Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 23 Cze 2019 21:48 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2339
srebrny
Do 2 lat niemowlę, a 8 to chyba małe dziecko, czy nie?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#162 PostWysłany: 23 Cze 2019 22:37 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
@lluukk 8 lat to dziecko ,ale chyba już nie małe.W wózku ,jeśli w pełni sprawne ,raczej wygląda dziwnie :) Jak już to dla takiego ew. bardziej fotelik niż wózek. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 23 Cze 2019 22:41 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2339
srebrny
Chyba nieprecyzyjnie napisałem - miałem na myśli, że zawsze zabieram fotelik samochodowy dla dziecka (teraz 8 lat) i nigdy nie miałem problemu.
Faktycznie ktoś pisał fotelik dla 1 lat, wózek dla 8 lat jakoś tak na szybko przeoczyłem
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 04 Lip 2019 23:14 

Rejestracja: 23 Cze 2019
Posty: 3
dziekuję za pomoc - wiec lot wizz w dwie strony zarówno fotelik jak i wózek nadane na 8 latkę bez problemów, Pani stwierdziła że i tak jest za darmo wiec nie będziemy kombinować. W drodze powrotnej spotkaliśmy wspaniałych ludzi którzy też latają z dziećmi i mieli fantastyczną torbę na wózek w której zmieścili jeszcze masę innych rzeczy i wszystko obyło się normalnie bez problemów. Owa torba to STOKKE PramPack https://www.stokke.com/GBR/en-gb/travel/191400.html polecam na pewno nabędę drogą kupna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 16 Lip 2019 12:24 

Rejestracja: 16 Lip 2019
Posty: 2
Dzień dobry,
orientuje się ktoś, czy wizzair zmienił politykę dotyczącą nadawania fotelików dla dzieci? Jak kupowałem bilet (miesiąc temu), to za darmo można było na małe dziecko nadać zamiennie fotelik lub wózek. Aktualnie jest tylko wyszczególniony wózek: "Na każde małe dziecko można bezpłatnie odprawić jedną spacerówkę / składany wózek." (https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... baga%C5%BC) o fotelikach nie widzę żadnej wzmianki... z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 16 Lip 2019 12:52 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
Nadal zamiennie nie robią problemu jeśli to nie wózek a fotelik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 16 Lip 2019 13:14 

Rejestracja: 16 Lip 2019
Posty: 2
Super, dziękuję za dobre wieści i mam nadzieję że za dwa tygodnie nadal będą aktualne, gdyż obawiam się, że nie bez przyczyny wizzair "zdjął" fotelik z darmowej odprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 30 Lip 2019 11:49 

Rejestracja: 07 Lis 2018
Posty: 1
Loty: 30
Kilometry: 55 324
I co? Ma ktoś nowe wieści na temach tych podstawek/fotelików? Coś sie zmieniło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 11 Sie 2019 09:57 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 224
niebieski
Podbijam, jakieś nowe wieści w sprawie fotelików?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 11 Sie 2019 10:52 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
O jakie nowe wiesci chodzi?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 11 Sie 2019 11:45 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 224
niebieski
Popatrz kilka postów wyżej. Wizz air zdjął fotelik z listy przedmiotów, które można przewieźć za darmo z dzieckiem.
Dodatkowo infolinia mówi, że naleźy wykupić bagaż rejestrowany 10kg, aby przewieźć fotelik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 27 Sie 2019 07:45 

Rejestracja: 09 Lis 2015
Posty: 1
Przez ostatnie 2 tygodnie 3 razy dzwoniłem na infolinię.
Pierwsze 2 razy dostałem info, że fotelik samochodowy dla 6 letniego syna mogę w ramach biletu.
Wczoraj jak dzwoniłem zostałem poinformowany, że trzeba dokupić bagaż rejestrowany.
Także temat loteria na infolinii i pewnie loteria na odprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off
opcio uważa post za pomocny.
 
      
#173 PostWysłany: 29 Sie 2019 23:49 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Kupiłem bilety na Sardynię i teraz ogarniam jak się z dzieckiem (11 mcy) zabrać.
Mam 2 loty Wizzair i 1 Ryanair.

Ryanair spoko - można wózek i fotelik.
Wizz - z tego co czytam to wózek przechodzi. I teraz myślę jak fotelik zabrać. W sumie mam wykupiony bagaż 20kg - będzie to plecak 75-85l.
Czy przeszłaby opcja gdybym jakoś fotelik mocno spiął z tym plecakiem i to nadał?

Ktoś tak kombinował? Bo nie bardzo chcę kupować kolejny nadawany bo za 2 odcinki wyjdzie niemało. A 20kg limitu i tak nie wykorzystam w plecaku 75-85l.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 30 Sie 2019 00:27 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
@rydzo Jeśli razem zmieścisz się w limicie wagi i całość będzie dobrze zespolona to nie powinno być problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 30 Sie 2019 00:49 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 632
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
rydzo napisał(a):
Kupiłem bilety na Sardynię i teraz ogarniam jak się z dzieckiem (11 mcy) zabrać.
Mam 2 loty Wizzair i 1 Ryanair.

