Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Sie 2018 19:09 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 96
Mam pytanie czy podany przez Washingtona sposob zadziala tez przy kupnie biletu 1 biletu dla doroslego a drugiego dla dziecka 2-11 lat i pozniej zamiana na infanta? Probowl ktos takiej zamiany?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#22 PostWysłany: 29 Sie 2018 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 130
Kilometry: 224 605
niebieski
A nie prościej kupić na dorosłego i na czacie zmienić na infanta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 30 Sie 2018 13:43 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 96
Tak tylko pytam czy ktos probowal. Chodzi o to ,ze bilet dla dziecka jest troche tanszy niz dla doroslego stad moje pytanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 30 Sie 2018 14:11 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 46
Zbanowany
piotrooch napisał(a):
Tak tylko pytam czy ktos probowal. Chodzi o to ,ze bilet dla dziecka jest troche tanszy niz dla doroslego stad moje pytanie.

Bilet dla dziecka 2-11 jest tańszy tylko w 1 przypadku - wylot z UK. W takim przypadku Ci nie zmienią na infanta, tylko zrobią zwrot za dziecko, a będziesz musiał dopłacić 25€ za infanta lub równowartość - w zależności od tego w jakiej walucie był oryginalny bilet :)
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrooch uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 30 Sie 2018 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 130
Kilometry: 224 605
niebieski
Kupno dodatkowego biletu dla bebika jako dorosłego i wpisaniem "extra infant seat" i zmianę tego biletu np na czacie jako dla niemowlaka. Potem połączenie tego infanta z dorosłym w ciągu 24 godzin jest bezpłatne.
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 03 Lis 2018 01:45 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 96
Czy probowal ktos extra infant seat w easyjet?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Sie 2019 08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2333
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
piotrooch napisał(a):
Mam pytanie czy podany przez Washingtona sposob zadziala tez przy kupnie biletu 1 biletu dla doroslego a drugiego dla dziecka 2-11 lat i pozniej zamiana na infanta? Probowl ktos takiej zamiany?


Właśnie próbowałem i polecam ten sposób . Czyli jeśli lecimy 2+1 infantem 0-23 to najlepiej / najtaniej kupić właśnie bilety dla 2 dorosłych i dziecka 2-16. Dzięki temu miejsce dla dziecka oraz jednej osoby dorosłej mamy za darmo a płacimy tylko za 1 dorosłą - u mnie 38 PLN. Jeśli wybralibyśmy opcję 3 dorosłych i zmianę jednego na INFANTA to musimy / możemy zapłacić za 3 miejsca 3x38 PLN - u mnie oszczędność 76 PLN.
A tak to mamy bez kombinacji 3 miejsca obok siebie od razu na rezerwacji za 38 PLN.

I tak jak zostało to wspomniane i konsultant potwierdził - dziecko na czas startu i lądowania siedzi u nas na kolanach w dodatkowym pasie , a resztę lotu może siedzieć na tym dodatkowym siedzeniu bez konieczności szelek oraz fotelika na pokładzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
peta lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
#28 PostWysłany: 22 Sie 2019 09:36 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
piotrooch napisał(a):
Czy probowal ktos extra infant seat w easyjet?


Wiem, że stary post, ale bez odpowiedzi. Pytałem jakiś czas temu na czacie i nie jest to możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Paź 2019 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1133
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Antek12 napisał(a):
piotrooch napisał(a):
Mam pytanie czy podany przez Washingtona sposob zadziala tez przy kupnie biletu 1 biletu dla doroslego a drugiego dla dziecka 2-11 lat i pozniej zamiana na infanta? Probowl ktos takiej zamiany?


Właśnie próbowałem i polecam ten sposób . Czyli jeśli lecimy 2+1 infantem 0-23 to najlepiej / najtaniej kupić właśnie bilety dla 2 dorosłych i dziecka 2-16. Dzięki temu miejsce dla dziecka oraz jednej osoby dorosłej mamy za darmo a płacimy tylko za 1 dorosłą - u mnie 38 PLN. Jeśli wybralibyśmy opcję 3 dorosłych i zmianę jednego na INFANTA to musimy / możemy zapłacić za 3 miejsca 3x38 PLN - u mnie oszczędność 76 PLN.

Najtaniej to tylko w wypadku, jeśli ktoś planuje wykupować miejsca, żeby mieć 100% pewność że będzie w trójkę siedzieć razem. Bo do biletu dla dziecka 2-14 obowiązkowo trzeba dokupić rezerwację miejsca.

Realia (sprawdzone kilkanaście razy) są jednak takie, że ludzie jakoś nie marzą ;) o siedzeniu obok infanta, więc wystarczy zapytać kogokolwiek kto ma miejsce obok waszego współpasażera podróży z infantem, a ta osoba bez problemu powinna się przesiąść.

Reasumując, kupując 3 bilety, z których jeden jest kupiony na osobę o imieniu "Extra Infant Seat", wystarczy poprosić na czacie o uzupełnienie danych dziecka, a dorosły + infant dostaną miejsca obok siebie, natomiast trzecia osoba raczej nie powinna mieć problemu z zamianą miejsca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Paź 2019 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2333
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Ale po co mam latać po samolocie prosząc o przesiadki, jak za cenę jednego wykupionego miejsca ( około 37 PLN ) mam 3 fotele ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 09 Paź 2019 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1133
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
No właśnie tu mamy wybór cena/wygoda, i tylko o nim informuję.

Ja np. lubię jak 2 minuty spaceru dają mi oszczędność 37 złotych ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 12 Paź 2019 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
Jeżeli chodzi o Wizza to miła Pani z maltanskiej infolinii usadzila nasza czwórkę gdzie chcieliśmy (tzn. Obok siebie bez dopłat)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Sty 2020 15:30 

Rejestracja: 26 Kwi 2017
Posty: 3
My lecimy 2+1, córka ma 11 miesięcy. Kupiłam 3 bilety dla dorosłych i zmieniłam bezpłatnie dane biletu córki z adult na infant na czacie Ryanair - pani powiedziała że można to zrobić do 1 dnia przed wylotem, ale żeby nie czekać na ostatnią chwilę bo może zabraknąć miejsc obok siebie. Ja wpisuję normalnie jej dane a nie Extra Infant Seat już przy rezerwacji. Dwa razy sprawdzone, do Kijowa i Ammanu. Tylko polecam dobrze sprawdzić co pani z czatu wpisze w system, bo ja sprawdziłam potwierdzenie na mailu i pani wpisała dane mojego męża jako niemowlaka..... Chociaż podałam jej daty urodzenia i wszystko.

W sumie nie wiem po co nam to trzecie miejsce bo mała i tak cały lot spędza u nas na kolanach. Poprzednim razem jak tak lecieliśmy to miejsce rodzic+niemowlak były obok siebie, a drugiego rodzica wywaliło na 2 koniec samolotu - my zwykle siadamy i tak na tych dwóch miejscach obok siebie a to trzecie zostaje puste.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 22 Lut 2020 22:38 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 95
Czytając wątek chciałbym jeszcze upewnić się dla opcji Infant Extra Seat:
1) Wybierając tą opcje, czy mogę nie brać fotelika ani pasów, a dziecko cały czas siedziałoby na kolanach rodzica? Czy musze zapewnić jedną z tych rzeczy? Czy może byc sytuacja, że na miejscu niemowlaka usiądzie drugi rodzic, a dziecko na kolanach pierwszego rodzica?
2) Czy biorąc fotelik, moge zabrać bezpłatnie wózek z gondolą (zdać go przed lotem)? Czy taki wózek będą traktować jako dwa przedmioty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 22 Lut 2020 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1554
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
1) Tak.
2) Tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rutras lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 22 Lut 2020 23:53 

Rejestracja: 10 Maj 2015
Posty: 95
igore napisał(a):
1) Tak.
2) Tak.
W odniesieniu do 1) Tak
Czy to oznacza, że jeżeli nie wezme pasów ani fotelika to dadzą mi pasy, tak jak standardowo daja niemowlakom, którzy pozostają na kolanach rodziców. Czy tez mogą się w tym temacie czepiać w stylu "skoro wykupiłeś miejsce to sam masz zapewnic bezpieczeństwo za pomocą fotelika/pasów, my nic Ci nie damy"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Lut 2020 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1554
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Dadzą pas.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rutras lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 30 Wrz 2021 16:50 

Rejestracja: 13 Sie 2018
Posty: 47
Loty: 70
Kilometry: 133 489
Extra Infant Seat dziala, wlasnie potwierdzone. Rezerwacja plus na czacie podanie danych dziecka i przypisanie do jednego z rodzicow. Extra Infant Seat mam odprawic podajac dane rodzica, do ktorego jest przypisane dziecko. Potwierdzilem tez bagaze - rodzice zabieraja maly nierejestrowany oraz torbe dla niemowlaka do 5kg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 08 Paź 2021 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1981
Loty: 846
Kilometry: 1 918 887
platynowy
w którym miejscu wybiera się extra infant seat? Jakoś tego nie mogę zlokalizować.

edit z czatu:
Należy zarezerwować dodatkowy bilet dla osoby dorosłej - w taryfie dla osoby dorosłej – oprócz pozostałych pasażerów w rezerwacji. Aby zarezerwować miejsce dla niemowlęcia, proszę jako nazwisko wpisać "Infant Seat", a jako imię "Extra". Dane dodatkowego miejsca "Extra Infant Seat" będą widniały w rezerwacji i później na kartach pokładowych. Po wykonaniu rezerwacji, proszę o ponowny kontakt z nami - dodamy bezpłatnie do Państwa rezerwacji niemowlę i przydzielimy miejsca obok siebie.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 08 Paź 2021 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2333
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Lepiej kup jako 2 dorosłe + 1 dziecko 2-12 - wtedy masz 2 miejsca za free - płacisz tylko za 1 miejsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group