Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2973 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 149  Następna
Autor Wiadomość
#2481 PostWysłany: 26 Lis 2022 13:32 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
Zadzwoń do Call Center i dopytaj.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
#2482 PostWysłany: 26 Lis 2022 13:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
@dominikanin
Cytuj:
Inna sprawa czy to jest bezpieczne że samolot po 11 godzinach lotu od razu tankują i bez odpoczynku wraca ? Czy silniki nie powinny odpoczac czy nie powinny sie schłodzić ? Tym bardziej że lot nad oceanem...jakby sie cos stalo na srodku oceanu to nie ma gdzie lądować...
Czy w ogóle jest jakaś kontrola stanu samolotu w cancun

Nigdy o tym nie myślałem, ale teraz to chyba zrezygnuję z takich lotów.
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#2483 PostWysłany: 26 Lis 2022 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1255
srebrny
Niezłe bajkopisarstwo widzę tu się podziało :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#2484 PostWysłany: 26 Lis 2022 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
@dominikanin nie martw się, wszystkie zasady bezpieczeństwa są zachowane. Na pytania które zadajesz poszukaj odpowiedzi w necie, albo spytaj gdzieś, bo to już wykracza poza niniejszy temat.
Generalnie samoloty są od tego żeby latały a nie stały długo na lotniskach.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#2485 PostWysłany: 27 Lis 2022 02:09 

Rejestracja: 27 Gru 2021
Posty: 86
Zbanowany
onufry_z napisał(a):
@dominikanin nie martw się, wszystkie zasady bezpieczeństwa są zachowane. Na pytania które zadajesz poszukaj odpowiedzi w necie, albo spytaj gdzieś, bo to już wykracza poza niniejszy temat.
Generalnie samoloty są od tego żeby latały a nie stały długo na lotniskach.



pytanie, czy ta zasada, że samolot zarabia tylko jak jest w powietrzu jest poparty tylko biznesem, czy chociaż troche bezpieczeństwem...

pytałem w kontekście ostatniego przypadku, gdy dreamliner lotu do cancun zawrócił z nad wysp brytyjskich po wykryciu awarii...ciekawe czy to przypadkiem wyszło akurat nad wyspami brytyjskimi, czy są jakieś procedury, weryfikacji wszystkich systemów przed wylotem na otwarty ocean...Ciekawe co by zrobili, gdyby to wyszło na środku oceanu 3000 km od najbliższego wybrzeża...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2486 PostWysłany: 27 Lis 2022 02:20 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Ja się zastanawiałem, czy zachowane są wszystkie procedury weryfikacji braku szkodliwości dla zdrowia włókien w szczoteczkach do zębów. A jeśli są, to czy na pewno w 100% i czy na pewno też w tej, której chcę używać.
Nie znalazłem wiarygodnej odpowiedzi, więc przestałem myć zęby..

Teraz męczy mnie mnie kwestia ewentualnej szkodliwości powietrza, którym mam oddychać. Boję się, że będę musiał podjąć analogiczną decyzję.
Góra
 Profil Relacje PM off
16 ludzi lubi ten post.
 
      
#2487 PostWysłany: 27 Lis 2022 02:41 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
Już się tak nie męcz.Jak zaśniesz będziesz czasowo oddychał nieświadomy zagrożeń. ;) Dobrej nocy :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2488 PostWysłany: 27 Lis 2022 08:26 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 436
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
dominikanin napisał(a):
czy są jakieś procedury, weryfikacji wszystkich systemów przed wylotem na otwarty ocean...Ciekawe co by zrobili, gdyby to wyszło na środku oceanu 3000 km od najbliższego wybrzeża...


