Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3718 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151 ... 186  Następna
Autor Wiadomość
#2941 PostWysłany: 06 Paź 2022 13:00 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
Martinuss napisał(a):
@f0ku5
Próbowałem i nie da się. 10zł to nie jest dużo jak za spore możliwości co daje ta karta m.in darmowe wypłaty z bankomatów na świecie, dobre kursy, możliwość wyłączenia na karcie realizowania płatności z DCC i Surcharge bankomatów. Te 10zł już się zwraca po wypłacie z bankomatu za granicą gdzie na normalnej karcie masz 10zł od wypłaty. No i plus taki że korzystasz ze swoich środków na koncie bez potrzeby doładowywania zewnętrznych portfeli.


Z tymi wypłatami to jest chyba tak, że mbank nie pobierze prowizji za wypłatę
Co zrobi operator bankomatu to już jego sprawa

Przewalutowanie jest po kursie visy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2942 PostWysłany: 06 Paź 2022 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1704
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@kruczi
Przy podstawowej karcie debetowej z mBank jest prowizja stała 10zł za wypłatę z bankomatu za granicą. Bo niestety kiedyś jak nie było Visa Świat to byłem zmuszony zapłacić tą prowizję.
Co do przewalutowania - po kursie Visa. Czyli jak chcesz skorzystać z kalkulatora Visa na ich stronie to jako marża wpisujesz 0%.


@turczy
No właśnie to jest słabe że dużo wypożyczalni jak i ludzi nadal myśli że Karta Debetowa = "Płaska" czyli takiej, na której nie da się zrobić blokady.
W Polsce od bardzo dawna są w ofercie wydawane Karty Debetowane, które przejęły funkcje Karty Kredytowej czyli są wypukłe (można obciążyć), da się zrobić preautoryzację i jak najbardziej da się ubiegać o chargeback (choć o to też wnioskowałem na eKarcie z mBank i przeszło).
Za granicą nadal wydaje się Karty Debetowe "Płaskie", które nie mają tych funkcji. Trzeba pamiętać że Polski system bankowy jest w topce na świecie ;)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2943 PostWysłany: 06 Paź 2022 13:16 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 332
Ja w zasadzie takie same warunki mam przy darmowym koncie w Aliorze, stąd nie mam ciśnienia na przenosiny. Byłem ciekaw po prostu czy tej opłaty da się uniknąć ponieważ wychodzę z założenia, że nie będę za nic płacić żadnemu bankowi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2944 PostWysłany: 06 Paź 2022 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
@Martinuss
Nie chodzi tutaj o płaskość czy wypukłość, tylko o możliwość obciążenia karty po czasie bez autoryzacji.
Np po pół roku przychodzi mandat, a ty wiedząc o nim zablokowałeś kartę i zamknąłeś konto.
Nie ma szans na obciążenie takiej karty debetowej. Co innego credit....
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2945 PostWysłany: 06 Paź 2022 14:06 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
Martinuss napisał(a):
@kruczi
Przy podstawowej karcie debetowej z mBank jest prowizja stała 10zł za wypłatę z bankomatu za granicą. Bo niestety kiedyś jak nie było Visa Świat to byłem zmuszony zapłacić tą prowizję.
Co do przewalutowania - po kursie Visa. Czyli jak chcesz skorzystać z kalkulatora Visa na ich stronie to jako marża wpisujesz 0%.


Chodziło mi o to, czy faktycznie z każdego bankomatu na świecie wypłacę bez opłat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2946 PostWysłany: 06 Paź 2022 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1704
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@kruczi
Są bankomaty w krajach, które niezależnie od karty naliczają swoją dodatkową opłatę surcharge. Na to nie ma wpływu.
Zjawisko spotykane praktycznie w każdym bankomacie w Chorwacji, Albanii, Kosowie, Tajlandii itd.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2947 PostWysłany: 06 Paź 2022 16:54 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Wypukłość karty już od dawna nie ma znaczenia, teraz banki znów najczęściej wydają karty płaskie z numerami z tyłu karty bez względu na to czy to kredytowa czy debetowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2948 PostWysłany: 06 Paź 2022 17:05 

Rejestracja: 26 Lut 2017
Posty: 332
I prawidłowo, wypukłość to relikt przeszłości.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#2949 PostWysłany: 06 Paź 2022 17:56 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Wypukłość to pozostałość po „żelazkach” :) Pamiętacie? Mi kiedyś w Jordanii facet obciął kawałek karty żelazkiem ;)
Obecnie kompletnie zbędna rzecz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
#2950 PostWysłany: 06 Paź 2022 18:37 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 891
Zbędna, ale wciąż ważna dla niektórych zacofanych merchantów. Szczególnie tych, którzy akceptują "credit cards only" - nie wiedzą, że od nastu już lat nie wypukłość lecz parametry karty o tym mówią.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
#2951 PostWysłany: 06 Paź 2022 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1704
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@pasta
W którym roku płaciłeś "żelazkiem" w Jordanii i co to było za miejsce? Hotel? :D
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2952 PostWysłany: 07 Paź 2022 13:02 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
@Martinuss

Wypożyczalnia samochodów w Doubletree.
Parę lat już minęło. To ostatni raz kiedy widziałem żelazko :)

Facet krzywo włożył kartę i tak dynamicznie przeleciał żelazkiem, że mi 1 cm karty obciął :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
#2953 PostWysłany: 11 Paź 2022 16:25 

Rejestracja: 11 Paź 2022
Posty: 8
-- 11 Paź 2022 16:25 --

Drodzy, wybieram się w listopadzie na miesiąc do Wietnamu i szukam ekonomicznej, przejrzystej i przyjaznej metody płatności na miejscu, ewentualnie wypłacania gotówki z bankomatu, takiej która zostanie ze mną na dłużej. Przeczesałam wszystkie możliwe portale polecające karty wielowalutowe, fintechi a także karty tradycyjne do nasych polskich kont z dodatkowymi benefitami dla podróżników, ale z każdym kolejnym artykułem głupieję coraz bardziej. Większość osób podróżujących po Azji rekomenduje Revoluta, nie brakuje jednak opinii o niemożności płacenia, zablokowanych transakcjach, problemach z wpłatą itd., znalazłam kilka polecajek Wise, który w przeciwieństwie do Revoluta ma możliwość założenia konta w dongach co zdaje się być ciekawym rozwiązaniem, jednak i tu znajdziemy sporo ograniczeń, małe limity wypłat, inny kurs w trakcie weekendu itd. Karta wielowalutowa z Alior Kantoru wydaje się być świetnym rozwiązaniem do płatności online, wycieczek w ramach EU, czy nawet US, ale nie wiem czy sprawdzi się w Azji z racji przelicznika lokalnej waluty na euro po średnim kursie NBP a nie kursie wydawcy karty? Nie do końca kumam ten mechanizm mówiąc szczerze przecież średni kurs NBP jest w parze do PLN, czyli najpierw mamy średni kurs VND do PLN, a potem PLN do EUR, czy źle myślę? Jakie, sprawdzone rozwiązanie płatnicze miałoby szansę sprawdzić się w mojej sytuacji, tj. podróże min raz do roku do Azji, tripy w ramahch EU, płatności online w PL w zagranicznych sklepech (softwear, stocki, bilety lotnicze, towary). Z góry piękne dzięki za wszystkie podpowiedzi.

-- 11 Paź 2022 16:25 --

Drodzy, wybieram się w listopadzie na miesiąc do Wietnamu i szukam ekonomicznej, przejrzystej i przyjaznej metody płatności na miejscu, ewentualnie wypłacania gotówki z bankomatu, takiej która zostanie ze mną na dłużej. Przeczesałam wszystkie możliwe portale polecające karty wielowalutowe, fintechi a także karty tradycyjne do nasych polskich kont z dodatkowymi benefitami dla podróżników, ale z każdym kolejnym artykułem głupieję coraz bardziej. Większość osób podróżujących po Azji rekomenduje Revoluta, nie brakuje jednak opinii o niemożności płacenia, zablokowanych transakcjach, problemach z wpłatą itd., znalazłam kilka polecajek Wise, który w przeciwieństwie do Revoluta ma możliwość założenia konta w dongach co zdaje się być ciekawym rozwiązaniem, jednak i tu znajdziemy sporo ograniczeń, małe limity wypłat, inny kurs w trakcie weekendu itd. Karta wielowalutowa z Alior Kantoru wydaje się być świetnym rozwiązaniem do płatności online, wycieczek w ramach EU, czy nawet US, ale nie wiem czy sprawdzi się w Azji z racji przelicznika lokalnej waluty na euro po średnim kursie NBP a nie kursie wydawcy karty? Nie do końca kumam ten mechanizm mówiąc szczerze przecież średni kurs NBP jest w parze do PLN, czyli najpierw mamy średni kurs VND do PLN, a potem PLN do EUR, czy źle myślę? Jakie, sprawdzone rozwiązanie płatnicze miałoby szansę sprawdzić się w mojej sytuacji, tj. podróże min raz do roku do Azji, tripy w ramahch EU, płatności online w PL w zagranicznych sklepech (softwear, stocki, bilety lotnicze, towary). Z góry piękne dzięki za wszystkie podpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2954 PostWysłany: 11 Paź 2022 17:53 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
Co do Kantoru Aliora, to źle myślisz. Przelicznik jest z czegoś na Euro, bo karta jest rozliczana w Euro. Czyli musisz mieć również to Euro na koncie walutowym.
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2955 PostWysłany: 11 Paź 2022 18:15 

