Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 372 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Aion Bank
#221 PostWysłany: 28 Sty 2023 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
@Raffles co rozumiesz pod pojęciem "inną"?
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Aion Bank
#222 PostWysłany: 29 Sty 2023 00:38 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
Kri$ napisał(a):
@Raffles co rozumiesz pod pojęciem "inną"?


Tzn kartą debetową / kredytową z innego banku. Czy Aion pobiera prowizje od zasilenia konta kartą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#223 PostWysłany: 29 Sty 2023 00:50 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Nie, nie pobiera.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raffles uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#224 PostWysłany: 04 Lut 2023 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
Nosacz napisał(a):
Mareckipl napisał(a):
O ile wiem to działa po prostu tak że przewalutowuje z waluty transakcji na PLN i pobiera z tego konta, nie jest w żaden sposób podpięte do konta EUR.
Czy faktycznie płatności w walutach mogą być rozliczane tylko z rachunku w PLN? Aż nie chce mi się wierzyć, bo strona banku wspomina o "możliwości zamówienia nawet pięciu wirtualnych/fizycznych kart do rachunku". Komu w takim razie potrzebne tyle kart, jeśli żadnej nie da się podpiąć do konta w innej walucie (np. EUR czy USD) i w ten sposób płacić za granicą?

Grzenio1970 napisał(a):
Tak jest. Płatności kartą schodzą z konta w PLN.
Konto w EUR jest przydatne do przelewów.

Zakładam, że nic się nie zmieniło i pewnie nie da się podpiąć karty do konta w EUR? Próbowałem wczoraj różnych testów, raz więcej PLN, raz więcej EUR i zawsze pobierało z konta PLN. Wszystko fajnie, w tygodniu kursy rewelacyjne, ale jednak w weekend wolę płacić zakupionymi wcześniej EUR. Trzeba w takim razie w czwartek kupować EUR, przelewać na Revoluta i płacić nim w weekend (Ewentualnie kupować EUR na Revolucie).
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#225 PostWysłany: 04 Lut 2023 14:05 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Przeciez w Aion w weekend również masz dobry kurs. Po co kombinować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#226 PostWysłany: 12 Lut 2023 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
@pasta Aion faktycznie ma dobre kursy nawet w weekend, ale... niestety jakikolwiek zwrot robiony na tę kartę jest przewalutowany na PLN :(
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#227 PostWysłany: 12 Lut 2023 19:11 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
Kri$ napisał(a):
Zakładam, że nic się nie zmieniło i pewnie nie da się podpiąć karty do konta w EUR? Próbowałem wczoraj różnych testów, raz więcej PLN, raz więcej EUR i zawsze pobierało z konta PLN. Wszystko fajnie, w tygodniu kursy rewelacyjne, ale jednak w weekend wolę płacić zakupionymi wcześniej EUR. Trzeba w takim razie w czwartek kupować EUR, przelewać na Revoluta i płacić nim w weekend (Ewentualnie kupować EUR na Revolucie).


Pytanie czy podobna praktyka obowiązuje jak założy się konto w belgijskim Aion, a nie polskim? Ktoś kiedyś pisał że jest taka możliwość?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#228 PostWysłany: 27 Kwi 2023 13:34 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 927
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Zmniejszają oprocentowanie

Cytuj:

Cześć!

Przedłużamy promocyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych w EUR oraz zmieniamy promocyjne oprocentowanie kont w PLN.

Oprocentowanie promocyjne będzie ważne do 31 lipca 2023 roku dla obecnych i nowych klientów. Zmiany nie wymagają od Ciebie żadnego działania. Bez zmian pozostaje brak limitów wpłat środków.

Aktualne oprocentowanie kont oszczędnościowych w PLN dla wszystkich planów zostaje zmienione 1 maja na:
Light: łącznie 5% rocznie w PLN (oprocentowanie bazowe: 0,05%, oprocentowanie promocyjne: 4,95%),
Smart: łącznie 5,5% rocznie w PLN (oprocentowanie bazowe: 0,05%, oprocentowanie promocyjne: 5,45%),
All-Inclusive: łącznie 7% rocznie w PLN (oprocentowanie bazowe: 0,05%, oprocentowanie promocyjne: 6,95%).

