Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Cze 2016 21:59 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
Zgoda. Choć najczęściej płaczą ci, którzy wcześniej nie sprawdzą. Również zgoda, że ludzie nie umieją liczyć sztuk bagażu, ale jak widać nie umieją też jednoznacznie sformułować regulaminu. Dzięki za informacje. Przypuszczałem, że jest dokładnie tak jak napisaliście, ale dotychczas nie miałem okazji tego przetestować. Miałem cichą nadzieję, że w praktyce przejdą dwa przedmioty, ale skoro nie to nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 15 Cze 2016 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Jasne, zawsze warto pytać ;-) Moje doświadczenia z Wizzairem niestety wskazują na brak jakiejkolwiek elastyczności w interpretacji ich przepisów, zwłaszcza na korzyść pasażera. W innych liniach przewoziłem już nosidło turystyczne zamiast wózka, fotelik samochodowy, czasem oba przedmioty. W przypadku Wizzaira nawet przy nadawaniu dwuczęściowego wózka nie obyło się bez dodatkowych pytań i konsultacji obsługi. Wyprzedzając kolejne pytania, dwuczęściowy wózek - stelaż + siedzisko - to nadal jeden wózek, przewożony bezpłatnie dla niemowląt i dzieci.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
krrnadam uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 15 Cze 2016 23:03 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
@kspr Dziękuję za wyczerpujące info. Dwuczęściowy wózek przewoziliśmy Wizzairem wielokrotnie i w sumie nigdy nie mieliśmy żadnych problemów. Natomiast w kwestii elastyczności Wizzaira bardzo trudno się z Tobą nie zgodzić...
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 17 Cze 2016 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Ze strony Wizzair :
"Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem jednego wózka spacerowego, składanego wózka dziecięcego lub fotelika samochodowego dla niemowląt (przewożonych bezpłatnie). Jedna z tych rzeczy zostanie też przewieziona bezpłatnie w przypadku dzieci (w wieku 2 - 14 lat)"

Moje pytanie, czy lecąc z dzieckiem 5 lat, mogę zabrać bezpłatnie 2 małe walizki plus podkładkę do samochodu dla dziecka czy 3 małe walizki i podkładkę dla dziecka ? Ktoś to przerabiał ? Podkładkę traktują jako bagaż podręczny czy jako bonus za free dla rodzin z dzieckiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 19 Cze 2016 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
@logis, dziecku powyżej 2 lat przysługuje mały bagaż podręczny w cenie biletu + jeden z przedmiotów przez Ciebie wymienionych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 04 Lip 2016 21:00 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
Ze strony Wizzair :
"Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem jednego wózka spacerowego, składanego wózka dziecięcego lub fotelika samochodowego dla niemowląt (przewożonych bezpłatnie). Jedna z tych rzeczy zostanie też przewieziona bezpłatnie w przypadku dzieci (w wieku 2 - 14 lat)"

Gdzieś przeczytałem że przy odprawie ( chyba Mőlme ) Pani chciała wlepić opłatę przy nadawaniu fotelika samochodowego dla 8 latka, bo twierdziła że w powyższym cytacie jest jasno napisane fotelik samochodowy DLA NIEMOWLĄT a ten fotelik był duży, bo dla 8-latka. Ale po co 8-latkowi fotelik dla niemowlaka? Jakaś kpina. Nie wiem czym się tamta sytuacja skończyła
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 04 Lip 2016 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2011
Posty: 494
Loty: 104
Kilometry: 235 722
niebieski
Zawsze można dokupić adaptery i stelaż z wózka 1 część i fotelik to 2 część. w razie jakby się pluli to można im pokazać że całość się łączy za pomocą adapterów.

Dla kombinatorów: zawsze można ostretchować wózek i fotelik i powiedzieć przy odprawie ze to wózek w 2 częściach: stelaż i siedzisko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 17 Lip 2016 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Dzisiaj przeczytałem: "...Dorosły podróżujący z niemowlęciem oprócz małego bądź dużego bagażu podręcznego może wnieść na pokład dodatkowy przedmiot osobisty (maks. 40 x 30 x 18 cm) dla niemowlęcia. "
https://wizzair.com/pl-PL/useful_inform ... g_children

Jeśli fotelik samochodowy ma takie wymiary to jest to przedmiot osobisty. Oczywiście niemowle może z niego skorzystać pod warunkiem, że ma wykupione osobne miejsce. Jeśli nie to nad głowy albo do luku(?).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 20 Lip 2016 21:17 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
@mahalnet, foteliki samochodow są duuużo większe.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 01 Sie 2016 20:37 

Rejestracja: 01 Sie 2016
Posty: 3
Witam,

mam taki case - może ktoś z Was się orientuje:
zamierzamy lecieć z dwójką dzieciaków (4 i 8 lat) do włoch - z tego co się już zorientowałem będę tam potrzebował dwóch fotelików samochodowych - oczywiście wypożyczenie ich kosztuje calkiem spore sumy, więc logicznie rzecz biorąc wolałbym je przewieźć - znajomy leciał ostatnio ryanair'em na cypr i bez problemu wziął dla swoich dzieciaków foteliki.
pytanie pierwsze, czy wizzair rowniez mi to umozliwi - czy ewentualnie muszę zrezygnować w takim wypadku z bagażu podręcznego dla dzieciaków (oboje bilety mają kupione po normalnych cenach dla dzieci z własnym miejscem do siedzenia).

