Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sty 2020 16:58 

Rejestracja: 05 Sty 2020
Posty: 7
Podczas europejskich wyjazdów planujemy na jakiś czas zatrzymać się na kempingu tego typu:
https://www.vacansoleil.pl/camping/slow ... ntent-text

Dzieci w wieku 4 i 7. Był ktoś z Was? Może polecić, odradzić?

Nam najbardziej zależy by "w stacjonarnym czasie" dzieci mogły się wyszaleć w basenach i zjeżdżalniach.

To czego mi brakuje przeszukując informacje w internacie to informacja o cenach (szczególnie jedzenia na miejscu).
Jeżeli chodzi o noclegi to są takie informacje.
Tak jak napisane w komentarzach wejścia na baseny (zgodnie z limitami) są bezpłatne.

Jakie opłaty dodatkowe (jakie to ceny):
– klimatyczne
– leżaki/parasole
– wyżywienie dla 4 osób (jakie opcje i ceny na miejscu, jakie alternatywy)
– jakie inne ceny (lody, napoje, woda, kawa, etc.)

Jak logistycznie najlepiej zaplanować wyjazd:
– gdzie dolecieć
– jak dojechać
– co zabrać

Może ktoś podpowie szczególnie jeżeli chodzi o wyżywienie.

Może są inne ciekawsze/tańsze miejsca tego typu (podróż jeszcze nie jest zaplanowana).

Z góry dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 05 Sty 2020 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Czy są jeszcze jakieś koszty?

Tak.
Do każdej rezerwacji należy doliczyć opłatę rezerwacyjną w wysokości 149 zł.
Warto też pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i przerwania podróży oraz o ubezpieczeniu podróżnym.
Poza tym, już na miejscu w większości krajów pobierana jest opłata klimatyczna w wysokości 1-2 € za osobę za dzień.
Na miejscu należy także uregulować ewentualne opłaty tytułem podatku turystycznego, opłaty za wywóz śmieci, zwyczajowej chorwackiej opłaty rejestracyjnej czy duńskiej karty kempingowej.
Wiele kempingów pobiera kaucję za wydanie opaski lub wejściówki na kemping.
Korzystanie z dodatkowych udogodnień takich jak np.: WiFi, mini golf, rowerki wodne, itp. jest odpłatne, a ceny podane są na miejscu.
Okres pobytu

Na większości kempingów istnieje minimum noclegów, jakie należy zarezerwować. Zazwyczaj są to 2 noclegi, rzadziej 4. W swojej ofercie mamy też 8 kempingów, które pozwalają na minimalny pobyt w postaci 1 noclegu.

https://www.vacansoleil.pl/o-vacansolei ... nformacje/

europa-slowenia,forum,891

IMHO drogo jak diabli
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Sty 2020 23:50 

Rejestracja: 05 Sty 2020
Posty: 7
To jasne. To generyczny opis.

Przede wszystkim interesują mnie pozostałe koszty na miejscu.
Głównie wyżywienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Sty 2020 23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
https://www.google.com/search?client=fi ... y+jedzenia
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 05 Sty 2020 23:59 

Rejestracja: 05 Sty 2020
Posty: 7
Przepraszam, nie napisałem klarownie.

Chodzi mi o to co oferowane jest na miejscu.

Zastanawiam się czy zostaje tylko opcja poza kempingiem lub własnoręczne przygotowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Sty 2020 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Szara007 napisał(a):
Chodzi mi o to co oferowane jest na miejscu..

https://www.terme-catez.si/en/catez/exp ... d-beverage
http://www.krulc.si/wp-content/uploads/ ... LO-ANG.pdf
https://www.google.com/maps/place/Stara ... d15.628202
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Sty 2020 09:44 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
Informacji o kempingach ich jakosci zabaw dodatkowych, basenów znajdziesz na forach karawaningowych.
Camperteam.pl i https://forum.karawaning.pl
Oprócz vacansoleil jest wiele innych firm które wynajmuja domki.
Można też wynająć luksusowa przyczepę kempingowa co jest tanszym rozwiazaniem.
Najlepsze 4 i 5 gwiazdkowe kempingi sa w okolicach Wenecji i jeziora Garda.
Dobre są też na Istrii i południowe wybrzeże Francji.
Może coś jest na wybrzeżu Hiszpanii.
Bylem na 4 gwiazdkowym Straśko ma wyspie Pag i 5 gwiazdkowym w okolicach Caorle, nazwy nie pamietam.
Oba porównywalne mimo różnicy jednej gwiazdki. Strasko mial plaże kamienista ale prywatną z drzewami i przystrzyzona trawą. Baseny, animacje dla dzieci i dorosłych na obu.
Na takich kempingach masz sklepy z jedzeniem,restauracje, nawet na 5 gwiazdkowym lekarza który dyzuruje codziennie.
Wypożyczalnie rowerów itd.
Jakosc kempingu jego udogodnienia itd mozesz łatwo sprawdzic tutaj
https://www.eurocampings.pl

Jak chcesz jednak najlepsze kempingi z animacjami to te na lido na północ od Wenecji.

Wysłane z V30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Sty 2020 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Parę lat temu byłem z vacansoleil na campingu w Lido di Spina.
Budżetowo - mieli promocję 5=7 poza sezonem, a sezon kończył się 24.08 więc jeszcze tydzień wakacji był więc za ten ichniejszy namiot zapłaciłem niecałe 600PLN za tydzień :)
U nich czy domek czy namiot to zawsze jest kuchnia więc jedzenie można robić samemu, a że byłem autem to trochę się wzięło z PL, potem wyjazd do Lidla i zakupy na cały tydzień zrobione...
Poza tym na kempingu był sklep spożywczy (ceny w miarę normalne, trochę wyższe niż w mieście), bar (nie korzystałem ale ludzie brali pizzę za jakieś 6 euro z tego co pamiętam - ogólnie ceny znośne).
Jeśli rozważasz dolot to zwróć uwagę czy dają pościel, w standardzie były chyba tylko koce ;)
Kempingi fajna sprawa, ale to trochę inny typ wypoczynku niż w resortach :)

Rok później przymierzałem się do Albatrosa w Toskanii ze względu właśnie na baseny ale nie pojechałem...
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Sty 2020 20:13 

Rejestracja: 05 Sty 2020
Posty: 7
Dziękuję za informacje i podpowiedzi. Zweryfikuję miejsca o, których pisaliście.

Faktem jest, że nie jest to tanie. Duży plus i radość dla dzieciaków to "infrastruktura basenowa".

Terme Catez wyglądają imponująco. Poza Strasko i Albatrosa w Toskanii może ktoś polecić coś gdzie dzieciaki mogą się wyszaleć i wybawić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Sty 2020 14:40 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
Zobacz Union Lido ma 5*
https://www.eurocampings.pl/wlochy/wene ... wSort=date
Wg moich znajomych którzy tam byli to bardziej park rozrywki z przyczepionym kempingiem niż kamping z dodatkowymi rozrywkami.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Sty 2020 22:18 

Rejestracja: 05 Sty 2020
Posty: 7
@tamtam dziękuję.

Wygląda ciekawie, chociaż rzeczywiście nie jest to tania forma spędzania czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Sty 2020 15:32 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 33
Polecam Eurocampchwilę przed i po sezonie. Latamy tak co roku, czasi i 2 razy, w tym roku Francja: 2 dorosłych, 2 dzieci 4 i 7 lat + niemowlę. Za domek w najwyższym standardzie, ze zmywarką płacimy 977 zł za 10 dni:), baseny podgrezwane i niektóre zakryte, zjezdzalnie, lecimy 17.05.
z jedzeniem to aulbo na miescie, albo restauracje ncamongowe, mmy głównie na wynos lubimy brać żeby z cała ferajna nie musieć sie wybierac ai potem ich ogarniać w czasie oczkiwania na jedzenie. Polecam bardzo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Sty 2020 21:55 

Rejestracja: 05 Sty 2020
Posty: 7
@straggly brzmi nieźle!

Możesz polecić sprawdzone konkretne miejsca. Dziacki mamy w wieku jak Ty piszesz (bez niemowlaka:) ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Lut 2020 12:56 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 33
Mogę cos polecić we Włoszech, pytanie który region Was interesuje i czy szukacie czegoś spokojnego czy z atrakcjami typu zjeżdżalnie wypasione i animacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 16 Lut 2020 21:30 

Rejestracja: 05 Sty 2020
Posty: 7
Dzieciaki mają 4 i 7 lat. Animacje mniej je interesują, ale ważne by część basenowa była dobra. To tak na prawdę główny powód wyjazdu.

Nie lubimy hotelowych allinclusive:/ dlatego może coś takiego...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 16 Lut 2020 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Animacje są super, jak są dobrzy animatorzy oczywiscie :)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Wrz 2023 11:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Upadłość Vacansoleil.

https://turystyka.wp.pl/miliony-euro-st ... 110911744a
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 03 Paź 2023 23:43 

Rejestracja: 14 Lis 2010
Posty: 578
Loty: 116
Kilometry: 151 005
złoty
tamtam napisał(a):
i 5 gwiazdkowym w okolicach Caorle, nazwy nie pamietam.

Może Pra delle Torri? Chociaż on w sumie chyba ma ****.

Byliśmy w nim 2 lata temu po sezonie (druga połowa września) ze świętej pamięci już, jak się wyżej okazalo, Vacansoleil.
Ilość atrakcji dla dzieciaków kosmos, byliśmy chyba 6 dni, a i tak mam wrażenie że nie wszędzie dotarły.

Same domki Vacansoleil były średnie, ale już np Gusto Camp, ktore stały obok wyglądały bardzo nowocześnie. Niektóre nawet miały własną minieżdżalnie z tarasu, więc już w ogóle dla Bombelków szał.

Jest fajna stronka lux-camp.pl, która pokazuje w jednym miejscu dostępne domki na danym campingu od wszystkich organizatorów, więc można dopasować nie tylko sam obiekt, ale też i standard pod siebie.

Edit: oesu, dopiero zauważyłam, że to post z 2020, więc pytania już raczej nieaktualne 😅 moze komuś się chociaż przyda na przyszłość ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cekace lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group