Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 23 Lut 2017 18:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Tak jest jak pisze lahcimmm2, jeśli wózek spacerówka/gondola zmieści się do skanera przy odprawie bezpieczeństwa, nie jest konieczne oddawanie go wtedy do luku tylko obsługa odbierze go przy wsiadaniu do samolotu i każe go złożyć.Jeśli jest za duży idzie jako bagaż ponadwymiarowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#62 PostWysłany: 23 Lut 2017 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Takiego numeru nie sprawdzałem, ale jeśli tylko Ci się ten wózek dobrze złoży i nic z niego nie będzie wystawało poza obrys stelaża, to nie widzę problemu. Ewentualne problemy wyjdą pewnie przy stanowisku odprawy. No i pamiętaj, że podróżując z niemowlęciem przysługuje Ci dodatkowy mały bagaż podręczny, gdzie możesz te ciuszki/pieluszki poupychać.
Pojutrze sam będę leciał z W6 w powiększonym składzie, już w czwórkę. Czas sobie przypomnieć jak to było ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 10 Mar 2017 10:39 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Cytuj:
Ale dobrze rozumiem że w tą torbę pod wózkiem mogę do oporu pieluch i ubranek napakować ;) ?

Nie ma problemu z pakowaniem o ile Ci się wózek złoży. Ja przewiozłem "w koszu" wózka 2 opakowania pampersów: bodajże 55 i 24 szt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 20 Mar 2017 11:47 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 28
Witam, chciałbym powrócić do tematu bezpłatnego przewozu fotelika dla dziecka (jedno ma 3 lata a drugie 6 lat). Na stronie wizz znalazłem informację, że można przewieźć dla "małego dziecka" składane nosidełko lub wózek, wygląda na to, że teoretycznie nie można bezpłatnie przewieźć zwykłego fotelika. Prośba ewentulanie o link gdzie jest informacja, że fotelik dla dziecka >2 także można przewieźć:

Załączniki:
Wizz fotelik pl.jpg
Wizz fotelik pl.jpg [ 128.02 KiB | Obejrzany 6181 razy ]
Wizz fotelik ang.jpg
Wizz fotelik ang.jpg [ 101.2 KiB | Obejrzany 6181 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 20 Mar 2017 12:00 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@‌arturki1‌ Dzieci>2lata mają swoje miejsce więc można zabrać bezpłatnie fotelik Weź fotelik samochodowy na pokład.

Aby wnieść fotelik samochodowy, który zapewni Twojemu dziecku dodatkowy komfort w czasie podróży, musisz wykupić dodatkowe miejsce w standardowej cenie.

Wymagania z zakresu bezpieczeństwa dotyczące fotelików samochodowych

na pokład można wnieść jedynie fotelik samochodowy ustawiany tyłem do kierunku
fotelik musi być wyposażony w zasuwkę umożliwiającą bezpieczne zamocowanie z użyciem pasa bezpieczeństwa pasażera
Ze względów bezpieczeństwa podczas startu i lądowania, gdy zapalona jest odpowiednia lampka, należy korzystać ze stosownego pasa. Pas jest wręczany w trakcie wchodzenia na pokład i winien być zwrócony po zakończeniu lotu https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... -dziecmi#/ Na starej stronie znalazłam też taką informację CZY NIEMOWLĘCIU PRZYSŁUGUJE PRZEWÓZ BAGAŻU?

Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem jednego wózka spacerowego, składanego wózka dziecięcego lub fotelika samochodowego dla niemowląt (przewożonych bezpłatnie). Jedna z tych rzeczy zostanie też przewieziona bezpłatnie w przypadku dzieci (w wieku 2 - 14 lat). Należy pamiętać, że wózki spacerowe i wielofunkcyjne podlegają odprawie wraz z innym bagażem i są przewożone bez opłat, o ile plan podróży uwzględnia niemowlę lub dziecko. Jeśli jednak nie obejmuje on dziecka, przedmioty te są przewożone jako bagaż odprawiany za dodatkową opłatą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 20 Mar 2017 12:24 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 28
Witam, chciałem doprecyzować:
Fotelik chciałbym wziąć jako zwykły bagaż do wykorzystania w aucie na miejscu. Nie zamierzam go brać na pokład. Zgodnie z informacjami ze strony wizz mogę bezpłatnie wziąć dla małych dzieci (powyżej 2 roku) jedynie składane nosidełko. Wiem, że to bzdura, bo takie dzieci nie siedzą w składanych nosidełkach, więc chciałem się upewnić, bo czytając uważnie poprzednie strony odniosłem wrażenie, że jedną z dwóch następujących rzeczy: fotelik LUB wózek mogę wziąć również dla małego dziecka. Stąd moje pytanie gdzie taka informacja jest zamieszczona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 20 Mar 2017 12:35 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Z tego co mi się udało niedawno temat rozpracować - podróżuję z 6latką - to niestety Wizzair nie pozwala obecnie za free przewozić fotelika samochodowego / podstawki dla małych dzieci (nie infantów). Na infolinii konsultantka była tego pewna ale ja nie do końca (pamiętając stare zapisy oraz pewne rozbieżności w wersji polskiej i angielskiej). Niestety nie znalazłem nigdzie zapisu by było to możliwe.
Ja ostatnio brałem poddupnik do podręcznego - wchodził na styk plus na grubości sporo rzeczy jeszcze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 20 Mar 2017 13:06 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 28
Witam, udało mi się znaleźć w innym miejscu potwierdzenie, że fotelik jest możliwy dla małego dziecka, poniżej printscreeny. Zamierzam wydrukować je w obu językach wraz z podaniem adresu strony i pokazać przy odprawie w razie co. Wydaje mi się, że w takim przypadku nie powinni naliczać mi opłaty, jeśli takie dane są na ich oficjalnej stronie. Oczywiście jest to w lekkiej sprzeczności z informacjami na innej podstronie (fotelik to przecież nie jest składane nosidełko), ale to przecież już nie powinno być zmartwienie pasażera. Ktoś może w ostatnim czasie podróżował z dzieckiem powyżej 2 lat i fotelikiem za free? Albo raczej inaczej- miał ze sobą fotelik/wózek i MUSIAŁ zapłacić za to dodatkowo?

Załączniki:
fotelik wizz pl.jpg
fotelik wizz pl.jpg [ 29.66 KiB | Obejrzany 6141 razy ]
fotelik wizz ang.jpg
fotelik wizz ang.jpg [ 28.89 KiB | Obejrzany 6141 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 20 Mar 2017 13:14 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@‌arturki1‌ Dokładnie to samo podałam w poście powyżej i mam nadzieję,że na tej podstawie powinno się udać zabrać foteliki nie na pokładzie, a jako przysługujący dziecku bezpłatnie dodatkowy bagaż nadawany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 20 Mar 2017 13:20 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 28
Ok, dzięki. Tak widziałem, ale myślę, że w razie co printscreen z adresem www. będzie miał większą siłę oddziaływania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 20 Mar 2017 13:40 

Rejestracja: 27 Wrz 2010
Posty: 433
Loty: 105
Kilometry: 141 758
niebieski
Chciałbym by to co piszecie było prawdą i się udało. Zresztą moje pytanie kiedy lecisz i czy możesz rzucić na forum info czy ci się udało? Lecę niedługo na Maltę i też bym chętnie bez gimnastykowania zabrał dla dziecka fotelik.

Moje zastrzeżenia są takie, że te zapisy są wg mnie stare - chciałbym się mylić - i są sprzeczne z informacjami ogólnymi ze strony oraz z infolinią.
Osobiście nie jestem na tyle odważny by ryzykować z dzieckiem ewentualne problemy z odprawą fotelika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 20 Mar 2017 13:50 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
miriam napisał(a):
@‌arturki1‌ Dzieci>2lata mają swoje miejsce więc można zabrać bezpłatnie fotelik Weź fotelik samochodowy na pokład.

Aby wnieść fotelik samochodowy, który zapewni Twojemu dziecku dodatkowy komfort w czasie podróży, musisz wykupić dodatkowe miejsce w standardowej cenie.

