Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#1221 PostWysłany: 10 Sie 2017 21:45 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Cezarek57a: dziwne ze umowa stoi w sprzeczności z regulaminem. Choć wydaje mi się jak piszę kol @Marek Marszolike to jakiś szablon jest i pewnie dla Karty Mastercard jest taka sama umowa. Jeśli masz gdzieś w pobliżu punkt dawnego sygma banku - obecnie BGŻ BNP Paribas (wyspę w centrum handlowym na przykład) to polecam kartę Mam Bonus - do niej jeszcze można prezenty zgarnąć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1222 PostWysłany: 10 Sie 2017 22:13 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 20
Umowa stoi w jawnej sprzecznosci z OWU. Powiedzialem o tej tej kobiecie, ale ona mi tylko odpowiedziala, ze taka umowe wygenerowal system. Oczywiscie pomyslalem, ze byc moze dali mi umowe dla MasterCard, ale kobita gdzies tam dzwonila i potwierdzili, ze umowa jest ok. Wiadomo, ze OWU dzialaja tylko w tym zakresie, ktory nie jest regulowany przez umowe, wiec w tym przypadku zapis przedstawionej mi do podpisu umowy zastepowal zapis OWU. Nie chcac miec problemow, pisania pism, reklamacji itp podziekowalem Bankowi Pocztowemu.

Jesli ktos ma karta Visa z Banku Pocztowego, to czy moze zerknac na umowe (dokladnie paragraf 7 w moim przypadku) i zobaczyc, co mu tam zapisali ? No i potwierdzic, czy faktycznei przewalutowanie jest po kursie organizacji kartowej ?

Ma ktos pomysl jaka karte wziac. Chcialem CitiBank Ultime, bylem sklonny placic nawet tysiaka na rok, ale niestety nie zarabiam 25k na miesiac :-)

Cezarek57a
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1223 PostWysłany: 10 Sie 2017 22:19 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Cezarek57a - podałem propozycję powyżej - to jedna a druga to VIsa z Getin albo z Noble jeśli możesz konto zasilać kwotą > 10k (może być ping-pong).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1224 PostWysłany: 11 Sie 2017 08:27 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
lepsza z getinu, wystarczy 5 transakcji miesięcznie i jest darmowa
tą z noble teoretycznie ciężej dostać a nie jest lepsza ( kiedyś miała ubezpieczenie )

z noble polecam visę debetową

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1225 PostWysłany: 14 Sie 2017 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
a ja mam takie pytanie. Czy oprócz ustawienia limitów i zgłoszenia wyjazdu za granicę muszę jeszcze coś robić żeby móc spokojnie płacić karta USD Aliora za granicą?

Teraz w ING jest karta wielowalutowa. Jako, że miałem już konto w ING (zł), to podpiąłem sobie do niego również inne waluty. Jeśli płaciłem kartą ING (np za zakupy internetowe) to musiałem potwierdzić transakcje przepisaniem kodu z SMSa (3dSecure). Od wczoraj mam również aplikację, ale jeszcze nie znam jej wszystkich funkcji. Co jeśli wyjadę poza Europę, będę płacił kartą w sklepie i nie będę miał Polskiego numeru telefonu? Transakcję będą akceptowane? 3dSecure działa tylko w transakcjach internetowych? Jak to ogólnie wygląda? Przy karcie alior nigdy nie przychodzą dodatkowe zabezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1226 PostWysłany: 14 Sie 2017 12:09 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@kontrol: 3d Secure jest tylko dla transakcji internetowych.
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#1227 PostWysłany: 14 Sie 2017 12:29 

kontrol napisał(a):
a ja mam takie pytanie. Czy oprócz ustawienia limitów i zgłoszenia wyjazdu za granicę muszę jeszcze coś robić żeby móc spokojnie płacić karta USD Aliora za granicą?

