Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 10 Cze 2021 05:35 
Awatar użytkownika

Loty: 232
Kilometry: 434 534
platynowy
Wyszedlem poza mury starego miasta i Cartagena zostala troche rozgrzeszona. Dzielnica Getsemani jest moim zdaniem ciekawsza od scislego centrum. Jest kolorowo.Miejscowi sprzedawcy wciaz zaczepiaja ale sa mniej nachalni. Zycie Getsemani toczy sie w rytmie, ktory mi odpowiadal. Poszedlem cos zjesc. Zamowilem rybe, ktora okazala sie wysmienita. Gdy podchodzila do mnie kelnerka, by zapytac czy smakowalo, juz w jej oczach widzialem, ze zna odpowiedz. To byl wzrok osoby, ktora jest pewna, ze w kuchni pracuja ludzie znajacy sie na swoim fachu.
Samolot do Bogoty byl opozniony o 2 godziny. Bylem zly, bo chcialem jeszcze pochodzic troche po miescie. Ostatecznie do centrum dotarlem po 21. Po Candelarii kreci sie sporo podejrzanych typow a ja jestem na tyle zmeczony, ze wyskoczylem jedynie do sklepu po piwo. Jutro postaram sie choc troche zwiedzic miasto.
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
 Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.

#42 PostWysłany: 10 Cze 2021 08:18 
Awatar użytkownika

srebrny
tropikey napisał(a):
A to sknery... We wrześniu 2019 jeszcze dawali.

To wszystko zależy od obsługi na konkretnym locie. Jeśli nie dadzą z automatu to wystarczy poprosić, łaski Ci nie robią. Sorry za OT.
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 11 Cze 2021 03:33 
Awatar użytkownika

platynowy
Siedze juz zmeczony na lotnisku w Bogocie. Dzis spacerowalem wylacznie po Candelarii, plus wjechalem na Monserrate. Stolica Kolumbii przywitala mnie deszczem i bylem przekonany, ze pogoda sie nie zmieni. Na szczescie ok. poludnia przestalo padac i wydawalo mi sie, ze przez chwile bylo nawet slonecznie. A moze to moje jetlagowe zwidy? Wiekszosc salonikow nieczynna a do czynnych pasazerowie biznes klasy Iberii nie maja wstepu. Swoj PP do karty Santander zostawilem w domu. Ostatnie pieniadze wydalem na czekolade waniliowa i popijam sobie. Na lotnisko przyjechalem taksowka zlapana na ulicu (24k COP). Byly spore korki. Uber chcial jakies kosmiczne pieniadze za przejazd. Co ciekawe, wczoraj na lotnisku zlapalem ubera bez wiekszych problemow. Centrum miasta wyglada jakby przygotowywalo sie do wojny. Nie wiem jak wyglada obecnie sytuacja z protestami ale po liczbie policjantow na ulicach nie sadze,by byla opanowana. Zjadlem troche kolumbijskich specjalow, wypilem tez, rzecz jasna. Bogota nie wydaje sie miejscem, w ktorym chcialbym spedzic wiecej niz pare dni. Wiecej zdjec moze dorzuce pozniej, bo internet lotniskowy ledwo zipie.ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage
 Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.

#44 PostWysłany: 11 Cze 2021 20:13 
Awatar użytkownika

platynowy
Jestem w Bolonii. Na locie do Madrytu biznes klasa pelna. Nie bylem glodny wiec zjadlem jedynie omlet podany przed ladowaniem. Do tego wypilem dwa kieliszki bardzo dobrej Riojy. W Madrycie odstalem chwile w kolejce do saloniku Iberii (taka godzina), posiedzialem chwile w srodku wsrod tlumu ludzi a potem jeszcze 2h w samolocie do Wloch. Teraz ide na zasluzona kolacje z kolezanka, ktora mieszka tu od lat Jutro o 6 rano lot do Krakowa.ImageImageImage
Aaaa, przetestowalem tez pociag z lotniska. Rzeczywiscie jedzie 7 minut. Szkoda, ze nie kosztuje mniej.
 Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.

#45 PostWysłany: 13 Cze 2021 22:19 
Awatar użytkownika

platynowy
W Bolonii mnóstwo ludzi w knajpianych ogródkach. Wszystko ucichło o północy, kiedy w życie wchodzi godzina policyjna, Mimo, że mieszkańcy mieli dwa powody do świętowania (tego dnia Virtus zdobył mistrzostwo Włoch w koszykówce a Włosi wygrali swój pierwszy mecz na ME) na ulicach nie było prawie nikogo. Normalnie, miasto bawiłoby się do rana. Noc, poranek i lot do Krakowa, z powodu zmęczenia pamiętam jak przez mgłę. Dodatkowo, prosto z lotniska pojechałem po drugą dawkę szczepionki na C-19. :)

Czas na małe podsumowanie. W ciągu tygodnia leciałem 9 razy na trasach liczących w sumie prawie 22 tysiące km. Walczyłem z jetlagiem, a jak się trochę do niego przyzwyczaiłem, musiałem wracać i walczę po raz kolejny. :) Po raz pierwszy udało mi się przeprowadzić relacje live, co przyznam szczerze, nie jest rzeczą łatwą. Udało mi się zobaczyć wszystko, czego nie zaplanowałem. Żałuję, ze spędziłem tyle czasu w Kolumbii, mogłem polecieć jeszcze do Ekwadoru i np. Urugwaju i miałbym już 8 krajów na liście odwiedzonych w Ameryce Południowej. A pisząc poważnie, Kolumbia zaciekawiła mnie na tyle, że chętnie wybrałbym się tam jeszcze raz (co najmniej). Najbardziej zadziwiło mnie Medellin, a szczególnie, jak dobrze rozwinięty jest tam transport, Samo miasto jest bardzo ciekawe i dobrze się tam czułem. Rozczarowań nie było, pewnie dlatego, ze nie było też oczekiwań, Wszystko odbywało się dość szybko ale ja jestem przyzwyczajony do takiego tempa podczas samotnych wyjazdów. Na siedzenie na du..e wybieram zwykle Włochy.

Covid w Kolumbii

Większość ludzi dość poważnie podchodzi do sprawy noszenie maseczek i dezynfekcji. Dla mnie największym utrapieniem, było noszenie maseczki na zewnątrz. Knajpy są otwarte i zwykle pełne ludzi. Im dalej od centrów miast, tym nakazy są mniej przestrzegane.

Transport, noclegi, jedzenie

Bilety samolotowe i noclegi są relatywnie tanie. Jedne i drugie kupowałem najczęściej dzień przed lotem/pobytem i nie wydałem więcej niż 100 PLN. W samolotach prawie zawsze dostawałem miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi (wyławiaili mnie już z kolejki do boardingu) :) Jedzenie i alkohol również tańsze niż w Polsce. Wszystko smaczne. Szczególnie zdziwiły mnie ceny kawy na lotniskach, duuużo niższe od tych znanych z Polski. Wino jest drogie. Za widoczną na jednym ze zdjęć rybe i kieliszek wina zapłaciłem w przeliczeniu 50 PLN, z czego prawie połowe stanowiło wino. Piwa kraftowe też dość drogie.

Ludzie i bezpieczeństwo

Ludzie mili, choć uliczni sprzedawcy dość nachalni. Oferują przeróżne towary i usługi, od chusteczek higienicznych po narkotyki, prostytutki. Ja wszędzie czułem się bezpiecznie. Dokumenty i karty zostawiałem zwykle w hotelu a zwiedzać szedłem wyłącznie z gotówką. Turystów było niewielu a przez moją fizjonomię rzucałem się w oczy. Tylko raz w Bogocie jakiś ćpun się do mnie przyczepił na dłużej ale dość łatwo się od niego uwolniłem.

Dziękuję wszystkim, którzy czytali. Wiem, że nie jest to wybitnie pomocna relacja ale naprawdę trudno pisze się live Myślę, że najważniejszym przekazem jest to, że nawet w tych trudnych czasach można się wyrwać daleko. Wystarczy chcieć. :)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#46 PostWysłany: 13 Cze 2021 23:03 

srebrny
@igore
Kwarantanna Cię nie dopadła na powrocie?
 Relacje PM off  

#47 PostWysłany: 14 Cze 2021 08:58 
Awatar użytkownika

platynowy
Zalatwilem to tak, zeby nie dopadla
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość