Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 747 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 19 Maj 2019 12:20 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
Bank nie rozpatruje chargebacku, a od tej procedury powinieneś zacząć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#562 PostWysłany: 19 Maj 2019 12:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Zgłoś fraud do ebaya.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 19 Maj 2019 14:13 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Zgłosiłem sprawę do banku, do ebaya też napisałem, znalazłem jakiś formularz w języku polskim w przypadku kradzieży konta, odpisali po kilkunastu minutach tylko że im przykro i co zrobić, by zabezpieczyć konto i żeby powiadomić sprzedawców. (wiadomość przetłumaczona przez translator). To było wszystko co zrobił ebay. Kilka przedmiotów nadal ma status zapłacone niewysłane, ale nie da się w żaden sposób już tego cofnąć ani nic. Jak wspomniałem tylko jeden sprzedawca zareagował, reszta póki co milczy. Ebay nie wiem czy podejmuje już jakies kroki po tym jak zgłosiłem kradzież konta czy ograniczyli się do wysłania mi emaila że im przykro. :P idę jeszcze na policję, co prawda nic to nie da, ale jednak a) w banku sugerowali żeby to zrobić, więc nie chcę mieć sobie nic do zarzucenia, b) było to przestępstwo, c) ludze się że może dane są prawdziwe i gościa dosięgnie sprawiedliwość, ale czy oni w ogóle przekażą gdzieś dalej za granicę info o takim procederze? Wątpię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#564 PostWysłany: 19 Maj 2019 14:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
No to teraz zgłoś w banku nieautoryzowane transakcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#565 PostWysłany: 19 Maj 2019 14:27 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@chris0o: trochę mniej chaosu i więcej działania. Po pierwsze masz w paypal zabezepiczenia - zgłoś do nich, po drugie jak wyczerpiesz tą drogę to zgłoś nieautoryzowane transakcje do Banku, oczywiście nikt Ci tu nie da gwarancji ale raczej byłbym dobrej myśli.
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
#566 PostWysłany: 19 Maj 2019 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Możesz napisać co złodzieje kupowali?
Tak pytam z ciekawości
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 19 Maj 2019 17:24 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
9 jakichś dekoderów dvb-t2, 3 koszulki, pokrowiec i szkło na telefon. :) Jeszcze wszystko kupił z Chin itp. I na wysyłkę będzie czekać miesiąc. Dziwny ten złodziej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#568 PostWysłany: 19 Maj 2019 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Dziwne. Ciekawe jak chce odebrać przesyłkę?
Może to będzie dobry moment, żeby go namierzyć i żeby go złapała policja gdziekolwiek to nie jest...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#569 PostWysłany: 02 Lip 2019 13:39 

Rejestracja: 02 Lip 2019
Posty: 7
, opisze moj przypadek z karta Curve
a mianowicie zarejestrowalem sie na poczatku czerwca
karta przyszla okolo 10.06,
podpiąłem pod nia moja kredytowke i wykonalem jedna platnosc w terminalu w Polsce do tego momentu bylo wszystko OK.
Bedac w Hiszpanii uzylem Curve w wypozyczalni Record Go aby zaplacic depozyt za paliwo oczywiscie transakcja nie poszla ( kartą kredytowa poszla)
drugi raz platnosc za autostrade tez nie poszla (kk poszla).
Pozniej uzywalem curve jeszcze kilka razy placac nia za zakupy w markecie oraz raz na stacji placac za paliwo tu dzialala OK,
tak bylo do momentu w ktorym zacząłem dostawac powiadomienia SMS z kodami o platnosciach moja karta kredytowa na kwoty 400E , 198E, 22.90 USD, 350 PLN, 59 E
po sprawdzeniu konta te platnosci zostaly odrzucone oprocz jednej w GB na 100.37 funtòw i ta kwota faktycznie pomniejszyla moj limit,
karta natychmiast zostala zablokowana a w banku dowiedzialem sie ze po blokadzie jeszcze kilkukrotnie chciano uzyc karty. Teraz czekam na rozpatrzenie reklamacji z banku.

Tak skonczyla sie moja przygoda z Curve


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lip 2019 22:39, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#570 PostWysłany: 02 Lip 2019 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
Nie obwiniałbym tu Curve, a raczej miejsca gdzie Twoja karta została użyta, ktoś mógł w ten sposób wykraść jej dane. Curve jest nakładką na inne karty i samemu można "odpiąć" KK i przełączyć na inne źródło gdzie nie ma środków (np. saldo punktowe Curve), wtedy sposób też można zabezpieczyć się przed utratą pieniędzy. Sam z Curve korzystam od marca i bardzo sobie chwalę, używałem już w Tajlandii, Grecji, we Włoszech i na Cyprze i wszystkie transakcje przechodziły bez najmniejszego problemu i nie było żadnych "podejrzanych" transakcji, ale wypożyczając samochód wiem że pod depozyt muszę okazać kk, samą płatność za wypożyczenie robiłem używając Curve.

Równie dobrze ktoś mógł wykraść dane Twojej kk i sytuacja byłaby taka sama bez pośrednictwa Curve.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez vistacash, 02 Lip 2019 14:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#571 PostWysłany: 02 Lip 2019 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Nie sądzę, żeby to była wina Curve per se - fraudy zdarzają się coraz częściej, ktoś może Ci zeskanować pasek karty, dane wyciekają z serwisów internetowych etc.

Moją kartą też niedawno (pisałem o tym kilka stron wcześniej) ktoś zrobił zakupy na prawie 300 GBP i zasubskrybował Netflixa, ale Curve zachował się wzorowo.

To czego mi brakuje mi w tej karcie, to możliwości zablokowania płatności magnetycznych. W przypadku kart Revo, mam to poblokowane na wszystkich trzech. To oczywiście nie eliminuje ryzyka, ale znacznie je zmniejsza.

Można też tymczasowo blokować kartę Curve w aplikacji, to ma sens, jeśli akurat nie planujesz dokonywać transakcji FX. Odblokowanie to chwilka, trzeba tylko o tym pamiętać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#572 PostWysłany: 02 Lip 2019 14:14 

Rejestracja: 02 Lip 2019
Posty: 7
-- 02 Lip 2019 14:10 --

Wczesniej KK uzylem tylko do zakupu biletow lotniczych i w wypozyczalni tak jak pisalem ,
na autostradzie, stacji paliw oraz w markecie w miejscowosci w ktorej bylem wczesniej karta nie byla uzywana nigdzie '
moze to zbieg okolicznosci?

-- 02 Lip 2019 14:14 --

wszystkie te transakcje byly robione we Wloszech , Hiszpanii oraz w Anglii ( ta przeszla i obciazyla konto)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lip 2019 22:35, edytowano w sumie 1 raz
H
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#573 PostWysłany: 02 Lip 2019 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Bilety pewnie kupowałeś w OTA, więc tu masz ryzyko wycieku danych. Na stacji paliw i w markecie ryzyko skanu paska magnetycznego (chociaż nie wiem, czy to wystarczy do zrobienia zakupów, o których pisałeś). Myślę, że po prostu miałeś pecha.

Sam podróżuję bardzo intensywnie od ca. 10 lat i miałem takie akcje 2 razy - za każdym razem podczas dłuższego pobytu w TH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#574 PostWysłany: 02 Lip 2019 14:21 

Rejestracja: 02 Lip 2019
Posty: 7
bilety bezposrednio na stronie przewoznika wizzair
wszedzie placilem zblizeniowo nie wypuszczajac karty z reki za wyjatkiem uzycia karty w terminalu RecordGo


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lip 2019 22:32, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#575 PostWysłany: 02 Lip 2019 14:40 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Czyli sam sobie odpowiedziałeś, gdzie doszło do wycieku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#576 PostWysłany: 02 Lip 2019 14:48 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
https://pl.trustpilot.com/review/www.recordrentacar.com

opinie ma swietne ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#577 PostWysłany: 02 Lip 2019 15:06 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
@ibartek - oczywiscie, ale sprobuj znalezc na trustpilot jakakolwiek wypozyczalnie, ktora ma swietne opinie :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#578 PostWysłany: 02 Lip 2019 15:07 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
waldimaszewski napisał(a):
Witam, opisze moj przypadek z karta Curve a mianowicie zarejestrowalem sie na poczatku czerwca karta przyszla okolo 10.06, podpiolem pod nia moja kredytowke i wykonalem jedna platnosc w terminalu w Polsce do tego momentu bylo wszystko OK.
Bedac w Hiszpanii uzylem Curve w wypozyczalni Record Go aby zaplacic depozyt za paliwo oczywiscie tranzakcja nie poszla ( kartą kredytowa poszla) drugi raz platnosc za autostrade tez nie poszla (kk poszla).
Pozniej uzywalem curve jeszcze kilka razy placac nia za zakupy w markecie oraz raz na stacji placac za paliwo tu dzialala OK, tak bylo do momentu w ktorym zaczolem dostawac powiadomienia SMS z kodami o platnosciach moja karta kredytowa na kwoty 400E , 198E, 22.90 USD, 350 PLN, 59 E
po sprawdzeniu konta te platnosci zostaly odrzucone oprocz jednej w GB na 100.37 Funta i ta kwota faktycznie pomniejszyla moj limit, karta natychmiast zostala zablokowana a w banku dowiedzialem sie ze po blokadzie jeszcze kilkukrotnie chciano uzyc karty. Teraz czekam na rozpatrzenie reklamacji z banku.

Tak skonczyla sie moja przygoda z Curve


fraudy szły przez kartę curve, czy bezpośrednio z kk ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#579 PostWysłany: 02 Lip 2019 15:23 

Rejestracja: 02 Lip 2019
Posty: 7
wziolem skan transakcji z banku i teraz dopiero widze ze wszystkie fraudy szkly bezposrednio z kk z Curve maja dopisek CRV
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#580 PostWysłany: 02 Lip 2019 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Lepiej brzmi "wziąłem".

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 747 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: scomin oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group