Nie przed wlotem na otwarty ocean, ale są takie procedury: systemy samolotu są na bieżąco monitorowane przez układy, które po wykryciu odstępstw przekraczających określone tolerancje generują komunikat o błędzie, wyświetlany na ekranie w kabinie załogi. Poważniejsze usterki dodatkowo wywołują sygnalizację świetlną w kolorze żółtym (komunikat o błędzie/usterce ma kolor żółty plus lampki ostrzegawcze tzw. Master Caution) i sygnał dźwiękowy (gong) a najgrożniejsze, wymagające natychmiastowej reakcji: komunikat na czerwono, włączenie czerwonych świateł ostrzegawczych na pulpicie (tzw. Master Warning) i sygnalizację dźwiękową (dzwonek, gdy pożar a syrena w innych przypadkach - np. dekompresja). Zatem upraszczając, to trochę tak, jakby ktoś bez przerwy robił testy wszystkich układów i systemów i informował o przekroczeniach a w ważniejszych, pilniejszych przypadkach wszczynał stosowny alarm. Poza tym, im więcej testowania, tym większe szanse wykrycia usterki - gdyby w samolocie nie było żadnego tego typu monitorowania, to o usterce dowiadywano by się albo dopiero po lądowaniu (niekoniecznie od razu, może po kilku lotach dopiero), albo gdyby w czasie lotu wystąpiłyby problemy z działaniem jakiegoś układu.

A w przypadku wspomnianej usterki, co wtedy się stało? Zwracam uwagę, że nie zawsze usterka zagraża bezpieczeństwu lotu. Często jest tak, że można bezpiecznie lot kontynuować, ale po lądowaniu z tą usterką, już się nie poleci. W tej sytuacji najsensowniej jest lądować nie na najbliższym lotnisku, czyli we wspomnianym przypadku gdzieś w Wielkiej Brytanii, ale tam, gdzie można usterkę usunąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2489 PostWysłany: 27 Lis 2022 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4078
HON fly4free
@boots Zaczynam Cie znowu lubić. Jak dla mnie post de besciak w kategorii sarkazmu roku.
W sumie @dominikanin robi tez bardzo dobra robotę, dostarcza rozrywki w te pochmurne listopadowe dni...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
nelson 1974 uważa post za pomocny.
 
      
#2490 PostWysłany: 27 Lis 2022 10:24 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Kashpir napisał(a):
"Polskie Linie Lotnicze LOT zapraszają wszystkich miłośników lotnictwa na wyjątkowy pożegnalny rejs Dasha. Lot zaplanowano 6 grudnia o godzinie 13:45 na trasie wokół Warszawy.
Sprzedaż ruszyła już dzisiaj od godz. 10:00 i jest dostępna pod dedykowanym numerem 22 577 60 48. Cena całkowita za pasażera wynosi 400 złotych z możliwością wyboru miejsca. 100 złotych trzeba zapłacić za miejsce przy oknie, a 50 złotych bliżej przejścia." (za Rynek lotniczy).

400 zł - serio :?: :shock: co to muszą być za niespodzianki? ;)


Orkiestra dęta w wykonaniu króliczków playboya ;)

Ja na ich miejscu narysowałbym coś fajnego trasą lotu (byle nie "Jadzia" ;))
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2491 PostWysłany: 29 Lis 2022 18:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
dominikanin napisał(a):
pytałem w kontekście ostatniego przypadku, gdy dreamliner lotu do cancun zawrócił z nad wysp brytyjskich po wykryciu awarii...ciekawe czy to przypadkiem wyszło akurat nad wyspami brytyjskimi, czy są jakieś procedury, weryfikacji wszystkich systemów przed wylotem na otwarty ocean...Ciekawe co by zrobili, gdyby to wyszło na środku oceanu 3000 km od najbliższego wybrzeża...

W przypadku usterki załóżmy, że załoga przez 20 min będzie szukać przyczyny, sprawdzać instrukcje, kontaktować się z ATC i z biurem oraz szykować się na powrót. Przy prędkości 900 km/h zdąży przez ten czas przelecieć 300 km, czyli mniej więcej tyle ile jest z Amsterdamu do Londynu. Lądowanie gdzieś w UK w tym przypadku nie było potrzebne, bo to nie była poważna usterka, a i tak by musiał kręcić 1,5h wypalić/zrzucić paliwo przed lądowaniem, bo lądowanie przeciążonym samolotem nie jest zbyt dobre dla ogólnego stanu. Więc skoro mają się kręcić 1,5h nad Anglią, albo w tym samym czasie wrócić sobie do WAW, to nie ma sensu wisieć nad UK tylko wrócić do bazy gdzie mechanicy mogą się od razu zająć, a w tym czasie można przygotować drugi samolot i w miarę sprawnie polecieć z pasażerami w trasę.
Co by było jakby wyszło na środku oceanu? Nic, po prostu lecieliby na najbliższe możliwe lotnisko, samolot w przypadku awarii nie spada, nawet w przypadku awarii i wyłączenia jednego silnika Dreamliner LOTu może lecieć 4h na jednym silniku (przynajmniej, bo na tyle jest certyfikacja, a to też jest z zapasem zrobione).
Nawet w przypadku utraty obu silników (co jest bardzo rzadkie) samolot jest w stanie lecieć jeszcze ok. 100 km (czyli wyłączając wszystkie silniki nad Łodzią teoretycznie dałby radę wylądować w Warszawie).

