2019 11:35 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@Pietrucha - sam jestem zdziwiony ile tego wyszło i w takim razie dobrze, że rejs nie był dłuższy - pewnie byłoby jeszcze więcej :-) Podziwiam; ja w jednym kawałku raczej nie dałbym rady tego przeczytać.

A odpowiedź na Twoje pytanie jest bardzo prosta: Tak i Nie :-) Tak, ponieważ w niektórych miejscach (jak pobyt w La Romanie) czułem się jak na wybiegu, w jakiejś klatce dla turystów. W innych było lepiej. Na szczęście tam, gdzie mi się podoba mogę zawsze wrócić już w bardziej tradycyjnej formie. Kilka razy mi się to już zresztą zdarzyło. A nie, bo doskonale wiem na co się piszę wybierając się na rejs. Moim zdaniem każda objazdówka - czy na statku, czy w autobusie, czy jeszcze w innej formie nigdy nie zastąpi urlopu spędzonego w jednym miejscu. Ale to kwestia tego co kto lubi. Mi to w każdym razie odpowiada - co nie znaczy, że będzie odpowiadało każdemu. W związku z tym, aż tak bardzo z tego powodu nie cierpię :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Pietrucha lubi ten post.
 
      
#263 PostWysłany: 06 Sty 2019 11:44 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Nikt nikogo nie przekonuje o wyzszosci rejsow ponad stacjonarne wycieczki. Relacje tego typu pokazują jak mozna spedzić czas w innej formie. Po przeczytaniu tak bogatej w szczegoly relacji trzeba samodzielnie podjąc decyzje czy to dla nas czy nie. Mi się spodobalo co nie oznacza ze tylko rejsy są mi w głowie.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#264 PostWysłany: 15 Mar 2020 02:07 

Rejestracja: 14 Mar 2020
Posty: 26
-- 15 Mar 2020 02:05 --

@greg2014 Co byś bardziej polecał - kierunek z Karaibów do Europy czy z Europy na Karaiby? Bardziej uciążliwy jest powrót samolotem, czy wylot "tam"?
Czy najtańszy możliwy internet na takim statku - to wykupienie u nich pakietu (np. 3GB), czy zorganizowanie czegokolwiek na własną rękę?
I czy to prawda, że w dwuosobowej kabinie jest zaledwie jedno gniazdko?

-- 15 Mar 2020 02:07 --

PS. Przepraszam, jeżeli odpowiedzi są w środku relacji. Jak na razie jestem na stronie 7, ale nurtujące pytania postanowiłem zadać już teraz :)
_________________
.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#265 PostWysłany: 15 Mar 2020 11:01 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@mykerin - nie ma problemu, pytaj śmiało :-)

Odpowiadając po kolei:

1. Transatlantyki na Karaiby płyną jesienią, do Europy wracają wiosną. W związku z tym jest kwestia czy chcesz płynąć z klimatu zimniejszego do cieplejszego czy odwrotnie. Płynąc na Karaiby (to samo na Florydę czy do Ameryki Południowej) każdy kolejny dzień jest cieplejszy a na miejscu jest już bardzo ciepło. Płynąc w przeciwnym kierunku jest dokładnie na odwrót, chociaż kwiecień w basenie Morza Śródziemnego też potrafi być już ciepły. Druga różnica polega na tym, jak zorganizowana jest zmiana czasu. Płynąc na zachód, podczas odcinka przez Atlantyk, prawie każdej nocy cofasz zegarek o godzinę i pozornie możesz spać dłużej :-) W drodze do Europy noce są jakby krótsze. To główne różnice. Poza tym życie na statku zorganizowane jest podobnie, w jedną stronę i tak musisz zaliczyć długi lot (moim zdaniem bez znaczenia w którą). Pytanie też o preferencje co do okresu w roku - jednym bardziej pasuje wiosna, innym jesień :-)

