Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lut 2023 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
Na ten wyjazd złożyły się dwie rzeczy. Po pierwsze, najlepsza z żon w swojej łaskawości stwierdziła, że skoro ona jeszcze nie czuje się wystarczająco pewnie z pandemią by podróżować na inne kontynenty - to mogę sobie jakiś wyjazd czy dwa zarezerwować bez konsultacji (chyba wszyscy tutaj wiedzą jak dwugłos decyzyjny wpływa na czas zakupu). A po drugie 14 lutego 2022 okazał się być bardzo zimnym dniem. I wietrznym. Oraz deszczowym.

Cały rok grywam w piłkę na dworze i nawet jeśli przyjąć, że już przyzwyczaiłem się do duńskich zim, to czasem jak wieje i pada marznący deszcz, to człowiek ma dość. I ochotę na odmianę. Szczególnie, że po półtoragodzinnym bieganiu czeka go 20 minut rowerowania... A tu po powrocie taka fajna promka https://www.fly4free.pl/forum/dub-australia-od-1448-eur-rt,234,163605 rzuciła się w oczy. I możliwość przelecenia się na górnym pokładzie Królowej Przestworzy (747) i księcia Harrego wśród dwupokładowców (A380). Cóż, nie da się ukryć, że dłużej trwało szukanie routingu z tymi dwiema maszynami, niż przekonanie samego siebie do wizji kilku dni w australijskim cieple - nawet jeśli byłoby to za 11 miesięcy. To było w lutym zeszłego roku. Od tego czasu Swiss zmienił rozkład, Azja się otworzyła, linie lotnicze się niezbyt dostosowały - a moja praca zamieniła się w kociokwik.

Coś koło czerwca Swiss był na tyle miły, że zmienił rozkład i można było zawiesić bilet, tak by móc później lepiej dopasować długość wyjazdu do ewentualnych potrzeb. Pierwotnie przewidziałem tylko tydzień na miejscu. A że Australia to bardzo duży kontynent...

Ale zaczynamy skromnie - metro na lotnisko, tam chwila na pozamykanie spraw służbowych i lecim na druga półkulę. Pogoda podobna co rok temu, aczkolwiek o kilka stopni cieplej...

Image

Pewnie ktoś zapyta: skąd ten nic nie mówiący (i chyba troszkę mylący co do miejsca docelowego) tytuł? Cóż, w mojej pierwszej relacji @pabien zasugerował, że dużo więcej osób by przeczytało, gdyby była ona zatytułowana w sposób atrakcyjny - a nie tylko broniła się treścią (jeśli mogę sobie pozwolić na taki brak skromności). Cóż, jedni palą deale na otwartym by się dostać do TS, inni tytułami relacji... I tym sposobem "Relaksowy wyjazd do wyluzowanych ludzi" zamieniło się w to, co się zamieniło. Znaczy się, rzeczywistość uczyniła pierwotny tytuł szyderczo nietrafnym - <skórzana kurtka mode>ale nie uprzedzajmy faktów</kurtka>

Image

Sent from my AC2003 using Tapatalk


Ostatnio edytowany przez abelincoln, 03 Lut 2023 13:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 03 Lut 2023 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Chyba nie zmieścił się cały tytuł. Pewnie miało być Życie mnie mnie czasem. Sydney i Ayers Rock, czyli ta Dorotka, ta malusia, ta malusia, tańcowała dokolusia, dokolusia ...

Edit: widzę, że już jest cały. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Lut 2023 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
@igore dzięki, usunąłem ozdobniki z tytułu :D
Mam szorstką przyjaźń z taptalkiem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lut 2023 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
Pierwszy etapem jest krótki skok do Dublina - Ryanairem, bo w końcu to tylko dwie godziny. Piąteczek na lotnisku, nawet wczesny, jest dość zajęty, więc i nie dziwi kwadrans oczekiwania na kontrolę.

Image

Ponieważ jeszcze nie czas na urlop, to odwiedziłem salonik enentyr w strefie non-Schengen. Regularnie opisywany tutaj na forum, więc bez zdjęć. Praca prawie do czasu boardingu. Ale za to potem przeszedłem się po raz pierwszy połączeniem strefy C, D, E i F - i chyba jest to najlepsze miejsce na nockę na lotnisku. Sporo miejsc do leżenia i mało ludzi - opisałem w odpowiednim wątku.

Image

Wylot Ryanairem z Kopenhagi jest zawsze ciekawym doświadczeniem, gdy idzie się (długo) z ładnej, dobrze przemyślanej przestrzeni do baraku, z którego odlatują tanie linie. Nie za duży, brzydki, coraz bardziej potrzebujący remontu. W sam raz dla tanich linii.

Image

Sam lot - nuda, nic wartego wspomnienia, samolot wypełniony po dach. W Dublinie zdecydowałem się na hotel w pobliżu lotniska, bo cenowo było podobnie do centrum, rano wczesna pobudka a i shuttle bus darmowy. A potem się okazało że i tak wieczór będzie pracujący, więc niezbyt mógłbym skorzystać z atrakcji.

Image

Właściwy wyjazd zaczyna się jutro...
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 04 Lut 2023 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
Jak można marudzić będąc w podróży do Australii? Ano można – bo czasem ma się plany, marzenia, oczekiwania, ba – nawet nadzieję, a rzeczywistość okazuje się być taka, że nic tylko zacytować porucznika Czackiego

. Nawet jeśli jest się człowiekiem od więcej-niż-pół-pełnych szklanek. To będzie jeden z dwóch wpisów które stoją za pierwszą częścią tytułu relacji. Drugi powinien nastąpić we wtorek.

Tak więc, Australia – miejsce, którego nie odwiedza się zbyt często. Szczególnie w takich przyjemnych warunkach podróżniczych, więc wypadałoby skorzystać – i zrobić z tego wyjazdu niezapomniane przeżycie, coś, co będzie jeszcze wiele lat potem wywoływało uśmiech na twarzy. Dlatego korzystając z możliwości jakie daje zawieszony bilet, przygotowałem sobie plan na 3 tygodniowy wyjazd. I pod koniec września złożyłem wniosek o urlop. Jeśli ktoś czytał moją relację z Brazylii, to wspomniałem tam o ciągłych zmianach w mojej pracy i to jest wciąż jedyną stałą okolicznością. Ale że zawsze byłem wyznawcą życiowego motta niejakiego Bigosa* z „Pan Samochodzik i straszny dwór”, więc dopóki się uczę nowych rzeczy i mam ciekawe zadania, to się nie przejmuję zmianami. Ale chyba ta wspomniana wcześniej szklanka pękła. Ale tym zajmę się po powrocie.

Jako że wiem, że płodozmian zadań pracowych spowoduje, iż w pierwszym półroczu będę miał tak na dobrą sprawę tylko czas w lutym na kilka tygodni nieobecności, to chciałem wyjazd do Australii zaplanować wtedy. No i przypomniałem się z wnioskiem w październiku, listopadzie, grudniu… Aż w styczniu sięgnąłem po cięższe działa i wspomniałem osobie odpowiedzialnej za klepnięcie tego wniosku, iż dni przeniesione z poprzedniego roku, według naszego HRu, trzeba zużyć w Q1. Cóż, osoby z wielkim ego nie lubią być zmuszane do robienia tego, na co najwyraźniej nie mają ochoty, więc i owa osoba zrobiła to co musiała – ale tak, by poszło to w pięty. Czyli zaakceptowała te 5 przeniesionych dni. Tylko.

Ok, Australia nie Mars, jest szansa, że kiedyś tam wrócę – będzie dobrze. Zaczynam dzwonić do Swissa. Osoby, które śledzą wątek poświęcony tej linii pewnie widziały mój wpis, ale przypomnę. Odbiłem się od kilkunastu konsultantów z tymi moimi sztywnymi datami. W sensie, chciałem sobie troszkę skomplikować europejskie doloty, żeby więcej mil zebrać. Nie ma szans, zmiana tylko jeśli nie ma dostępności. OK, nie ma problemu, tajskie żarcie w Bangkoku, wieczór na mieście w Singapurze – no i górne pokłady 747 i 380, będzie dobrze. Tia… Najwyraźniej w grupie Lufthansy ostatnio zaczęto korzystać z podręczników biznesowych Henry’ego Forda. Z moimi sztywnymi datami (w końcu tylko 5 dni urlopu) to sobie mogę wybrać każdy routing, pod warunkiem że będzie to DUB-YYZ-SFO-SYD. No ewentualnie jak skrócę pobyt o jeden dzień to mogę zamienić lewacką Kalifornię na prawdziwie (h)amerykański Texas… A że chciałem poznać smaki Heimatu czy też sprawdzić, czy poprawił się live cooking w saloniku w Zurychu? Cóż, ESTA welcome to.

Tak więc tajski masaż poszedł się kochać, Jumbojet dołączył, Singapur też był chętny na tą orgietkę, a rafa koralowa zanikała. Tego dnia moim jedynym pomysłem planistycznym było dotarcie do zachodniej Australii, do uroczego Kalgoorlie, gdzie przy ulicy Hannan 135 jest hotel oraz bar. I napicie się tam piwa**. No ale, już nie mam 15 lat, więc ten pomysł sobie odpuściłem, a dokładniejsze planowanie tych kilku dni down under zrobię zgodnie z podejściem Scarlett O’hara. Jutro.

Załącznik:
map1.PNG
map1.PNG [ 29.86 KiB | Obejrzany 5349 razy ]

Załącznik:
map2.PNG
map2.PNG [ 64.23 KiB | Obejrzany 5349 razy ]


Następnego dnia rzeczywistość okazała się taka sama i ceny przelotów to Ayers oraz dostępnych hoteli na miejscu – znowu, w sztywnych datach na 3 tygodnie przed wyjazdem – spowodowały kolejne cytowania Demonów Wojny Pasikowskiego. No, ale, z drugiej strony, skoro stać mnie na koniaczek (podwójny) na rozpoczęcie wyjazdu, to – cytując Sienkiewicza tym razem – raz maty rodyła. Ale, nie będzie podsumowania kosztów na koniec. Po co się denerwować?

Image

* Grunt to się nie przejmować i mieć wygodne buty
**https://www.reddit.com/r/trashy/comments/tt0oh2/have_a_buttweiser/
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 04 Lut 2023 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
Tak jak wspominałem, lot był spóźniony, ponoć z powody pogody w Toronto - ale patrząc na historię, to chyba często mają tam tego typu sytuację. W każdym bądź razie przesiadka będzie krótsza. W czasie boardingu zaciekawiło mnie że ten sam personel obsługuje check in oraz boarding. No chyba że osoba mnie obsługująca ma siostrę bliźniaczkę, z równie imponującymi sztucznymi rzęsami...
Image

Muszę przyznać że fotel w dreamlinerze Air Canada jest trochę rozczarowujący. Taki jakiś niewygodny, za niski jak dla mnie (a nie należę do najwyższych osób) i dość twardy, nawet na "miękkim" ustawieniu. Żeby tylko nie narzekać - pod względem miejsca na nogi jest go sporo.
Image
Rozczulający schowek w okolicy łydek pasażera
Image

Załoga miła i się stara - obsługujący mnie steward nawet poszedł do kolegi w części ekonomicznej by nauczyć się wymowy mojego nazwiska (z miernym skutkiem, ale się nie dziwię, bo mocno polskie ). Ale, żeby nie było za słodko - reklamy doklejone do prezentacji bezpieczeństwa to lekka przesada.

Co do jedzenia, muszę przyznać że wołowina była bardzo dobra, riesling znad Niagary jeszcze lepszy - bardzo przyjemny sposób na przekroczenie Atlantyku. Szkoda tylko, że nie można tak za każdym razem... A i bardzo smaczne podpiekane pieczywo z masłem czosnkowym.
Image
Image
Image

Na koniec jeszcze kwadrans kołowania po zaśnieżonym porcie lotniczym w Toronto i mogłem się zacząć rozglądać za amerykańskim pre-clearance.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
19 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 05 Lut 2023 07:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
Kontrola bezpieczeństwa po przylocie do Toronto była mocno radykalna - chyba pierwszy raz mi się zdarzyło, że kazano mi ściągnąć trampki. Ale, co kraj, to obyczaj. Potem krótki spacer i rozmowa z amarykanskim pogranicznikiem. Gdyby nie pobranie odcisków, to zamknęła by się ta sprawa w niecałą minutę - skąd, dokąd, miłego lotu. Potem chwila przerwy w Marple Leaf lounge na bardzo dobry burbon i niezbyt dobry mini burger i kolejne 6 godzin w samolocie. Tym razem 737 max do San Francisco.
Image

