Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Safari
#41 PostWysłany: 03 Sty 2019 19:34 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
Jak najbardziej polecam. Mimo, że to kawałek z Mombasy i okolic to tak jak piszesz - będąc w Kenii warto. Dużo zwierząt, bardzo blisko słonie, żyrafy, guźce, antylopy, nawet bawoły i parę lwów pod drzewem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Safari
#42 PostWysłany: 10 Sty 2019 02:35 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 301
niebieski
Według mnie safari jednodniowe jest bez sensu, ten hotel na sawannie jest po prostu rewelacyjny, zwierzęta na wyciągnięcie ręki, w jeden dzień to tylko jazda samochodem. Nie ma żadnego sensu jechać na safari na 1 dzień. 2 dni optymalne. Generalnie w okolicach Mombasy jedyna super atrakcja to safari.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#43 PostWysłany: 10 Sty 2019 04:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Moim skromnym zdaniem, jesli ktos lubi safari to warto wybrac sie chocby na 1 dzien, ale wiadomo im dluzej tym lepiej. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
malawita uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Safari
#44 PostWysłany: 10 Sty 2019 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2013
Posty: 91
Loty: 86
Kilometry: 176 838
Bazę mam w Diani Beach.
Moim celem numer jeden wyjazdu jest zobaczyć dzikiego lwa. Zdaje sobie sprawę, że to nie koncert życzeń, ale naturalnie są miejsca gdzie łatwiej jej spotkać.
W cenie wycieczki mam 2-dniowe Safari w Tsavo West. Z tego co czytałem jest bardzo mała szansa, żeby zobaczyć tam Lwa.
Chciałbym więc dokupić jeszcze jedno safari. Wg. internetu w Shimba Hills nie ma szans na zobaczenie Simby, natomiast w Tsavo East ta szansa jest już spora. Czy moje informacje pokrywają się z tym co można zastać na miejscu?

Zastanawiam się nad tą opcją https://easternvacations-kenya.com/1-da ... st-safari/
Cena jest ok? Czy na miejscu znajdę coś taniej?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#45 PostWysłany: 18 Cze 2019 22:51 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Czy moglibyście doradzić, jak zorganizować dwudniowe safari w Maasaimara pod koniec lipca?
Gdzie najlepiej wykupić taką wycieczkę wraz z noclegiem, ewentualnym odwiedzeniem wioski Masajów? Lepiej online czy na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 16 Wrz 2019 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2016
Posty: 114
Loty: 90
Kilometry: 198 349
p.s. 2: po corocznym, październikowym ładowaniu energii w Egipcie, które już tuż tuż, planujemy na luty/marzec spełnić jedno z naszych największych marzeń podróżniczych - Safari w Afryce.

Zaczynam zbierać wiedzę, orientować się co, gdzie i jak, zbierać koszta, etc.
Gdyby ktoś czuł się „ekspertem”, albo po prostu był w Tanzanii/Kenii i mógłby pomóc, dać porady - będę ogromnie wdzięczny!

Aktualnie mam mętlik w głowie odnośnie:
- dokąd najłatwiej (najtaniej) dolecieć z Polski;
- jak na miejscu ułożyć trasę, aby 10 dni pozwiedzać/ poleżeć, a 2-3 dni przeznaczyć na Safarii;
- co wyjdzie logistycznie i budżetowo lepiej.

Pzdr !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 17 Gru 2019 01:30 

Rejestracja: 22 Lis 2013
Posty: 5
Loty: 65
Kilometry: 190 616
startowiec55 napisał(a):
p.s. 2: po corocznym, październikowym ładowaniu energii w Egipcie, które już tuż tuż, planujemy na luty/marzec spełnić jedno z naszych największych marzeń podróżniczych - Safari w Afryce.

Zaczynam zbierać wiedzę, orientować się co, gdzie i jak, zbierać koszta, etc.
Gdyby ktoś czuł się „ekspertem”, albo po prostu był w Tanzanii/Kenii i mógłby pomóc, dać porady - będę ogromnie wdzięczny!

Aktualnie mam mętlik w głowie odnośnie:
- dokąd najłatwiej (najtaniej) dolecieć z Polski;
- jak na miejscu ułożyć trasę, aby 10 dni pozwiedzać/ poleżeć, a 2-3 dni przeznaczyć na Safarii;
- co wyjdzie logistycznie i budżetowo lepiej.

Pzdr !


3 tygodnie temu wróciłem właśnie z wakacji w Kenii i Tanzanii, byłem w sumie 14 dni (w tym 2 na safari w Tsavo East). Leciałem z Warszawy do Mombasy, później autobusem do Dar Es Salaam, prom na Zanzibar i powrót samolotem do Mombasy - jak masz jakieś pytania to służę pomocą :) btw super relacja, sam planuję w 2020 odwiedzić Azję :)
Góra
 Profil Relacje PM off
startowiec55 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Safari
#48 PostWysłany: 14 Lip 2020 19:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nowe ceny Safari od 1 lipca 2020 do 1 lipca 2021

https://www.goplacesdigital.com/wp-cont ... uly.11.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off
MTalma lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Safari
#49 PostWysłany: 14 Lip 2020 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Dwudniowe?, a skąd wyjazd, bo normalnie to jeden dzień jedzie się w jedną stronę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#50 PostWysłany: 14 Lip 2020 21:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Na razie nie widzę żadne info

http://www.kws.go.ke/content/reduction- ... entry-fees
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#51 PostWysłany: 29 Sty 2021 10:11 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Dla osób mieszkających przy Diani Beach, Ziggi - +254 710 639178 i powoływać się na Mateusza z Polski.
Safari jednodniowe Tsavo wschodnie z lunchem 100$ dwudniowe z hotelem podobno 5* przy wodopoju 220-240$
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Safari
#52 PostWysłany: 14 Mar 2021 17:56 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
Załatwiłem wycieczkę u Ziggi o którym wspominał @mateusz323 Wszystko super zdecydowanie polecam!
Właścicielem tego biura jest Rico kontakt: whatsapp +254713048223 u niego 10$ taniej. My płaciliśmy 180$/os za dwudniowe safari.
Ten Rico to taki mafioso w Diani beach u niego można załatwić wszystko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Michal Szyszka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Ekskluzywne safari
#53 PostWysłany: 17 Mar 2021 14:18 

Rejestracja: 17 Mar 2021
Posty: 1
Hej wszystkim, marzę o podróży do Afryki, a co za tym idzie chciałabym wybrać,się na jakieś naprawdę dobrze zorganizowane w komfortowy sposób safari, czy możecie się podzielić swoim doświadczeniem o tego typu atrakcjach ? Nie ukrywam, że po rocznym zmęczeniu pandemią koronawirusa mam ochotę na coś dla bardziej wymagających. Luksusowe wakacje i ekskluzywne safari w Kenii to byłoby spełnienie marzeń. Pozdrawiam wszystkich podróżników!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ekskluzywne safari
#54 PostWysłany: 17 Mar 2021 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Lot do Nairobi w business, 10000zl za Lufe, dobra cena:
https://www.kayak.co.uk/flights/WAW-NBO ... stflight_a


17 dniowe bardzo ekskluzywne Safari, nie mozna placic w PLN ale karta Revolut powinnas uniknac wysokich przewalutowan:
https://www.audleytravel.com/kenya/tour ... UnEALw_wcB

*usunalem gdyz eksluzywne safari ma lot w cenie!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ekskluzywne safari
#55 PostWysłany: 17 Mar 2021 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
ankakomanka napisał(a):
Hej wszystkim, marzę o podróży do Afryki, a co za tym idzie chciałabym wybrać,się na jakieś naprawdę dobrze zorganizowane w komfortowy sposób safari, czy możecie się podzielić swoim doświadczeniem o tego typu atrakcjach ? Nie ukrywam, że po rocznym zmęczeniu pandemią koronawirusa mam ochotę na coś dla bardziej wymagających. Luksusowe wakacje i ekskluzywne safari w Kenii to byłoby spełnienie marzeń. Pozdrawiam wszystkich podróżników!


Sprecyzuj moze swoj budzet, bo dla jednego ekskluzywne bedzie 5* w Egipcie z All, a dla innego prywatna willa na wodzie na Malediwach za 5000zl dziennie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#56 PostWysłany: 01 Maj 2021 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
większość tu pisze o Tsavo, a ma ktoś jakieś doświadczenia z Masai Mara?
- czy warto bookować wcześniej, czy szukać już na miejscu?
- jeśli na miejscu to w Nairobi, czy lepiej dostać się na własną rękę gdzieś bliżej Mary?
- czy 600 USD za osobę za 3 dni (z czego 1. dzień to tylko kawałek popołudnia w terenie i cały 2. dzień, a 3. dzien to już wyjazd do Nairobi)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari
#57 PostWysłany: 02 Maj 2021 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Cena za dzien pobytu w parku to 80$:
https://www.tourradar.com/sg/masai-mara-fees
Wiec bedac tam 3 to sporo, tylko zalezy do czego porównywac.. 400$ za 3 dni (240$ park + 160$ nocleg, wyzywienie, przewodnik itd.) to chyba minimum, bo tam sie cenia nawet za spanie w namiocie i bulke z makaronem na obiad ;-) Wszystko zalezy od tego czy jestes wygodny, tj. masz +/- 2 dni by dopasowac sie do innej grupy, jestes sam badz w grupie 6 osób - tj. dopelnic auto badz w pelni zapelnic - wtedy masz spore mozliwosci negocjacyjne.. ale po kilku Safari co robilem to jezeli sie nie da samemu (spore ceny w wypozyczalniach, wysoka trawa i trzeba jeepa itd.) to na miejscu bardzo latwo znalezc, kazdy zna kogos kto organizuje..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 15 Lut 2022 12:47 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
Przed zakupem szukalem informacji jak wyglada safari organizowane przez R.... biuro podrozy z tecza. ;) Nic nie moglem znalezc, wiec napisze jak to wyglada, moze komus sie przyda. Parcia na szkolo nie mam, mozna to ewentualnie usunac.
W 95% sprzedaja te sam 2 pakiety: 3 lub 4 dniowe + wypoczynek na wybrzezu.
My bylismy w polowie grudnia 2021 na "dluzszym", 3 noclegi czyli 4 dni objazdu. Nazywaja to chyba "Kenijskie Trio".

Po obejrzeniu obrazkow jak ponizej chcialem rezygnowac i symulowac zgubienie paszportu ;)
Image

No wiec samochody to 6 osobowe vany. 3 rzedy siedzen po 2, wiec kazdy siedzi przy oknie. Nasz samochod byl w miare nowy, ale fotele nie byly fabryczne. Mocowania byly dorabiane wiec wszystko bylo krzywe, ruszalo sie itp - nie oczekujcie jeepow jak z amerykanskich filmow. Wszystkie samochody maja otwierany dach, wszyscy pasazerowie moga rownoczesnie stac.
Image
Klimy brak, bagaznik bardzo maly wiec jak ludzie sie nie dostosuja i nie wezma szmacianych toreb to walizki ida do przestrzeni pasazerskiej.

W czasie tych 4 dni przejezdza sie nie wiem, z 1500km na pewno. Trzeba sobie z tego zdawac sprawe ze jezdzenia jest sporo. Dni wygladaja tak; wyjazd kolo 5-6 rano, ogladanie zwierzat, potem dojazd do lozy, czas na odswiezenie sie, obiad, potem kolo 16 kolejny wyjazd.
Zdecydowanie nie jest to opcja dla malych dzieci. Juz naet nie chodzi o same dzieci, ale o wspoltowarzyszy. Nie wyobrazam sobie tylu godzin z placzacym dzieckiem. W zadnym wypadku nie mozna wyjsc z auta na siku itp, wiec trzeba miec to na uwadze ze trzeba trzymac po kilka godzin.

Tak naprawde powodzenie wyprawy zalezy od wspoltowarzyszy. Wydaje mi sie ze rezydenci grupuja to jakos wg wieku bo my trafilismy na bardzo sympatycznych ludzi w naszym wieku, wiec bylo super. Ale jakby trafic na kogos kto przyjechal ponarzekac, to mysle ze zepsuje to caly wyjazd. Coby nie mowic to siedzi sie z tymi samymi ludzmi przez cale dnie.

Nie jezdzi sie w kolumnie samochodow, ale kierowcy maja CB i komunikuja sie ze soba. Jak ktos wypatrzy np geparda to zjezdza sie cala rzesza samochodow. Zdarza sie pedzic 80km/h po szutrowej drodze, ciekawe doznania. :)

Zwierzeta sa blisko, daleko, jak trafisz. Tak, zdarza sie slon albo zyrafa doslownie 5m od auta.
Image
Jezeli ktos chce fotografowac to aparat z obiektywem powyzej 200mm wskazany, iphonem raczej nie poszalejemy. Ja mialem zooma 100-300 ze stabilizacja i zdjecia miodzio. Wklejac nie bede bo w googlach jest pelno takich.
Generalnie prad w lozach jest, ale malo gniazdek. W jednej z nich prad byl 18-22 a potem dopiero nad ranem. To samo ciepla woda. Jedzenie i loze ok, ale na luksusy prosze sie nie nastawiac. Glodni nie bylismy, piwko mozna kupic - jest ok.

Covid
Same suche informacje, bez oceniania.
0 covidu w busach, przez cale te 4 dni maske musialem nalozyc raz, w jednej z loz podczas bufetu na obiedzie, poza tymi 10minutami ani razu. W Kenii zdaje sie jest obowiazek masek nawet na powietrzu. W Mombasie ludzie chodza, w "interiorze" nie, zatrzymywala nas policja i nikt nie mial zadnych obiekcji. Wszystko wyglada dokladnie tak samo jak po staremu, takze zdjecie z masajem mozna zrobic ;)

Pewnie mozna to samo kupic taniej na miejscu. Ale niezaprzeczalnym plusem jest to ze macie praktycznie 90% szans ze was nie oszukaja na parkach narodowych + polskiego przewodnika (przesiada sie miedzy samochodami). Jak ktos nie czuje sie na silach zeby samemu biegac po Afryce i zalatwiac to zdecydowanie warto.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 15 Lut 2022 14:31 

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 111
niebieski
Dzięki za relacje, bo właśnie sam od kilku dni doszedłem do wniosku, że w tym roku postawię na taką wycieczkę zorganizowaną po Afryce.
Zdjęcia możesz jak najbardziej wrzucić, każde zdęcie jest inne na swój sposób, a tak to będziemy mieć pogląd jakie zdjęcia można zrobić wybierając się właśnie na takie safari.
Kolejna sprawa to nocleg - możesz opisać coś więcej - jak to wygląda? Masz może jakieś foteczki? No i oczywista informacja: cena czyli ile kosztowała Cię taka zabawa? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 15 Lut 2022 15:00 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Cikawy opis ale mam nieco inne zdanie w tej kwestii. Gdy kilka lat temu (przed pandemią) byłem w Kenii z polskim biurem podróży (nazwę pominę ale opcji jest niewiele), to safari zorganizowaliśmy sobie we własnym zakresie i porównując wrażenia z "mojego" safari z wrażeniami i opisem osób z safari z biura podróży, to uważam, że był dobry pomysł.

Zalety
Dobraliśmy się w 4 osoby i ustaliliśmy satysfakcjonująca cenę dla 4 osób w jednym uterenowionym busiku. Wg standardu biura w takim samochodzie jechać miało (wwczas) zwykle 6 a maksimum 7 osób, bo tyle jest miejsc przy oknach (info od pani z polskiego biura). Zatem nam było nie tylko wygodniej podczas samej jazdy ale nie było konfliktu przy podziwianiu zwierząt przez podnoszony dach, gdyż wszyscy mogli to robić równocześnie a nie na raty, jak relacjonowała osoba będąca na analogicznym safari z rodzimego biura. podróży " nie mogli wszyscy na raz wstać ale to nie problem, bo jeden wstał, potem usiadł i po nim następny". Cóż, co kto woli.
Przewodnik był kompetentny, znał trochę j. polski ale w naszym przypadku angielski nie był problemem.
Hotel-lodge na nocleg wybraliśmy z kilku wchodzących w grę (biuro oferowało jeden konkretny), mimo że pani z polskiego biura podróży zaklinała się, że noclegi w takich hotelach rekomendowanych przez lokalnych agentów to wielkie ryzyko zatrucia. Może i tak, ale nasz agent oferował tez ten sam hotel, co biuro, tylko my woleliśmy inny, wg nas lepiej położony.
Nie wiem, czy nas oszukano w jakikolwiek sposób, czy nie ale cena ustalona obowiązywała, nie było dopłat, ustalony program i ilości jazd tzw. game-drive, hotelu, jego standardu i wyżywienia - wszystko w praktyce zgadzało się z tym, co miało być. Cena była niższa, więc i na tym nas chyba nie oszukano, aczkolwiek kryterium ceny nie było najważniejsze.
Oczywiście, jeśli ktoś nie czuje się pewnie bez polskojęzycznego przewodnika, czy wręcz nie zna języka obcego, to zmienia to sytuację. Nie uważam też, że należy unikać wycieczek z polskiego biura na rzecz tych od lokalnych przedstawicieli, raczej trzeba dopytać o istotne dla nas szczegóły, z których liczba osób i wielkość pojazdu - a więc wygoda i brak konfliktów przy podziwianiu uroków przyrody - oraz liczba przejazdów tzw. game-drive jest najważniejsza.

Tak więc uważam, że decyzja była właściwa ale to nie musi oznaczać, że zawsze tak będzie. Nie jest ani zwolennikiem opcji "tylko z polskim biurem", ani jej przeciwnikiem. Korzystałem z różnych wariantów, kierując się raczej tym, czy odpowiada mi oferta a nie nadrzędną zasadą, u kogo kupuję usługę.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group