Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Kwi 2014 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
PODSUMOWANIE

PRZELOT: Warszawa-Frankfurt-Pekin-Chengdu-Frankfurt-Warszawa + Szanghaj-Chengdu - kupiony przez Flipo.pl bez promocji
AUTOBUSY/POCIĄGI - podczas kupowania biletu warto mieć ze sobą nazwę docelowej miejscowości napisaną po mandaryńsku; cała reszta jest prosta i intuicyjna; na pewno się nie zgubicie; dworce są bardzo dobrze oznaczone
HOTELE: z racji służbowego charakteru podróży (potrzebowałam faktury i połączenia z internetem) spałam w hotelach, a nie w hostelach czy innego tego typu przybytkach; spałam głównie w hotelach sieci IHG, ale zdecydowanie nie polecam; ceny europejskie ale standard baaardzo kiepski; nie dość, że wszędzie śmierdzi papierosami to pokoje dla niepalących są chyba tylko z nazwy :(, miałam wrażenie, że na czas mojego pobytu po prostu wyjmowali z pokoju popielniczkę; zdecydowanie polecam tańsze hostele - ceny nieporównywalnie niższe, a standard sądzę, że porównywalny
WSTĘPY: ceny za wstępy są różne, ale wg mnie większość miejsc, do których wejściówki są płatne jest tego warta, zwłaszcza, że kwoty są rzędu kilka-kilkanaście CNY, CZASAMI kilkadziesiąt; mam porównanie np. do Peru gdzie bilety wstępu były horrendalnie drogie
JEDZENIE: nie jestem fanką tamtejszego jedzenia więc wróciłam raczej chudsza niż grubsza, ale cenowo jest znośnie; można spożywać w ichniejszych fast-foodach i lokalnych knajpkach i wyjdziemy najedzeni i nie przepłacimy
JĘZYK: jest ciężko; niewielu Chińczyków zna angielski, a jeśli już jakiegoś upolujemy to z reguły ma tak silny chiński akcent, że ciężko go zrozumieć :), ale po kilku dniach w terenie można się przyzwyczaić :), warto znać kilka najprostszych zwrotów po mandaryńsku w stylu: dzień dobry, do widzenia i dziękuję; uwierzcie, że otworzą każde chińskie serce!
INTERNET: jest cenzura i niestety DZIAŁA; jeśli chcecie korzystać z określonych witryn dobrze poczytać wcześniej czy będą w ogóle działały, a jeśli nie co zrobić, żeby działały (f4f działa :)); sam internet jest STAAAASZNIE wolny
OSZUŚCI: tak jak wszędzie :) należy uważać na kierowców rikszy, ludzi podających się za studentów i zbierających na coś pieniądze i oczywiście nieuczciwych znajomych i zaproszeń do herbaciarni; uważajcie na osoby mówiące podejrzanie dobrze po angielsku i tutaj nie żartuję :) bądźcie czujni, ale nie ma co popadać w przesadę; oprócz drobnych oszustw Chiny są całkiem bezpiecznym krajem
SAMOTNE PODRÓŻOWANIE: na początku było ciężko; zupełnie niezrozumiały język, dzikie tłumy ludzi i wiecznie zapchane metro, a do tego jedzenie, które przyprawiało mnie o rozstrój żołądka :), ale dzięki temu wiele się dowiedziałam o sobie, przeżyłam mnóstwo przygód (głównie zabawnych) i nauczyłam się prowadzić bogaty monolog wewnętrzy (dzięki temu nie czułam się samotna :)). Ten wyjazd nauczył mnie samodzielności i teraz wiem, że dam radę wszędzie :)

Pozdrawiam serdecznie :)

KONIEC

PS. Podziwiam wytrwałych, którzy tu dotarli :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#22 PostWysłany: 26 Kwi 2014 09:44 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 2
Świetna i relacja i bardzo interesujący blog. Napewno skorzystam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 26 Kwi 2014 20:23 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 10
Loty: 10
Kilometry: 11 910
świetnie się czyta tę relację
_________________
Using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 29 Kwi 2014 13:40 

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 1
Witam,
Bardzo mi się podoba Twoja relacja. Czyta się naprawdę jednym tchem. Pozdr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 01 Maj 2014 12:46 

Rejestracja: 01 Maj 2014
Posty: 1
Super tekst! Kiedy następna podróż? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Cze 2014 15:05 

Rejestracja: 02 Wrz 2013
Posty: 27
Bardzo fajna relacja i super zdjęcia!

Cytuj:
OSZUŚCI: tak jak wszędzie :) należy uważać na kierowców rikszy, ludzi podających się za studentów i zbierających na coś pieniądze i oczywiście nieuczciwych znajomych i zaproszeń do herbaciarni; uważajcie na osoby mówiące podejrzanie dobrze po angielsku i tutaj nie żartuję :) bądźcie czujni, ale nie ma co popadać w przesadę; oprócz drobnych oszustw Chiny są całkiem bezpiecznym krajem


Każda osoba jadąca do Chin powinna sobie to przeczytać!

Po prostu biały człowiek jest po to, żeby go naciągać. My podróżowaliśmy w towarzystwie Chińczyka i często go pytali dlaczego nam pomaga i nie pozwala nas przekręcić :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 11 Cze 2014 15:34 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
Bardzo fajna relacja :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Cze 2014 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 39
Co prawda nie kumam jak można wybrać jako cel podróży Chiny i jak można pojechać na taką wycieczkę samemu.

Ciekawa i fajna relacja :-) Świetne zdjęcia :-)
_________________
http://perney.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Cze 2014 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
LudekP napisał(a):
Co prawda nie kumam jak można wybrać jako cel podróży Chiny i jak można pojechać na taką wycieczkę samemu.


:lol:

Zgadzam się z opiniami:) Fajnie się czyta!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 21 Sie 2015 21:28 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 73
Loty: 23
Kilometry: 58 104
juliaka napisał(a):
LudekP napisał(a):
Co prawda nie kumam jak można wybrać jako cel podróży Chiny i jak można pojechać na taką wycieczkę samemu.


Właśnie natrafiłem na tę relację i moja druga połowa też będzie sama odwiedzać Pekin :(
Z troski dam jej przeczytać tę relację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Gru 2015 15:04 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
Super relacja, czyta się jednym tchem:) kiedy następna? :)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group