Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#4981 PostWysłany: 06 Cze 2021 22:36 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
-- 06 Cze 2021 22:36 --

Jest opcja kontakt z obiektem, potem z booking

Ta wiara w f4f.... Niewytłumaczalna, zwłaszcza bez podania danych obiektu :roll:

-- 06 Cze 2021 22:36 --

Mar77 napisał(a):
Miał ktoś taką sytuację, że pomiędzy rezerwacją a noclegiem obiekt "uciekł" w międzyczasie z Bookingu? Mam nocleg za kilka dni na Kanarach, na stronie obiektu na Bookingu info "We’re sorry, but this property isn’t taking reservations on our site right now...", karta za nocleg miała być automatycznie obciążona kilka dni temu - nie została. Co ciekawe, wczoraj zrobiłem zmianę rezerwacji (skrócenie pobytu o jeden dzień) i zapłaciłem od razu nową kwotę, a tu niespodzianka - na karcie blokada na nową jak i na starą kwotę, a dzisiaj... kolejna na starą kwotę. Jakby tego było mało rezerwacja dalej widnieje jako nieopłacona i opcja "Please pay for your booking now" :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#4982 PostWysłany: 06 Cze 2021 22:59 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@dg72 Kontakt już był, jest weekend, na razie cisza

W czym Ci pomoże nazwa obiektu? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4983 PostWysłany: 06 Cze 2021 23:00 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
njusy z bookingu, wywalili 25% pracownikow, wzieli 65 mln euro pomocy, a 3-osobowy zarzad wyplacil sobie 28 mln euro premii :lol:

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27 ... remii.html

Przychody Booking Holding w 2020 r. wyniosły 6,8 mld dolarów - to oznacza spadek o 55 proc. względem 2019 r. Z kolei rezerwacje podróży wyceniono na łączną kwotę 35,4 mld dolarów, co stanowi spadek o 63 proc. rok do roku
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4984 PostWysłany: 07 Cze 2021 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Podwyższony cashback na Quidco do 6%.Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4985 PostWysłany: 10 Cze 2021 11:42 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
10.06.2021, Rzym (PAP) - Portal Booking.com jest oskarżony we Włoszech o niezapłacenie podatku VAT w wysokości 153 milionów euro - podała w czwartek Ansa, powołując się na Gwardię Finansową. Prowadziła ona postępowanie w tej sprawie od 2018 roku.
Według koordynującej postępowanie komórki Gwardii z Genui portal rezerwacji hotelowej, założony w Holandii zarobił we Włoszech w latach 2013-2019 około 700 milionów euro na 800 tysiącach transakcji. Od tej kwoty powinien zapłacić ponad 150 mln euro podatku VAT.
Firma nie ma jednak w tym kraju przedstawiciela podatkowego i nie złożyła deklaracji dotyczącej podatku Iva, czyli odpowiednika VAT.
W ten sposób, jak wyjaśniła włoska policja finansowa, firma całkowicie uchyliła się od jego zapłacenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4986 PostWysłany: 15 Cze 2021 17:18 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 34
Witam. Mam takie pytanie. Po perturbacjach z pewnym bankiem podziękowałęm za współpracę i obecnie nie mam ani karty ani konta. I teraz tak. Chce zapłacić za hotel w Pradze. Czy jeśli podepnę do mojego konta na bookingu kartę syna czy taka transakcja w hotelu przejdzie? W sumie mamy tylko różne imiona, może się nie kapną w hotelu? Jak myślicie? PS. syn o tym wie i pieniądze też moje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4987 PostWysłany: 15 Cze 2021 17:26 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Zero problemu

Jest tylko kwestia przewalutowań, ustawienia kwot płatności i dostępności odpowiedniej kwoty na koncie karty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4988 PostWysłany: 15 Cze 2021 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
można na syna, ale można też wpisać w odpowiednim polu na rezerwacji nazwisko gościa który będzie w hotelu i może to być dowolna osoba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4989 PostWysłany: 15 Cze 2021 18:03 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
a nie ma do wyboru platnosci na miejscu, a karta tylko do zablokowania rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4990 PostWysłany: 15 Cze 2021 22:44 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 34
ibartek napisał(a):
a nie ma do wyboru platnosci na miejscu, a karta tylko do zablokowania rezerwacji?

