Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
michzak napisał(a):
Człowiek pójdzie sobie na lunch i taki efekt :(
Wiadomo, że nie można rozłączać polityki od tego tematu, ale prosiłbym bez większych natręctw związanych z obecnymi rządami (jak to było),
tylko raczej skupieniu się na samej sytuacji z branżowego punktu widzenia
+ zachowanie poziomu słownictwa dyskusji

correos napisał(a):
Patrzę na to z boku. Wiele tematów sprowadza się do "Polska jest podzielona" My i Oni.
Usilnie stara się by antagonizowac te grupy na siebie. Niestety podział jest na Oni 1. Oni 2. Oni3 i my
Oni1 aktualnie rozdający karty
Oni2 wyproszeni od stolika ale uwielbiający karty
Oni3 kart nie rozdają. Od stolika ich nie wyproszono ale czekają na swój czas przy stoliku i się niecierpliwia

I niestety My którzy zapiepieprzamy by mieli czym grać
Męczy mnie to już ujadanie. Wchodzisz do salonu F4free zostaw portierowi swoje polityczne preferencje.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 24 Sty 2020 17:50 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@michcioj

Niemcy są w TOP 5 państw o największych wydatkach na turystyce na świecie. Widziałem statystyki z 2018 roku i byli nr 3 (po Chinach i USA), nie wiem jak teraz. Zatem potencjał jest ogromny.

Przyszła mi inna koncepcja do głowy. Jak LH wycofa się ze współpracy z Condorem (feedowanie z lokalnych lotnisk ich połączeń ) to czy LO nie zostanie na lodzie z dzisiejszym zakupem?
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#82 PostWysłany: 24 Sty 2020 18:05 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
@kumkwat_kwiat dowozy są właściwie tylko do Frankfurtu, bo tylko tam są tak naprawdę przesiadkowe połączenie dalekodystansowe. Loty z Monachium są zazwyczaj raz w tygodniu, a pozostałe lotniska to trasy wakacyjne na krótkim i średnim dystansie, więc z założenia p2p.

Lotnisko we Frankfurcie ma taką zaletę, że można tam realizować dowozy pociągiem (co też czyni Lufthansa). Mapka z obsługiwanymi (lub niedługo obsługiwanymi) miastami załączam poniżej. W tej okolicy mieszka grubo ponad 20 mln osób.

Załączniki:
pociag.png
pociag.png [ 166.87 KiB | Obejrzany 3430 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 24 Sty 2020 18:10 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
kumkwat_kwiat napisał(a):

Przyszła mi inna koncepcja do głowy. Jak LH wycofa się ze współpracy z Condorem (feedowanie z lokalnych lotnisk ich połączeń ) to czy LO nie zostanie na lodzie z dzisiejszym zakupem?

niekoniecznie spoko, LO bedzie fedowal FRA kilkoma rejsami dziennie z WAW :)
nie no zartuje oczywiscie, pytanie czy LH wogole moze sie wycofac z takiego fedowania, jezeli Condor bedzie spolka zalezna LO, obowiazuja moim zdaniem umowy w sojuszu star aliance
w sumie LO tez feduje FRA i MUC dla LH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 24 Sty 2020 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Nie mam pojęcia skąd lata Condor, ale cena za slot na dużych europejskich lotniskach dochodzi do nawet 75mln $! (rekord za slot na Heathrow z 2016r).
Oczywiście zapewne sloty Condora tyle nie są warte, ale może każdy z nich czy część jest warta po kilka mln $???
Tak se gdybam. Lot zyskuje sloty i może wejść na lotniska, na których nie był, a bardzo chciał być bo lotowskie strategie dawały duże szanse powodzenia na tych lotniskach?

Tak sobie myślę, że LOT przepłacił za Condora, ale taka była cena wejścia na ten rynek i trasy i innej możliwości nie mieli. Mogli mozolnie, powoli na przełomie lat próbować wciskać swoje maszyny na niemiecki rynek, ale czy to by się w ogóle udało? Czy w ogóle byłoby to możliwe?
Taki ORLEN świetnie sobie radzi u Niemców właśnie z tą różnicą, że pod inną marką. Gdy działali na początku pod marką ORLENU to nic mogli zdziałać. Teraz mają swoją markę i mocno się rozwijają. Do tego stopnia, że planują/ rozważają rebranding na markę ORLEN.
//EDIT//
ORLEN w Niemczech = "STAR" - 566 stacji paliw, 6% niemieckiego rynku paliwowego (!).

Myślę, że nie znamy 90% - lub więcej - szczegółów i faktów całej tej transakcji czy prognoz rentowności. Dajmy im szanse.
Jako rozsądny (umiarkowany) patriota gospodarczy mocno wierzę w LOT i całe to przejęcie, przyszłe możliwości
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Lut 2020 23:22, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 24 Sty 2020 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
LOT zbyt szybko zbyt pewnie się poczuł by pociągnąć cały ten deal. Pewnie chcą powtórzyć własny "sukces" wymieniając flotę, zwiększając ilość kierunków i przerzucając pracowników na inne umowy.
Problem w tym, że związki zawodowe w Niemczech mogą utrudnić sprawę znacznie bardziej niż w Polsce, no i czartery to nie jest wysokopłatny ruch biznesowy.
Do tego ten kredyt z BGK trzeba spłacać, bo nie mają gotówki by sfinansować transakcję.

Odważny ruch, oby nie pociągnął za sobą utopienia obu przewoźników.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 24 Sty 2020 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
refiko napisał(a):
Lot zyskuje sloty i może wejść na lotniska


Jakie sloty? :D

To sloty Condora. Condor zostaje Condorem, LOT - LOTem.

Najprawdopodobniejszy scenariusz, że firmy dalej sobie działają z zyskiem lub stratą, tyle że spółką matką obu jest PGL. Nic się nie zmieni dla Polaków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 24 Sty 2020 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
manyaky napisał(a):
Super, teraz PGL spłaci niemieckiemu rządowi pożyczkę, na którą sam weźmie pożyczkę. I kółko się kręci, tylko podatnicy (za)płacą :D TVP będzie mogła walnąć "świetny reportaż"

A co do mil... ciekawe czy Condor się pojawi w Najmilszym i jak będzie z dopłatami...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 24 Sty 2020 18:25 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
refiko napisał(a):
Nie mam pojęcia skąd lata Condor, ale cena za slot na dużych europejskich lotniskach dochodzi do nawet 75mln $! (rekord za slot na Heathrow z 2016r).
Oczywiście zapewne sloty Condora tyle nie są warte, ale może każdy z nich czy część jest warta po kilka mln $???
Tak se gdybam. Lot zyskuje sloty i może wejść na lotniska, na których nie był, a bardzo chciał być bo lotowskie strategie dawały duże szanse powodzenia na tych lotniskach?

Tak sobie myślę, że LOT przepłacił za Condora, ale taka była cena wejścia na ten rynek i trasy i innej możliwości nie mieli. Mogli mozolnie, powoli na przełomie lat próbować wciskać swoje maszyny na niemiecki rynek, ale czy to by się w ogóle udało? Czy w ogóle byłoby to możliwe?

sluchajcie ' a ile w ogóle kosztowal Condor ?
a co do slotow to racja, sa baaardzo drogie na wiekszych lotniskach.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Sty 2020 13:31, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
refiko lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 24 Sty 2020 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
manyaky napisał(a):
refiko napisał(a):
Lot zyskuje sloty i może wejść na lotniska


Jakie sloty? :D

To sloty Condora. Condor zostaje Condorem, LOT - LOTem.

Najprawdopodobniejszy scenariusz, że firmy dalej sobie działają z zyskiem lub stratą, tyle że spółką matką obu jest PGL. Nic się nie zmieni dla Polaków.


Jestem innego zdania. Co do zasady nie wiemy w zasadzi nic. To, że LOT czy tam Condor powiedział/ napisał, że dalej sobie latają jak latali, nie zmieniają barw itd to chyba oczywiste. LOT czy Condor nie wyskoczy z info, że rusza z rebrandingiem, że łączy/ wchłania/ cokolwiek innego bo CONDOR by stracił tzn ja - klient - słysząc to nie poleciałbym z nimi wkrótce wiedząc, że trwa jakieś zamieszanie, nie wiem co mnie spotka itd.
Myślę, że przez najbliższe miesiące z Condorem nic nie będzie się działo - no chyba, że klienci mimo to od nich odejdą. Plany na wykorzystanie CONDORA teraz się klarują. Nie sądzę, żeby CONDOR był od wielu miesięcy "wystawiony na sprzedaż". Może zakup przez LOT Condora to nie była zakup pod wpływem impulsu, ale jednak decyzja raczej musiała być szybko podjęta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 24 Sty 2020 18:35 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
adam1987 napisał(a):
@kumkwat_kwiat dowozy są właściwie tylko do Frankfurtu, bo tylko tam są tak naprawdę przesiadkowe połączenie dalekodystansowe. Loty z Monachium są zazwyczaj raz w tygodniu, a pozostałe lotniska to trasy wakacyjne na krótkim i średnim dystansie, więc z założenia p2p.


