Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

[ 4450 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 219, 220, 221, 222, 223
Autor Wiadomość
#4441 PostWysłany: 29 Lis 2019 21:29 

No jasne warunki są wiążące, ale tak samo pisane jak i ustne.
Marta nie odwołałaby rezerwacji, gdyby nie zapewnienie gospodarza, że zwróci jak pokój się wynajmie. Mógł przecież nic nie obiecywać i też byłoby OK, może Marta sama znalazłaby chętnego na ten pokój.
 Relacje PM off  

#4442 PostWysłany: 30 Lis 2019 07:00 

Ale ja to wszystko rozumiem, znam zasady oferty bezzwrotnej. Ale jeżeli gospodarz bez problemu godzi się na zwrot pieniędzy, jak pokój sprzeda się ponownie na booking.com. Dwa dni później dochodzi do ponownej sprzedaży, a ten się wykręca to moim zdaniem jest to nieuczciwe. Nie odwoływałabym rezerwacji, bo szukałabym kogoś na swoje miejsce bądź pokój stał by pusty. To było celowe z jego strony, żeby podwójnie zgarnąć za apartament i to nie małą sumkę.
 Relacje PM off  

#4443 PostWysłany: 30 Lis 2019 07:47 
Awatar użytkownika

HON fly4free
A wszystkie twoje wpisy wynikają z braku znajomości elementarnych zasad działania Booking

Dany hotelarz rozlicza się czy otrzymuje środki po pobycie, stąd zapewne jego wątpliwości

No i wahania nastrojów: będąc pewna zarezerwowałam bezzwrotną, a po niedługim czasie "proszę anulować, nic z tego nie będzie"

Pewność.....
 Relacje PM off  

#4444 PostWysłany: 30 Lis 2019 08:49 

srebrny
Tym niemniej - jeśli faktycznie o zwrocie zapewnił Cię Booking i masz to na piśmie (mailem), to IMHO powinnaś być spokojna o zwrot.
W innych przypadkach, to jak Koledzy piszą, bardzo uprzejmym tonem napiszę to, co z natury jednakowoż może brzmieć nieuprzejmie: Widziały Gały co Brały ;)
 Relacje PM off  

#4445 PostWysłany: 30 Lis 2019 08:52 

Gorny77 -> ten gospodarz ma w swojej ofercie wyłącznie oferty bezzwrotne, pieniądze pobierane są z karty od razu po zakupie.
Więc jeśli pokój został sprzedany już jakiś czas temu, właściciel ma już na swoim koncie pieniądze od nowego wynajmującego.
Dalej się upieram, że postąpił nieuczciwie i naprawdę nie rozumiem dlaczego tyle osób go broni. Miał prawo się nie zgodzić na zwrot pieniędzy i ja bym nie odwoływała tej rezerwacji. Absolutnie bym to zrozumiała i szukała kogoś na swoje miejsce bądź po prostu pokój by stał pusty. Ja nie miałam obowiązku odwoływać tego pokoju. On natomiast powinien wywiązać się z tego co sam zaproponował. Takim sposobem celowo wymanewrował sprawę tak, aby zarobić podwójnie za ten sam pokój, gdybym nie odwołała rezerwacji na Booking.com otrzymał by tylko jedną zapłatę za ten apartament.
 Relacje PM off  

#4446 PostWysłany: 02 Gru 2019 13:58 
Awatar użytkownika

Loty: 82
Kilometry: 106 315
złoty
marta_marta napisał(a):
ten gospodarz ma w swojej ofercie wyłącznie oferty bezzwrotne

Wybacz, ale nie przemawia do mnie Twoja argumentacja. Czy w Zakopanem jest tylko ten jeden gospodarz, że jesteś skazana na rezerwacje bezzwrotne?
marta_marta napisał(a):
Więc jeśli pokój został sprzedany już jakiś czas temu, właściciel ma już na swoim koncie pieniądze od nowego wynajmującego.

No właśnie, że nie. Nawet jak pokój został już sprzedany, to nie właściciel na pobrane te pieniądze tylko Booking. Oczywiście Booking przekaże je właścicielowi, ale dłuuuugo po wyjeździe gościa. To może trwać kilka tygodni.
Nie twierdzę, że ten konkretny właściciel pensjonatu jest wobec Ciebie kryształowo uczciwy i że absolutnie nie pomyślał on o podwójnym zarobku za to samo, bo tego nie wiem. Wiem za to, że może on nie chcieć wprowadzać Ciebie w detale jego umowy z Bookingiem i pokazywać, jakie ta umowa ma minusy np. odroczoną płatność, bo sam nie jest z tego punktu zadowolony.
marta_marta napisał(a):
Dalej się upieram, że postąpił nieuczciwie

Może nawet i miał taki zamiar, ale od zamiaru do dokonanego czynu jest jeszcze pewna droga do pokonania. O czym wie, każdy sąd. A realizacja zamiaru mogła nastąpić dopiero PO, a nie PRZED datami w jakich miałaś zarezerwowane te noclegi.
marta_marta napisał(a):
On natomiast powinien wywiązać się z tego co sam zaproponował.

I pewnie to zrobi, ale w stosownym czasie. Nie rozumiem czemu mając z właścicielem zawartą umowę ustną na zwrot i to przy świadkach konsultantach Bookingu spokojnie nie poczekasz na ten przelew. Przynajmniej do minięcia faktycznych dat niedoszłego pobytu. Z tego co napisałaś to co najmniej kilka razy już po uzyskaniu obietnicy zwrotu, ale przed datami pobytu w grudniu, dzwoniłaś do właściciela domagając się od niego tych pieniędzy. Człowiek poszedł Ci na rękę, a ty mu zawracasz głowę. Doradzam trochę więcej cierpliwości i empatii w stosunku do innych.
 Relacje PM off  

#4447 PostWysłany: 02 Gru 2019 14:33 

Pierwsza sprawa, pieniądze jak byk zostały pobrane przez gospodarza, a nie przez Booking (widać to na historii płatności w bankowości elektronicznej, jako podmiot obciążający widnieje nazwa firmy gospodarza).
Druga kwestia- gospodarz już kilkukrotnie zapewnił mnie i konsultanta Booking , ze odda pieniążki w dniu kolejnym, a tego nie zrobił.
I jeszcze jedna kwestia, dla mnie najistotniejsza. Gospodarz twierdzi, ze na apartament nie ma rezerwacji w tym terminie, mimo że zniknął z oferty Booking w tym właśnie terminie, Podsunęłam mu wiec osobę chętną na tę rezerwacje, nie chce on z tego jednak skorzystać. Kiedy będę cierpliwie czekała aż minie termin rezerwacji to jestem przekonana,że może być już całkiem ,,po ptokach''. Powie, że nie odda, bo nie został sprzedany apartament mimo, ze był zajęty przez kogoś,
 Relacje PM off  

#4448 PostWysłany: 02 Gru 2019 14:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 364
Kilometry: 485 889
No to idź do sądu z nim, i będzie święty spokój...

Gosh...
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#4449 PostWysłany: 02 Gru 2019 14:40 

złoty
Długo jeszcze będziemy wałkować ten temat?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#4450 PostWysłany: 02 Gru 2019 14:56 

niebieski
marta_marta napisał(a):
Pierwsza sprawa, pieniądze jak byk zostały pobrane przez gospodarza, a nie przez Booking (widać to na historii płatności w bankowości elektronicznej, jako podmiot obciążający widnieje nazwa firmy gospodarza).
Druga kwestia- gospodarz już kilkukrotnie zapewnił mnie i konsultanta Booking , ze odda pieniążki w dniu kolejnym, a tego nie zrobił.
I jeszcze jedna kwestia, dla mnie najistotniejsza. Gospodarz twierdzi, ze na apartament nie ma rezerwacji w tym terminie, mimo że zniknął z oferty Booking w tym właśnie terminie, Podsunęłam mu wiec osobę chętną na tę rezerwacje, nie chce on z tego jednak skorzystać. Kiedy będę cierpliwie czekała aż minie termin rezerwacji to jestem przekonana,że może być już całkiem ,,po ptokach''. Powie, że nie odda, bo nie został sprzedany apartament mimo, ze był zajęty przez kogoś,

Masz w 100% rację tylko to jest za mało. W dzisiejszych czasach słowo nic nie znaczy...powodzenia w załatwieniu sprawy.
 Relacje PM off  

[ 4450 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 219, 220, 221, 222, 223

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości