Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 658 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 04 Lut 2023 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Może PKO? Dość dobry kantor (chyba minimalnie gorszy od mbank, dużo lepszy od ING), karta wielowalutowa, do tego dwie niezłe karty kredytowe dla podróżujących.

Ja korzystam dla wpływów w EUR i nie narzekam.
Mimo mojej niechęci do banku i obsługi, sama oferta jest niezła.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mio lubi ten post.
 
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#602 PostWysłany: 04 Lut 2023 21:40 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
@lukket do wpływów EUR i dalszych płatności posiadając EUR ta wielowalutowa karta PKO BP ma jeden duży minus:
"Brak środków na podpiętym koncie skutkuje obciążeniem konta głównego (konta osobistego w PLN), z wyjątkiem sytuacji, w których transakcja realizowana jest bez blokady środków – wówczas nastąpi obciążenie rachunku podpiętego." Wynika z tego że płacąc w walucie nie obsługiwanej przez PKO BP nie ma możliwości zapłaty z salda EUR, gdyż domyślnie będzie próbował obciążyć PLN. Chyba że źle myślę i jest możliwość podpięcia karty aby domyślnym rachunkiem rozliczeniowym był zawsze EUR? Pytanie jak to wtedy PKO BP rozlicza.

Czy wiadomo która obecnie jest najlepsza karta podpięta do rachunku w EUR? Do niedawna był to Alior Kantor, mając EUR można było płacić w każdej walucie świata nawet PLN i szło po kursach MC, ale ponoć coś zmienili w ub roku. Taki plus Alior Kantor, że EUR jest domyślną walutą dla karty, w przeciwieństwie do powyższej karty PKO BP.

Wiem, że Citibank ma, gdzie ręcznie przepinamy kartę do rachunku w EUR, ale dawno nie sprawdzałem jak działa. Kiedyś było że wszystkie waluty szły bezpośrednio po kursach MC, poza USD/GBP/PLN - czy ktoś wie czy coś uległo zmianie w tej kwestii?

Czy są jeszcze jakieś karty wielowalutowe na rynku, które miałyby domyślnie EUR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#603 PostWysłany: 05 Lut 2023 01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
@Mio skoro to ma być wynagrodzenie, to prawdopodobnie najlepiej, aby był to bank, a nie jakiś fintech.
Może Kantor Alior?
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off
Mio lubi ten post.
 
      
#604 PostWysłany: 05 Lut 2023 03:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Polecilem PKO bo autor pytania pytał o konkretną walutę która akurat jest w PKO obsługiwana, i do tego przydatną kartę kredytową.

A zasadę obsługi waluty do wysokości salda i dalej w PLN mają w pl chyba wszystkie banki z usługą wielowalutową...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 05 Lut 2023 10:24 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 173
lukket napisał(a):
A zasadę obsługi waluty do wysokości salda i dalej w PLN mają w pl chyba wszystkie banki z usługą wielowalutową...


... za wyjątkiem Revolut Bank UAB
Płaciłem w Czechach z konta w HUF.
Tzn. oni też domyślnie próbują z PLN, ale można subkonta "ukryć".
Głównego nie można ukryć, ale można PLN przenieść do sejfu. Efekt ten sam - pobierają z tego konta, gdzie są wystarczające środki.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#606 PostWysłany: 05 Lut 2023 10:41 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 173
Kri$ napisał(a):
Czytam, że AION ma dość dobre kursy EUR, GBP, USD, ale nie wiem jak wygląda u nich zakup w walucie np. AED, OMR, INR itp.


Aion ma chyba najlepsze kursy na rynku.
Tyle że oni nie ogarnęli płatności z subkont walutowych.
WSZYSTKIE płatności obciążają konto główne PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 05 Lut 2023 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
@Kri$ a czy Alior Kantor to to samo co bank Alior? Czy to dwa odrębne podmioty? Potrzebuję dla samego konta w SEK mieć konto w PLN i jakieś debetówki do niego?

@lukket PKO widziałem, że ma w ofercie SEK, ale ten bank sprawia wrażenie takiego co jest zawsze kilka kroków za innymi jeśli chodzi o obsługę www, apkę no i oczywiście beton w oddziałach... o kolejkach emerytów nie wspominając...
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#608 PostWysłany: 05 Lut 2023 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1552
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
@Mio konto walutowe w Alior banku i Kantor Alior banku to dwie odrębne rzeczy. Alior nie oferuje konta walutowego w SEK, a w Kantorze mozesz już takie mieć (sam mam i korzystam, w tym na przelewy ze Szwecji). W Kantorze możesz zamówić kartę wielowalutową, która także bez prowizyjnie będzie obsługiwać konto w SEK.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mio lubi ten post.
 
      
#609 PostWysłany: 05 Lut 2023 14:02 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
@lukket nie musiałaby to być dla mnie usługa wielowalutowa. Mógłby to być nawet sam rachunek w EUR z wyrobioną do niego kartą np Visa Classic. Ważne dla mnie aby głównym rachunkiem było zawsze EUR i żeby jakakolwiek waluta dalej szła bezpośrednio po kursach MC / Visa. Do tej pory Kantor Alior wydawał się bezkonkurencyjny bo wystarczyło mieć EUR i nie patrzeć zupełnie na walutę transakcji, nawet płacąc w Polsce szło po kursach MC, ale od kiedy zaczęli coś kombinować to nie wiem do końca jak korzystnie wychodzi płatność w PLN/USD/GBP.

@epikie warto wspomnieć że pomimo Alior Kantor to odrębny produkt od Alior Bank to:
- na infolinię dzwonimy tak naprawdę Alior Banku
- Nr klienta do logowania działa na obu platformach - mam tylko AK, a mogę zalogować się do platformy Alior Bank (co prawda hasło trzeba ustanowić jak przy pierwszym logowaniu)
- niektóre dane osobowe możemy zmienić wyłącznie w systemie online Alior Banku (które automatycznie zaktualizują się także po stronie Alior Kantor), nie ma możliwości zmiany ich w Alior Kantor (z tego co pamiętam to np adres zameldowania albo korespondencyjny)
- Alior Kantor ma fundusze gwarantowane przez BFG czyli jak bank, czego nie może powiedzieć ani Cinkciarz ani Walutomat
Góra
 Profil Relacje PM off
Mio lubi ten post.
 
      
#610 PostWysłany: 05 Lut 2023 16:26 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
Karta do konta walutowego w ING mi przychodzi tak na szybko do głowy, ale ona kosztuje 1,5 zł miesięcznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#611 PostWysłany: 05 Lut 2023 16:50 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 255
niebieski
f0ku5 napisał(a):
Karta do konta walutowego w ING mi przychodzi tak na szybko do głowy, ale ona kosztuje 1,5 zł miesięcznie.

Jeśli masz na myśli kartę debetową MC do konta w EUR to już widać że dla PLN i GBP (możliwe też dla USD) nie warto stosować:
https://www.ing.pl/indywidualni/karty/karty-za-granica
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 05 Lut 2023 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 617
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Mio napisał(a):
@Kri$ a czy Alior Kantor to to samo co bank Alior? Czy to dwa odrębne podmioty? Potrzebuję dla samego konta w SEK mieć konto w PLN i jakieś debetówki do niego?

@lukket PKO widziałem, że ma w ofercie SEK, ale ten bank sprawia wrażenie takiego co jest zawsze kilka kroków za innymi jeśli chodzi o obsługę www, apkę no i oczywiście beton w oddziałach... o kolejkach emerytów nie wspominając...
No właśnie apka i www jest zadziwiająco przyzwoita. Korzystam od roku i niewiele jest powodów do narzekania. Kursy walut - musisz sobie porównać szczegółowo, ale nie jest źle.

Fakt, obsługa częściej jest niekompetentna niż ma wiedzę. Kolejki można ominąć przy wplywach powyżej 9k, wtedy w oddziałach z systemem kolejkowym masz jako posiadacz konta Aurum obsługę bez kolejki.

Ja jestem tam głównie dla kk Visa Infinite, ktora jest na ten moment najłatwiejszą do zdobycia kartą kredytową premium w Polsce, jest też MasterCard Platinum o nieco słabszych benefitach. Przy okazji kk przeniosłem resztę, bo nie chce mi się pilnować kilku kont.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mio lubi ten post.
 
      
#613 PostWysłany: 05 Lut 2023 18:09 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 328
Raffles napisał(a):
f0ku5 napisał(a):
Karta do konta walutowego w ING mi przychodzi tak na szybko do głowy, ale ona kosztuje 1,5 zł miesięcznie.

Jeśli masz na myśli kartę debetową MC do konta w EUR to już widać że dla PLN i GBP (możliwe też dla USD) nie warto stosować:
https://www.ing.pl/indywidualni/karty/karty-za-granica
Nie opłaca się jej używać do transakcji w PLN, bo zupełnie nie do tego służy. Jakakolwiek inna waluta zostaje przeliczona na EUR po kursie MC.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raffles uważa post za pomocny.
 
      
#614 PostWysłany: 01 Mar 2023 17:10 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Nie ma tematu odpowiedniego to dam tutaj.

Potrzebuję zrobić przelew z polskiego banku (ewentualnie Revolut) na niemieckie konto. Gdzie mogę to zrobić najszybciej? Przelew ma dotrzeć 3 marca najpóźniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#615 PostWysłany: 01 Mar 2023 17:17 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
np. z revoluta na n26 środki są po chwili zaksięgowane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#616 PostWysłany: 09 Mar 2023 16:13 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 173
kruczi napisał(a):
np. z revoluta na n26 środki są po chwili zaksięgowane
Revolut wysyła EUR przez Sepa Instant.
Jeśli bank docelowy obsługuje to tak będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#617 PostWysłany: 11 Mar 2023 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Jesli ktos ma troche EUR i chce bezpiecznie ulokowac, to polecam bunq.
Bezplatne KO jest aktualnie oprocentowane na 1.56% (nie ma od tego podatku).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#618 PostWysłany: 11 Mar 2023 12:48 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
p.wl napisał(a):
Bezplatne KO jest aktualnie oprocentowane na 1.56% (nie ma od tego podatku).


To że zagraniczny bank nie pobiera podatku od nierezydentów, nie oznacza, że nie ma podatku.
Dochody z odsetek uzyskane w zagranicznym banku podlegają opodatkowaniu w Polsce podatkiem ryczałtowym w stawce takiej samej jak podatek Belki - 19%. Trzeba dopisać ten podatek samodzielnie do zeznania PIT-38 (tzw. "giełdowy", na dochody kapitałowe) i zapłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#619 PostWysłany: 12 Mar 2023 21:17 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
p.wl napisał(a):
Jesli ktos ma troche EUR i chce bezpiecznie ulokowac, to polecam bunq.
Bezplatne KO jest aktualnie oprocentowane na 1.56% (nie ma od tego podatku).
W BlackCatCard jest od daaawna 2.2 na rachunku i niedługo planują podnieść
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#620 PostWysłany: 12 Mar 2023 21:20 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
meczko napisał(a):
p.wl napisał(a):
Bezplatne KO jest aktualnie oprocentowane na 1.56% (nie ma od tego podatku).


To że zagraniczny bank nie pobiera podatku od nierezydentów, nie oznacza, że nie ma podatku.
Dochody z odsetek uzyskane w zagranicznym banku podlegają opodatkowaniu w Polsce podatkiem ryczałtowym w stawce takiej samej jak podatek Belki - 19%. Trzeba dopisać ten podatek samodzielnie do zeznania PIT-38 (tzw. "giełdowy", na dochody kapitałowe) i zapłacić.
Prawdopodobieństwo, że to wyjdzie jest bliskie zeru
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 658 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group