Tak dowozy głównie są do FRA ale zobacz jaka jest ich siatka i kombinacje. jeśli by stracili część dolotów do FRA to pewnie mocno by ich to uderzyło.

refiko napisał(a):
Nie mam pojęcia skąd lata Condor, ale cena za slot na dużych europejskich lotniskach dochodzi do nawet 75mln $! (rekord za slot na Heathrow z 2016r).
Oczywiście zapewne sloty Condora tyle nie są warte, ale może każdy z nich czy część jest warta po kilka mln $???
Tak se gdybam. Lot zyskuje sloty i może wejść na lotniska, na których nie był, a bardzo chciał być bo lotowskie strategie dawały duże szanse powodzenia na tych lotniskach?


Jaki jest sens porównywać sloty w LHR z lotniskami z tej mapy? download/file.php?id=177322

Condor poza FRA i MUC gdzie LO już lata i ma sloty lata głownie do miejsc turystycznych. Tam sloty nie są tak drogie, to raz. A dwa LOT nie jest w stanie ich inaczej wykorzystać, niż z rynku niemieckiego bo na wylotach z Polski nigdy tego nie sprzeda.
Góra
 Profil Relacje PM off
refiko lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 24 Sty 2020 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
refiko napisał(a):
Nie sądzę, żeby CONDOR był od wielu miesięcy "wystawiony na sprzedaż". Może zakup przez LOT Condora to nie była zakup pod wpływem impulsu, ale jednak decyzja raczej musiała być szybko podjęta.

No z pewnością nie była, bo dokładnie wiemy kiedy zdechł Thomas Cook.

I jeszcze raz: nie LOT kupił, tylko PGL. Ptaszki ćwierkają, że za niemal 3 mld złotych. Takich rzeczy nie robi się "dla slotów".
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 24 Sty 2020 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Pabloo napisał(a):
Jak to nie może być zwolnień? :D
Prezes Milczarski będzie biegał po korytarzach i gonił pracowników, wpychając im wypowiedzenia. Co bardziej niepokornych wepchnie do windy, by tam wręczyć im naraz wszystkim jedno wspólne wypowiedzenie prosto od pana prezesa. :lol:
Jeszcze Niemiec się zdziwi.


Zwolnień faktycznie nie będzie.
Wszyscy pracownicy zostaną przeniesieni do nowej spółki Condor Sp. z o.o. Sp. K., dostaną umowy o pracę zgodne z prawem polskim i wynagrodzenie 40% dotychczasowego. Sami się wtedy zwolnią... :lol: ;)

manyaky napisał(a):
I jeszcze raz: nie LOT kupił, tylko PGL. Ptaszki ćwierkają, że za niemal 3 mld złotych. Takich rzeczy nie robi się "dla slotów".


Dokładnie. Takie rzeczy robi się dla:

Dzisiaj wyjątkowa okoliczność, ponieważ Polska pokazuje, że awans naszego kraju do krajów dojrzałych nie jest przypadkiem. Polskie firmy przejmują potężne firmy zagraniczne

Bez kompleksów sięgamy po aktywa zagraniczne. Jesteśmy za nie w stanie zapłacić tyle, ile trzeba

Duma rozpiera pierś z tego powodu, że polskie firmy mogą w ten sposób w ogóle startować i skutecznie zdobywać aktywa zagraniczne pokazując siłę, rozpęd, rozmach polskiej gospodarki

Premier M. Morawiecki dzisiaj na konferencji (cytaty za: wpolityce.pl)
Góra
 Profil Relacje PM off
szymonpoznan1 lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 24 Sty 2020 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Człowiek nie zdawał sobie sprawy, że żyje w tak pięknym i rozkwitającym kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 24 Sty 2020 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Przeczytałem ten wątek i zastanawiam się co przyniesie Wam więcej radości, jak się Lot o ten zakup potknie czy osiągnie sukces?
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 24 Sty 2020 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
pewnie 50% / 50% :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 24 Sty 2020 20:26 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie :) @Zeus
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 24 Sty 2020 21:35 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Czy to prawda, że przed bankructwem Thomas Cook zapełniał tylko 20% miejsc Condor, inne biura podróży 30%, a połowa biletów była w wolnej sprzedaży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 25 Sty 2020 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
correos napisał(a):
Przeczytałem ten wątek i zastanawiam się co przyniesie Wam więcej radości, jak się Lot o ten zakup potknie czy osiągnie sukces?


Biorąc pod uwagę, że szastają NASZYMI pieniędzmi (i tak jak pisałem, nie jest to w ogóle transparentne a być powinno), raczej wolelibyśmy, żeby odniósł sukces ;)

@michzak
Nie lepiej było zostawić wydzielony wątek? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 25 Sty 2020 19:27 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
pierwszy lot 777x

na zywo

Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 25 Sty 2020 20:12 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Ktos go widzi na flightradar?
BOE1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group