Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Lip 2017 01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Dzieki, bardzo ciekawa relacja.
Szkoda, ze tak maly odzew spolecznosci - zwlaszcza w kontekscie aktualnych tanich biletow do Izraela z LOTem.
Czyzby to efekt kilkukrotnego uzycia przez ciebie jakze kontrowersyjnych slow "rzekomy" oraz "domniemany" w jednym z wpisow? Eee, nie... :D
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 24 Lip 2017 12:08 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 92
p.wl napisał(a):
Dzieki, bardzo ciekawa relacja
Dzięki - fajnie, że się podoba :)

W sumie wypadałoby tę relację też zakończyć ;) Znad Morza Martwego pojechaliśmy dalej, na północ. Najpierw nad jezioro Galilejskie (tam, gdzie Jezus chodził po wodzie):

Image

Image

Dalej przez Akkę do Haify:

Image

Żeby ostatecznie wrócić do Tel Avivu. W TA opddaliśmy samochód i spędziliśmy kilka ostatnich dni na zwiedzaniu miasta, głównie na rowerach miejskich. Odwiedziliśmy też muzeum sztuki nowoczesnej.

Image

Image

Spaliśmy w Starej Jafie, która jest bardzo klimatyczna i wystarczająco blisko centrum. Nasz hostel:

Image

Image

Głównym punktem każdej wycieczki było jednak jedzenie :)

Image

Image

Image

Image

No i tak zakończył się ten bardzo udany wyjazd. Myślę, że to Tel Avivu jeszcze wrócimy, chociażby dla takich widoków:

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 24 Lip 2017 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
W miarę sensowna plaża jest poza Akabą, tutaj https://goo.gl/maps/bX84s2KUu2U2 choć też nie zbyt urodziwa i brudna przede wszystkim, ale za to rafa jest bardzo ładna i nie tak wyeksploatowana jak po żydowskiej stronie https://goo.gl/maps/piwR1R8wNL12

Swoją drogą nie głupio Wam było śmigać w krótkich gaciach?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 24 Lip 2017 13:14 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Fajna relacja, ale gdybyś mógł ją jeszcze bardziej uzupełnić o dane logistyczne :-). Co? Gdzie? I za ile ? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 25 Lip 2017 09:19 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 92
asiasz napisał(a):
Fajna relacja, ale gdybyś mógł ją jeszcze bardziej uzupełnić o dane logistyczne :-). Co? Gdzie? I za ile ? :-)

Ok, oto małe podsumowanie głównych kosztów (tanio nie było):
  • ~3000zł samolot z GDN do TLV przez WAW (LOT)
  • ~1000zł Wypożyczenie samochodu w Tel Avivie na 10 dni, Fiat 500, wypożyczalnia Eldan (taniej niż przez Rentalcars.com), samochód brudny i poobijany, rezerwacja przez internet 2 tygodnie wcześniej
  • ~600zł wypożyczenie samochodu w Aqaba na 3 dni, rezerwacja przez internet 3 dni wcześniej
  • ~1000zł za bilety wstępu do Petry dla 2 osób na 2 dni, włączając Petra By Night
  • ~600zł za wyprawę 4x4 z przewodnikiem do Wadi Rum, włączając nocleg i kolację
  • min 400zł za pokój 2 os / noc w Izraelu
  • min 200zł za pokój 2 os / noc w Jordani
  • ~100zł za najtańszy fast-food dla 2 osób w Izraelu (bardzo drogie jedzenie, w Jordanii taniej)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
asiasz uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 25 Lip 2017 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
feel napisał(a):
Ok, oto małe podsumowanie głównych kosztów (tanio nie było):
  • ~3000zł samolot z GDN do TLV przez WAW (LOT)
  • ~100zł za najtańszy fast-food dla 2 osób w Izraelu (bardzo drogie jedzenie, w Jordanii taniej)

No to zdecydowanie nie był lot 4free 8-). A jeśli chodzi o fastfoody, to w różnych częściach kraju najtańsze widziałem po 15/20zł, u Arabów nawet taniej
Fajna relacja, z tej jordańskiej części skorzystam niebawem.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 25 Lip 2017 12:36 

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 68
Loty: 40
Kilometry: 94 407
Możesz coś więcej o tym Eldan? polecasz? próbują coś dodatkowo wcisnąć na miejscu przy odbiorze auta? Braliście dodatkowe ubezpieczenie? wystarczy polskie prawo jazdy? (w ich warunkach widzę konieczność posiadania po ang. lub międzynarodowego).
ps. mi wychodzi ok. 200zł taniej niż na rentalcars za 3 dni wynajmu z tym dodatkowym ubezpieczniem, które niby znosi wkład własny w przypadku szkody (?)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 25 Lip 2017 17:36 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 92
grzechboy napisał(a):
Możesz coś więcej o tym Eldan? polecasz? próbują coś dodatkowo wcisnąć na miejscu przy odbiorze auta? Braliście dodatkowe ubezpieczenie? wystarczy polskie prawo jazdy? (w ich warunkach widzę konieczność posiadania po ang. lub międzynarodowego).
ps. mi wychodzi ok. 200zł taniej niż na rentalcars za 3 dni wynajmu z tym dodatkowym ubezpieczniem, które niby znosi wkład własny w przypadku szkody (?)

W Eldanie mieliśmy pełne ubezpieczenie bez wkładu własnego, więc nikt nas na nic więcej nie naciągał. Bez problemu przedłużyliśmy sobie też wynajem o 1 dzień po cenie odpowiedniej do całego wynajmu (po uprzedniej konsultacji).
Obsługa bardzo miła i pomocna, za to samochód był mocno zużyty. Porysowany z zewnątrz i poplamiony w środku. Wydaje mi się, że podczas postoju na granicy z Jordanią przybyło nam zarysowań. Pełne ubezpieczenie zapewnia spokójw takiej sytuacji 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 26 Lip 2017 14:55 

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 68
Loty: 40
Kilometry: 94 407
a jak z tym prawem jazdy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 26 Lip 2017 15:02 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 92
użyłem normalnego polskiego
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
grzechboy lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 29 Gru 2017 23:59 

Rejestracja: 23 Mar 2017
Posty: 14
-- 29 Gru 2017 22:58 --

bardzo przydatna relacja :) a jak z tymi cenami w Petrze? czemu aż tak drogo wyszło? samo wejście na osobe ile kosztuję? bo nie mogę sie nadziwić tymi 1000zł za 2 dni. co to dokładnie oznacza? za co trzeba zapłacić? :P

-- 29 Gru 2017 22:59 --

a i skąd brałeś tego przewodnika na pustynie w Jordanii? z internetu czy z polecenia? można się targować czy to taka stała cena? :) i można bez noclegu wziąć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 05 Sty 2018 20:53 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 92
malealekochane napisał(a):
a jak z tymi cenami w Petrze? czemu aż tak drogo wyszło? samo wejście na osobe ile kosztuję? bo nie mogę sie nadziwić tymi 1000zł za 2 dni. co to dokładnie oznacza? za co trzeba zapłacić? :P

Przyzwoite hotele przy samym wejściu do Petry można znaleźć całkiem tanio, podobnie z jedzeniem. Samo jednak wejście do Petry jest drogie. Przepustka na 2 dni to 55JOD, a "Petra by Night" to dodatkowe 17JOD. Razem, przy ówczesnym kursie, wychodziło chyba około 450zł/osobę. Z tego co widzę kurs teraz znacznie spadł, więc dobra pora na odwiedzenie Jordani ;)

malealekochane napisał(a):
a i skąd brałeś tego przewodnika na pustynie w Jordanii? z internetu czy z polecenia? można się targować czy to taka stała cena? :) i można bez noclegu wziąć?

Przewodnika znalazłem w necie i umówiłem się mejlowo bez płacenia zaliczki. Wydaje mi się, że można się targować, bo konkurencja jest spora. Wszystkie szczegóły wycieczki można dogadać przez mejla, nocleg nie jest wymagany (ale wg mnie warto).
Na miejscue też można zawsze znaleźć przewodników przy wjeździe do miasteczka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
malealekochane uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 05 Sty 2018 21:32 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
feel napisał(a):
użyłem normalnego polskiego


W Jordanii też?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 05 Sty 2018 23:01 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 92
Sudoku napisał(a):
W Jordanii też?

Tak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 06 Sty 2018 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Świetna relacja, krótko zwięźle i na temat. fajnie że zestawiłeś ceny, właśnie miałem pytać ile za safari po pustyni z noclegiem :).

PS. ktoś orientuje się jak jest z wjazdem z Eilatu do Jordanii dla osób duchownych? Planujemy wspólny wyjazd z zakonnicą, przyjaciółką naszej rodziny, robią problemy na granicy? W samym Izraelu i Autonomii spoko, ale jak z Jordanią?
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Sty 2018 22:04 

Rejestracja: 14 Paź 2014
Posty: 92
Podsumowanie wycieczki i kilka dodatkowych informacji na naszym blogu: http://www.dzienniklotow.pl/blog/israel ... n-2-weeks/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group