Niestety nie, biorą całą płatność, ewentualnie oddadzą bez jednej nocy jak odwołasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4991 PostWysłany: 18 Cze 2021 14:46 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Taką mam nietypową sprawę, bo nie wiem czy kopać się z koniem - no i którym: Bookingiem czy wynajmującym?
Apartament ma całe stado uchybień dużych i małych i z zasady się tego nie czepiam, ale tutaj jest ich całe mnóstwo, a dodatkowo jedno z nich - pozornie niezbyt duże - wywołało skutki już niemałe. Tego mnóstwa nie będę tutaj opisywał, to temat na opinię (choć nie wiem czy i na ile Booking ją zmoderuje).
W salonie są takie badziewne jak się okazało, choć z wyglądu były całkiem ok stoliki. Na jednym położyłem włączonego laptopa oraz napój, po paru minutach ze stolika urwały się nogi(!), laptop spadł, a do tego został zalany napojem. O tyle, że stało się to w mojej obecności (niewielkie szczęście w nieszczęściu), to od razu laptopa wyłączyłem i wytarłem. Ale jeszcze nie wiem co będzie z laptopem: wersja optymistyczna to do wymiany klawiatura na 100%, a wersja pesymistyczna... wiadomo.
Okazało się, że stolik był już naprawiany nieudolnie kilka lub kilkanaście razy, w szafie leżą dodatkowe nogi do tego stolika, a on sam jest od dołu cały podziurawiony otworami po śrubkach niefabrycznych. Ostatnia naprawa polegała na "próbie wciśnięcia śrubki w płytę pilśniową blatu". Nie ma szans, żeby właściciel o tym nie wiedział!
I teraz? Kopać się z koniem? Bo zaraz wyjeżdżam i nie chcę ostatnich godzin spędzić na przepychankach z wynajmującym (nie wiem czy to czasem nie jakaś agencja), że może sobie wymyśliłem, sam zalałem itp.?
Czy nic nie robić, a tylko w opinii napisać wszystkie uchybienia - obiekt póki co nie ma żadnych opinii (a przynajmniej ostatnio ich nie miał)?
Czy pisać do Bookinga?
Laptopa teraz nie wyczyszczę w środku, a ścieżki zalane mogą się utlenić po iluś dniach - diagnozy też nie zrobię na miejscu, bo ani narzędzi ani możliwości?
Co radzicie? Miał ktoś podobną sytuację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4992 PostWysłany: 18 Cze 2021 15:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Radzę zapomnieć o sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#4993 PostWysłany: 18 Cze 2021 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
sanchopan napisał(a):
to temat na opinię (choć nie wiem czy i na ile Booking ją zmoderuje).

Z własnego doświadczenia wiem, że Booking cenzuruje niepochlebne opinie, choćby były uzasadnione i czysto merytoryczne, bez emocjonalnych wtrętów. Mam wrażenie, że póki obiekt noclegowy płaci Bookingowi prowizję, to reszta niezbyt ich obchodzi. Tak było w starych dobrych czasach przed pandemią (rok 2018), a czy teraz jest lepiej z podejściem Bookinga do klienta to nie wiem :?
Spróbuj coś ustalić z właścicielem obiektu. Możesz zrobić zdjęcia licznych prób "reperacji" rzeczonego stolika, ale czy to cokolwiek da to trudno powiedzieć :?: Moim zdaniem prędzej ustalisz coś z właścicielem, niż z Bookingiem, ale tylko jeśli trafisz na porządnego człowieka.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#4994 PostWysłany: 19 Cze 2021 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@sanchopan
- pogadaj na spokojnie z właścicielem o sprawie i jeśli da Ci na piśmie, że w razie awarii laptopa zwróci koszty, to ok (swoją drogą, raczej w to wątpię, ale wykluczyć tego nie można)
- a jeśli nie da, albo od razu się "rzuci", to z miejsca dzwoń na infolinię Bukinga, opisz sprawę i poinformuj, że w razie konieczności naprawy / kupna nowego laptopa będziesz via Buking wnioskował o zwrot kosztów
- zakładam, że oczywiście dokumentację foto połamanego stołu wraz z możliwością zidentyfikowania miejsca (np z kluczami do pokoju czy czymś innym charakterystycznym) masz

edit
w sumie to chyba nie "w razie" skoro piszesz, że klawiatura do wymiany
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#4995 PostWysłany: 19 Cze 2021 16:24 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Tak myślę zrobić - napiszę wpierw do właściciela, ale dopiero jak będę wyjeżdżał, bo jak tutaj np.przyjdzie dzisiaj i zrobi awanturę (bo w sumie go nie znam), to nie potrzebuję, żeby mi końcówkę urlopu popsuł.
A potem zobaczymy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4996 PostWysłany: 19 Cze 2021 16:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@Raphael
Ty to wszystko na poważnie?
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#4997 PostWysłany: 20 Cze 2021 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@boots
oczywiście zamiast tego można od razu wyciągnąć maczetę, bejsbola, kanister z benzyną i zapałki ;)
... miałem trochę podobną sytuację z obiektem rezerwowanym via Booking - po wyjeździe próbowali mnie obciążyć za "zniszczone" wyposażenie, które faktycznie się posypało w trakcie mojego pobytu, ale de facto był to szajs jakością przypominający ten 100 razy skręcany stół. Mail do Booking, opis sytuacji i załączone dokładne zdjęcia wraz z żądaniem rekompensaty za niesprawne wyposażenie przyniosły w 100% skutek (=odczepili się + Booking przelał mi ileśtam EUR rekompensaty) (to było w przedpandemicznym 2018 r.)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4998 PostWysłany: 20 Cze 2021 12:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
To była absolutnie inna sytuacja.
Nikt mu nie odda żadnej kasy za laptopa, co najwyżej nie obciążą go kosztami zniszczonego stolika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4999 PostWysłany: 20 Cze 2021 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1316
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Możliwe, że nikt mu nie odda, ale nie wyrażałbym tu pewności. Poza tym co ma do stracenia - powinien walczyć o swoje.

Z tym zniszczonym laptopem widzę pewną analogię do sopla lodu, który spada przechodniowi na głowę (nie przechodzień jest winny, on przecież używał chodnika zgodnie z jego przeznaczeniem), albo blachy, która oderwie się od dachu, spadnie na prawidłowo zaparkowany samochód i uszkodzi karoserię (przecież kierowcy nie można winić za to, że zaparkował w miejscu, w którym miał prawo zaparkować).
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5000 PostWysłany: 20 Cze 2021 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Raphael napisał(a):
Możliwe, że nikt mu nie odda, ale nie wyrażałbym tu pewności. Poza tym co ma do stracenia - powinien walczyć o swoje.


Co do zasady masz racje. Czasami jednak czas poświęcony na sprawę i stracone nerwy są większym kosztem niż znaczony sprzęt.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group