Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Cze 2019 13:57 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 24
Witajcie! Dzisiaj rozpoczynam podróż dookoła Świata, ktorej głównym celem będzie spędzenie tygodnia na Fiji (wyspa Viti Levu i okoliczne wyspy). Relacja będzie odbywać się w miarę regularnie, zależnie od dostępności internetu. Trasę poznacie w trakcie poszczególnych odcinków:)

Zaczynamy od Monachium. Krótki layover i spróbowanie piwa w browarze na lotnisku. Następnie udaję się do Bangkoku, jest to miasto z którego zdecydowanie najtaniej jest dostać się do wielu zakątków Azji i Oceanii.

To moja pierwsza relacja, pisana na bieżąco, więc czasami w pospiechu wiec wybaczcie wszelkie błędy:)

CDN.ImageImageImageImage

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk


Ostatnio edytowany przez adamjd 15 Cze 2019 17:38, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 15 Cze 2019 17:11 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 24
Nagła zwrot akcji, skorzystałem z okazji gdy poproszono chętnych do zmiany lotu z racji przebukowania. Następny przystanek Frankfurtu, następnie Thai Airways prosto do Bangkoku.Image

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
tom971 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Cze 2019 17:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Cytuj:
i spowrotem

i z powrotem
Reszta błędów mniej kłuje w oczy... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 15 Cze 2019 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 191
niebieski
O kurczę! 600 Euro wpadło? No to część kosztów się pokryje :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
adamjd lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 15 Cze 2019 17:34 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 24
boots napisał(a):
Cytuj:
i spowrotem

i z powrotem
Reszta błędów mniej kłuje w oczy... ;)
Dziękuję Gramatycznej Policji i juz poprawiam co się da:)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Cze 2019 17:36 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 24
ponchek napisał(a):
O kurczę! 600 Euro wpadło? No to część kosztów się pokryje :D
Około 80% kosztu biletu:)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 16 Cze 2019 21:03 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 24
Zmiana lotu z Eurowings na Thai i mój pierwszy lot w A350 to zdecydowanie najlepsze elementy dotychczasowej podróży. A350 to w mojej opinii najlepszy produkt Airbusa jakim dotychczas leciałem. Jutro rano wylot do Singapuru, a potem krótki stop przed lotem na Fiji. Do tego momentu przystanki były dość krótkie ale już niedługo będzie się działo o wiele więcej. A na koniec widok z Red Sky Bar:)
ImageImageImageImage

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 22 Lip 2019 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Cze 2014
Posty: 51
Loty: 14
Kilometry: 23 172
Hej, jak wycieczka? Czekam na ciąg dalszy :D
_________________
Seszele
Korfu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Lip 2019 23:28 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3219
srebrny
adamjd napisał(a):
Zmiana lotu z Eurowings na Thai i mój pierwszy lot w A350 to zdecydowanie najlepsze elementy dotychczasowej podróży. A350 to w mojej opinii najlepszy produkt Airbusa jakim dotychczas leciałem.


A350 to fajny samolot, dopóki linia lotnicza nie zmieni go w puszkę sardynek.
Wygrałeś los na loterii lecąc A350 4-gwiazdowym Thai.
Gdybyś poleciał 5-gwiazdkową LH miałbyś zapewne inne zdanie
LH Pitch 31" Width 17"
TG Pitch 32" Width 18"

Ciekawy jestem ile LH musiała zapłacić za piątką gwiazdkę , bo ani ich biznes ani eco nie powala ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Paź 2021 05:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 495
złoty
No i jak ja mam tu kurcze planowac podroz na Fiji, jak sie komus nie chcialo relacji skonczyc???

Gdzie ja mam spac? Gdzie snorkowac?
Jak tak dalej pojdzie, to po prostu w jakims sieciowym resorcie sie zatrzymam...
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 17 Paź 2021 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7330
HON fly4free
Bezczelnie wdepnę w cudzą relację (za co przepraszam Autora) i podpowiem, że co nieco znajdziesz w mojej, od tego miejsca:

erzac-prozacu-na-lezaco-przez-swiat-25-10-12-11-2016,219,102448?start=40#p846831
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 17 Paź 2021 08:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 495
złoty
@tropikey, tak tak czytalam juz Twoja relacje. Ja niestety bede musiala zostac na glownej wyspie, bo czeka mnie test PCR przed powrotem do Japonii, wiec musze byc blisko cywilizacji.
Patrze na Coral Coast, tam hoteli sporo, snorkeling tez podobno znosny. 5 nocy tam, a 2 ostatnie w Nadi. Chce tez zobaczyc glowna wyspe, i przede wszystkim pojsc na mecz rugby, bo inaczej to mnie maz rozwiedzie.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 17 Paź 2021 11:53 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1836
srebrny
@2catstrooper
Główna wyspa może rozczarować jeżeli ktoś szuka rajskiego Fiji. Rozważ np. Yasawa, które są banalnie proste w dotarciu z Nadi. Pobyt w samym Nadi zminimalizuj do minimum, 2 noce to o 2 za dużo ;)
Jezeli koniecznie Coral Cost jest must have to ze swojej strony polecam Mango Bay.
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 17 Paź 2021 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1658
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@2catstrooper my byliśmy na Coral Coast leciutko na wschód od Sigatoki i niestety snurkowanie słabiutkie nawet w miejscach polecanych przez miejscowych. W Nadi też słabo i bez porównania do jakiejś malutkiej wysepki na którą popłynęliśmy z Nadi na jednodniową wycieczkę.
Całość wrażeń bardzo pozytywna ale snurkowanie słabe.
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 17 Paź 2021 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 495
złoty
@opo jesli nie musialabym robic testu PCR to na pewno poplynelabym na wysepki. Ale niestety musze miec dostep do transportu naziemnego na wyciagniecie reki. Rejsy gdziekolwiek odpadaja.
Przyznam sie szczerze, ze na Fiji bylam jakies 20 lat temu. Coral Coast bylo wtedy w porzadku. O ile dobrze pamietam to Mango Bay jest na totalnym odludziu, o ile od tamtych czasow cos sie w okolicy rozwinelo.

@smieci u mnie calosc dyktowana jest dostepem do kliniki, ktora zrobi mi test przed wylotem z Fiji. W ostatecznosci jest tez opcja, ze zostane w Nadi i bede robic jednodniowe wycieczki.

Wstepny plan jest taki, najpierw znalezc odpowiednia klinike, zabukowac test z dwumiesiecznym wyprzedzeniem i planowac reszte pobytu na Fidzi wedlug daty i godziny testu. Niestety Japonia nie uznaje testow antygenowych, musi byc poprawny PCR, wiec tu nie mam zbyt duzego wyboru.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Paź 2021 13:00 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1836
srebrny
Sprawdź gdzie dokładnie robią testy, to jest klucz, oczywiście nie zrobisz ich na malutkiej wysepce z jednym resortem ale są tam przecież i większe wyspy. Do tego ewentualnie można zaplanować wypad na jeden dzień do Nadi, nie trzeba tam spędzać tygodnia.
Wszystkich których znam, a którzy pojechali tylko na główną wyspę byli zawiedzeni Fiji i wcale im się nie dziwie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group