Rejestracja: 11 Paź 2022
Posty: 8
To wiem, ale z odpowiedzi którą uzyskałam na infolinii to przeliczenie następuje wg średniego kursu NBP a ten z tego co wiem jest wyrażony w PLN. Na koncie w Alior kantor planuję mieć tylko EUR ale zastanawia mnie jak oni to przeliczą po średnim kursie NBP, czy najpierw przeliczą dongi na złotówki, a następnie złotówki na euro i taką kwotą obciążą rachunek w euro, czy to przeliczenie będzie wyglądało jakoś inaczej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2956 PostWysłany: 11 Paź 2022 18:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
@Monika Krysiak 2 karty to minimum, bo zawsze trzeba mieć coś w rezerwie, gdy pierwsza nie zadziała. Osobiście mam trzy: revolut, karta Kantoru Aliora (plus konto w Aliorze, żeby mieć szybkie przelewy) i karta cinkciarza. Najczęściej korzystam z dwóch pierwszych. Za żadną nic nie płacę w podstawowej wersji - każda ma swój dedykowany wątek, można poczytać o zaletach, wadach i ewentualnych opłatach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Monika Krysiak lubi ten post.
 
      
#2957 PostWysłany: 11 Paź 2022 18:30 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
Monika Krysiak napisał(a):
To wiem, ale z odpowiedzi którą uzyskałam na infolinii to przeliczenie następuje wg średniego kursu NBP a ten z tego co wiem jest wyrażony w PLN. Na koncie w Alior kantor planuję mieć tylko EUR ale zastanawia mnie jak oni to przeliczą po średnim kursie NBP, czy najpierw przeliczą dongi na złotówki, a następnie złotówki na euro i taką kwotą obciążą rachunek w euro, czy to przeliczenie będzie wyglądało jakoś inaczej?

No właśnie nie wiesz. Chyba, że na infolinii, pytałaś o produkt Alior Banku, a nie Kantoru Walutowego Alior Banku.
Cytuj:
Karta wielowalutowa Kantoru Walutowego automatycznie rozpoznaje walutę i dobiera odpowiedni rachunek walutowy do realizacji płatności. Jeśli na rachunku walutowym - będą niewystarczające środki, płatność nastąpi z podstawowego rachunku karty w EUR z zastosowaniem wyłącznie kursu przeliczenia waluty ustalonego przez organizację płatniczą Mastercard
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2958 PostWysłany: 11 Paź 2022 18:51 

Rejestracja: 11 Paź 2022
Posty: 8
-- 11 Paź 2022 18:39 --

Na infolinii pytałam o kartę wielowalutową z kantoru Alior Banku. W odpowiedzi usłyszałam dokładnie to co napisałam czyli że przeliczenie waluty spoza podstawowych 23, dla których można otworzyć konto walutowe, jest zawsze do euro ale po średnim kursie NBP, a nie tak jak w Twoim cytacie po kursie wydawcy karty. Teraz wszystko jasne, Pani na infolinii pomieszała produkty, co w sumie nie powinno mnie szczególnie dziwić bo po zadanym pytaniu wzięła rozmowę na on hold żeby sprawdzić jak to wygląda. Piękne dzięki za pomoc w rozwikłaniu zagadki.

-- 11 Paź 2022 18:51 --

@Kashpir zamówiłam Wise, ponieważ mają opcję otworzenia konta w dongach wietnamskich i wielowalutową z kantoru Alior Banku, myślałam jeszcze o jakimś bankowym rozwiązaniu (wielowalutowa karta debetowa lub kredytowa do konta) z dodatkowymi benefitami, stąd w ogóle pytanie. Problemem w tej konkretnej sytuacji są dongi, które w naszych bankach/kantorach online są mało popularne, w kantorze AB można np założyć konto w THB wyjeżdżając do Tajlandii i wtedy wszystko jest super jasne i klarowne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2959 PostWysłany: 11 Paź 2022 19:36 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Koniecznie wyrób jedną VISA, a drugą Mastercard
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2960 PostWysłany: 11 Paź 2022 19:45 

Rejestracja: 11 Paź 2022
Posty: 8
@pasta wise mam zamówioną visa, alior kantor mastercard, myślę nad jeszcze jedną backupowo wielowalutową do konta firmowego w inteligo (jeśli da radę zrobić to w ramach pko bp).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3718 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151 ... 186  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group