Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Lis 2019 14:18 

Dzień dobry,
W związku z częstą zmianą polityki przewozów w WIZZ chciałbym odświeżyć temat podróży z niemowlakiem.

Jeżeli posiadacie Państwo odpowiedzi do poniższych pytań, będę wdzięczny za ich udzielenie.

Dot. podróży 2 dorosłych + 1 niemowlak:
1) Przydzielanie miejsc z automatu bez wykupu miejsc (brak info na stronie WIZZ):
czy rodzina siedzi razem czy miejsca oddzielnie?
Jeżeli oddzielnie otrzymamy miejsca 48h przed wylotem, czy można dokupić miejsca juz po check-in online?
2) Bagaż dla niemowlaka (potwierdzone na stronie Wizz) - 40 x 30 x 20 cm
Czy poduszka do karmienia (link poniżej) dla niemowlaka wymaga dodatkowej opłaty?
https://www.zielonezabawki.pl/product-zun-27264-Poduszka-do-karmienia-rogal-Szarosc-LL1024-Lullalove-wyprawka-dla-niemowlaka.html
3) Odprawa
Czy pierwszeństwo wejścia rodziny na pokład obowiązuje?

4) Na stronie WIZZ znalazłem ponadto rozdział, w którym opisane są udogodnienia dla podróży z niemowlakami.
Link https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i-uslugi/informacje-o-podrozy/podroz-z-niemowletami-i-malymi-dziecmi

Niepokoi mnie jednak zapis na ww. stronie, że
"Jeśli dokonujesz rezerwacji online, jako imię pasażera wpisz kod „INFANT”. W polu nazwiska wpisz nazwisko pasażera."
5) Czy jeżeli podczas rezerwacji online nie wpisałem INFANT przed imieniem, to czy wszelkie udogodnienia nam nie przysługują?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Andrzej
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 04 Lis 2019 14:31 
Awatar użytkownika

złoty
1. Nie , nie ma żadnej gwarancji - raczej Was rozdzieli (1+1 oraz 1 )
2. Nie wymaga ,można zabrać.
3. Tak, nawet nie musisz wykupić - wchodzicie w 1-szej kolejności.
4. Może być jak chcesz, ja wpisywałem "zwykłe" imię.
5. Nie ma to znaczenia - liczy się data urodzenia - poniżej 2 lat = infant
cichy01 lubi ten post.
cichy01 uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 04 Lis 2019 14:46 

HON fly4free
1.Różnie bywa,ale można zobaczyć co losowo przydzieli i ew.potem odpłatnie zmienić. 2.Hm,można choć faktycznie nie jest to jasno nigdzie napisane,pewnie zależy od uprzejmości kontrolującego. 3.Obowiązuje.4.Mowa tu o przypadku,gdy wykupujesz niemowlakowi osobne miejsce i będzie podróżował w przystosowanym foteliku.5.Jeśli rezerwowałeś bez osobnego miejsca ,czyli podróż na kolanach rodzica jest ok. udogodnienia przysługują.
 Relacje PM off
cichy01 lubi ten post.

#4 PostWysłany: 04 Lis 2019 14:52 

Antek12, miriam, bardzo Wam dziękuję za poświęcony czas :)
 Relacje PM off
miriam lubi ten post.

#5 PostWysłany: 04 Lis 2019 14:59 
Awatar użytkownika

Loty: 62
Kilometry: 123 390
złoty
@cichy01 - kliknij im Lubie i Pomógł, taki miły zwyczaj. :)
4 ludzi lubi ten post.

#6 PostWysłany: 04 Lis 2019 15:09 
Awatar użytkownika

Loty: 249
Kilometry: 415 497
HON fly4free
W tym co opisujesz w punkcie 4 chodzi o przypadek gdy sie wykupuje dodatkowe miejsce dla dziecka.

Wtedy (lecac 2+1) rezerwujesz 3 bilety - dla doroslych normalnie, a dodatkowe miejsce jako INFANT Nazwisko. Potem trzeba zadzwonic na infolinie zeby dopisali do rezerwacji niemowle (dopisanie za darmo, telefon kosztuje - polecam dzwonic na numer maltanski - duzo taniej).

Byc moze zadziala wpisanie niemowlecia jako doroslego Imie Nazwisko i nie dzwonienie nigdzie, ale: 1 - w samolocie powinni wiedziec ile leci niemowlat i miec przygotowane pasy/kamizelki ratunkowe. 2 - lecacy z niemowleciem nie moga siedziec na kazdym dowolnym miejscu w samolocie, a jak nie poinformujesz to moze przydzielic miejsce awaryjne i jest problem, 3 - dzwoniac i proszac o dodanie dziecka mozna od razu poprosic o przypisanie miejsc razem - kilka razy mi sie udalo ze wpisali calej naszej trojce caly rzad ABC, kilka razy nie i mielismy tylko AB a zona miala gdzies dalej (a tak naprawde to i tak siadala z nami na tym AB)

Po dopisaniu dziecka masz w sumie 4 bilety - mama, tata, infant bez miejsca i ten extra seat. Dodatkowy bagaz za extra seata nie przysluguje.
 Relacje PM off
cichy01 lubi ten post.

#7 PostWysłany: 04 Lis 2019 16:31 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@zbyhu ty po prostu masz za duzo kasy, tak ją bez sensu marnotrawisz :)

Rodzice z infantem do lat 2 to zwykle kasta wyżej :D od innych pasażerów tyle przywilejów mają bez mrugnięcia, że dodatkowy bilet jest po prostu zbędny :!:
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 04 Lis 2019 17:16 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@gorny77
cenowo extra seat a bilet dla niemowlecia wychodzi na jedno przy kupnie tych tanszych biletow - tanszych niz oplata za bilet dla niemowlaka (a tylko takie kupuje :D), a w sumie jest roznica czy sie siedzi na miejscach ABC czy tloczy z ruchliwym dwulatkiem na AB w 3 osoby

ale to prawda - benefitow przy locie z dzieciakiem jest sporo.
Qciezko bedzie sie przestawic jak sie skonczy

- priority odprawa / nadanie bagazu (to chyba tylko w wizz)
- nadanie bagazu (fotelika/lozeczka) za free, a zawsze mozna cos do torby wrzucic
- czesto wejscie bokiem na security
- wniesienie wody w butelce zapomnianej czy nie bez problemu bo to niby dla dziecka (oranzada tez przechodzi - "nie bedzie mi Pan mowil czym moge karmic swoje 11-miesieczne dziecko")
- wziecie wozka za darmo do samolotu a jak sie ma dobry wozek to mozna do niego duzo zapakowac i nikt na to nie zwraca uwagi
- na bagaz podreczny tez nikt nie zwraca wiekszej uwagi
- priority boarding
- rezerwacja miejsc na infolinii (jak pisalem powyzej udaje sie czasem w wizz + tradycyjne)
- a jak sie nie uda to i tak ludzie sie czesto przesiadaja jak najdalej od dziecka i ma sie caly rzad wolny

ja tam lubie z mlodym latac

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#9 PostWysłany: 04 Lis 2019 17:18 

HON fly4free
zbyhu napisał(a):

Wtedy (lecac 2+1) rezerwujesz 3 bilety - dla doroslych normalnie, a dodatkowe miejsce jako INFANT Nazwisko. ....

Po dopisaniu dziecka masz w sumie 4 bilety - mama, tata, infant bez miejsca i ten extra seat. Dodatkowy bagaz za extra seata nie przysluguje.

Chyba jak wykupujesz extra seat to już nie płacisz za niemowlaka bez miejsca,czy faktycznie jesteś rozrzutny i stąd te 4 bilety ;)
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 04 Lis 2019 17:21 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@miriam
Napisalem ze niemowle dopisuja na infolinii bezplatnie. Tylko konczy sie to tym ze masz de facto 4 karty pokladowe w tym jedna na nieistniejacego pasazera

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 06 Lis 2019 14:00 

Nie wpadłem na rezerwację przez infolinię.. Wykorzystam przy najbliższej okazji.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 06 Lis 2019 18:20 

HON fly4free
zbyhu napisał(a):
@miriam
Napisalem ze niemowle dopisuja na infolinii bezplatnie.

Bezpłatnie dopisują czy bezpłatnie łączą wykupiony dla niego bilet z istniejącą rezerwacją dorosłych?
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 07 Lis 2019 10:27 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@miriam ze strony wizzair:
Cytuj:
Jeśli rezerwujesz dodatkowe miejsce online, jako imię pasażera wpisz kod „INFANT”. W polu nazwiska wpisz nazwisko pasażera. Jeśli rezerwacji dokonano online, zadzwoń też do telecentrum Wizz Air, podaj imię i nazwisko niemowlęcia, a także potwierdź, że będzie ono podróżować w foteliku samochodowym.

Jeśli zarezerwowano dodatkowe miejsce, dodatkowy limit bagażu dla niemowlęcia oraz opłata za niemowlę nie obowiązują.

Bilet jest juz polaczony z rezerwacja doroslych, ale system nie widzi tego jako niemowle wiec musza dodac do rezerwacji bilet dla niemowlaka (za darmo bo oplata zostala uiszczona w cenie za miejsce).
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 07 Lis 2019 13:20 

HON fly4free
@zbyhu Tak czy siak płacisz lecąc w konfiguracji 2+1 za 3 bilety a jak rozumiem możesz mieć (przy extra infant) 4 karty pokładowe (nie bilety).Oby tylko ktoś nie zrozumiał z wcześniejszych wywodów,że dzwoniąc na infolinię można dodać niemowlaka wcześniej nie uiszczając za niego żadnej opłaty ;)
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 11 Gru 2019 10:25 

Czy muszę zadzwonić do telecentrum wizzair żeby zmienić dane dziecka i zgłosić fotelik czy mogę to zrobić przy odprawie checkin ?
Jesteśmy za granicą i nie mogę się połączyć z telecentrum - głucha cisza w słuchawce :/
 Relacje PM off  

[ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości