Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Mar 2024 14:49 

Loty: 1012
Kilometry: 974 480
platynowy
A pamiętacie może, czy orzechy (laskowe, pistacje) mają w dobrych cenach?

#22 PostWysłany: 20 Mar 2024 18:35 

złoty
@becek - Ty patrzyłeś po ile są pistacje i były chyba drogie ?
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 15 Kwi 2024 05:49 
Awatar użytkownika

niebieski
Kiedy znajomy wspomniał mi ostatnio, że planuje wyjechać do Iraku, to również w odpowiedzi poczęstowałem go tytułowym "debilem" ;) Za sprawą Twojej relacji (dobrze napisanej, swoją drogą!) zmieniam zdanie w tej kwestii.
tunczaj lubi ten post.

#24 PostWysłany: 15 Kwi 2024 12:47 
Awatar użytkownika

srebrny
tak, pistacje były w jakiejś chorej cenie
Sudoku uważa post za pomocny.

#25 PostWysłany: 15 Kwi 2024 14:26 

platynowy
Dzięki. W sumie to ciekawe, bo niby tam rosną, a jednak.
Pamiętam, że w Iranie też były droższe niż u nas. No cóż, może coś innego się znajdzie.

#26 PostWysłany: 23 Kwi 2024 13:10 

platynowy
jasiub napisał(a):
Sorry za post pod postem, ale mały update do kontroli na lotnisku. Dziś security nie wykazało żadnej ponadstandardowej aktywności w stosunku do naszych bagażów. Mając na uwadze bogatą listę zakazów ograniczyliśmy zakupy, ale słodycze, mydełka, herbata nie wzbudziły żadnego zainteresowania :)

Mi również nic nie zabrali, a zdecydowałem się ostatecznie na zakupy na mieście. Miałem słodycze, herbatę, mydełko, coś z przypraw, chleb. A przechodziłem przez kontrolę bezpieczeństwa dwa razy, bo okazało się, że salonik jest przed nią, więc wróciłem i potem musiałem jeszcze raz przejść procedurę. Za pierwszym razem plecak poszedł na bok, ale gość przez chwilę coś pogmerał i oddał. Za drugim już w ogóle bez żadnych dodatkowych czynności, szybko i sprawnie.
Może więc @tunczaj i jego ekipa czymś podpadli?

#27 PostWysłany: 23 Kwi 2024 15:42 
Awatar użytkownika

Loty: 204
Kilometry: 395 468
platynowy
my spokojni ludzie jesteśmy :) nigdy az do tej sytuacji nie zdazylo mi się, zeby security zabralo mi cokolwiek z bagazu.
na stronce lotniska w zakladce prohibited items jest zresztą prezentacja jakich przedmiotów teoretycznie nie mozna przewozic w bagazu podrecznym
https://www.eia.krd/english/airport-gui ... strictions
problem raczej tkwi w egzekucji tych dosc irracjonalnych przepisow ;) wyglada na to ze źle trafiliśmy, a regułą jest jednak zdrowy rozsądek kontrolerów

post scriptum do relacji:
dzisiaj wypozyczalnia zwolniła blokadę na karcie kredytowej. za prawdopodobne uszkodzenie pompy paliwowej, wymianę paliwa i 2 przejażdżki na lotnisko skasowali nas tylko 80 dolarów. wymiar kary w pełni akceptowalny, mogę zatem z czystym sumieniem polecić Advantage :)
 Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.

#28 PostWysłany: 24 Kwi 2024 13:16 

platynowy
tunczaj napisał(a):
Kolejnym celem jest Duhok, a konkretnie jeden jego punkt - Shahed Cafe.
Kawiarnia poświęcona jest kurdyjskim bojownikom poległym podczas wojny z państwem islamskim. Otwarto ją w 2015 roku podczas szczytu walk z tym tworem, a w czajownia była często i gęsto odwiedzana przez żołnierzy Peszmergi. Niestety, cześć z nich uwieczniona jest na pamiątkowych zdjęciach stanowiących dekorację knajpy. Choć słowo dekoracja, może nie jest w tym przypadku najwłaściwsze. Na ścianach zawieszone są również pojedyncze pamiątki po zmarłych obrońcach Kurdystanu. Lokal wygląda na bardzo popularny wśród miejscowych.

Jadłem tam śniadanie - taki zestaw dla 2 osób (w zasadzie nie do przejedzenia) za 8 k IQD, czyli powiedzmy 5 i pół USD:
Załącznik:
IMG_20240419_083736.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
5 ludzi lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.

[ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości