Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Wrz 2022 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Wszystko zalezy od czego chcemy sie ubezpieczyc bo na normlane medyczne sprawy to w Europie EHIC wystarczy, z lotami w EU tez mamy prawie gwarantowane eu264 ubezpieczenie.
Ja zawsze kupowalem najtansze ubezpieczenie i raz jak mi sie samolot spoznil poza EU przez co stracilem lot powrotny to sie okazalo w kruczkach ze ubezpieczenie mam na lot powrotny ale tylko bezposredni :-)
Teraz wzialem Rev Premium glownie za sprawa tego ze robilem duzo wiekszych transferów i ubezpieczenie wyszlo w cenie, spogladajac na warunki jest wiele wyjatków ale nie sa jakies takie dziwne w stylu ze ubezpieczenie jazdy na nartach do wysokosci 200m n.p.m :D

Cokolwiek czlowiek nie kupi to trzeba sie w pelni zaznajomic z warunkami bo czesto jest tak ze np. kradziez telefonu jest pokryta jezeli zglosimy sprawe na policje, dostaniemy wniosek, bedzie przetlumaczony na angielski i calosc odbedzie sie w 24h od kradziezy.. czesto jest jeszcze wklad wlasny typu £50 - wiec przy starszych telefonach to raczej bezuzyteczne, a przy podrózach np. do krajów z wieksza kradzieza lepiej wziac jakis stary telefon.

Przy R Premium licze glownie chyba na SmartDelay czyli dostep do lounge dla 2 osób jezeli lot opozni sie o 1h.. no ale zobaczymy jak to dziala bo troche lotów w tym roku bede mial.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#22 PostWysłany: 16 Wrz 2022 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
No tak, w sumie zabrakło tego na początku - chodzi o KL i tylko o KL (gdy wyjazd jest poza EU, bo w EU to wiadomo)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 08 Lut 2023 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Pomóżcie zinterpretować ;)
W revo metal , ubezpieczenie obejmuje również towarzyszy podróży , np dzieci do ukończenia 17go roku życia. Czyli przeddzień 18 urodzin uprawnia do ubezpieczenia, prawda?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 08 Lut 2023 13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Jak w przedzien urodzin dziecko pojdzie do sklepu po piwo to czy mu sprzedadza? Nie, bo ma 17 lat. Przynajmniej ja tak to interpetuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 08 Lut 2023 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
@LonDynia przekonałeś mnie 😏
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 08 Lut 2023 13:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
wtak napisał(a):
Pomóżcie zinterpretować ;)
W revo metal , ubezpieczenie obejmuje również towarzyszy podróży , np dzieci do ukończenia 17go roku życia. Czyli przeddzień 18 urodzin uprawnia do ubezpieczenia, prawda?

Nie. 17 rok życia kończy się w dniu 17 urodzin.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 24 Mar 2023 00:22 

Rejestracja: 20 Sty 2013
Posty: 12
heya, mam pytanie własnie uciełk mi samolot!! BER - JFK zasrana kontrola bezpieczeństwa ponad 1.5H! i niestety stało sie... mam Revolut Metal czy w takiej sytuacji łapię sie na ubezpieczenie od przerwanej podróży? bilety bez możliwości przebookowania :-/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Mar 2023 00:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A szukałeś odpowiedzi w OWU?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 27 Kwi 2023 19:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Co do ubezpieczenie Revoluta. Kumpel miał wypadek w Tajlandii, i korzystał z ubezpieczenia. Musiał tylko zapłacić za SOR (zwrócą) a za operację, 60k USD revolut mu zapłacił. Minus taki, ze czekał 8h na operację, bo Revo załatwiał sprawi/fv z szpitalem.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
13 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 21 Lip 2023 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@Zeus czy kolega, o którym piszesz mieszka w PL?

W sumie nadal mogą pojawiać się wątpliwości co do możliwości faktycznego skorzystania z tego ubezpieczenia dla osób podróżujących z Polski, ze względu na poniższe zapisy z warunków ubezpieczenia i dość absurdalne zalecenia na stronie MSZ - pomijam dowolność interpretacji tego co to znaczy "znacząco" wyższy poziom zachorowań...

Załącznik:
REV.png
REV.png [ 34.54 KiB | Obejrzany 1732 razy ]

Załącznik:
MSZ.png
MSZ.png [ 68.5 KiB | Obejrzany 1732 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 21 Lip 2023 09:21 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Tak, Krakuś. Revo mu załatwiło szpital oraz lot powrotny w C Class, FlyDubai z Krabi (lub Bangkok) do Krakowa.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 21 Lip 2023 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
No cóż, mam nadzieję że można traktować ten przypadek jako precedens
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 21 Lip 2023 09:52 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Może komuś się przyda takie info. Mam Curve Metal, do którego dodana jest polisa AXA. A w jej ramach refundacja poniesionych kosztów różnych biletów. Miałem okazję skorzystać gdy LOT odwołał RDO-CDG i przepadł nocleg (swoją drogą, wyjątkowe chamy, bo nawet za śniadanie nie zwrócili) i bilety wstępu typu Łuk Triumfalny czy Saint Chapelle. W ramach polisy wysłałem im te koszty (nocleg, wstępy) w zgłoszeniu i po około 2 tygodniach dostałem zwrot, pomniejszony o 50 euro (udział własny w szkodzie), więc w sumie jestem zadowolony. Polisa na też limit kwotowy, do 1000 euro na rok.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 09 Sie 2023 17:09 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 364
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
Revolut Metal
Opóźnienie lotu 8h - wypłata ubezpieczenia zgodnie z górnymi widełkami(350e).
Chwilę to trwało z uwagi na zaniedbania z mojej strony i przeoczoną wiadomość w Allianzie, natomiast całościowo jestem zadowolony(zwłaszcza że były podstawy do odmowy takie jak wyrzucony BP za jeden z odcinków podróży).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 27 Lis 2023 15:20 

Rejestracja: 31 Lip 2022
Posty: 25
Loty: 49
Kilometry: 103 449
Do tej pory kupowałem plan ubezpieczeniowy w AXA ale teraz zastanawiam się czy nie wziąć wyższych planów w Revolut czy Curve i mieć takie ubezpieczenie i nie profity.
Wyjeżdżam przynajmniej 5-6 razy w roku , sam i z rodziną (Europa ale tez i np. Tajlandia, filipiny, usa czy Ameryka płd). Czy plan Metal Curve to dobry zamiennik, rozumiem ze AXA to prowadzi wiec spokojnie obsługa w języku polskim itp. Co sądzicie - wszelkie uwagi wskazane:) Najbliższe wyjazdy to Cypr, Francja, Egipt, Sri Lanka i USA, niektóre z rodziną (żona + 3 dzieciaków).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 27 Lis 2023 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Porównaj OWU dotychczasowego ubezp. i tego w planach Curve/Revolut, zaznacz różnice, przemyśl czy je akceptujesz. Przy okazji podziel się wynikami tutaj.

mac82 napisał(a):
Co sądzicie - wszelkie uwagi wskazane:)

Uważam, że powinieneś przeanalizować ofertę kart kredytowych PKO: karta-kredytowa-mastercard-platinum-visa-infinite,1499,93376&start=3260&hilit=PKO
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 28 Lis 2023 10:52 

Rejestracja: 31 Lip 2022
Posty: 25
Loty: 49
Kilometry: 103 449
-- 28 Lis 2023 09:37 --

Dobry jest plan ultra w revolut, ale koszty tego planu zabijają.
Skłaniam się ku CURVE metal (w przypadku gdyby odrzucili mój wniosek o kartę Mastercard Platinium) - bo jednak wychodzi korzystniej - nawet jak nie korzystam to i tak maksymalna opłata to 300 zł, w przypadku Curve to przy opłacie za rok z góry to 180 euro.

Zadałem pytanie bo być może ktoś w "realu" miał możliwość skorzystania z tych różnych opcji - rozumiem, że jeśli dostane mastercard Platinium to warto pójść w tym kierunku??

-- 28 Lis 2023 09:52 --

Jeszcze pytanie dla posiadaczy mastercard Platinium - rozumiem ze na wyjezdzie rodzinnym ochroną objęta jest cala moja rodzina?? Niby doczytałem ze tak jest ale wole się upewnić:) Wychodzi korzystniej to PKO mastercard w stosunku do Curve/Revolut - wstępnie mam przyznaną (Visy niestety mi nie zaproponowali) :)
Na spokojnie mogę temat do końca roku załatwić ale nie chce tego zostawiać na ostatnia chwilę, nie miałem do tej pory kredytówki ale to chyba już ten moment i Curve oraz Revolut zostawię w tych najniższych planach.
Jedynie co mnie zastanawia to czy suma ubezpieczenia nie jest zbyt niska przy karcie mastercard??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 29 Lis 2023 17:09 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Po raz kolejny miałem powód skorzystać z polisy ubezpieczeniowej towarzyszącej Curve Metal (czyli AXA Worldwide Travel Insurance). Tym razem z powodu zawrócenia (odwołania) lotu z VCP do ORY, straciłem moje połączenie z Paryża do Krakowa. Musiałem kupić bilet na kolejny dzień (plus transfer z ORY do CDG). Wszystko miałem udokumentowane i takie właśnie koszty przedstawiłem ubezpieczycielowi. Po nieco ponad 2 tygodniach roszczenie uznano i, tak jak poprzednio (zgodnie z OWU), przyznano mi wypłatę kosztów z potrąceniem wkładu własnego (50 Euro). Po raz kolejny jestem zadowolony, również z faktu, że mam to dzięki Curve Metal. Równolegle miałem wykupioną polisę Warta Travel. OK, nie czytałem ich OWU, ale akurat w tym przypadku miałem wszystkie "suwaki" w prawo, na maksa. Nic to nie dało, Warta Travel w całości wypięła się na ten przypadek. Bo zwracają za jedzenie i konieczne ubrania (wtf). Chyba już wiem gdzie nie będę kupował kolejnej polisy podróżnej, takiej ekstra do tego co mam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
skrzat uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 30 Lis 2023 15:57 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Niestety, Curve z końcem roku odstępuje od bonusu jakim jest ubezpieczenie. Zamiast tego "podwajają" liczbę placówek, które dają 1% cashback.

Curve Black customers can earn 1% cashback from 6 retailers of their choice.
Curve Metal customers can earn 1% cashback from 12 retailers of their choice.

In January 2024, you can choose your new set of cashback retailers. This is a great chance to change your current retailers if you want to switch things up.

(...)

As of 31 December 2023, you will no longer be insured under your Curve premium plan. Our insurance partner AXA will continue to service all eligible claims for incidents preceding this date, as long as they are submitted in accordance with the applicable insurance terms and conditions.


Swoją drogą, nie wiem jak to wygląda prawnie, skoro ktoś "podpisał umowę" na rok, a oni zmieniają warunki w trakcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 01 Gru 2023 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Zastanawiałem się mocno na Metalem z uwagi na pozytywne informacje o ubezpieczeniu. Bez niego chyba jednak odpuszczę temat
Góra
 Profil Relacje PM off
kacper451 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group