Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Lis 2020 23:34 
Awatar użytkownika

złoty
Podróż na Socotrę oferuje obecnie kilka biur. Cena 1950$ za 7 dni + lot z Kairu 1280$ + wiza 100$. No i trzeba dolecieć do Kairu...

Image
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 26 Sty 2021 01:52 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
platynowy
vartan napisał(a):
#CCCC nie mogę doczekać się relacji jak to ogarnąłeś :) W Jemenie jest obecnie niezły bajzel, więc tym bardziej wielki szacun :)
Zakładam, że na wyspę mozna się dostać z Omanu lub na jakimś statku towarowym, ale to tylko moje domysły

Sorry @vartan, nie udzielalem sie kilka ladnych m-cy na forum, ale dzieki wielkie za cieple slowa.
Specjalnie nie umieszczam tu zdjec, gdyz zaczna sie kolejne docinki, ze niby promuje kraj, w ktorym panuje wojna. Zreszta gdyby isc takim kanalem to nie powinno sie odwiedzac Emiratow, KAS, Iranu, ktore de facto popieraja, prowadza i finansuja wojne w Jemenie. A idac dalej takim rozumowanien to wyjazd do USA rowniez odpada, bo Saudyjczycy nie moga walczyc w tej wojnie bez amerykanskiego wsparcia. Bez pomocy Amerykaniw Saudyjczycy nie sa nawet w stanie latac swoimi samolotami wojskowymi. To amerykanskie odrzutowce, ktore sa konserwowane przez amerykanskich specjalistow. USA dostarcza nie tylko najnowszy sprzet wojskowy do KAS, ale rowniez pomaga w tworzeniu docelowych danych.

Wczesniej podalem kilka ciekawych informacji w watku o Socotrze, ale widze, ze post cichaczem zniknal, podobnie jak cala rzesza moich innych postow.
Szkoda, blaski i cienie tego forum.... , nie mam juz nerwow do tego typu „zabaw“ i na pewno nie chce mi sie walkowac po raz wtory, a Tobie tutaj odpowiem.
Slusznie zauwazyles, na wyspe mozna dostac sie lajba towarowa i to jest nadal jedna z najtanszych mozliwosci, ale nalezy zainwestowac wiecej czasu.
Istnieje tez opcja promem (wiecej w mojej relacji o Socotrze).
Mozna rowniez samolotem, ale w 2020 roku nie istnialy zadne bezposrednie polaczenia dla turystow, mozliwe bylo tylko z Kairu z miedzyladowaniem na stalym ladzie Jemenu, a ogolnie wiadomo, ze w tym kraju panuje wojna.
De facto nie jest tanio, za lot z Kairu nalezy liczyc 1250-1300 USD (2020r.) i ceny powyzej powinny byc mniej wiecej aktualne, tylko ze agencje spoza Jemenu organizuja grupy wieloosobowe np. lupine wysylal grupy 14-osobowe!
Nalezy doliczyc jeszcze zwyczajowe napiwki, np. 60 USD od osoby, wymagane przez lupine.
Taniej wyjdzie poprzez lokalna agencje, np. ecotours i z pewnoscia bedzie bardziej prywatnie, o ile nie obawiamy sie takiej agencji zaufac.
Na poczatku 2020 r. w stolicy Hadibu funkcjonowaly tylko 2 hotele, jeden spartaniczny dla malo wymagajacych, a drugi duzo lepszy, tylko ten lepszy liczyl $140 double / $75 single za jedna noc.
Jeszcze taka ciekawostka, odkad Saudyjczycy kontrolowali lotnisko to panowala totalna prohibicja. Podczas mojego pobytu, wyspa i lotnisko byly wlasnie kontrolowane przez KAS.
W czerwcu 2020 doszlo do zbrojnego puczu, Socotre przejeli separatysci z poludniowego Jemenu i ponownie ich sojusznik UAE sprawuje kontrole.
Nie jestem pewien, czy nadal istnieje calkowity zakaz alkoholu, biorac pod uwage, ze UAE ma troche inne podejscie niz KAS.
Mowi sie i wiele na to wskazuje, ze tak naprawde to szejkowie z UAE kontroluja i zarzadzaja wyspa, o czym swiadczy powazna prezencja wojska oraz flagi narodowe Emiratow.
Niestety, w kraju nadal panuje chaos, a o poteznych eksplozjach na lotnisku w Adenie pewnie slyszales:

Jemen. Aden. Potężna eksplozja na lotnisku, są zabici i ranni.

Anyway daj znac prosze przez pw, jak bedziesz mogl wysylac wiadomosci to chetnie posle linka do fotorelacji z Socotry.
Fotki mowia same za siebie, ale postaram sie napisac wiecej i tam znajdziesz wiele ciekawych, aktualnych informacji.
Sorry, ale naprawde szkoda czasu i coraz mniejsza motywacja do forum, warto znow sie zdystansowac, pomyslec o dluzszej przerwie.

Btw znajdziesz tam rowniez moje ciekawe fotorelacje z Bieguna, Antarktydy, Czarnobyla etc. :)

Pozdr.

Z Kiruny na Socotrę
Afryka/Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, Socotra etc.
 Relacje PM off
ann_a_k lubi ten post.
ann_a_k uważa post za pomocny.

#23 PostWysłany: 14 Mar 2021 17:20 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
platynowy
Wow, kolejna ponad miesieczna przerwa od tego forum sie przydala i moglem spokojnie zrealizowac swoje plany.
De facto tym razem inny fajny i ciekawy sen, ucieklem od meczacych lockdownow i wlasnie wrocilem z kraju wiecznych konfliktow, a mianowicie grasowalem 9 dni po Afganistanie w szalejacej dobie covidu (marzec 2021).
W sumie mial byc Ecuador, ale dzieki obostrzeniom KLM anulowalem i zamienilem na egzotyczny Afganistan.
Bylo na styk, mialem problem z expresowa wiza, w paszporcie mam wbite az 2 wizy afganskie, ale to dluzsza historia.
Anyway zwiedzilem miedzy innymi Kabul, Panjshir, mauzoleum Ahmada Shaha Massouda, Mazar-e-Sharif, Herat, Bamiyan, Band-e Amir. Jechalem przez teren kontrolowany przez Talibow i bylem nawet na granicy z Uzbekistanem.
Mialem okazje kilka razy skorzystac z uslug afganskich linii lotniczych Kam Air na lotach wewnetrznych. A czy slyszeliscie o takich liniach?
Jednak trasy z Kabulu do samego Mazar-e-Sharif przez teren Talibow oraz do Bamiyan (w obie strony) pokonywalem droga ladowa. Byl kick, podobno trzeba miec ja.. , aby sie na to odwazyc.
Wspanialy i fascynujacy kraj oraz serdeczni ludzie. Moim skromnym zdaniem Afganistan to najbardziej egzotyczny kraj azjatycki, jaki zwiedzilem, poza oczywiscie Jemenem, ktory akurat zaliczam do Bliskiego Wschodu.
W Bamiyan zalapalem sie na 20 letnia rocznice wysadzenia posagow Buddy i bylo spektakularne light show.

Btw w Bamiyan spotkalem slynna blogerke Ewe zu Beck i byla okazja zjesc razem obiad.
Ewa planowala ten wyjazd od 2 lat, a mi wystarczylo tylko niecale 2 tyg.
De facto Ewa, podobnie jak ja, jest wielkim fanem Socotry i szkoda, ze tam akurat minelismy sie.

Jak znajde czas i ochote to postaram sie zmontowac relacje, ale najpierw chcialbym dokonczyc relacje z Socotry, gdzie jak na razie wrzucilem tylko fotki.
Myslalem nawet nad relacja LIVE, ale sorry to nie wlasciwa piaskownica.
Po kolejnych, dzisiejszych prowokacjach powtarzam, kolega Administrator Michzak ogladal moje paszporty z wizami i stemplami, oraz polukal X zdjec i filmikow z moich roznych ciekawych wypraw i w razie watpliwosci jego pytajcie.
Poza tym moderacja wyjasnila autentycznosc moich wyjazdow i zostalem oficjalnie przeproszony.
A jak ktos jest na tyle uparty i nie potrafi ogarnac swoim stanem umyslu to niech pozostanie snem...
Przypominam, dla zainteresowanych moge wyslac linki do moich fotorelacji.

Leben und leben lassen - Friedrich von Schiller
Milego dnia.

Z Kiruny na Socotrę
Afryka/Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, Socotra etc.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
ann_a_k uważa post za pomocny.

#24 PostWysłany: 22 Mar 2021 19:01 
Awatar użytkownika

Loty: 36
Kilometry: 92 680
Chyba najlepszy watek na tym forum.
Piekny ten sen i inspirujacy , w ciezkich czasach motywuje by dalej szukac dalej i wiecej.
O Socotrze wstyd sie przyznac , nie slyszalam, ale teraz wiem ze i ja tam dotrę!
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.

[ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości