Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2755 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#2341 PostWysłany: 25 Sty 2023 20:17 

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 29
Posiadam kartę curve od 2018 roku (ważna jest do 05/24), ale od dłuższego czasu nie używałem jej i nie miałem zainstalowanej aplikacji. Dziś zainstalowałem i aktywowałem aplikację na nowym telefonie (numer się nie zmienił) i niestety w aplikacji nie widzę posiadanej przez siebie karty. Zamiast tego ma informację o planowanej wysyłce nowej karty, która posiada ten sam numer, ale inną datę ważności i kod CVV. Czy istnieje możliwość dodania do aplikacji mojej starej karty curve? Wydaje mi się bez sensu czekanie na nową skoro stara jest ważna jeszcze prawie 1,5 roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Curve
#2342 PostWysłany: 26 Sty 2023 19:16 

Rejestracja: 26 Sty 2023
Posty: 2
Cześć, ile czekaliście na karte Curve? Założyłem konto 14 stycznia i nadal nie przyszła do mnie fizyczna karta. Nie wiem czy do nich już pisać czy poczekać jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2343 PostWysłany: 26 Sty 2023 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Poczekaj jeszcze
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2344 PostWysłany: 27 Sty 2023 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 639
niebieski
Padło? Apka nie działa, a w sklepie zaskoczyło mnie odrzuceniem transakcji.

Ok, apka już działa, ale powiadomienia o odrzuceniu nie dostałem.


Ostatnio edytowany przez Krupier, 27 Sty 2023 18:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2345 PostWysłany: 27 Sty 2023 18:26 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
Coś się wali, poszła mi transakcja za 3cim razem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2346 PostWysłany: 27 Sty 2023 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
Zapomniałem zupełnie, że żona dostała 5£ na Curve Cash i nie mam za bardzo pomysłu jak to wyciągnąć.
Revoluta można doładować od 10£ :( a niestety dorzucić 5£ na Curve Cash chyba nie ma za bardzo jak.
Jakie są jeszcze fintechy itp.,które można doładować kartami, ale nie mają minimalnego limitu? Monese?
W sklepie ciężko wydać, bo trzeba idealnie trafić w kurs waluty, żeby nic się nie zmarnowało, a jeśli dobrze pamiętam, to nie da się zapłacić za zakupy w części z Curve Cash a w nadwyżce z innej karty, lecz tylko i wyłącznie Curve Cash musi pokryć całość.


Temat nieaktualny - znalazłem w Revolucie możliwość "doładowania" mniejszą kwotą. Trzeba wejść na przelewy, kliknąć na własny login i na dole jest napis "otrzymaj pieniądze za pomocą revolut.me/NASZ_LOGIN" :D
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off
emesem uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#2347 PostWysłany: 30 Sty 2023 19:54 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
man4business napisał(a):
Raffles napisał(a):
jaki jest sens używać Curve poza tym że jest to agregat?
GBIT, w metalu do 120 dni. A to może oznaczać np., że jeśli kurs jakiejś waluty się zrobił korzystniejszy, to można przepiąć płatność na inna kartę "w tej walucie". Trywialny przykład - 1 USD za prawie 5 zł, kilka miesięcy później za 4,40 zł. Kupuję USD po tym drugim kursie i.. przepinam. Na oryginał dostaję całość zwrotu, na 1000 USD jest to 600 zł do przodu. Oczywiście to jest szczególny przypadek, bo przecież kurs może pójść w drugą stronę. W każdym razie GBIT pozwala na beztroskie płacenie, a potem optymalizację. Dodatkowo bonusem jest 1% cashback (metal - można wybrać 6 spzredawców, np. Carreforur, Biedronka, Amazon itp. itd.). p.s. ja miałem raz fraud, poszło kilka transakcji, a na czwartej dostałem SMS z potwierdzeniem, że chcę wykonać płatność. Wg. mnie było to efektem użycia Curve w Brazylii w bankomacie, musieli jakoś zeskanować. Praktycznie nie da się obronić przed takimi sytuacjami, a jestem uważny. Dlatego może warto w apce dezaktywować kartę, w końcu to tylko jeden ruch... Ja napisałem przez formularz Curve fraud i w godzinę wszystko załatwili, kasa wróciła (tzn nie została rozliczona nawet).


Jest to ciekawe zastosowanie. Czyli np. mam podpiętą kartę w EUR do Curve, płacę na co dzień w PLN. Płatność PLN 5000 zł obciąża EUR 1111 (kurs 4,50), za 2 miesiące kurs jest 5 zł, przepinam tą kartę na kartę w PLN i ściąga mi PLN 5000 a €1111 wraca, które teraz mogę wymienić na PLN 5555.