Aktualne oprocentowanie kont oszczędnościowych w EUR dla wszystkich planów pozostaje bez zmian:
Light: łącznie 0,9% rocznie w EUR (oprocentowanie bazowe: 0,05%, oprocentowanie promocyjne: 0,85%),
Smart: łącznie 1% rocznie w EUR (oprocentowanie bazowe: 0,05%, oprocentowanie promocyjne: 0,95%),
All-Inclusive: łącznie 1,25% rocznie w EUR (oprocentowanie bazowe: 0,05%, oprocentowanie promocyjne: 1,2%).
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kri$ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#229 PostWysłany: 27 Kwi 2023 16:02 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 927
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Podjąłem decyzję - zamykam konto. Nie będę trzymał 5k 3% poniżej ofert rynkowych tylko po to żeby uniknąć opłaty.

Nic mi Aion nie oferuje specjalnego
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#230 PostWysłany: 02 Cze 2023 16:07 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 183
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Aion Bank standardowo, zmienia się tylko na gorsze

Cytuj:
W ramach szerszej zmiany naszej strategii komercyjnej podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu oferowania zarządzania portfelem. W związku z tym procesem uprzejmie informujemy, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Aion Bank przestanie świadczyć usługi zarządzania portfelem (nie wcześniej niż 1 września 2023 r.).

Należy zauważyć, że od 25 czerwca 2023 r. nie będziemy już przyjmować żadnych dodatkowych środków na Twoje istniejące konta zarządzane w ramach usług zarządzania portfelem. W związku z tym wszelkie przelewy, które będą realizowane od powyższej daty na Twoje konto, zostaną zwrócone nadawcy.

W związku z tym uprzejmie prosimy o rozważenie likwidacji swojego portfela przed 1 września 2023 r. według własnego uznania.

Poniżej znajdziesz krótkie wskazówki dotyczące działań, które należy podjąć, aby zamknąć swój portfel ETF Asset Management za pomocą aplikacji Aion Bank:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#231 PostWysłany: 03 Cze 2023 00:24 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Większość osób, które znam traktuje Aion jako kantor z tanimi przelewami dla docelowych inwestycji w walutach. Nie dziwi mnie zatem to, że wycofują nierentowne produkty. Co oczywiście nie oznacza, że popieram zmiany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#232 PostWysłany: 03 Cze 2023 07:18 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 172
piotrkr napisał(a):
Podjąłem decyzję - zamykam konto. Nie będę trzymał 5k 3% poniżej ofert rynkowych tylko po to żeby uniknąć opłaty.

To który bank ci oferuje konto oszczędnościowe w PLN oprocentowane na 8% z nielimitowaną liczbą wypłat?
Który bank ma konto oszczędnościowe
EUR z oprocentowaniem powyżej 0,01% i również nielimitowaną liczbą wypłat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#233 PostWysłany: 03 Cze 2023 09:56 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Slavekk napisał(a):
To który bank ci oferuje konto oszczędnościowe w PLN oprocentowane na 8% z nielimitowaną liczbą wypłat?

Aion od dawna nie ma 8%, zjechało na 7,3% i potem na obecne 7%.
A 8% na KO z nielimitowaną liczbą wypłat można mieć w Velobanku.
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#234 PostWysłany: 03 Cze 2023 12:33 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 172
Kolega narzekał na 5% Aiona i o tym mówiłem.
A z Velo podwójna nieprawda:
- tylko 1 bezpłatna wyplata w miesiącu
- 8% to promocja na 3 miesiące - standardowe jest 3%


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 04 Cze 2023 19:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#235 PostWysłany: 03 Cze 2023 12:44 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Przecież wszędzie te 7% czy 8% to promocja, a standardowe są dużo niżej.
A z Velo to jednak Ty się mylisz, bo nowe KO mają nielimitowane darmowe bezpłatne przelewy.
https://www.velobank.pl/klienci-indywid ... ciowe.html
"0 zł za przelewy wewnętrzne w bankowości elektronicznej"
A przekształcenie starego KO na nowe KO to chwila na infolinii czy zawnioskowanie przez internet, więc jak masz stare, to działaj i zmieniaj ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#236 PostWysłany: 03 Cze 2023 13:01 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 927
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
@Slavekk nie potrzebuję nielimitowanej liczby wypłat z konta oszczędnościowego. Na co dzień płacę kartą kredytową, mam ROR z około 500 zł, oraz konto oszczędnościowe z trochę większą sumą na wszelki wypadek plus trochę gotówki. Normalnie w ogóle nie wypłacam z konta oszczędnościowego.