Wymagania z zakresu bezpieczeństwa dotyczące fotelików samochodowych

na pokład można wnieść jedynie fotelik samochodowy ustawiany tyłem do kierunku
fotelik musi być wyposażony w zasuwkę umożliwiającą bezpieczne zamocowanie z użyciem pasa bezpieczeństwa pasażera
Ze względów bezpieczeństwa podczas startu i lądowania, gdy zapalona jest odpowiednia lampka, należy korzystać ze stosownego pasa. Pas jest wręczany w trakcie wchodzenia na pokład i winien być zwrócony po zakończeniu lotu https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... -dziecmi#/ Na starej stronie znalazłam też taką informację CZY NIEMOWLĘCIU PRZYSŁUGUJE PRZEWÓZ BAGAŻU?

Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem jednego wózka spacerowego, składanego wózka dziecięcego lub fotelika samochodowego dla niemowląt (przewożonych bezpłatnie). Jedna z tych rzeczy zostanie też przewieziona bezpłatnie w przypadku dzieci (w wieku 2 - 14 lat). Należy pamiętać, że wózki spacerowe i wielofunkcyjne podlegają odprawie wraz z innym bagażem i są przewożone bez opłat, o ile plan podróży uwzględnia niemowlę lub dziecko. Jeśli jednak nie obejmuje on dziecka, przedmioty te są przewożone jako bagaż odprawiany za dodatkową opłatą.



Ale rodzic ma na swojej karcie pokladowej PRIORITY jesli jest na rezerwacji z infantem co daje mu 2 sztuki ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 20 Mar 2017 14:00 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 28
Hej, lecę dopiero w czerwcu, więc pewnie Ty będziesz lecieć wcześniej.
Jestem taką osobą, aby przed każdym wyjazdem dokładnie przeczytać każdy szczegół i każdą umowę aby nie mieć problemów i nie podejmować niepotrzebnego ryzyka. Wydaje mi się, że powoływanie się na infolinie nie ma za bardzo sensu, kontakt z nią nie jest obowiązkowy, więc najważniejszymi danymi są te ze strony. To co można zrobić to ew. podać na infolinii adres strony i poprosić konsultanta o to żeby wszedł na stronę podczas rozmowy i potwierdził. Jeśli rozmowy są nagrywane zawsze można powołać się na ta rozmowę. Printscreeny pochodzą z dziś, są więc jak najbardziej aktualne i pochodzą z oficjalnej strony wizz. Jeśli strona nie jest aktualizowana, to nie powinno się obarczać winą za to pasażera. Podaje jeszcze link na wszelki wypadek: https://book.wizzair.com/pl-PL/useful_information/faq -> w katalogu dzieci i niemowlęta. Stąd też moje pytanie czy ktokolwiek i kiedykolwiek został zmuszony do opłacenia kosztów transportu fotelika lub wózka dla małego dziecka. Po szczegółowym zapoznaniu się z tym forum a także innymi - nie znalazłem żadnego wpisu aby kiedykolwiek wystąpiło takie zdarzenie. Ale lepiej mieć 100% pewności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 20 Mar 2017 14:02 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@‌oskiboski‌ Tyle,że tu chodziło o dzieci powyżej 2 lat ,wtedy rodzic nie ma priority, a takie dzieci mają swój bagaż i czy wg. informacji po "nowemu" fotelik też ,czy już nie :?:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 20 Mar 2017 21:20 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Fotelik do 14 roku zycia lub wozek. Najwazniejsze info jest takie TO albo to ! Wozek plus fotelik nie przejdzie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 21 Mar 2017 09:56 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 28
Ale przecież nikt nie chce zabrać tych dwóch rzeczy :) Chodzi tylko o możliwość nieodpłatnego zabrania fotelika dla 3 letniego dziecka:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 21 Mar 2017 10:25 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Jest taka mozliwosc koniec kropka :P
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 21 Mar 2017 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
Leciałem miesiąc temu Wizzair z Gdańska do Turku i powrót tak samo. Bez żadnego problemu czy zająknięcia i wózek dwuczęściowy i fotelik samochodowy przewiozłem.
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 21 Mar 2017 13:41 

Rejestracja: 06 Paź 2015
Posty: 28
Hej, maciej.moch a dzieci (dziecko) w jakim wieku?
Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 21 Mar 2017 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Wrz 2012
Posty: 276
Loty: 162
Kilometry: 413 398
niebieski
4 miesiące miało i miałem duży wózek i fotelik do samochodu i nikt nic nie mówił
_________________
"Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku"

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group