Pytanie co jeśli mamy kartę w EUR a płatności dokonujemy w USD. Płacimy EUR 1000 i rozliczone jest USD 1000. W ciągu 3 miesięcy USD spada i za EUR 1 dostajemy USD 1.30. Przepinamy płatność z EUR np na zakupione USD. Po jakim kursie wróci nam EUR na kartę? Czy wróci całość?

Z przepięciem transakcji jest jeden minus, pewnie nie da się tej samej karty dodać dwukrotnie (np EUR / USD / GBP) np multi-walutowej karty takiej jak MC Kantor Alior? Powiedzmy że chcielibyśmy transakcję przepiąć na tą samą kartę, ale mamy już zakupione USD, a EUR nam wróci.

Chyba że coś źle myślę to proszę o korektę. Czy w Curve w ogóle trzeba określić walutę karty czy jest ona wielowalutowa?

No i czy spotkaliście w Polsce z problemem DCC? Czy jakiś sklep albo bankomat próbował Wam przeliczyć transakcje przez DCC ze względu na zagraniczne pochodzenie karty? Czy bankomaty widzą kartę Curve czy widzą np mBank kartę debetową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2348 PostWysłany: 30 Sty 2023 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
@Raffles pytanie o EUR/USD brzmi podobnie jak to co napisałeś o PLN/EUR. Jeśli walutą danego kraju jest USD i zapłacisz rachunek 1000USD kartą EUR po jakimś kursie, to potem analogicznie wróci Ci 1000 EUR (zakładając kurs 1:1) na kartę EUR a pobierze Ci 1000 USD z karty USD. Czyli miałeś 1000 EUR warte 1000 USD, a teraz będziesz miał 1000 EUR warte 1300 USD.
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off
Raffles uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#2349 PostWysłany: 31 Sty 2023 00:21 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
@Kri$ czyli można założyć że przy GBiT nie mamy możliwości straty na pierwotnej kwocie pobranej transakcji? Zwykle bowiem jak dostajemy zwrot na kartę w innej walucie niż waluta rachunku rozliczeniowego to ma miejsce konwersja waluty. Jest ona często inna od tej z daty transakcji. Czyli np zwrot USD 1000 wcale nie musiałby zostać rozliczony 1:1 jeśli jest taka rozbieżność w dacie / kursach. Rozumiem jednak że to nie USD jest nam zwracane, a pierwotnie pobrana waluta czyli np EUR.

Kiedyś użyłem zagranicznej karty dla celów depozytu w hotelu, który sponsorował mi wizę pobytową. Hotel rozliczył ten depozyt, a po wyjeździe zwrócił mi depozyt na kartę. W efekcie różnej daty rozliczenia i zwrotu transakcji byłem całkiem sporo stratny na tej transakcji (kilkaset złotych). Złożyłem reklamacje do banku i ten zwrócił różnicę.

Kiedyś mBank takie zwroty / wypłaty na kartę rozliczał po kursie sprzedaży. To był dobry sposób dopóki działał, sprzedawałem EUR na PLN to kursie sprzedaży mBanku... Potem to poprawili.

Rozumiem że w przypadku Curve nie ma to znaczenia, bo to nie merchant oddaje czy zwraca oryginalną kwotę transakcji (np USD), a Curve zwraca pierwotnie pobraną (np EUR).


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 31 Sty 2023 00:25, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2350 PostWysłany: 31 Sty 2023 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
@Raffles jeśli w PL użyję karty np. Revolut ustawionej jako EUR, to pobierze mi pieniądze z Revoluta w EUR po kursie Curve np. 47 PLN to 10 EUR czyli mamy dwie informacje - wartość zakupów w walucie PLN to 47, a wartość odpowiadającym tej kwocie EUR to 10.
Zatem GBIT zakupów na inną kartę EUR nawet jak się zmieni kurs na 4 lub 5 i tak pobierze nam z niej 10 EUR, a zwróci pierwotne EUR na pierwszą kartę.
Natomiast GBIT na kartę rozliczaną w PLN oznacza, że na pierwotną kartę wróci 10 EUR, a pobrane zostanie 47 PLN w walucie karty co odpowiada kwocie zakupu.

Taka sytuacja będzie też jak pojedziemy do kraju EUR i zapłacimy polską kartą w PLN (pobierze np. 47 zł za zakupy o wartości 10 EUR bo sprzedajemy PLN po kursie Curve aby kupić 10 EUR) lub kartą w EUR (pobierze 10 EUR) i potem zrobienie GBIT spowoduje, że 47 zł zostanie nam zwrócone, a naliczone zostanie 10 EUR.

Natomiast jeśli w PL ustawimy polską kartę w EUR i nie mamy na niej EUR, a jedynie PLN i dodatkowo niekorzystny kurs - np. Alior ze spreadem 15% XDD - dzisiaj to 4,3585 oraz 5,0680 to najpierw za zakup na kwotę 47 PLN przeliczony po kursie Curve o wartości 10 EUR zostanie nam ściągnięte 50,68 PLN (bo Curve przeliczy, że 47 PLN to 10 EUR i takie info dostanie Alior, że ma nam sprzedać 10 EUR po swoim kursie), a zrobienie GBIT na kartę w EUR ściągnie z takiej karty 10 EUR, a w Aliorze pojawi się to jako zwrot 43,59 PLN (Alior od nas odkupuje 10 EUR).
_________________
Image Ibiza 2013


Ostatnio edytowany przez Kri$, 31 Sty 2023 01:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Raffles uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#2351 PostWysłany: 31 Sty 2023 00:44 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
@Kri$ wszystko jasne. Czyli dla polskiej karty w PLN podpiętej do Curve należy po prostu ustawić walutę PLN. Wtedy płatności w Polsce przechodzą bez konwersji, a te rozliczane walutą są przeliczane wg kursu Curve.

Pytanie czy może lub komuś zdarzyło się zapytanie o DCC używając Curve? Czy też dla POS/ATM jest ona transparentna i w związku z tym używając polskiej karty w Curve i płacąc w Polsce nie ma szans aby terminal widział płatność Curve jako zagraniczną?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2352 PostWysłany: 31 Sty 2023 05:57 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Przy pierwszej karcie pytało często GBP czy PLN. Nowsze karty mają już polski bin i nie ma problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Raffles uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#2353 PostWysłany: 31 Sty 2023 10:39 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
Czy skoro Curve posiada tak zaawansowane opcje zarządzania kartami, to czy posiada także możliwość blokady transakcji DCC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2354 PostWysłany: 31 Sty 2023 16:38 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 201
Niestety nie ma.

Jedyne karty, które znam dostępne w Polsce z blokadą DCC, to karty Mbanku. Działa, sprawdzałem zagranicą w bankomacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2355 PostWysłany: 31 Sty 2023 16:49 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
@lotuss4 Widziałem w mBank tą opcje. Czy propozycja DCC Ci się w ogóle nie pokazała czy nie przeszła wypłata z wyborem opcji DCC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2356 PostWysłany: 01 Lut 2023 08:46 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 201
Pokazała się opcja DCC w bankomacie, w celu testu oczywiście ją wybrałem, czyli zamiast np. 100 EUR , chciało obciążyć 105 EUR, transakcja odrzucona - włączona blokada DCC na karcie Mbanku

Oczywiście obciążana była bezpośrednio karta Mbanku , a nie Curve z podpiętą do niego karta Mbanku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raffles uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#2357 PostWysłany: 01 Lut 2023 09:23 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
Ja zawsze myślałem że blokada DCC może wiązać się z technicznymi trudnościami w rozpoznawalności takiej transakcji przez bank. Skoro jednak mBank udowodnił że można to zrobić, to pytanie czemu nikt inny nie oferuje takiej opcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2358 PostWysłany: 03 Lut 2023 12:35 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Kolejna "nowość" w Curve. Nie można w ogóle tą kartą zapłacić na Expedii :-)
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#2359 PostWysłany: 03 Lut 2023 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
@Raffles
Testowałem zakup Revolutem za 0,15 EUR na Amazonie oraz Aliorem też za 0,15 EUR ale karta ustawiona w PLN.
Karta Revolut - obciążenie 0,15 EUR.
Karta Alior - obciążenie równowartości 0,15 EUR w kwocie 0,71 PLN.
Zrobiłem GBIT z karty Revolut na kartę X oraz z Alior na X. Karta X była ustawiona w EUR.
Na karcie X pojawiły się dwa obciążenia - każde po 0,15 EUR.
Na Revolucie pojawiło się uznanie na kwotę 0,15 EUR, a na Aliorze pojawiło się uznanie na 0,71 PLN. czyli ile wydałem, tyle wróciło :)
_________________
Image Ibiza 2013


Ostatnio edytowany przez Kri$ 03 Lut 2023 21:32, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#2360 PostWysłany: 03 Lut 2023 20:59 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
@Kri$ Przez nową kartę masz na myśli inną kartę Aliora tak? Jeszcze mam pytanie co się dzieje z datą transakcji?

Przykład:
- Zapłaciliśmy kartą X dnia 1.09.2022
- Po ok 105 dniach dniach np. 15.12.2022 decydujemy się na zmianę karty na Y (czyli GBiT)

Z jaką datą idzie zwrot na kartę X i z jaką datą rozliczne to jest na karcie Y - zakładam, że nie z wsteczną...

Te limity w Curve są dość niskie, ktoś próbował je podnieść?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2755 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: bartex, Trendiction [Bot] oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group