Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 17 Lis 2018 02:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
jakby nie patrzeć w aurze śniegowej wszystko prezentuje się zdecydowanie przyjemniej i piękniej ;) choć nawet bez śniegu pewnie warto, aczkolwiek ciężko mi to sobie wyobrazić ;)
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 18 Lis 2018 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
Na dokładkę chciałem dorzucić może już nie tyle niestandardowe miejsce, aczkolwiek zdecydowanie kontrastujące z głównym wątkiem. Bo nie jest wiele miejsc na świecie, w których można zejść z czterotysięcznika i w ciągu kilku godzin znaleźć się na piaszczystej, gorącej pustyni. A tak w Maroko jest. Co więcej jest to jedno z najpiękniejszych, najbardziej majestatycznych i fotogenicznych miejsc jakie do tej pory widziałem! Wielu osób wyobraża sobie, że cała Sahara pokryta jest piaszczystymi wydmami. Prawda jest taka, że ledwie może 10% jej powierzchni wygląda tak cudownie jak na poniższych zdjęciach. Zdecydowana większość to po prostu żwir i kamienie.
Ja odwiedziłem jedno z popularniejszych miejsc od spędzenia czasu na Saharze - okolice miejscowości Merzouga. Co więcej spędziłem tam też noc. W moich prywatnych przemyśleniach turystyczne miejsca dzielą się na:
- nie warte odwiedzenia, bo nie są fajne
- fajne, ale nie warte odwiedzenia (m.in. przez zatracenie wszelakich wartości przez odwiedzające tłumy)
- fajne i mimo turystycznej łatki warte odwiedzenia

Do tej trzeciej kategorii podpiąłbym tą część Sahary. Mimo, iż przyjeżdża tam wiele zorganizowanych wycieczek, to przez wielki obszar nie czuć tłoku. Nie ma kolejek, nie czuć turyzmu na każdym kroku. Obozy, w których spędza się czas lub noc są w dość dużych odległościach od siebie. Max w takim obozie może być kilkadziesiąt osób. A wystarczy odejść dosłownie za pierwszą lepszą wydmę by napawać się tym co w tym miejscu jest najlepsze...ciszą, przecudowną dziką naturą i majestatycznymi widokami. Ja wiele w życiu widziałem, ale powiem Wam, że tam w mojej opinii czuć to 'coś'. Wydmy w blasku dziennego światła - cudowne. W blasku zachodzącego słońca - pomarańczowo czerwonawe - jeszcze piękniejsze...A jak spędzacie tam jeszcze noc....tak rozgwieżdżone niebo można obserwować tylko w na prawdę wybranych, odludnych miejscach na ziemi. Coś fantastycznego. ;)
No i dla fanów fotografii jest to miejsce zaj$&*# fotogeniczne! :D

Załącznik:
1.jpeg
1.jpeg [ 663.39 KiB | Obejrzany 8764 razy ]

Załącznik:
2.jpeg
2.jpeg [ 479.61 KiB | Obejrzany 8764 razy ]

Załącznik:
3.jpeg
3.jpeg [ 470.61 KiB | Obejrzany 8764 razy ]

Jak wspomniałem jeśli ktoś lubi fotografię, Sahara będzie miejsce, gdzie pojemność waszych kart SD może być poważnie zagrożona. Czułem się jak dziecko ciągle cykając to nowe panoramy, ujęcia czy kompozycje. Dopiero po jakimś czasie ochłonąłem, usiadłem i zacząłem napawać się wszechobecnym pięknem otaczającej mnie natury.
Załącznik:
4.jpeg
4.jpeg [ 482.49 KiB | Obejrzany 8764 razy ]

Załącznik:
5.jpeg
5.jpeg [ 504.39 KiB | Obejrzany 8764 razy ]

Załącznik:
6.jpeg
6.jpeg [ 492.16 KiB | Obejrzany 8764 razy ]

Załącznik:
7.jpeg
7.jpeg [ 560.04 KiB | Obejrzany 8764 razy ]

Załącznik:
8.jpeg
8.jpeg [ 490.8 KiB | Obejrzany 8764 razy ]

Załącznik:
9.jpeg
9.jpeg [ 495.98 KiB | Obejrzany 8764 razy ]

Załącznik:
10.jpeg
10.jpeg [ 678.53 KiB | Obejrzany 8764 razy ]