2. W portach i w zasięgu sieci lądowej zasadniczo nie korzystam z internetu statkowego. Staram się zawsze znaleźć jakiegoś operatora komórkowego, który oferuje sensowny roaming. W Europie to proste, poza Europą trzeba się do tego przygotować ale w większości miejsc jest to możliwe. Ja zazwyczaj korzystam z ukraińskich kart, które oferują dobre warunki roamingu (jest na ten temat osobny wątek). Jeśli jestem w jakimś kraju dłużej, kupuję lokalną kartę SIM. Na Karaibach niestety jest o tyle nieciekawie, że niemal co wyspa to kraj i osobna karta SIM a warunki roamingowe innych operatorów (spoza Karaibów) są kiepskie. Jest kilka kart z roamingiem na prawie całe Karaiby (chyba np. karta z Trynidadu i Tobago) ale trzebaby tam być na początku wycieczki. Z kolei na Martynice i Gwadelupie oraz o ile dobrze pamiętam francuskiej części St.Marteen działa europejski roaming - pod warunkiem, że nie masz karty Playa. Natomiast jeśli chodzi o statek to korzystam z pakietów Costy - innej możliwości nie ma (tzn. teoretycznie możesz podłączyć się do wirtualnego operatora GSM o nazwie Telenor Maritime, który jest dostępny na statku - ale jeśli chodzi o transmisję danych to jest moim zdaniem jeszcze droższe). Kopalnią wiedzy nt. lokalnych kart SIM jest strona: https://prepaid-data-sim-card.fandom.co ... _with_data

3. Z gniazdkami na statkach Costy (bo zakładam, że pytanie dotyczy tego operatora) jest różnie. Zazwyczaj w kabinie są dwa gniazdka obok stolika - jedno europejskie i jedno amerykańskie. Czasami są tak blisko siebie, że po włożeniu do amerykańskiego przejściówki, nie da się korzystać z europejskiego. Na niektórych statkach zdarzyło mi się, że miałem gdzieś jeszcze dodatkowe gniazdko. Poza tym - chociaż nie rzuca się w oczy, zawsze jest gniazdko elektryczne w łazience pod sufitem (po otwarciu specjalnej klapki-tam gdzie są bezpieczniki). Zazwyczaj działa tylko jak zapalone jest światło w łazience - ale to też nie jest regułą. Z ładowaniem baterii w sprzętach trzeba sobie jakoś radzić :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
mykerin lubi ten post.
mykerin uważa post za pomocny.
 
      
#266 PostWysłany: 15 Mar 2020 23:36 

Rejestracja: 14 Mar 2020
Posty: 26
@greg2014
Bardzo dziękuję za Twoje odpowiedzi.
Czy masz wiedzę na taki specyficzny temat: czy każdego roku daty repozycji statków są takie same lub przynajmniej zbliżone? Np. teraz Costa Covidia, tfu, Costa Coronavirusia, wróć, Costa Magica miała startować z Gwadelupy do Europy 20 marca, a czy można mieć pewność, że za rok wystartuje w tym samym czasie?

Pytam, bo na jutro mam lot z Paryża do Gwadelupy, którego anulować nie mogę... ale mogę za darmo przebukować go na dowolną datę nawet i w 2021. Wybiorę datę nieco wcześniejszą, ale byłbym strasznie zawiedziony, gdyby statek wystartował np. 10 marca zamiast 20. Czy można np. gdzieś sprawdzić rozkład statku w poprzednich latach, aby wyrobić sobie jakieś rozeznanie w sytuacji?
_________________
.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#267 PostWysłany: 15 Mar 2020 23:57 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@mykerin - daty są co roku zbliżone, zmieniają się tylko statki (ale też nie zawsze).
Costa na swojej stronie usunęła cały kalendarz rejsów - nie da się nie tylko niczego zarezerwować ale nawet sprawdzić tras. Może to zwiastować jakieś przetasowania.
Bazując na niemieckim KFB, z Gwadelupy i okolicznych wysp są planowane dwa transatlantyki (w wielu wariantach):

Załącznik:
kfb.jpg
kfb.jpg [ 69.99 KiB | Obejrzany 10659 razy ]


Ostatnio edytowany przez greg2014, 15 Mar 2020 23:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
mykerin lubi ten post.
mykerin uważa post za pomocny.
 
