Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 510 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: ZEN.com
#201 PostWysłany: 02 Lip 2022 07:05 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
Czy jest jakakolwiek możliwość blokady jak w revo środków którymi chcemy płacić ? Mam dolary/euro i pln na koncie. Przy płatności w pln schodza z pln ale przy płatności w CZK kasa poszła z USD a nie pln
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
 Temat postu: Re: ZEN.com
#202 PostWysłany: 04 Lip 2022 19:14 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Czy ktoś próbował doładować Zena kartą kredytową z Citibanku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#203 PostWysłany: 04 Lip 2022 19:40 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
oskiboski napisał(a):
Czy jest jakakolwiek możliwość blokady jak w revo środków którymi chcemy płacić ? Mam dolary/euro i pln na koncie. Przy płatności w pln schodza z pln ale przy płatności w CZK kasa poszła z USD a nie pln

nie, o ile mnie pamięć nie myli to kolejność jest usd-eur-gbp-lokalna waluta
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#204 PostWysłany: 12 Lip 2022 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
korzystal ktos z bankomatow w Hiszpanii - naliczana jest jakas prowizja za wyplaten Zenkiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#205 PostWysłany: 12 Lip 2022 12:34 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Jak właściciel bankomatu dolicza to coś będzie, niezależnie od zen.
A zen - wg cennika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#206 PostWysłany: 12 Lip 2022 15:14 

Rejestracja: 12 Lip 2022
Posty: 2
Mam prośbe - czy ktoś mógłby mi sprawdzić jakie ma spready na wymianie walut w ZEN?
Nigdzie w sieci nie znalazłem aktualnych kursów - są dostępne tylko w aplikacji a mam podejrzenie, że ZEN ustawił mi gorsze kursy, bo wymieniłem sporą ilość walut.
Gdy zakładałem aplikację (jakieś 2 miesiące temu) mieli podobne kursy do Revoluta i znacznie lepsze niż ma Wise (bo oni doliczają opłatę za przewalutowanie).
Teraz, od wielu dni (a sprawdzam to kilka razy dziennie) mam strasznie wysoki spread na wszystkich parach.
Np na PLN/EUR mam ponad 9 gr różnicy pomiędzy kupnem a sprzedażą, podczas gdy na Wise jest to 4.5 gr (wliczając ich opłatę) a na Revolucie poniżej 1 gr. Wszystko sprawdzone w tym samym czasie.
Suport ZEN odpowiedział mi że ich kursy mogą się różnić od kursów innych instytucji, ale nie wydaje mi się żeby 10-cio krotnie zwiększyli spread w ciągu miesiąca.
Mam plan Platinum, więc mam nielimitowaną wymianę walut bez dodatkowej opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#207 PostWysłany: 12 Lip 2022 19:53 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
2 gr na euro obecnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#208 PostWysłany: 14 Lip 2022 17:04 

Rejestracja: 12 Lip 2022
Posty: 2
Dzięki za sprawdzenie.
Dostałem informację od ZEN że zmienili ustawienia aplikacji i teraz wszystko jest ok
Dzisiaj na EUR/PLN mam spread poniżej 1 gr :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#209 PostWysłany: 02 Sie 2022 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2707
HON fly4free
Mail od ZEN z nowymi promocjami:

"Podwójny cashback, 2 miesiące ZEN za darmo i ulepszony ZEN Care

Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Cześć,

W ostatnim czasie odnotowaliśmy znaczny wzrost liczby użytkowników aplikacji ZEN.COM. Bardzo nas cieszy, że tak wiele osób nam zaufało i powierzyło swoje pieniądze.

W podziękowaniu przygotowaliśmy dla Ciebie trzy promocje. Mamy nadzieję, że wprowadzą one jeszcze większy spokój do Twoich finansów.

Weekend podwójnego cashbacku

Od 12 sierpnia godz. 17:00 do 15 sierpnia godz. 9:00 (GMT+2) 2022 r. wszystkie nasze oferty cashback zostaną podwojone. Oznacza to, że otrzymasz dwa razy więcej pieniędzy z powrotem na swoje konto ZEN za zakupy w naszych sklepach partnerskich.