A jak ty to zorganizowałeś, że zależy ci na nielimitowanych wypłatach z konta oszczędnościowego?


Co do kont oszczędnościowych w innych bankach, to jest wiele ciekawych propozycji. Np do niedawna w Pekao było konto 8% na 6 miesięcy do 200k, teraz zdaje się pogorszyło warunki. Jak niedawno sprawdzałem, to PKO ma aktualnie ofertę 10% na 2 miesiące do 50k. Parę innych banków również oferuje konta na 8%, zazwyczaj na 2-3 miesiące, ograniczone czasowo, do pewnej kwoty, zazwyczaj z dodatkowymi wymogami, ale w większości łatwymi do spełnienia. Po prostu przerzucam sobie pieniądze z konta na konto, jakieś 4 razy w roku.


Co do kont w euro, to nie znam, z tego co wiem jest z tym bardzo trudno. Nawet jakby była tylko 1 wypłata lub nawet lokata. A Aion ile daje % w bezpłatnym planie?
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#237 PostWysłany: 03 Cze 2023 13:08 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 172
No właśnie.
Jeśli porównujemy to porównywalne czyli standardową ofertę.
Aion Light ma:
- KO PLN 5%
- KO EUR 0,9%
Velo ma:
- EKO PLN 3%
- KO EUR 0,01%
...nadal czekam na info o realnej konkurencji dla Aiona...
Przelewy wewnętrzne Velo mnie nie grzeją, bo zlikwidowałem tam konto kiedy skasowali bezpłatność po 1xBlik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#238 PostWysłany: 03 Cze 2023 13:17 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 927
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
-- 03 Cze 2023 13:12 --

To jeszcze, żeby dokończyć wątek:

piotrkr napisał(a):
Podjąłem decyzję - zamykam konto.


Zamknąłem, poszło całkiem sprawnie. Mniej więcej tydzień po zgłoszeniu (przez chat) chęci zamknięcia konta i wysłaniu dokumentów dostałem maila że przyjęli zgłoszenie, potem po 20 dniach mail że zamknęli i zwrot pieniędzy. W sumie w mniej niż miesiąc się uwinęli. Kartę miałem tylko wirtualną i zamknąłem ją na początku, pieniądze były do końca na koncie oszczędnościowym i ROR.

-- 03 Cze 2023 13:17 --

@Slavekk ty czekasz na odpowiedź, ale sam nie odpowiadasz na pytania do siebie? Nieładnie, to po co ja mam z tobą rozmawiać?

Porównuję takie oferty, z których korzystam. Za plan nie-light musiałbym płacić więc z niego nie korzystam. Oferty promocyjne w innych bankach mam "za darmo" więc z nich korzystam.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#239 PostWysłany: 03 Cze 2023 13:39 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 172
piotrkr napisał(a):

@Slavekk ty czekasz na odpowiedź, ale sam nie odpowiadasz na pytania do siebie? Nieładnie, to po co ja mam z tobą rozmawiać?
.

No nie nadążam
Jak robię?
Wszystkie przychody przerzucam na KO Aiona. Z tego spłacam 2x KK.
Próbowałem używać Aiona do powtarzalnych płatności ale interfejs jest koszmarny, więc doładowuję Revoluta z KK Santandera i stamtąd czynsz, parking, TV, internet.
Za każdym razem gdy Euro zejdzie do sensownego poziomu robię sobie przelew po 1-2-3×500 - 1000 zl z KO PLN Aion na konto EUR i dalej na KO EUR.
Z ewentualnymi wypłatami gotowkowymi lub niespodziewanymi potrzebami też wypłacam z KO Aiona.
Nie ma szans na 1 wypłatę w mcu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Aion Bank
#240 PostWysłany: 20 Cze 2023 15:24 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
Czy Aion ma panel www czy wszystko z poziomu telefonu? Czy ktoś się spotkał z problemami przy większych przelewach np powyżej €20.000 ? Z tego co rozumiem kursy wymiany walut mają bezkonkurencyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 372 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group