Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 11.06, wprowadzono kilka zmian dot. kwarantanny dla podróżnych przylatujących do Polski.


Z kwarantanny zostaną zwolnione ❗️dzieci do 12. roku życia❗️, podróżujące pod opieką dorosłych, którzy przedstawili negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w okresie 48 godzin przed przekroczeniem granicy, licząc od momentu wyniku testu, lub pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Kwi 2021 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Czy obowiązek wykonania testu po przylocie z zagranicy dotyczy również dzieci w wieku przedszkolnym?
Informacje, które znajduję są sprzeczne.
Np. https://www.rpo.gov.pl/pl/content/dziec ... -1-03-2021
Czy małe dzieci (do 2. roku życia) muszą robić testy wracając z rodzicami z zagranicy na 48h przed przyjazdem do RP?

Zgodnie § 3 ust 2 pkt 18 rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. (w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii) osoby z negatywnym wynikiem testu w kierunku SARS-CoV-2 zrobionego w czasie 48 godzin przed przekroczeniem granicy, są zwolnione z kwarantanny granicznej. Przepis nie wyłącza dzieci do lat 2, w związku z tym muszą mieć test, albo trafią na kwarantannę.

Z obowiązku odbycia kwarantanny granicznej zwolnione są dzieci :

członków misji dyplomatycznych, urzędów konsularnych i przedstawicieli organizacji międzynarodowych oraz członków ich rodzin, a także przez inne osoby przekraczające granicę na podstawie paszportu dyplomatycznego;- §3ust.2 pkt 3 cyt. rozporządzenia,
dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunów, którzy przekraczają granicę wraz z dziećmi w celu ich objęcia tym wychowaniem -§3 ust.2 pkt 6. cyt. rozporządzenia.
Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.( art. 31ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe )

Stan prawny na dzień 1 marca 2021r.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez klapio 15 Cze 2021 23:21, edytowano w sumie 2 razy
wikipost
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
#2 PostWysłany: 22 Kwi 2021 14:09 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Było już wielokrotnie na forum... poszukaj szczegółów, generalnie SG interpretuje, że tylko dzieci, które wyjechały w ramach szkoły/przedszkola zagranicę zwolnione są z obowiązku kwarantanny. Jak jedziesz z dzieckiem na wakacje otrzymujesz kwarantannę, chyba że masz/zrobisz test.
Nie oczekuj w dzisiejszych czasach spójnych informacji we wszystkich aktach prawnych, wszyscy wiedzą jak one teraz powstają.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Kwi 2021 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@opo - dzieki za zainteresowanie.

Szukałam - nie znalazłam. Dlatego pytam na forum podróżniczym ludzi, którzy być może przerobili temat, Czy musieli robić testy swoim dzieciom. Raczej chodziło mi o doświadczenie a nie o interpretację przepisów.
Na marginesie dlatego między innymi opuściłam forum - przez strzały typu "poszukaj sobie" , "było ze 100 razy" "nie oczekuj, że dostaniesz odpowiedź leniu"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Kwi 2021 14:30 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
@gosiagosia
https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=1429596#p1429596
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Kwi 2021 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@Chupacabra
w moim przypadku jest to trochę skomplikowane. Z Fuerty do Berlina - Niemcy nie wymagają testu bo to tranzyt. Potem własnym samochodem do Polski.
Chciałabym oszczędzić maluchom pobierania materiału do badania bo to nic przyjemnego. Jeżeli tylko znajdę podstawy. Póki co mam informację, od osoby przylatujacej z Egiptu do Warszawy, ze przedszkolak nie został poddany badaniom.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Kwi 2021 15:22 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Egipt jest poza Schengen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Kwi 2021 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
;) No tak, wiem oczywiście. Nawet byłam ;) Podalam informację bo może komuś się przyda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Kwi 2021 16:51 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
gosiagosia napisał(a):
Niemcy nie wymagają testu bo to tranzyt. Potem własnym samochodem do Polski.

Niestety ale znów się powtórzę - poczytaj forum, koniecznie w odpowiednim wątku (niemieckim), tam wszystko jest napisane, poważnie. Na tak zadane przez Ciebie pytanie nie otrzymasz tutaj właściwej odpowiedzi - powrót do PL samochodem, a samolotem, z Schengen i non-Schengen są inne procedury i praktyki.
Nie wiem jak jest obecnie, bo już nie śledzę tego tematu ale 2 tygodnie temu jeszcze na tranzycie Niemcy wymagali testów, również dla dzieci od bodajże 6 r.ż (przynajmniej LH).
Jadąc samochodem do PL zapewne nikt Was nie będzie kontrolował i o żadne testy pytał, taka praktyka ale nikt nie da Ci gwarancji, że nie trafisz na kontrolę i wtedy dziecko dostanie kwarantannę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 22 Kwi 2021 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@opo to od Twoich przedszkolnych dzieci żądano testu czy nie? Bo nadal nie uzyskałam odpowiedzi o jaką poprosiłam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Kwi 2021 18:26 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
W WAW żądano od każdego, na tranzycie w Niemczech dla 3 latka nie żądano, dla 10 latka żądano.
Jednak Ty wracasz samochodem, to zupełnie inny przypadek.
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#11 PostWysłany: 09 Maj 2021 14:01 

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 50
Koniec czerwca chcemy lecieć do Albanii z dwójką dzieci: 3,5r i niecały rok. My dorośli będziemy po 2 szczepieniach. Możecie napisać jak wygląda powrót do Polski z Albanii naszych dzieci? Czy będą obowiązywać je jakieś testy PCR lub kwarantanna? Nie mogę doszukać się takiej informacji.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#12 PostWysłany: 09 Maj 2021 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@vetka87 do tego czasu wszystko się może zmienić. Zależy też jak polecicie.

Ja po powrocie przez Wiedeń teoretycznie powinienem mieć kwarantannę, chyba że zrobiłbym test na lotnisku (ten za 170zł.). Udało mi się po prostu przemknąć w popłochu sporej ilości przylatujących. Ten, kto ma zaświadczenie z tego portalu medycznego o komplecie szczepień, nie ma kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Maj 2021 14:30 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 11
hej, na początku czerwca chcę polecieć z dzieckiem (niecałe 2 lata) na wakacje. Nurtuje mnie kwestia powrotu do PL i testu dla dziecka/kwarantanny. Nie chciałabym męczyć młodego testami, wiem ze będzie to dla niego niemała trauma ;( Myślałam, ze albo test, albo kwarantanna, ale widzę w poprzednich postach, że zdarza sie zwolnienie małych dzieci z testu i kwarantanny. Jak to jest, da się jakoś obejść ten test i kwarantannę dla młodego (dodam, ze rodzice zaszczepieni)? A moze liczyc na to, ze w czerwcu zdejmą juz obowiązek testowania dzieci poniżej 2 rz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#14 PostWysłany: 14 Maj 2021 18:39 

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 50
Wszystko ok, my będziemy dwukrotnie zaszczepieni, ale dzieci nie. Stąd pytanie czy dzieci po powrocie będzie obwwiązywala kwarantanna lub test.

1955845624 napisał(a):
@vetka87 do tego czasu wszystko się może zmienić. Zależy też jak polecicie.

Ja po powrocie przez Wiedeń teoretycznie powinienem mieć kwarantannę, chyba że zrobiłbym test na lotnisku (ten za 170zł.). Udało mi się po prostu przemknąć w popłochu sporej ilości przylatujących. Ten, kto ma zaświadczenie z tego portalu medycznego o komplecie szczepień, nie ma kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Maj 2021 18:49 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
MarlaMarzy napisał(a):
hej, na początku czerwca chcę polecieć z dzieckiem (niecałe 2 lata) na wakacje. Nurtuje mnie kwestia powrotu do PL i testu dla dziecka/kwarantanny. Nie chciałabym męczyć młodego testami, wiem ze będzie to dla niego niemała trauma ;( Myślałam, ze albo test, albo kwarantanna, ale widzę w poprzednich postach, że zdarza sie zwolnienie małych dzieci z testu i kwarantanny. Jak to jest, da się jakoś obejść ten test i kwarantannę dla młodego (dodam, ze rodzice zaszczepieni)? A moze liczyc na to, ze w czerwcu zdejmą juz obowiązek testowania dzieci poniżej 2 rz?


Małe dzieci są raczej przepuszczane bez testu przez SG.
Jest to uznaniowe, ponieważ w rozporządzeniu, ustawodawca nic o dzieciach nie napisał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Maj 2021 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Dzieci po powrocie do Polski też muszą mieć zrobiony test, sam widziałem ostatnio na lotnisku po powrocie jak pobierali wymaz od niemowlaka, całe szczęście, że dziecko spało, a lekarka delikatnie pobrała, bo na żywca byłby duży problem
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 15 Maj 2021 18:17 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Od dzieci biora z gardła wymaz,a njie z nosa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Maj 2021 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
......potrzebuje informacji w jaki kierunek można uderzyć oszczędzając testów siedmioletniemu dziecku.

znalazłem jak poniżej :
https://zdrowie.trojmiasto.pl/Wakacje-w ... 55770.html

Bułgaria - obowiązek testu dotyczy również dzieci i niemowląt,
Malta - obowiązek testu dotyczy również dzieci i niemowląt,
Portugalia - obowiązek testu nie dotyczy dzieci poniżej 2. roku życia,
Włochy - obowiązek testu nie dotyczy dzieci poniżej 2. roku życia,
Grecja - obowiązek testu nie dotyczy dzieci poniżej 5. roku życia,
Czarnogóra - obowiązek testu nie dotyczy dzieci poniżej 5. roku życia,
Turcja - obowiązek testu nie dotyczy dzieci poniżej 6. roku życia,
Egipt - z obowiązku testu zwolnione są dzieci poniżej 6. roku życia,
Hiszpania - z obowiązku testu zwolnione są dzieci poniżej 6. roku życia,
Chorwacja - obowiązek testu nie dotyczy dzieci poniżej 7. roku życia,
Francja - z obowiązku testu zwolnione są dzieci poniżej 11. roku życia,
Wielka Brytania - z obowiązku testu zwolnione są dzieci poniżej 11. roku życia,
Cypr - z obowiązku testu zwolnione są dzieci poniżej 12. roku życia,
Madera - z obowiązku testu zwolnione są dzieci poniżej 12. roku życia.

uzupełnienie i uaktualnienie mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 15 Maj 2021 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
@Kian, po przylocie wystarczy antygenowy i był pobrany z nosa, wystarczy z jednej strony, sam też tak miałem pobrany chwilę później bo byłem następny w kolejce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Maj 2021 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Wiem jak wyglądają przepisy a czy ktoś może napisać jak realnie wygląda respektowanie tego na Okęciu u dzieciaków < 3 lat??
Ja mogę napisać, ze 17/04 wracaliśmy do Modlina i tam po naszych certyfikatach szczepionkowych dzieci się nie czepiali i nic od nich nie chcieli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group