I tak można podróżować w wąskim kadłubie - cztery fotele w rzędzie, rozrywka pokładowa, puste miejsce obok. A i kolejny steward próbował być miły i plątał sobie język próbując mnie powitać. Mały gest, a sprawia że człowiek czuje się miło wyróżniony - ego się cieszy
Image

Chociaż, tym razem wyżerka była średnia łamane na słaba. Do wyboru kurczak albo wegetariański makaron. Cóż, kurczak wyglądał jakby jeszcze był lekko surowy, smakował równie nieciekawie. Zjadłem pół i mam nadzieję że nie będzie mnie straszył w najbliższej przyszłości. Chociaż na ochotę...
Image

W San Francisco wylądowaliśmy zgodnie z planem, czyli trochę po 19 lokalnego czasu. I zdziwiło mnie, jak pusto jest o tej porze. Nic tylko długie korytarze. A potem kolejne korzytarze. Na szczęście po rozmowie w Kanadzie, nie muszę tutaj się tłumaczyć.
Image
Image

Przesiadkę mogłem sobie umilić w Polaris Lounge. Jako że za mną już prawie 24h na nogach, to zacząłem od zasłużonego prysznica. A potem udałem się na polecanego w recenzjach burgera w części restauracyjnej. Co prawda nie wiem jak zmieszczę kolację w drodze do Sydney, ale raz się żyje. A, i warto było zamówić tegoż burgera, nawet jeśli czeka się pół godziny a i tak nie do końca przynoszą to, co się zamówiło - najpierw dostałem zamówienie stolika obok, a potem taki z bekonem, którego nie chciałem. Ale, co tam, niech miażdżyca też ma wakacje.
Image
Image
Image

Czas na najdłuższy lot w moim życiu. A powrotny będzie jeszcze dłuższy
Góra
 Profil Relacje PM off
21 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Lut 2023 11:48 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 927
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Czy w tytule nie ma literówki?
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Lut 2023 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@piotrkr
Ja w podstawówce byłem jakieś kilkadziesiąt lat temu, jednak "Skarga zmiętego" to coś, czego się nie zapomina :lol: Więc to chyba nie pomyłka.

Jednak skoro opuściłeś tą lekcję, to już zmierzam z pomocą.
Skarga zmiętego jest fraszką, która jest ironiczną krytyką sytuacji, w której ktoś skarży się na coś, co jest wynikiem jego własnych działań lub zaniedbań. W tej fraszce autor sugeruje, że osoba skarżąca się jest odpowiedzialna za swoje niepowodzenia i że nie powinna winić innych za swoje problemy. Można ją interpretować jako przestrogę przed składaniem skarg bez uwzględnienia własnej odpowiedzialności.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
PKN_2606 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 05 Lut 2023 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@nick czy to AI tę interpretację wyprodukowała?

Edit: disclaimer w poście nicka jest widoczny w wersji webowej
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 06 Lut 2023 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
Człowiek się szybko przyzwyczaja do luksusów i zaczyna mu przeszkadzać ze samolot ma godzinne opóźnienie, ponieważ "za późno przyprowadzono go z hangaru". Czy też nie ma bąbelków na powitanie A tak poważnie, to niby 777 jest większy od dreamlinera, którym leciałem rano, ale nie czuć tego - fotele w kabinie Polaris robią dość ciasne wrażenie. Szczególnie na leżąco. A i wybór mediów, a w szczególności seriali jest słaby. Ale za to rozdawali piżamki...
Image
Image

Lot zacząłem od mojego ulubionego sitcomu z początku lat dziewięćdziesiątych, czyli "Szaleję za Tobą". Dawno nie oglądałem, ale wciąż podoba mi się takie ciepło - miłe podejście do tematyki związkowej. Szkoda tylko że dostępne całe 3 odcinki... Ale ja nie o tym chciałem pisać. Jedzenie średnie, obsługa zresztą też niezbyt była aktywna. Za to mieliśmy romantyczny nastrój, co widać na zdjęciu.
Image

Swoją drogą, dobrze że skorzystałem z piżamki, bowiem od startu odczuwaliśmy turbulencje , a jak stewardesa podawała mi jedzenie, to zabrzmiało "crew, take your seats". Powiem tak, troszkę potem trzepnęło nas tak, że wino że stolika chlupnęło mi na spodnie, a sos z mięsa (na widelcu) zaliczył koszulkę. Happy memories na szczęście uspokoiło się przy deserze. Najlepszym z całego posiłku.
Image

Jednak jak się nie śpi, to taki kilkunasto godzinny lot się dłuży - sen to jednak najlepszy zabijacz czasu. Aczkolwiek widziałem że nie byłem jedynym pasażerem który poświęcił podróż na rozrywkę a nie spanie. No ale, udało się po drodze nadrobić opóźnienie i można zaczynać wizytę w Australii
Image

PS. Tak, tytuł jest zapożyczony ze wspomnianej fraszki.
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 06 Lut 2023 00:25 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 927
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Żadnych fraszek w szkole nie miałem, a tej już z pewnością nie.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off
snooka lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 06 Lut 2023 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
I widzisz, forum pomaga nadrobić braki w edukacji.

Na dodatek oprócz samej fraszki masz jej interpretację prosto od sztucznej inteligencji


Ostatnio edytowany przez pabien, 06 Lut 2023 00:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 06 Lut 2023 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
@piotrkr głośno bym się do tego nie przyznawał...był taki pan z Czarnolasu i jego fraszki były w programie Twojej szkoły
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Lut 2023 00:32 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@piotrkr

Fraszki Kochanowskiego na pewno miałeś, tylko on nieco z innej epoki, niż Sztaudynger ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Lut 2023 05:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
Poprzedniego posta wysłałem z samolotu, bo kołowaliśmy i kołowaliśmy, w końcu zatrzymaliśmy się na cargo. Potem bus, kontrola graniczna - bardzo długo to trwało.
Image
Jako że plan przewidywał zostawienie bagażu w Ibisie Mascot w okolicy terminalu krajowego, to skorzystałem z darmowego busa transferowego. Przystanek tuż przy wyjściu z przylotów, odjazd co pół godziny. Co ciekawe, jak ja przyszedłem to nie zmieściłem się do podstawionego busa, ale następny podjechał od razu i ruszył zapełniwszy się po 5 minutach.

Trochę zajęło zanim dotarłem do hotelu - roboty drogowe pomiędzy nim a lotniskem i trzeba było trochę kluczyć. Ale za to w hotelu okazało się, że jest już gotowy dla mnie pokój. Szybka kąpiel po długim locie i można iść na miasto. Przez nieciekawą okolicę
Image

Na początek Anzac Memorial - miejsce poświęcone ofiarom i uczestnikom walk za króla i królową na różnych teatrach wojennych. Bardzo ładny budynek w stylu art deco łączący w sobie wieczny ogień, pamięć o miejscach gdzie przelewali krew mieszkańcy antypodów, ale też mniej dosłowne miejsca pamięci (dwa ostatnie zdjęcia). Plus miejsce na wystawy o kampaniach wojennych czy też nawet pojedynczych postaciach (aktualnie o jakimś generale będącym kozłem ofiarnym porażek z1942 roku). Zrobiło to miejsce na mnie spore wrażenie.
Image
Image
Image
Image
(w końcu główną przyczyną powstania tego miejsca była operacja wymyślona przez Winstona Churchilla)
Image

Potem poszedłem do muzeum australijskiego - tylko żeby zobaczyć wystawę poświęconą ludom pierwotnym. I mam ambiwaletne uczucia. Po pierwsze mało tego było, raptem dwie sale, a po drugie nie licząc części o grzechach kolonizatorów - reszta wyglądała jakby niezbyt była odświeżana od otwarcia muzeum.
Image

Mapa ludów pierwotnych, nie wiedziałem że aż tyle ich było, nawet jeśli Australia to wielki kontynent.
Image

Potem zrobiłem sobie dłuższy spacer po ogrodzie botanicznym. Bardzo urokliwe miejsce. Nie tylko ze względu na egzotykę roślin, ale też to, że jest to ogólnie dostępny park.
Image
Image
Image
Image
ImageImage
Głównym celem dzisiejszego dnia miało być zwiedzenie Opery. A tu takie miki.
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 06 Lut 2023 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
Wyjaśniło się, że Ryan Gosling kręci swój nowy film i duża część dostępu do budynku Opery jest zamknięta. Ale pasaż gastronomiczny jest czynny - a tam znajduje się punkt zbiórki zwiedzania. Zamówiłem zwiedzanie z wyżerką w opera barze, który jest bardzo często polecany jako obowiązkowy punkt wizyty w Sydney. Cóż, jak dla mnie to może być fajne miejsce na wieczór - po zachodzie słońca. Inaczej albo się człowiek smaży na słońcu, albo widok jest średni...
Image

A sam tour? Bardzo słaby. Najpierw chwila pogadanki ogólnej, potem film o rodzajach widowisk wystawianych w tym miejscu, potem odwiedza się największy teatr w kompleksie, drugi film (o budowie), odwiedza się salę koncertową i to wszytko. Żadnego zaplecza, 4 pozostałe sceny są tylko wspomniane - a większość czasu poświęca się na czekanie na emerytów stanowiących większość grupy aż poradzą sobie z licznymi schodami. No i fotografować można na schodach i w holu. W salach jest zakaz. Atrakcja nie warta swojej ceny.
Image
Image
Image
Image
Image

Jako że jeszcze miałem siły i chęci do zwiedzania, wybrałem się promem na drugą stronę portu. Do małego, ale bardzo urokliwego miejsca zwanego Wendy Whiteley's Secret Garden. Bardzo sympatyczny mały park na tyłach torów kolejowych, w którym łatwo można zapomnieć że jest się w dużym mieście - ale też mieć taki widok. Idealne miejsce na romantyczny podwieczorek.
Image
Image
Image
Image

Na zakończenie dnia udałem się do Sydney Brewery. Nie dość że po drodze, to i nawet można kraft spróbować. Za całe 10 dolarów kupiłem sobie pintę Kosciuszko Pale Ale. Całkiem dobry. Ja mówię dobranoc, a u was chyba wciąż dzień dobry...
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
19 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 06 Lut 2023 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Zdjęcie nr 4 - Ryan Gosling jako żywy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 06 Lut 2023 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
Parafrazując Ryszardę Siarzewską – jedna nocka w Ayers? Och…? Cóż, najwyraźniej. Na początku chciałem spędzić tam 2 noce (nawet nie wiedząc o cenach noclegów), ale w czwartek nie ma bezpośredniego lotu AYQ-SYD. Tylko z niezbyt długą przesiadką w Melbourne. Co w normalnej sytuacji nie stanowiłoby zbytniego problemu i już prawie kupiłem ten bilet, ale nieobecny zbytnio w ostatnim czasie zdrowy rozsądek kazał mi zerknąć na szanse utrzymania takiej przesiadki. Bo czym innym jest ryzykowna przesiadka w Europie, a czymś zupełnie innym nie aż taka długa przesiadka na drugim końcu świata – szczególnie że jeśli ona by została zerwana, to nie mam szans dotarcia na lot powrotny. A kupowanie „na gwałt” powrotu z drugiej strony świata mogłoby być kosztowne…

Potem zobaczyłem statystyki tego lotu AYQ-MEL, to stwierdziłem życie na krawędzi jest ciekawe, ale może nie tym razem.

Załącznik:
MEL-SYD.jpg
MEL-SYD.jpg [ 37.42 KiB | Obejrzany 4536 razy ]


Nawet jeśli następny lot też jest często spóźniony…

Załącznik:
AYQ-MEL.jpg
AYQ-MEL.jpg [ 36.43 KiB | Obejrzany 4536 razy ]


Nie jestem statystykiem, ale 24% szans na duże spóźnienie pierwszego lotu średnio jest rekompensowane 25% szansą na duże opóźnienie drugiego lotu. Dlatego będę w okolicach Uluru tylko przez niecałe 25 godzin - czyli zwiedzanie w stylu japońskiego turysty. Z drugiej strony ma tam być 39 stopni dzisiaj, nie wiem czy przerwał bym dwa takie dni

Ale tymczasem czas na śniadanie na lotnisku. Skoro Priority Pass może sponsorować, to nie było sensu kupować takowego w hotelu. Spacer z lotniskowego ibisa to raptem kwadrans jak się już zna drogę przez parkingi i budowę. Najpierw udaje się do knajpy korzystając z kredytu oferowanego przez PP - bo słyszałem że jedyny tutejszy salonik jest ubogi pod względem jedzeniowym.
Image

I rzeczywiście, jedzeniowo jest średnio (ale nie tragicznie), ale fotele wygodne, jest toaleta, duży wybór napojów - czego chcieć więcej? (jako że dzisiaj prowadzę, to prohibicja w saloniku do 15. 00 mi niezbyt przeszkadza).
Image

PS. Kiedyś czytałem cykl "Korpus" W. E. B. Griffina I nazwa Wagga Wagga wydawała mi się abstrakcyjna. A tutaj się przekonałem, że nawet można tam polecieć...
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 07 Lut 2023 06:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1475
złoty
Czytałem tutaj na forum, że Jetstar dość często sprawdza bagaż podręczny, więc troszkę z obawą sprawdziłem jego wagę - wyszło 7,98, troszkę ponad limit. Ale z drugiej strony, siedem na początku to wciąż te zezwolone siedem kilo. Ale ogólnie, było ciekawie. Siedzę sobie pod bramką i obsługa zaczyna ogłaszać "wkrótce rozpoczniemy boarding lotu do Ayers Rock...", ludzie zaczynają się formować w kolejce, pani nadal gada, by po chwili dodać na zakończenie "...ale ponieważ w samolocie uruchomił się alarm przeciwpożarowy i aktualnie nie jesteśmy w stanie otworzyć tylnych drzwi..." (nie wiem co to ma wspólnego ze sobą), "...prosimy o cierpliwość i oczekiwanie na dalsze informacje". Miny w już uformowanej kolejce - bezcenne.
Image

No ale po 10 minutach zaprosili nas na pokład. Boarding się skończył, odezwał się kapitan "mamy usterkę techniczną, nie wiadomo ile zajmie naprawa, po drodze wiatr w nos, więc nie nadrobimy". Spoko, aż tak mi się nie spieszy, ale troszkę martwi stan techniczny... Udało się wystartować z 35 min opóźnieniem.
Image
Image

Skoro już jestem w okolicach Uluru, to czas na drugi (i mam nadzieję ostatni) marudny wpis tej relacji. Gdy już stwierdziłem, że mimo cen przelotów mam ochotę na świt przy Uluru, to zacząłem szukać noclegu. I cóż, ponieważ robiłem to w ostatniej chwili, to i wybór miałem kiepski. Nie mówiąc o jeszcze gorszych cenach. Nic to, zdarza się.
Muszę się przyznać szczerze, że nie spodziewałem się nigdy, że najdroższym hotelem, jaki w życiu zarezerwuję (znaczy się, stan na luty 2022), będzie Ibis Styles. A raczej hotel przynależący do tej sieci. Bo okazało się, że kilka hoteli, które znajdują się w Ayers jest podporządkowane markom grupy Accor. Jest Pullman, Novotel, Grand Mercure, zwykły Mercure a nawet Ibis Styles. W moim terminie dostępne były te dwa ostatnie. O dziwo Ibis był droższy – nawet jeśli z punktu widzenia gwiazdek był gorszy. Ale patrząc na recenzję oraz fotki, nie dziwię się, że tak było. Zarówno w apce, jak i na stronie nie da się zobaczyć zdjęcia wnętrza pokoju hotelu The Lost Camel przynależnego do sieci Mercure (rozczulający jest widok oceanu za oknem – https://all.accor.com/hotel/B3X7/index.en.shtml#section-rooms). A dlaczego ich nie ma? Cóż, też bym się nie chwalił celami więziennymi bez okien. I tym sposobem wydałem prawie tysiąc złotych na nockę w Ibis Styles…

A po tygodniu dostałem maila, że jestem na tyle kochanym złotym klientem, że dostaje upgrade’a i przenoszą mnie do The Lost Camel. …rwa. Ma się ten łeb do interesów – zapłaciłem stówę więcej by uniknąć dawnego hotelu robotniczego, a i tak w nim skończę. Ładnie napisałem, że dziękuję za zaszczyt, ale ja w ogóle nie jestem prestiżowy, logo zielonego Ibisa mam wytatuowane na piersi, a po kosmetykach Mercure mam wysypkę gdzieniegdzie. Cóż, odpisali, że w tym czasie w Ibisie jest remont, a tak w ogóle to recepcja do 16.30, żebym o tym pamiętał. Co mi kompletnie do niczego nie pasuje.
Tak więc mój pobyt tutaj miał być relaksowy, z przyczyn logistycznych był zaplanowany dość napięcie, a teraz jeszcze trzeba gdzieś zmieścić wizytę w recepcji pomiędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group