Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Paź 2021 13:30 

Rejestracja: 21 Paź 2021
Posty: 3
Cześć,

dawno nie pisałem tu (ostatecznie stare konto przepadło). Zastanawiam się nad podróżą do USA w 2022, kiedy to mój syn będzie miał 15 m-cy. Tu pytanie do rodziców. Czy pierwsza podróż samolotem i od razu za ocean to nie za dużo na pierwszy raz. Wiem, zależy też od dziecka, ale chciałbym poznać doświadczenie innych czy to męczarnia i bez sensu (z ich doświadczenia) czy próbować? :)

Pozdrawiam

Adam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic All inclusive w Grecji: tydzień na wyspie Lesbos za 2296 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 21 Paź 2021 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Jeśli przelot nocny, to uroczo da w kimę i masz spokój.
Na miejscu wszystkie uroki podróżowania z maluchem jak w Polsce. Turysta z dzieckiem wzbudza sympatię - to tez pomaga.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
ario80 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Paź 2021 13:36 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Moje doświadczenie mówi, że może to być męczarnia dla sąsiednich pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Paź 2021 13:46 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7794
złoty
Może warto maluszka przetestować najpierw na jakimś krótszym locie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Paź 2021 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@boots to zależy, wiadomo dziecko obok to ryzyko.
Ale jeśli leci mama, to w razie krzyku, podaje naturalne źródło pokarmu, a to uspokaja. Ważny jest moment startu i wznoszenia, aby dziecka nie rozbolała głowa (uszy) od zmiany ciśnienia. Jeśli wtedy jest na naturalnym źródle pokarmu, to mu się ciśnienie wyrównuje i ZAZWYCZAJ śpi grzecznie i błogo, oczywiście na locie nocnym.

@boots zawsze możesz wypróbować taki patent:
- Obsługa , proszę mi znaleźć miejsce z dala od tego dziecka!
- Proszę pana, ale to niemożliwe, samolot jest pełny.
- Proszę natychmiast mnie stąd przesadzić!!!
- Co panu przeszkadza, takie małe słodkie dziecko, zaraz chyba zaśnie
- Mi nic nie przeszkadza , ale to wyrok sądu.

Ponoć gościu dostał od razu wolne miejsce w biznesie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 22 Paź 2021 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
Wszystko zależy od dzieciaka. Nasz w pierwszą podróż lotniczą leciał gdy miał odrobinę mniej niż rok. Potem regularnie, kilka razy w roku, aż do choćby dziś gdy wróciliśmy z Włoch. Od początku zero problemów z lataniem, wręcz przeciwnie, w przypadku naszego młodziaka to zdecydowanie preferowana przez niego forma podróży. Zaliczył ze dwa razy Amerykę środkową, a była też i Azja, o Europie nie wspominam. U nas nie było potrzeby stosować magicznych sztuczek. Wszystko (włącznie z ponad 10godzinnym lotem) znosi idealnie, lepiej niż dorosły.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ario80 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Paź 2021 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Nasza w tym wieku leciała do Japonii - bez większych problemów. Jednie przekonywanie do przebywania w samolotowej łazience zajęło trochę czasu, ale w końcu się udało.
Jak już wspomniano, my też "przetestowaliśmy" dziecko na krótszych lotach wcześniej.
Co do wyjazdów do USA - jeśli będziecie dużo jeździć to pomyślcie też jak syn będzie znosił siedzenie w foteliku i zaplanujcie odpowiednie przerwy.
Góra
 Profil Relacje PM off
ario80 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Paź 2021 12:19 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 136
Lot nie powinien być problemem, idealnie aby Sz. Małżonka utrzymała karmienie piersią, wtedy idzie jak z płatka. No i cena biletu dla malucha :)
Ze swoją córcią, przed ukończeniem 2 lat, odbyliśmy kilka pozaeuropejskich podróży. Bezproblemowo...

Zastanów się tylko nad trasą w USA, bo długie przejażdżki dzień w dzień będą męczące dla synka, a przez to - także dla Rodziców.
Poza tym - częste pakowanie / rozpakowywanie bagaży to żadna frajda, z dzieciaczkiem klamotów będzie dużo....
Idealnie byłoby znaleźć stacjonarną miejscówkę, skąd można robić kilkugodzinne . całodniowe wypady. My wybraliśmy Florydę.
Najpierw tydzień w okolicach Fort Lauderdale (Miami, Key West, Everglades) potem przenieśliśmy się na północ (Orlando - Disneyworld, Cape Canaveral, St. Augustine).
Odwiedziliśmy też Bahamy :)

Powodzenia !
Paweł
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group