Ryanair spoko - można wózek i fotelik.
Wizz - z tego co czytam to wózek przechodzi. I teraz myślę jak fotelik zabrać. W sumie mam wykupiony bagaż 20kg - będzie to plecak 75-85l.
Czy przeszłaby opcja gdybym jakoś fotelik mocno spiął z tym plecakiem i to nadał?

Ktoś tak kombinował? Bo nie bardzo chcę kupować kolejny nadawany bo za 2 odcinki wyjdzie niemało. A 20kg limitu i tak nie wykorzystam w plecaku 75-85l.


Już gdzieś kiedyś to pisałem, ale powtórzę. Ja stosowałem takie tanie ruskie torby bazarowe, do których wkładałem fotelik uprzednio zafoliowany. Torba po to, by nie zniszczyli mi fotelika. Wystarczy, ze zafoliujesz fotelik razem z walizka i dla pewności wsadzisz w torbę to nikt się nie przyczepi (wizz dopuszcza duże wymiary bagażu). Ja wręcz, gdy latałem z fotelikiem, a wizz jeszcze kazał płacić za rejestrowany, robiłem z fotelika sobie bagaż, np. wkładałem do fotelika butelkę wina zawiniętą w ubrania :) W podręcznym bym nie przewiózł a w foteliku nie czepiali się (był w torbie).

Taka torba jeszcze przydatna, gdy chce się zaoszczędzić na rejestrowanym i np. wsadzić 2 plecaki w jedną torbę (o ile wagowo się zmieszczą, ale często tak jest).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 15 Wrz 2019 18:40 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 224
niebieski
Spiąłem foteliki z walizką, owinąłem mocno stretchem i zrobiłem jeden bagaż, a na lotnisku we Wrocławiu właśnie mi powiedzieli, że foteliki dalej można nadać za darmo do luku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 25 Paź 2019 10:54 

Rejestracja: 25 Paź 2019
Posty: 2
Cześć wszystkim! Mój pierwszy post na forum! :D

Korzystałem z tego wątku przed wyjazdem, więc teraz spieszę z informacją jak wyglądało to umnie:
[list=]
[*]Lecieliśmy Wizzair z Katowic do Catanii i z powrotem
[*]Dzieci 2 i 6 lat
[*]Zabraliśmy dla małego wózek parasolkę - tu było jasne, że będzie bez dopłat bo piszą o tym na stronie www wizzair
[*]Zabraliśmy również fotelik samochodowy dla młodszego i podkładkę dla starszego, ale oba złożyliśmy ze sobą w jedną bryłę i owinęliśmy czarną folią dokładnie, na lotnisku bez najmniejszego problemu i pytań tak zapakowany fotelik został przyjęty bez pytań i podobnie zadziało się przynajmniej w trzech innych przypadkach w trakcie naszego lotu bo po prostu widziałem innych rodziców nadających foteliki
[*]Co ciekawe na stronie wizzair nie ma ani słowa na temat możliwości przewozu fotelika samochodowego dla dzieci (jest tylko o niemowlakach i zabraniu dla nich fotelika do środka do kabiny), a na infolinii udzielono mi jedynie informacji że nie mają możliwości udzielić wiążącej informacji i z tego co wiedzą, to mogą się pojawić opłaty za fotelik ale to już jest indywidualnie zależne od lotniska wylotu hmmm :?
[/list]

Podsumowując: w naszym wypadku wszystko poszło gładko i bez najmniejszych problemów, ze strony pracowników Wizzair na ob lotniskach głównie doświadczyliśmy życzliwości i pomocnego podejścia, mam też wrażenie że ludzie z małymi dziećmi mają łatwiej i nikt się ich nie czepia o detale jak rozmiar plecaka czy walizki kabinowej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
hubson lubi ten post.
 
      
#178 PostWysłany: 25 Paź 2019 22:44 

Rejestracja: 10 Gru 2016
Posty: 46
Loty: 13
Kilometry: 12 849
Również korzystałem z tego wątku. Loty były tydzień i dwa tygodnie temu. Wózek poszedł normalnie pod samolot. Uwaga bo wydawanie odbywa się już na taśmie. Fotelik zapakowałem do walizki dużej. Bagaż do 20 kg i dopchałem tam wolne przestrzenie innymi przedmiotami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 29 Paź 2019 00:13 

Rejestracja: 02 Lis 2016
Posty: 2
Cześć!
Mam wykupiony bagaz 32kg i na stronie wizzair jest informacja " Możesz odprawić maksymalnie jedną sztukę bagażu 10 kg, 2 sztuki bagażu 20 kg lub 3 sztuki bagażu 32 kg." czy to oznacza,ze w ramach mojego bagazu mogę odprawić plecak/walizkę np 20kg i osobno fotelik? Byle kg się zgadzały?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 29 Paź 2019 09:27 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
@edys88 Tak.Można też za pomocą folii streczowej zrobić z tego jeden pakunek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group