      
#268 PostWysłany: 16 Mar 2020 00:04 

Rejestracja: 14 Mar 2020
Posty: 26
-- 15 Mar 2020 23:58 --

greg2014 napisał(a):
@mykerin - nie ma problemu, pytaj śmiało :-)

Odpowiadając po kolei:
2. W portach i w zasięgu sieci lądowej zasadniczo nie korzystam z internetu statkowego. Staram się zawsze znaleźć jakiegoś operatora komórkowego, który oferuje sensowny roaming. W Europie to proste, poza Europą trzeba się do tego przygotować ale w większości miejsc jest to możliwe. Ja zazwyczaj korzystam z ukraińskich kart, które oferują dobre warunki roamingu (jest na ten temat osobny wątek).

To ciekawe. Myślałem, że Ukraina ma bardzo drogi roaming wszędzie (kiedyś tak było). Polecasz jakąś konkretną sieć?
Cytuj:
Jeśli jestem w jakimś kraju dłużej, kupuję lokalną kartę SIM. Na Karaibach niestety jest o tyle nieciekawie, że niemal co wyspa to kraj i osobna karta SIM a warunki roamingowe innych operatorów (spoza Karaibów) są kiepskie. Jest kilka kart z roamingiem na prawie całe Karaiby (chyba np. karta z Trynidadu i Tobago) ale trzebaby tam być na początku wycieczki. Z kolei na Martynice i Gwadelupie oraz o ile dobrze pamiętam francuskiej części St.Marteen działa europejski roaming - pod warunkiem, że nie masz karty Playa.

Słyszałem, że coś z Playem jest nie tak, ale myślałem, że to dotyczyło jakiejś jednej konkretnej sytuacji. Na szczęście, mam też karty w innych sieciach - któraś zapewne zadziała...
Cytuj:
Natomiast jeśli chodzi o statek to korzystam z pakietów Costy - innej możliwości nie ma (tzn. teoretycznie możesz podłączyć się do wirtualnego operatora GSM o nazwie Telenor Maritime, który jest dostępny na statku - ale jeśli chodzi o transmisję danych to jest moim zdaniem jeszcze droższe).

O, to właściwie chciałem wiedzieć. Czyli np. 3 GB za 99 euro to najtańsza opcja.
Cytuj:
Kopalnią wiedzy nt. lokalnych kart SIM jest strona: https://prepaid-data-sim-card.fandom.co ... _with_data

Zdarzają im się różne byki (jak np. info o tym, że na Malcie możesz kupić kartę bez podawania danych).
Cytuj:
3. Z gniazdkami na statkach Costy (bo zakładam, że pytanie dotyczy tego operatora) jest różnie. Zazwyczaj w kabinie są dwa gniazdka obok stolika - jedno europejskie i jedno amerykańskie. Czasami są tak blisko siebie, że po włożeniu do amerykańskiego przejściówki, nie da się korzystać z europejskiego. Na niektórych statkach zdarzyło mi się, że miałem gdzieś jeszcze dodatkowe gniazdko. Poza tym - chociaż nie rzuca się w oczy, zawsze jest gniazdko elektryczne w łazience pod sufitem (po otwarciu specjalnej klapki-tam gdzie są bezpieczniki). Zazwyczaj działa tylko jak zapalone jest światło w łazience - ale to też nie jest regułą. Z ładowaniem baterii w sprzętach trzeba sobie jakoś radzić :-)

No właśnie. Czyli rozgałęziacz i przedłużacz... Byle by tylko jedno gniazdko udźwignęło jednoczesny pobór prądu na laptop (lub dwa), 3 lub 4 komórki, 2 powerbanki i co tam jeszcze. A, no i zapewne gdzieś również podłączony jest telewizor - czyżby do tego właśnie gniazdka?

Ciut żartobliwie napiszę, że odniosłem wrażenie, że rejs na statku trochę przypomina pobyt w sanatorium. Lenistwo, wieczorki taneczne, zbiorowe żywienie, pokazy garnków i "leczniczych" materaców, nieco przymusowa integracja. (O chlaniu nie napiszę, bo na statku ceny gryzą, więc zapewne takiego świństwa, jak w sanatoriach, nie ma. Ale za to pewnie dzieciaki wchodzą wszystkim na głowę.) Trzeba to lubić, aby czerpać z tego pełnię przyjemności. Mam rację?

-- 16 Mar 2020 00:04 --

greg2014 napisał(a):
@mykerin - daty są co roku zbliżone, zmieniają się tylko statki (ale też nie zawsze).
Costa na swojej stronie usunęła cały kalendarz rejsów - nie da się nie tylko niczego zarezerwować ale nawet sprawdzić tras. Może to zwiastować jakieś przetasowania.
Bazując na niemieckim KFB, z Gwadelupy i okolicznych wysp są planowane dwa transatlantyki (w wielu wariantach):

Załącznik:
kfb.jpg

Wow, ale dzięki! Całuję w ręce. Czyli start z Gwadelupy tańszej Costa Magiki odbędzie się 3 kwietnia 2021. A już chciałem bukować lot na 12 marca - musiałbym wówczas spędzić na Gwadelupie o wiele więcej czasu, niż mógł sobie pozwolić.

PS. Odbędzie się... o ile wszystkich nas w międzyczasie szlag nie trafi.
_________________
.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#269 PostWysłany: 16 Mar 2020 00:09 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
-- 15 Mar 2020 22:07 --

@mykerin - korzystam z Lifecella i Kyivstara - w jednym kraju lepszy jest jeden, w innym drugi. Niektórzy piszą też o ukraińskim Vodafone, ale nie korzystałem. Poczytaj wątek: internet-poza-ue-czesta-zmiana-miejsca-pobytu,135,137829 - tam znajdziesz więcej szczegółów.

Co do przedłużaczy i złodziejek nie radzę, chyba że będziesz się z nimi ukrywał. Jeśli zostaną wyłapane w bagażu lub później przez stewarda, raczej zostaną zabrane i zwrócone przy zejściu ze statku. Są traktowane tak samo jak żelazka - mogą przeciążyć sieć. Na punkcie zabezpieczeń ppoż operatorzy statków wycieczkowych mają przysłowiowego fioła. Telewizor i lodówka są podłączone prosto do ściany:-) Gniazdko niedostępne.

Jeśli chodzi o spędzanie czasu to każdy robi to co lubi. Miejsca wbrew pozorom dla wszystkich wystarczy, zawsze można znaleźć jakieś spokojne miejsce. Nigdy nie miałem w każdym razie z tym problemu i generalnie moje trzy transatlantyki bardzo miło wspominam. Dzieci na długich rejsach nie ma zazwyczaj dużo chociaż akurat na tym transatlantyku, którego dotyczy ta relacja było o dziwo inaczej. A co do przymusowej integracji to zdarza się, że jest wręcz odwrotnie - chcesz się z kimś spotkać i pomimo usilnych starań nie możecie się nigdzie znaleźć :-) Wielokrotnie to ćwiczyłem szukając się ze znajomymi po statkach.

-- 15 Mar 2020 22:09 --

Tańszy (i to zapewne znacznie) będzie raczej ten rejs tydzień później - 10.04. Rejs wcześniejszy to dwa w jednym - najpierw tygodniowe kółko po Karaibach a później właściwy transatlantyk do Europy.

W obecnej sytuacji nie byłbym pewny dat, ale czego w obecnej sytuacji można być pewnym...
Góra
 Profil Relacje PM off
mykerin lubi ten post.
mykerin uważa post za pomocny.
 
      
#270 PostWysłany: 16 Mar 2020 00:28 

Rejestracja: 14 Mar 2020
Posty: 26
Uff, przebukowałem swoje bilety na 26 marca 2021 - najpóźniejszą datę w kalendarzu Level. Masz rację, ten rejs rozpocznie się 10 kwietnia. No cóż, przedtem można będzie samodzielnie polecieć na Martynikę czy jeszcze gdzieś.

greg2014 napisał(a):
-- 15 Mar 2020 22:07 --

@mykerin - korzystam z Lifecella i Kyivstara - w jednym kraju lepszy jest jeden, w innym drugi. Niektórzy piszą też o ukraińskim Vodafone, ale nie korzystałem. Poczytaj wątek: internet-poza-ue-czesta-zmiana-miejsca-pobytu,135,137829 - tam znajdziesz więcej szczegółów.

Dziękuję. Temat do ogarnięcia...

Cytuj:
Co do przedłużaczy i złodziejek nie radzę, chyba że będziesz się z nimi ukrywał. Jeśli zostaną wyłapane w bagażu lub później przez stewarda, raczej zostaną zabrane i zwrócone przy zejściu ze statku. Są traktowane tak samo jak żelazka - mogą przeciążyć sieć. Na punkcie zabezpieczeń ppoż operatorzy statków wycieczkowych mają przysłowiowego fioła.

Wow. Tego nie wziąłem pod uwagę. Swoją drogą, w dzisiejszych czasach puszczać coś, co ma jedno gniazdko na dwie osoby - myślałem, że takie coś tylko w PKP (np. I klasa bez gniazdek). I to jeszcze z dala od łóżka. Co prawda, słyszałem (czytałem...), że ktoś potrafił odłączyć lampkę nocną, aby skorzystać z gniazdka przy łóżku, ale wolałbym nie być niemile zaskoczony.

Cytuj:
Jeśli chodzi o spędzanie czasu to każdy robi to co lubi. Miejsca wbrew pozorom dla wszystkich wystarczy, zawsze można znaleźć jakieś spokojne miejsce. Nigdy nie miałem w każdym razie z tym problemu i generalnie moje trzy transatlantyki bardzo miło wspominam. Dzieci na długich rejsach nie ma zazwyczaj dużo chociaż akurat na tym transatlantyku, którego dotyczy ta relacja było o dziwo inaczej. A co do przymusowej integracji to zdarza się, że jest wręcz odwrotnie - chcesz się z kimś spotkać i pomimo usilnych starań nie możecie się nigdzie znaleźć :-) Wielokrotnie to ćwiczyłem szukając się ze znajomymi po statkach.

A to to na pewno. Jak ktoś nie chce zostać znaleziony, to nie pozwoli się odnaleźć. Gorzej z tymi, których pominąć się nie da nijak...
_________________
.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#271 PostWysłany: 17 Mar 2020 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
To teraz dowiedz się w Level czy twój lot się odbędzie , bo od 22 marca Martynika wprowadza ograniczenia w lotach do/z Paryża . A od 18 na sąsiednie wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#272 PostWysłany: 17 Mar 2020 20:54 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
@yaacek marca 2021 ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
yaacek lubi ten post.
 
      
#273 PostWysłany: 17 Mar 2020 21:16 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Na stronie Costy z powrotem pojawił się kalendarz rejsów na rok 2021 - wygląda na to, że terminy są takie jak podałem powyżej za KFB ale nie analizowałem tras.
Mimo wszystko nie przywiązywałbym się za bardzo do tego kalendarza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#274 PostWysłany: 17 Mar 2020 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
jekyll napisał(a):
@yaacek marca 2021 ;)


:)

Po 3 godzinach panikowania jak mam wrócić z Martyniki wyłączyła mi się czujność.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group