Co do pytania czy samolot może lecieć 11h po postoju 1h - tak, jeśli wszystkie wskazania i checklisty przed i po starcie nie wskazują żadnych przekroczeń typu drgania, ciśnienia, temperatury etc, to dlaczego by nie mógł? Maszyna jak każda inna, duże firmy mają swoje linie produkcyjne 24/7.
Kontrola samolotu jest taka sama jak przed każdym lotem
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#2492 PostWysłany: 29 Lis 2022 19:05 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 980
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@dominikanin

Dieta wynosi 53 USD, więc nie wiem skąd wziąłeś 35 PLN ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2493 PostWysłany: 06 Gru 2022 20:24 

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 24
Chyba piszacy nie ogarnal, ze dieta jest inna na kazdy kraj, albo zartowal ;)
W PL od 2022 jest to 38zl, a za taka cene w USA to sobie kupisz jaka tania kawe, a nie posilki na caly dzien. Z delegacji do Niemiec przed pandemia pamietam, ze kazdy dzien to bylo 49 euro.
Juz wyobrazam sobie delegacje do Szwajcarii i te 38zl :D
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#2494 PostWysłany: 21 Gru 2022 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1543
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
Rafal Milczarski odwolany z funkcji Prezesa PGL i LOT :)

Jesli w jego miejsce nie powolaja jakiegos partyjniaka bez kompetencji albo innego spadochroniarza z SSP to mamy przedwczesny prezent pod choinkę.

https://www.rp.pl/transport/art37649561 ... -nadzorcza
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#2495 PostWysłany: 21 Gru 2022 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4569
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Obawiam się, że nie mają w zanadrzu kogoś o choćby podobnych kompetencjach. Obóz Sasina to jednak kompetencje- Obóz m&msa jednak pod tym względem był trochę silniejszy. Ale może połączą PGL z Orlenem tam jest Daniel mogę wszystko
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2496 PostWysłany: 21 Gru 2022 14:12 

Za ogromne straty z ostatnich lat, nietrafiony sezon letni 2022 r. i systematycznie spadające udziały rynkowe należało się. Tutaj nawet zamiana Prince Polo na Grześki nie pomoże. Inna sprawa, że LOT jest tak skostniały i zabetonowany, że przeforsować jakiekolwiek większe zmiany jest bardzo ciężko.
Góra
 PM off  
      
#2497 PostWysłany: 21 Gru 2022 14:22 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 436
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
pabien napisał(a):
Obawiam się, że nie mają w zanadrzu kogoś o choćby podobnych kompetencjach. Obóz Sasina to jednak kompetencje- Obóz m&msa jednak pod tym względem był trochę silniejszy. Ale może połączą PGL z Orlenem tam jest Daniel mogę wszystko


A to ten Pan miał jakieś kompetencje? Wg mnie nic na to nie wskazywało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2498 PostWysłany: 21 Gru 2022 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
Jak można wątpić w Prywatną Wyższą Szkołę Ochrony Środowiska w Radomiu. To renomowana uczelnia.
Jestem za Danielem. Świetny pomysł.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#2499 PostWysłany: 21 Gru 2022 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
Byłaby supergrupa Orlen, LOT, Lotos z jedynym cudownym zarządzającym z Pcimia. Pomyślcie tylko o tych oszczędnościach w związku z optymalizacją dostaw paliw i pewnie w wielu innych aspektach, które najlepszy menadżer w Polsce by wprowadził.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#2500 PostWysłany: 21 Gru 2022 18:15 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Anonymous napisał(a):
Za ogromne straty z ostatnich lat, nietrafiony sezon letni 2022 r. i systematycznie spadające udziały rynkowe należało się.



Skąd idea, że to ma jakiekolwiek znaczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2973 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128 ... 149  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group