Nic więcej nie musisz robić.
Góra
 PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#1228 PostWysłany: 16 Sie 2017 11:15 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
Cezarek57a napisał(a):
Trochę zmienię temat.
Po obczytaniu tu i tam zdecydowałem się wybrać do Banku Pocztowego po Visę kredytową, gdyż wg ogólnych warunków umowy (dostępnych na stronie banku) przeliczenie wg tej karty ma byc po bezpośrednim kursie organizacji kartowej. Wypełniłem wniosek, dałem zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, a potem pomyślnie przeszedłem weryfikację. Zaproszono mnie na podpisanie umowy. Czytam sobię umowę, a w niej zapis, że przeliczenie następuje przez walutę pośrednią. Baba w punkcie obsługi powiedziała, że to jest standardowa umowa "i to nie ma znaczenia, ze jest w niej taki zapis", itp, ble ble ble. Podziękowałem i wyszedłem.
No i nadal szukam karty kredytowej z bezpośrednim przeliczeniem po kursie organizacji kartowej...

Cezar

Tyle, że waluta pośrednia dla Visy to PLN więc bez sensu zrobiłeś.


BTW. Mam debetówkę Visa Platinum w Noble przetestowaną w USA, Wietnamie, Singapurze i przy zakupie online biletów w GBP, WST (samoa tala), AUD i NZD. Do tego testowałem darmowe wypłaty z bankomatów w Wietnamie i Singapurze. Wszędzie pięknie działa i w końcu nie muszę bawić się we wcześniejsze zakupy USD w kantorze. W Wietnamie miałem tylko problem z podwójnym księgowaniem operacji ale po kilku dniach kasa wróciła. Jedyny minus to taki, że kursy Visy są odrobinę gorsze od Mastercard. Generalnie na oko różnica między kursem na Stooq a przewalutowaniem Visy to ok 1%, ale kupując wcześniej walutę też kurs się zmienia, a do tego czasem kupuję za mało, a czasem za dużo i też na tym tracę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1229 PostWysłany: 17 Sie 2017 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2016
Posty: 77
Przepraszam, że zadam pytanie bez przekopanie się przez 74 strony ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi.

Mam kartę (Visa debit - wypukła) podpiętą w mBanku (eMax Walutowy) - €.

Chcę zapłacić za airbnb (wiadomo że oni chcą €) co robiłem już wielokrotnie ale teraz chcę jak najmniej stracić.

Przelewając w mBanku z normalnego konta na walutowe płacę niekorzystną stawkę przeliczania 4.39.
Potem już nie mam przewalutowań przy płatności na czym mi zależy.

Czy jestem w stanie zaoszczędzić używając jakiegoś kantora internetowego typu cinkciarz.pl? Od tego one są? Gdzie jeszcze mogę być skasowany za jakieś przewalutowania/opłaty/rejestracje itp?

Na sam pokój potrzebuję ~200€ więc może bez dramatu ale chciałbym w sumie skorzystać na miejscu z bankomatów (bo mbank ma darmowe wypłaty za granicą z tych kart) więc przy 400-500€ to już wolałbym nie kupować po 4.39 a rada przyda się na przyszłość :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1230 PostWysłany: 17 Sie 2017 10:53 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@JakubK trochę nie ten temat, ale Ci odpowiem, a moda proszę o przeniesienie.

Z mBanku powinieneś przelać złotówki do kantoru internetowego, tam dokonać wymiany na euro i te euro przelać na konto walutowe w mBanku. Wtedy uzyskasz najkorzystniejszy kurs wymiany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1231 PostWysłany: 18 Sie 2017 10:22 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Było już o bankomatach/wpłatomatach w EUR i USD w Citi, ale nie o zasadach przewalutowania, a ktoś może ma Citi Priority w związku z ostatnimi okazjami. Dla EUR, USD czy GBP najkorzystniej jest mieć subkonto walutowe i pamiętać o przepięciu karty do odpowiedniego konta. Natomiast dla innych walut najlepiej mieć kartę podpiętą do konta w euro, bo wtedy przeliczenie jest np. z NOK na EUR po kursie Mastercard.
Poruszając się głównie po Europie, to przewaga nad Kantorem Alior czy TMUB, bo nie trzeba kupować dolarów, tylko euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1232 PostWysłany: 18 Sie 2017 10:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@BarneyGF aktualny kurs EUR/PLN: Citibank 4,4548; Kantor Alior Banku 4,2937. Widzisz różnicę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1233 PostWysłany: 18 Sie 2017 10:50 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
Kashpir napisał(a):
@BarneyGF aktualny kurs EUR/PLN: Citibank 4,4548; Kantor Alior Banku 4,2937. Widzisz różnicę?

Ale EUR można kupić w kantorze Aliora i przelać do Citi. Generalnie karta Citi nigdy mnie nie zawiodła, a z kartą Aliora kilka razy np. w Kostaryce nie przeszło.
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
#1234 PostWysłany: 18 Sie 2017 10:56 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Euro kupujesz w jakimkolwiek kantorze internetowym i przelewasz na Subkonto Walutowe Citi Priority (niby tracisz czas na przelew, ale ja i tak przelewem sobie z Kantoru do TMUB, żeby mieć wypłaty za darmo) - wadą jest to że przelew z Kantoru Alior czy Rkantor (nie wiem jak inne) 2 dni, więc trzeba wcześniej zaplanować ile potrzebujesz euro. Ewentualnie jak potrzeba na już (powiedzmy, że na jakimś OTA ta karta działa jako Mastercard Debit, a TMUB nie), to trzeba wypłacić euro w oddziale Aliora czy Raiffaisena i wpłacić we wpłatomacie Citi.
Kurs w Citibanku nie ma tutaj żadnego znaczenia, bo jeśli karta podpięta jest do rachunku w euro, to jedyne przewalutowanie jest waluta->euro po kursie Mastercard (regulamin rachunków bankowych, paragraf 19, punkt 11). A jeśli karta jest podpięta do rachunku w złotych to zupełnie inna sytuacja, to tak jakbyś zapłacił złotówkową kartą w TMUB, też miałbyś złodziejski spread.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1235 PostWysłany: 18 Sie 2017 11:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Rozumiem, że kursy Mastercard są dużo korzystniejsze - jesli tak, to oczywiście sytuacja wygląda inaczej. A jakie są opłaty za kartę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1236 PostWysłany: 18 Sie 2017 11:30 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
@Kashpir

Kursy Mastercard (obecne i archiwalne) znajdziesz jak wyszukasz "kalkulator Mastercard" w Google, są czasami nawet lepsze niż kursy w Kantorze Alior. Karta jest za darmo, ale konto Citi Priority jest bezpłatne pod jednym z warunków:
[*] średnie saldo w miesiącu 30k
[*] posiadanie karty kredytowej (może być darmowa Simplicity) i wpływ 5k co miesiąc (może być ping-pong z innego banku).
W przeciwnym wypadku 30 zł miesięcznie.

Kartę można przepinać między subkontami walutowymi i PLN z użyciem aplikacji mobilnej, ale wymaga to wpisania kodu sms, więc jak masz telefon na jedną kartę SIM i zmienisz ją na jakąś zagraniczną, to tego nie zrobisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1237 PostWysłany: 18 Sie 2017 13:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
ale rozumiem, że karta Simpicity jest kredytówką, czyli płatności bezgotówkowe - korzystnie, ale już ewentualne wypłacenie z bankomatu będzie odpowiednio kosztować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1238 PostWysłany: 18 Sie 2017 13:29 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Przecież tu się rozchodzi o debetówkę MasterCard. Simplicity jest po to żeby konto było darmowe, a nie żeby ją płacić za granicą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1239 PostWysłany: 18 Sie 2017 14:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
OK, ale żeby mieć jak najkorzystniej to: pamiętanie o miesięcznych wpływach 5k zł, posiadanie 2 kart (debetówka do transakcji i kredytówka, żeby nie płacić za konto), a ewentualne kupowanie waluty poza Citi. Rozpatruję po prostu zalety i wady tej propozycji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1240 PostWysłany: 18 Sie 2017 16:44 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Kashpir napisał(a):
@BarneyGF aktualny kurs EUR/PLN: Citibank 4,4548; Kantor Alior Banku 4,2937. Widzisz różnicę?


a skąd wziąłeś ten kurs?
u mnie w Citi Priotity jak chce zrobić przelew z konta PLN na EUR to mam kurs
4,307967 (z godziny 16:42)

Załącznik:
Untitled.jpg
Untitled.jpg [ 11.64 KiB | Obejrzany 715 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group