Oferty cashback znajdziesz w aplikacji ZEN.COM. Aby je wyświetlić, przesuń palcem w lewo do sekcji Zenefity i naciśnij na opcję Natychmiastowy cashback. Pamiętaj, że cashback działa tylko z udostępnionych linków i przy płatności kartą ZEN Mastercard.

Otwórz aplikację ZEN.COM

2 miesiące darmowego ZEN

Nie pobierzemy od Ciebie opłaty subskrypcyjnej za korzystanie z aplikacji ZEN.COM przez 2 miesiące niezależnie od planu, z którego korzystasz.

Przeczytaj regulamin promocji podwójnego cashbacku i darmowego ZEN.

ZEN Care - ulepszona ochrona zakupów

Od teraz ZEN Care zwróci Ci pieniądze za nieudany zakup, nawet jeśli druga strona sporu nie współpracuje.

Nowe zasady dotyczą również spraw zgłoszonych między 1 marca a 31 lipca 2022 r., które powinny, ale nie zostały rozwiązane pomyślnie.

Jeśli spełniasz warunki do zwrotu pieniędzy, nasz zespół skontaktuje się z Tobą bezpośrednio do 5 sierpnia 2022 r. Dowiedz się, jak działa ZEN Care"
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#210 PostWysłany: 03 Sie 2022 19:27 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Ciekawe czy można na te 2 miesiące przejść na Plan Platinum i nadl będzie on bezpłatny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#211 PostWysłany: 10 Sie 2022 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Nie wiem czy czytaliście maila od Zen z dnia 26.07.2022:

"Potrzebujesz więcej kart ZEN?

Od teraz możesz je zamówić

Cześć,


Wiemy, że czasami możesz potrzebować więcej kart ZEN niż wynosi limit w Twoim planie. Dlatego zmieniamy limity zamawiania kart fizycznych i wirtualnych.

Od 1 sierpnia 2022 r. za dodatkową opłatą możesz zamówić większą liczbę kart ZEN niż określona w planie.

Poniżej znajdziesz szczegóły opłat za dodatkowe karty.

Typ karty ZEN


Opłata za wydanie

fizyczna 10 EUR

wirtualna 5 EUR

Dodatkowe informacje

Limit kart bezpłatnych obejmuje wszystkie dotychczas wydane karty, które nie wygasły (również zastrzeżone i usunięte).

Nadal możesz zamawiać darmowe karty ZEN do limitu w Twoim planie. Szczegóły swojego planu znajdziesz w cenniku ZEN.
Opłata zostanie automatycznie pobrana z Twojego konta ZEN jednorazowo za każdą kartę powyżej limitu.
Nowe limity wchodzą w życie od 1 sierpnia 2022".



Rozmawiałem z konsultantem Zen na czacie. Ja zrozumiałem tę zmianę tak, że przykładowo: mam obecnie 2 karty wirtualne Zen w planie Gold, chcę dołożyć trzecią to wtedy nadal jest za friko ale gdy chcę zamówić czwartą to 5 euro. Niestety, jednak tak to nie działa.

Zen postanowił naliczać opłatę za każdą nową kartę i regulamin działa wstecz. Czyli: jeśli w przeszłości miałeś aktywne 3 karty wirtualne, jedną lub więcej zastrzegłeś lub usunąłeś, obecnie masz na koncie zero kart lub jedną, dwie itp. to każda kolejna karta jest płatna.

Do tej pory było tak, że łączny limit wynosił 3 lub 5 kart wirtualnych. Można było usuwać, dodawać nowe za friko byle by nie przekroczyć łącznego limitu aktywnych kart. W praktyce teraz każda nowa karta wirtualna jest płatna co, według mnie, dyskredytuje Zen jako dalszą, atrakcyjną ofertę, gdzie w Revo nadal można generować karty wirtualne za friko. Bardzo szkoda, bo ich polubiłem i znów trzeba wracać do Revoluta..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#212 PostWysłany: 12 Sie 2022 18:49 

Rejestracja: 03 Lis 2019
Posty: 17
Podzielę się swoją historią
W ramach porządkowania finansów zleciłem zamknięcie konta. Pojawiły się jednak pewne zastosowania dla konta, sytuacja się zminiła. Więc korzystając z odpowiedniego przycisku w aplikacji zrobiłem przywróć, zamówiłem kartę fizyczną i zacząłem aktywnie normalnie, podkreślam normalnie korzystać. Jakież było moje zdziwienie kiedy pewnego ranka karty znikły. Kart nie maa konto działa. Na czacie otrzymałem informację że to na moje zlecenie.Nie powiązałem faktów, nie miałem czasu na wyjaśnienia wszcząłem procedurę zamknięcia konta. Po przeanalizowaniu sytuacji złapałem się na tym, że to ZEN zawalił. Ale stwierdziłem że nie będę po raz kolejny przywracał konta bo skończy się jak pierwszym razem. Najwyżej powrócę.po raz drugi z resztą. Konto działało, 2 tygodnie przed terminem zamknięcia z aplikacji przestało działać. Meil do supportu przyszło błyskawicznie potwierdzenie zamknięcia konta. Dobra myślę zakładam jeszcze raz a tu zonk negatywna weryfikacja. Meil i odpowiedź ze względu na regulacje i pewne przepisy bla bla po przeanalizowaniu aplikacja została odrzucona. Stay zen. Dobra odczekam może jakiś bug dzisiaj spróbowałem ponownie i to samo. W odpowiedzi na info poprosiłem o wskazanie jakie to przepisy powodują odmowę, czekam na odpowiedź i zamierzam dla sportu pociągnąć to dalej. Ja wiem że to jest prywatna firma i nie musi ale odpowiedzieć pewne przepisy i pewne regulacje jest w stylu kto ma wiedzieć ten wie.. Powiem że mnie wku... Konto używane normalnie, ładowane kartą kredytową, bez blokad a tu taki pasztet. Jakieś pomysły. Co było powodem. Bo jakby ochota na posiadanie mi przeszła. Chciałbym też przestrzec przez zamykaniem i przywracaniem konta bo skończy się jak w moim przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#213 PostWysłany: 12 Sie 2022 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Kmaleczki (nie umiem Cię oznaczyć) może nie preferują otwierania i zamykania konta, cholera ich wie. Albo myślą, że coś kombinujesz, choć tego nie robisz.

Może napisz do nich, jaka jest sytuacja i opisz, że poprzednim razem chciałeś zostawić konto a usunęli Ci karty więc dokończyłeś rezygnację i zakładasz na nowo. Suport Zen jest dość ok więc pogadaj z nimi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#214 PostWysłany: 21 Wrz 2022 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Zen wprowadza po cichu nowe, o wiele mniej korzystne plany. Zero maili w tej sprawie lub innej komunikacji Np.za praktycznie tę samą opłatę za Gold płatne doładowania, brak wsparcia Zen Care, cena planu Platinum praktycznie 2 x droższa. W cenniku, który teraz obejmuje 14 stron, pojawia się też plan Titanium za 19,90 euro, który nie jest wyszczególniony w specyfikacji planów na stronie polskiej.

Strona polska z planami : https://www.zen.com/pl/personal/pricing?hsLang=pl
Cennik :
https://www.zen.com/files/tc/individual ... ?hsLang=pl.

Na razie nie wiem, czy plany dotyczą nowych Klientów czy obejmą też starych i lbędzie można zostać na dotychczasowych warunkach.

W skrócie : jest gorzej, drożej i nieopłacalnie. Kończy się idea Zen. Ale oceńcie sami.

Update : zapytałem konsultantów Zen i jednak dotychczasowi Klienci też zostaną zmigrowani do nowych planów :

"Nowe plany zostaną wprowadzone dla obecnych użytkowników po wcześniejszym poinformowaniu ich. Wszelkie informacje otrzymasz w odpowiednim czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#215 PostWysłany: 22 Wrz 2022 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
Inne przykładowe niekorzystne zmiany w planie Gold:
- nawet zasilenie konta BLIKiem będzie obarczone prowizją (0,2%) - dla porównania kartą 0,3%
- z darmowych 3 kart wirtualnych jest teraz 1
- wymiana walut z prowizją 0,2% (także podczas płatności kartą)
- przelew SEPA z prowizją 0,05 EUR

@iwan-82 Zen Care w planie Gold jest, ale na życzenie i kosztuje 10% wartości zakupu, pobierane w przypadku odzyskania przez ZEN pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#216 PostWysłany: 22 Wrz 2022 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
:( szkoda bo ZEN to moj pupil na wyjazdy zagraniczne.
Masa najdrobniejszych roznych platnosci we Francji/Belgii sklepy, automaty, podatki lokalne w hostele itp zadnych problemow
Wymiana waluty w miniony piatek w odstepie doslownie pol minuty
ZEN EUR = 4,7236
REV EUR = 4,7337
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#217 PostWysłany: 22 Wrz 2022 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
@skrzat racja, wybacz. Pomyliłem brak Zen Care z planem darmowym (bez subskrypcji).

Tak btw. Zen Care to w praktyce chargeback, tylko ładnie nazwany. Zastanawiam się, czy jest zasadne, że przy chargeback dana instytucja pobiera sobie część odzyskanej kwoty. Ktoś spotkał się z tego typu praktykami w innych fintechach lub bankach?

W nowym Cenniku najbardziej sensowny jest plan Platinum. Tylko kosztuje on 2 x tyle co do tej pory a inni dają więcej za tę samą kasę. Bo przykładowo w Revo za 30 zł miesięcznie mam jeszcze wliczone ubezpieczenie, możliwość uzyskania wejścia do saloników za opóźniony lot itp. Zen idzie złą drogą. Zauważyłem natomiast, że nie było zbytnio protestów Klientów, gdy wprowadzili płatne karty. Jedynie jakieś pojedyncze głosy. Ciekawe jakie będą obecnie nastroje Klientów przy zmiana planów taryfowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#218 PostWysłany: 22 Wrz 2022 09:24 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
W apce w menu Plan widać już te nowe, ale jako ostatni wyświetla się posiadany plan wg starych zasad. Może to obowiązuje tylko dla tych co aktywują lub zmienią plan po 20 września?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#219 PostWysłany: 22 Wrz 2022 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
@ume fajnie jakby zostało, tak jak piszesz, że osoby które mają dotychczasowe warunki zostają na tych warunkach a nowe plany dotyczą tylko nowych Klientów.

Lecz niestety, z tego co przekazał mi konsultant Zen, wkrótce każdy z Klientów zostanie zmigrowany na nowe plany i ma być podobno komunikacja mailowa w tej sprawie :( :

"Nowe plany zostaną wprowadzone dla obecnych użytkowników po wcześniejszym poinformowaniu ich. Wszelkie informacje otrzymasz w odpowiednim czasie".

@correos ja też jestem zadowolonym użytkownikiem Zen i kibicowałem im odkąd powstali - fajna konkurencja dla Revo, super ceny, dobra obsługa konsultantów. Nawet mi gadżety wysłali do domu bo ich o to poprosiłem, gdy nie byli jeszcze tacy sławni. Ale po zmianach to już tak średnio się będzie opłacać. Mimo sentymentu, chyba trzeba będzie bardzo się zastanowić, czy zostawić Zenka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: ZEN.com
#220 PostWysłany: 22 Wrz 2022 11:44 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 882
@iwan-82 To słabo. Komunikat musi być z min. 2-miesięcznym wyprzedzeniem, więc będzie czas do namysłu.
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 510 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group