jezeli ktos mial juz podobny przypadek to wielkie dzięki za rozwianie moich wątpliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 01 Sie 2016 22:19 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Jeśli lecisz z tymi fotelikami zamiast wózków to nie będzie problemów
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
magdadd lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 01 Sie 2016 22:38 

Rejestracja: 01 Sie 2016
Posty: 3
tak tak, wozkow nie biore. wielkie dzieki za info - powiedz mi jeszcze czy ja to jakos musze wczesniej gdzies zglaszac itp, czy po prostu wziasc sobie te foteliki pod pache i przy odprawie sie z nimi pojawic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 01 Sie 2016 22:41 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
No tak przyjsc na ckin z nimi a potem oklejone zaniesc na bagaz ponadwymiarowy. Polecam jednak folie lub inne pokrowce bo w bagaznikach nie jest zbyt czysto ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
magdadd uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 01 Sie 2016 22:46 

Rejestracja: 01 Sie 2016
Posty: 3
ok dobra, moze sie nie zgubie:) dzieki za info z ta folia, pewnie bym sam na to nie wpadl:)
pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Sie 2016 10:30 

Rejestracja: 02 Wrz 2011
Posty: 138
My wróciliśmy właśnie z Alicante Wizziarem, foteliki samochodowe przeszły bez problemu.
Co do owijania streczem, to my w pierwszą stronę ( Ryanem ) owineliśmy czarną folią i w środek jeszcze sporo rzeczy wrzuciliśmy których nie można do podręcznego lub które sporo ważą. Nasze foteliki mają po 7kg więc do limitu 15kg jeszcze było sporo luzu.
Góra
 Profil Relacje PM off
macciuk lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 27 Wrz 2016 11:08 

Rejestracja: 28 Kwi 2010
Posty: 45
Witam,
Czy ktoś może mi przesłać link do strony Wizzair, pod którym będzie ta informacja?
Na stronie Wizzair nie mogę tego znaleźć.

'Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem jednego wózka spacerowego, składanego wózka dziecięcego lub fotelika samochodowego dla niemowląt (przewożonych bezpłatnie). Jedna z tych rzeczy zostanie też przewieziona bezpłatnie w przypadku dzieci (w wieku 2 - 14 lat)'


A chcę mieć pewność, że lecąc z 2 dzieci (jedno ponad 2 lata, drugie 5 lat) będę mógł dla nich bezpłatnie nadać foteliki samochodowe w Wizzair.
Jak rozumiem, biorąc dla dzieci w tym wieku foteliki samochodowe nie moga one mieć swoich małych bagaży podręcznych, tzn. nie mogą wziąć ze sobą niczego na pokład?

Jeżeli tak to planuję zamaskować coś w fotelikach, owijając je w folię stretch.
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Wrz 2016 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Dzieci mają normalny (znaczy mały) bagaż podręczny tak jak dorosły. Rozumiem, że chcesz foteliki dwa ale bez wózków. Jak masz wózek składany na płasko to fotelik da radę upakowac w niego. Jeśli wózki parasolki plus foteliki to foteliki do rejestrowanego będzie i tak taniej niż koszt z wypożyczalni. Nawiasem niektóre lokalne wypożyczalnie dają fotelik gratis.

https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... -dziecmi#/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 27 Wrz 2016 12:27 

Rejestracja: 28 Kwi 2010
Posty: 45
Dzięki mahalnet.
Dokładnie, wózków nie potrzebuję. Jedno i drugie już chodzi :)
Chciałbym wziąć dla nich 2 foteliki samochodowe.

Przeczytałem dokładniej poniższą informację (podobno ze strony Wizzair, chociaż ja nie moge jej znależć)

'Niemowlętom nie przysługuje przewóz bagażu z wyjątkiem jednego wózka spacerowego, składanego wózka dziecięcego lub fotelika samochodowego dla niemowląt (przewożonych bezpłatnie). Jedna z tych rzeczy zostanie też przewieziona bezpłatnie w przypadku dzieci (w wieku 2 - 14 lat)'

Wynika z tego, że niemowlętom (a nie dzieciom 2-14 lat) nie przysługuje przewóz bagażu.
Czyli dzieciom 2-14 lat przysługuje łącznie (bezpłatnie): mały bagaż podręczny ( 42 x 32 x 25 cm) + fotelik samochodowy (lub wózek) jako bagaż nadawany.

Sam sobie chyba odpowiedziałem. Żle przeczytałem na początku.
Czy mam rację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 27 Wrz 2016 14:15 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
karollo napisał(a):
Zawsze można dokupić adaptery i stelaż z wózka 1 część i fotelik to 2 część. w razie jakby się pluli to można im pokazać że całość się łączy za pomocą adapterów.

Dla kombinatorów: zawsze można ostretchować wózek i fotelik i powiedzieć przy odprawie ze to wózek w 2 częściach: stelaż i siedzisko.

W zyciu nie przejdzie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 27 Wrz 2016 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Faktycznie mocno przerobili zawartość strony w tym zakresie. Obecnie na stronie - https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i-uslugi/informacje-o-podrozy/bagaz#/ widnieje zapis "Na każde małe dziecko można bezpłatnie odprawić jedną spacerówkę / składany wózek / fotelik samochodowy.", ale w jaki sposób definiują czy dziecko jest małe czy nie - nie mam pojęcia...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 250 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group