Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 365 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#261 PostWysłany: 29 Lis 2022 13:17 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
A ja póki co nie potwierdzam negatywnych opinii. Owszem, nie używam N26 jakoś bardzo intensywnie, ale trochę EUR tam trzymam, czasem robię przelewy do i z rachunku, jedną czy dwie wypłaty z bankomatu w strefie EUR i kilka transakcji kartą na miesiąc. I do tej pory nie zauważyłem żadnych problemów, ale też nie miałem potrzeby kontaktu z supportem, bo wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami.
Może po prostu robiliście jakieś niestandardowe operacje?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#262 PostWysłany: 29 Lis 2022 15:38 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
Jak dotąd ja również nie miałem z N26 problemu. Niepokoi mnie jednak zdarzenie opisane przez benedetti. Dlatego że sam zacząłem wątpić w te fintechy czy też banki o nieugruntowanej pozycji a wywodzące się z fintechów. Moje przygody z ich algorytmami i supportem to w przypadku Vivid blokada konta dzień po założeniu u nich rachunku (zasiliłem Revoluta), support odpowiedział że to nie ich decyzja tylko Solaris Banku, którego Vivid jest tylko nakładką, a przyczyn blokady konta mi nie poda. Pieniądze zostały zwrócone. Druga przygoda to Curve. Przeprowadziłem się do UK i w związku z tym częściej prowadziłem operacje kartowe, m.in. zasilałem Revoluta, nie były to niebotyczne kwoty, w wysokości podobnej jak poprzednio, ale nieco częściej. Zablokowali mi konto, odpowiadałem im na stawiane pytania, lawirowali w końcu zażyczyli sobie dokumentów dotyczących źródła dochodów i umowy o pracę. Zdenerwowali mnie. Operacje wykonywane były moimi kartami debetowymi wydanymi przez banki. Podziękowałem za współpracę. Niedawno temu próbowano dokonać fraudu na mojej karcie Wise, najpierw na 1 GBP, odrzucona przez Wise z poodu błędnej daty ważności, zaraz potem druga na 1 GBP która przeszła, za chwilę trzecia ale zadziałało 3DS i przyszło powiadomienie o potwierdzenie operacji. Kartę zablokowałem. Użyłem jej online tylko raz kupując mapy w Ordnance Survey i raz w bankomacie w banku by ją aktywować. 1 GBP został zwrócony i przysłali bezpłatnie nową kartę. Postanowiłem nie korzystać, poprzelewałem środki z Wise na inne konta.
Podobnych przygód nie miałem korzystając z normalnych banków. Nigdy nie miałem problemu po otrzymaniu wysokiego przelewu albo dużo wyższych wydatkach, nie spotkałem się z sytuacją "nie mamy Pana płaszcza i co Pan nam zrobi?".
Dlatego sytuacja którą miał benedetti daje mi do myślenia. Nie mam ochoty na takie przygody.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#263 PostWysłany: 29 Lis 2022 15:41 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
N26 jak większość podobnych banków i fintechów jest dobry do momentu wystąpienia problemu. U mnie odrzucana była płatność na Amazonie. Poznanie przyczyny ich przerosło, w tym jednego głupka, który odpisywał mi w kółko, że przyczyną odmowy może być... błędny PIN. Ostatecznie zacząłem płacić na Amazonie kartą Kantoru Aliora.

Innym razem po zastrzeżeniu karty wydali mi nową z polskim BIN-em (wcześniej miałem słoweński) i odtąd w strefie euro zacząłem mieć w terminalach propozycje przeliczenia DCC. Nie udało się nawet zadać pytania w tej sprawie: trafiłem na troje konsultantów, z których żadne nie wiedziało co to BIN, a po moich wyjaśnieniach dostawałem odpowiedzi od czapy np. o losowym numerze karty, o tym skąd płacę itd. itp.

Jeśli w tak mimo wszystko błahych sytuacjach są problemy, to co dopiero może być przy poważniejszych jak blokada konta...

Jedyna zaleta tego banku to brak przeliczeń przy zakupach w innych walutach, ale to ma i Alior Kantor.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#264 PostWysłany: 29 Lis 2022 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2019
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Ja mam podobną opinię jak @Fadel. Wszystko działało super - do czasu. Vivid też mi zablokował konto. Tym nietypowym działaniem było przelanie na bardzo rzadko używany rachunek kwoty 900 euro. (!) Nie używałem go, bo do euro służył mi głównie N26, który potraktował mnie tak jak opisałem. W Vivid najpierw kazali mi odpowiedzieć na cały szereg pytań, na które grzecznie odpowiedziałem. Następnie po kilku dniach support napisał, że to za mało i zażądali sterty dokumentów. Zrobiłem tylko "pfff...." Na szczęście nie było problemów z przesłaniem kasy. Jednak w "normalnych" polskich bankach nigdy nie miałem żadnego tego typu problemu a obracałem jednak większymi kwotami. Co najwyżej telefon weryfikacyjny przy większej transakcji, no ale to dobrze. No i efekt taki, że na moich transakcjach eurowych zarabia teraz Alior Kantor, który działa póki co bez zarzutu.

Poniżej przykłady artykułów o których wspominałem (i potwierdzam, dokładnie tak było i w moim przypadku), a na LinkedIn czy innych społecznościówkach są całe historie ludzi, których to dotknęło. A kasa ze zwrotów na kartę nadal nie oddana...

https://www.businessinsider.com/n26-ban ... 022-4?IR=T

https://www.schengenvisainfo.com/news/g ... oney-back/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Nosacz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#265 PostWysłany: 29 Lis 2022 21:34 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
@Fadel @benedetti
Jako porównanie przyjmujecie polskie banki, tylko powiedzcie w którym z nich otwieraliście konto tylko zdalnie i nigdy nie mieliście kontaktu z oddziałem gdzie by Was uwiarygodnili? Bo w N26 czy wspomnianym Vivid najwyraźniej wideoweryfikacji nie ufają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#266 PostWysłany: 29 Lis 2022 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2019
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@ume No dobrze, ale to nie usprawiedliwia zablokowania środków na miesiące, nieodpowiadający support i do tego czujesz się jak przestępca. Dokładnie tak jak napisał @Fadel: "nie mamy Pana płaszcza i co Pan nam zrobi?"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#267 PostWysłany: 30 Lis 2022 06:23 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
@ume Jako porównanie przyjmuję nie tylko polskie, ale i brytyjskie banki. Jako rezydent UK mam prawo założyć tam rachunki. Ostatnio założyłem w Nationwide. Całkowicie online. Dane potrzebne do weryfikacji zostały zassane przez ten bank (w zasadzie building society) z dotyczących mnie istniejących bankowych i rządowych baz danych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#268 PostWysłany: 30 Lis 2022 07:42 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
ume napisał(a):
@Fadel @benedetti
Jako porównanie przyjmujecie polskie banki, tylko powiedzcie w którym z nich otwieraliście konto tylko zdalnie i nigdy nie mieliście kontaktu z oddziałem gdzie by Was uwiarygodnili? Bo w N26 czy wspomnianym Vivid najwyraźniej wideoweryfikacji nie ufają.


Wiele ma możliwość zdalnego założenia konta. Moze wszystkie? Na przykład pekao, alior, ing.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#269 PostWysłany: 30 Lis 2022 10:37 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
@benedetti pełna zgoda.

@Fadel właśnie, a niemiecki bank (N26 i Solaris) nie ma jak potwierdzić danych inaczej niż podczas tego co zebrał konsultant podczas wideoweryfikacji, której wiarygodność jak widać nie jest wysoka (im dawniej była tym mniej była doskonała).

@piotrkr po czym konto jest niepełnowartościowe (i jednocześnie podejrzane dla banku) do czasu weryfikacji w oddziale, niech mnie ktoś poprawi jeśli coś się zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#270 PostWysłany: 30 Lis 2022 11:51 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
A jak N26 czy Vivid ma potwierdzić zdalną weryfikację w swoim oddziale stacjonarnym skoro takowych nie posiada?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#271 PostWysłany: 30 Lis 2022 12:27 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
I dlatego robią to co robią. I dlatego lepiej trzymać się z daleka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#272 PostWysłany: 30 Lis 2022 12:42 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
Skoro tak robią nawet wobec klientów przelewających środki z własnych rachunków prowadzonych przez zaufane stacjonarne banki to wkrótce nie będą mieli tych klientów, a tym samym podetną gałąź na której siedzą. Sprzyjają też temu ogólne warunki gospodarcze jak załamanie po koronawirusie, brexit czy wojna na Ukrainie. Do tanga trzeba dwojga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#273 PostWysłany: 30 Lis 2022 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
@ume Wiele banków posiada możliwość pełnego założenia i identyfikacji zdalnej konta m.in. mBank, Nest Bank, VeloBank bez potrzeby stawiania się w oddziale, czy dodatkowego potwierdzania czegokolwiek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#274 PostWysłany: 30 Lis 2022 13:13 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
@Pieka Czy jesteś pewny, że takie konta nie są na „radarze” banku? Np. ePUAP czy wyższe limity były na mocy wytycznych KNF zastrzeżone tylko dla osób zweryfikowanych inaczej niż zdalnie.

Nie mówię o weryfikacji tożsamości przez kuriera - ona jest traktowana jak wykonana przez bank. I nie mówię o wykorzystaniu warstwy elektronicznej dowodu osobistego, bo to istotnie coś zabezpiecza choć tylko dla banków krajowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#275 PostWysłany: 30 Lis 2022 13:17 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
N26 i Vivid to instytucje niemieckie i na tym rynku zdalna identyfikacja klienta jest norma. Robia tak tez "tradycyjne" banki dysponujace siecia oddzialow. Wiec sposob weryfikacji nie ma nic do tego, ze potem komus zablokowano konto.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#276 PostWysłany: 30 Lis 2022 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
@ume Z mojego doświadczenia wynika, że nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#277 PostWysłany: 30 Lis 2022 13:25 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Dodam jeszcze, ze zawsze mozna na te instytucje poskarzyc sie do BaFINu czyli niemieckiego nadzoru sektora bankowego. Da sie to ogarnac online:

https://www.bafin.de/EN/Verbraucher/Bes ... de_en.html
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
flus lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#278 PostWysłany: 30 Lis 2022 13:48 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
Bafin sprawdzi to od strony prawnej, nie moralnej. Uważasz że w regulaminach tych "banków" nie ma odpowiednich zapisów które pozwalają im na takie postępowanie? Odpowiedzą że to standardowa procedura sprawdzająca wynikająca z ich regulaminu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#279 PostWysłany: 30 Lis 2022 13:54 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
BaFINowi bank nie odpowie ogolnikowo tylko bedzie musial powiedziec dlaczego w tym konkretnym przypadku zrobil to, co zrobil.

Nie bardzo rozumiem jaka "moralna" strona jest tu do sprawdzenia.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: N26 w Polsce
#280 PostWysłany: 30 Lis 2022 15:37 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
pbak napisał(a):
N26 i Vivid to instytucje niemieckie i na tym rynku zdalna identyfikacja klienta jest norma.

I tak, i nie. Instytucjami zaufania pod tym względem są tam Deutsche Post, która świadczy tzw. PostIdent (wersja wideo nawet po polsku) oraz od pewnego czasu firma WebID.

Nie wiem jak jest teraz, ale 3 lata temu gdy otwierałem konto w N26, żadna z powyższych firm w tym nie brała udziału, tylko rozmawiałem z gościem z banku i procedura była uboższa niż u wyżej wymienionych. I to tę starą procedurę KYC zakwestionował któryś z regulatorów. To tylko hipoteza, ale może oni "nie lubią" tych co założyli konta w czasach obowiązywania tamtej kwestionowanej procedury.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 365 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group