Selfie z wielbłądem musi być!
Załącznik:
10a.jpg
10a.jpg [ 527.11 KiB | Obejrzany 8764 razy ]

Załącznik:
11.jpeg
11.jpeg [ 513.03 KiB | Obejrzany 8764 razy ]

Załącznik:
12.jpeg
12.jpeg [ 234.89 KiB | Obejrzany 8764 razy ]

Załącznik:
13.jpeg
13.jpeg [ 519.83 KiB | Obejrzany 8764 razy ]

Załącznik:
14.jpeg
14.jpeg [ 348.86 KiB | Obejrzany 8764 razy ]


Całym zamysłem tej relacji było po części pokazanie jak różnorodne i ciekawe potrafi być nie tylko Maroko, ale ogólnie przypomnieć, że wiele turystycznych miejsc ma też swoje drugie, ciekawsze oblicze. Czasem wystarczy po prostu zejść, nawet odrobinę z utartego szlaku. A Maroko potrafi zaskakiwać. Mam nadzieję, że wielu z Was też da się równie pozytywnie zaskoczyć.
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 18 Lis 2018 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 301
Loty: 99
Kilometry: 171 514
niebieski
tak było w czwartek :) śniegu mnóstwo , ludzi tez trochę , wiatr mały za to mroź jakieś - 15 st

Załączniki:
46288146_10210083591365345_6900489487923544064_n.jpg
46288146_10210083591365345_6900489487923544064_n.jpg [ 148.88 KiB | Obejrzany 8726 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 19 Lis 2018 01:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
ooo super! połowa Listopada to i solidny mróz w górach zawitał ;) ale mimo to pogoda wygląda na bardzo dobrą ;)
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Gru 2018 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Wspomnienia wracają :)

Warto dodać, że na wysokości 3200 m n.p.m. znajdują się dwa schroniska jeden pod drugim i w tym schronisku wyżej jest nieco taniej (maj 2018). Na upartego można się tam rozbić ze swoim namiotem, ale i tak należy wtedy zapłacić i jeśli mnie pamięć nie myli to wcale nie mało, bo połowę ceny noclegu w schronisku. Do Imlil z Marrakeszu można dojechać łączoną taksówką za 35 dirhamów/os.
Tak jak ambush pisze, spokojnie można ten szczyt zrobić w dwa dni, gdyż podejście do schroniska ze swoimi plecakami zajęło nam 5 godzin, a drugiego dnia o max. 12:00 po zdobyciu szczytu, będziecie mogli już ruszać w dół ze schroniska. Natomiast spotkaliśmy tam wielu Polaków i byliśmy jedynymi, którzy mieli w planach zdobyć szczyt w dwa dni :) Do schroniska jest jedna prosta droga, ale wchodząc na sam szczyt, nie ma żadnych oznaczeń szlaku, ale dużo osób wybierało się na szczyt z przewodnikami i to od nich można podpatrzeć, którędy najprościej się przemieszczać.
W połowie maja śnieg był gdzieniegdzie w zacienionych miejscach, na szlaku na bardzo krótkich odcinkach i pomimo tego, że w Imlil próbowali wmówić coś innego, to raki w ogóle nie były potrzebne, choć u samej góry woda w butelkach zamarzała.

ambush napisał(a):
Bo nie jest wiele miejsc na świecie, w których można zejść z czterotysięcznika i w ciągu kilku godzin znaleźć się na piaszczystej, gorącej pustyni. A tak w Maroko jest.

W takim razie nie byłeś w okolicy Merzougi? Bo jeśli tam, to coś kręcisz :D
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 06 Gru 2018 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
Też potwierdzam słowa @Pietrucha, schronisko nieco wyżej jest tańsze (październik, 2018).

I nie skumałem o co Ci chodziło z tą Merzougą. Z Marakeszu jedzie się jakieś 8 godzin do Merzougi samochodem więc chyba wszystko się zgadza :)
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off
Pietrucha lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 06 Gru 2018 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 175
Loty: 73
Kilometry: 200 797
niebieski
Zrozumiałem to tak, jakby się dało to zrobić w jeden dzień. W każdym razie szybko tam zajechałeś :)
_________________
Moje relacje:

Zachód USA mocno rozszerzony i skondensowany jednocześnie
Transsybirem do Chin
Indie z podręcznym
Autostopem po Jordanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 08 Gru 2018 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
hehe miałem jakby to powiedzieć....crazy driver :D
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group