Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Pocztówki booking :arrow: pocztowka-od-booking-com,81,134957

numer telefonu do obsługi booking.com: 22 3060857


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186 ... 297  Następna
Autor Wiadomość
#3641 PostWysłany: 29 Lis 2018 11:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Nie otrzymasz, bo zostały pobrane prawidłowo. Możesz odwołać rezerwację i wtedy stracisz te 233 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#3642 PostWysłany: 29 Lis 2018 11:47 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Obiekt fizycznie nie procesuje tej operacji, wszystko robi booking.
Jeżeli na potwierdzeniu masz info, że odwołanie kosztuje 233zł to tyle zostanie automatycznie pobrane, przecież nikt nie procesuje ręcznie każdej rezerwacji czy anulacji. Jedyne co zostaje to rozmawiać z bookingiem czy da się coś zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3643 PostWysłany: 29 Lis 2018 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 193
niebieski
@boots
Nie wiem czy trolujesz czy nie rozumiesz o co chodzi... Przecież napisałem już wyraźnie że chcę odwołać rezerwację i otrzymać zwrot 168 zł, natomiast booking twierdził (podczas rozmowy telefonicznej) że nie otrzymam żadnego zwrotu z pobranych 401 zł.
Dam znać jaka będzie odpowiedź bookingu na screeny.
@opo
Nie masz racji, to obiekt procesował transakcję (ręcznie, skąd wiem? bo próbował kilka razy żeby sprawdzić ile max przejdzie) i pobrał od razu 401 a nie 233. (to znaczy w momencie kiedy udostępniłem tą kwotę)

Update:
teraz sprawdziłem tranzakcje na karcie... Obiekt pobrał 429 pln z karty :O
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez ponchek, 29 Lis 2018 11:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3644 PostWysłany: 29 Lis 2018 11:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Jeśli chcesz odwołać rezerwację, to nie pisz o tym, tylko ją odwołaj. Stracisz te 233 zł, a 168 zł powinien Ci zwrócić obiekt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3645 PostWysłany: 29 Lis 2018 13:04 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
ponchek napisał(a):
Mam do Ciebie pytanie. Jeżeli robisz zakupy z jakimś pośrednikiem czy linią lotniczą regularnie (powiedzmy raz na tydzień), to czy za każdym razem czytasz wszystkie szczegóły, czy wychodzisz z założenia że możesz danemu pośrednikowi zaufać i nie będzie nieprzyjemnych niespodzianek?


Pytanie nie do mnie - ale tak, za każdym razem czytam szczegóły przy rezerwowaniu noclegu czy lotu. A w tym przypadku dałeś ciała mocno, bo już @boots wklejał screena jak to wygląda przy wyborze pokoju. Od razu masz podane dodatkowe koszty pod kosztem rezerwacji, nie tak, jak przy wcześniej prezentowanych tu w wątku sytuacjach, gdzie koszt był na samym dole informacji o pokoju.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#3646 PostWysłany: 29 Lis 2018 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 193
niebieski
@le_szek
No to super. Ja nie i wątpie żeby większość tak robiła. Rozumiem że jeżeli rezerwujesz z Wizz albo Ryan to zanim klikniesz w "akceptuje warunki przewozu" dokładnie czytasz za każdym razem? Ja mam około setki lotów/rezerwacji hoteli/wynajem samochodów rocznie i zwyczajnie nie mam na to czasu. Staram się korzystać ze sprawdzoych pożredników, a tylko przy nowych szczegółowo uważam na kruczki. Ale nie o to się rochodzi tak czy siak, tylko o zwrot kwoty powyżej kwoty rezerwacji.
Właśnie zadzwonił do mnie booking, przeprosił za zaistniałą sytuację, potwierdził że należy mi się zwrot 168 pln, oraz że obiekt bezpodstawnie je ściągnął (powinna to byc opłata przy wizycie w obiekcie) oraz poprosił o dowód ściągnięcia z konta kwoty powyżej 401 pln.

Rozumiem że dałem ciała poprzez niezauważenie dodatkowych opłat, natomiast są pewne zasady wyznaczone przez samego pośrednika i nie były one tutaj przestrzegane przez obiekt.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3647 PostWysłany: 29 Lis 2018 13:25 

Dlatego nie ma sensu się spinać, Booking przy przedstawieniu screenów zawsze jest skłonny się dogadać
Góra
 PM off  
      
#3648 PostWysłany: 29 Lis 2018 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@gorny77 oj nie zawsze, mialem z nimi sciecia i screeny nie pomagaly. 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
ponchek lubi ten post.
 
      
#3649 PostWysłany: 29 Lis 2018 13:41 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
ponchek napisał(a):
Rozumiem że jeżeli rezerwujesz z Wizz albo Ryan to zanim klikniesz w "akceptuje warunki przewozu" dokładnie czytasz za każdym razem?


Warunków? Nie czytam za każdym razem, jeżeli to firma, z której usług korzystałem, natomiast kupując pierwszy raz w nowej firmie tak - na przykład lecąc w tym roku pierwszy raz Transavią czytałem wszystko nawet dwukrotnie, żeby się nie zdziwić. Podobnie jak przy pierwszym wypożyczaniu samochodu.
Natomiast każdorazowo czy to na bookingu czy na Wizzairze na każdym etapie zawsze sprawdzam kwoty/opisy/drobne druczki. I jak do tej pory nie zdarzyło mi się - co nie znaczy, że mi się nie zdarzy w przyszłości oczywiście - żeby ostateczna kwota była różna od tej, którą znałem. Choć właściwie raz się zdarzyło, ale w dobrą stronę - rezerwując hotel (nie przez booking) podawaną wysokość podatku lokalnego uznałem za kwotę za jedną osobę/dobę, a była to kwota za jedną osobę/cały pobyt :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3650 PostWysłany: 29 Lis 2018 13:50 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
@ponchek
ja rozumiem, że nie zawsze wszystkie warunki się dokładnie czyta (choć nawet i to nie jest ten przypadek), ale nie rozumiem, jak rezerwując lokal, który ma ocenę 6,9 6,8 można nie przeczytać opinii? a tam jak byk:
Cytuj:
"Za wszystko trzeba dodatkowo płacić, wifi, ręcznik, suszarka, przedłużenie doby o godzinę."
"dodatkowe opłaty za prąd czy sprzątanie to dla mnie żarty . Płatne ręczniki "
" inna cena na stronie i zupełnie inna po dokonaniu rezerwacji, a rezerwacja bezzwrotna, dodatkowe opłaty za prąd, ręczniki, sprzątanie"
"Pokój dla dwóch osób miał kosztować 97 zł na dwa dni, po wyliczeniach wszystkich dodatkowych kosztów wyszło niemal 211 zł. "
"duża ilość dodatkowo naliczanych opłat (np. 16zł/os. pościel - mieliśmy jedną wspólną małą kołdrę), bardzo niefajne podejście właścicieli."
"dodatkowe opłaty w wysokości 120 zł! I teraz pytanie, za co jest ta kwota podana przy rezerwacji, jeżeli za wszystko( światło, woda, sprzątanie i td) płaci się osobno "
a przejrzałem jedynie pierwszą stronę...
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#3651 PostWysłany: 29 Lis 2018 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 193
niebieski
No już się nie pastwcie nade mną. Tak, to była zła decyzja żeby zarezerwować to miejsce, tak, powinienem zauważyć drobnym druczkiem napisane dodatkowe koszty. Każdemu może się zdarzyć, śpieszyłem się, patrzyłem głównie na cenę (duży błąd). Gdybym nie był pod presją czasu to bym tych błędów nie popełnił. Co nie zmienia faktu że booking w pewnym momencie dawało mi złe informacje, i że obiekt prowadzi dziwne praktyki. Dam znać czy zwrócą kasę/kiedy i ostateczny rezultat rozmów z bookingiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
 
      
#3652 PostWysłany: 29 Lis 2018 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@ponchek, tak dla pocieszenia, ja tez sie kiedys nabralem bo nie przeczytalem dokladnie o dodatkowych oplatach.
Take care.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 29 Lis 2018 14:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3653 PostWysłany: 29 Lis 2018 14:17 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
@ponchek
głowa do góry, zapewne każdy z nas kiedyś nauczył się czegoś na własnych błędach...
ja np jestem fanem czytania opinii, szczególnie tych negatywnych :lol:

a odnośnie kierowania się głównie ceną - moja babcia mawiała "tanie mięso psi jedzą"
z sentymentem ją wspominam, to była mądra kobieta
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3654 PostWysłany: 11 Gru 2018 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
pojawiła się nowa usługa basic. w tym wypadku 11% taniej za brak mozliwosci wyboru pokoju

Załączniki:
basic.jpg
basic.jpg [ 30.4 KiB | Obejrzany 764 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3655 PostWysłany: 11 Gru 2018 19:02 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Nie taka nowa - takie oferty trafiały mi się już kilka miesięcy temu. 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
 
      
#3656 PostWysłany: 11 Gru 2018 19:12 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
już nie wiedzą co wymyślić :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3657 PostWysłany: 11 Gru 2018 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
a to przepraszam, mimo ze na bookingu jestem dosc częstym gosciem to sie z tym jeszcze nie spotkałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3658 PostWysłany: 14 Gru 2018 08:14 

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 102
Witam, dawno nigdzie nie byłem, chciałem więc zapytać jakie sa teraz praktyki w kwestii januszowania na promocjach.
Lece do Eilat z kumplem na 4 noce, hotel 950zł, ale wypatrzyłem na forum pocztówki z Claudii 150zł zwrotu za rezerwację 450zł.

Dzielić to śmiało na 2 rezerwacje po 2 noce na każdego z nas?

Pytam bo widzę, że podaje się dane gościa w rezerwacji.
W kwestii żeby nie robić check-outu to pewnie dogadam się na reecepcji.


Jeszcze przy okazji, może ktoś podpowie - czy da się zmienić walutę na EUR na cheaptickets.com?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3659 PostWysłany: 14 Gru 2018 09:20 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Tu:
pocztowka-od-booking-com,81,134957
Znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące booking.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3660 PostWysłany: 16 Gru 2018 15:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Wchodzę dzisiaj na konto i widzę, że booking zmienił nieco wygląd w sekcji "Moje listy", przy okazji pogarszając funkcjonalność - przykładowo:
- stworzyłem sobie listę na pewien rejon Hiszpanii - wcześniej pokazywało w jakiej miejscowości znajduje się dany obiekt, a teraz wszystkie znajdują się w Hiszpanii z podaniem odległości od centrum, tylko nie wiem jakiej miejscowości... :roll:
- wcześniej można było sprawdzać ceny dla konkretnych dat dla pojedynczych obiektów na liście, teraz ta funkcja została wyłączona i datę ustawiamy tylko dla wszystkich obiektów na liście.

Oczywiście można sobie porozbijać listy na poszczególne miasta, ale gdy sekcja Moje listy stała się u mnie dość rozbudowana, to booking powiedział, że osiągnąłem maxa i nie mogę tworzyć kolejnych. Zacząłem więc właśnie robić listy regionalne czy krajowe. Ehhh racjonalizatorzy... :evil:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5930 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186 ... 297  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group