Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#6921 PostWysłany: 29 Cze 2022 18:31 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
@mewho

Miałam Visę i wymienili na Visę.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Revolut
#6922 PostWysłany: 29 Cze 2022 21:30 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
mewho napisał(a):
A miałaś Master Card? Mi też wymienili przed terminem, ale zakładałem że powód to wymiana Master Card na Vise, bo tak było u mnie. Ale może się mylę :)

Powodem jest zmiana operatora płatności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6923 PostWysłany: 30 Cze 2022 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
Zastanawiam się na przejściem na plan Metal przede wszystkim ze względu na dołączone ubezpieczenie podróżne, w tym ubezpieczenie wkładu własnego przy wypożyczeniu samochodu. Czy ktoś z Was korzystał może z ubezpieczenia podróżnego z Revolut i może podzielić się opiniami/doświadczeniami?

Intryguje mnie zwłaszcza pkt 28 wyłączeń ubezpieczenia, a konkretnie zapis o wyłączeniu odpowiedzialności w przypadku "odbycia podrózy wbrew poleceniom lub zaleceniom władz panstwowych lub innego organu władzy publicznej".
Potrzebowałbym ubezpieczenia m.in. w Brazylii, dla której na stronie polskiego MSZ stoi: "Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne na całe terytorium kraju.". Zastanawiam się czy taki lakoniczny zapis MSZ nie byłby podstawą do ewentualnego uchylenia się ubezpieczyciela od odpowiedzialności...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6924 PostWysłany: 30 Cze 2022 13:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Tak. Każdy ubezpieczyciel zrobi wszystko aby nie wypłacić odszkodowania. Stąd tyle tych zapisów i wyłączeń.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6925 PostWysłany: 30 Cze 2022 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
TKR napisał(a):
Ktoś już dostał te nowe karty? U mnie 14.06. wysłali z przewidywaną datą doręczenia 16.06. :lol: Oczywiście do dzisiaj nie ma, a w aplikacji jest już nowa karta do aktywacji, ale z kolei przy starej jest adnotacja, że "karta zastępcza jest już w drodze!", cokolwiek w tym przypadku to zastępcza ma oznaczać.
Chyba poczekam jeszcze tydzień i jak nie przyjdzie, oznaczę w aplikacji jako niedoręczona. Mam ciarki na samą myśl o kontakcie z revolutowym supportem :?

Ich karty przychodzą obecnie z pewnym opóźnieniem (1-2 tygodni) ale tutaj okres robi się już podejrzanie długi. Można jeszcze trochę poczekać i może akurat dojdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6926 PostWysłany: 30 Cze 2022 13:42 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 359
worminfested napisał(a):
Potrzebowałbym ubezpieczenia m.in. w Brazylii, dla której na stronie polskiego MSZ stoi: "Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne na całe terytorium kraju.". Zastanawiam się czy taki lakoniczny zapis MSZ nie byłby podstawą do ewentualnego uchylenia się ubezpieczyciela od odpowiedzialności...

Ten komunikat jest od czasu COVID na ich stronie dla każdego państwa :) Tak na to patrząc to nie ma sensu w ogóle kupować ubezpieczenia.
Ogólnie odradzają wszelkich wyjazdów bo wtedy nic nie muszą robić a pieniądze te same biorą. Wątpię aby jakikolwiek ubezpieczyciel mógł na takiej postawie cokolwiek podważyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6927 PostWysłany: 01 Lip 2022 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Od dzis Revolut zmienia forme prawna i staje sie ''prawdziwym Bankiem'' z bankowym funduszem gwarancyjnym do 100tys €

https://www.cashless.pl/11743-revolut-p ... volut-bank

https://www.revolut.com/pl-PL/legal/terms
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mio lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6928 PostWysłany: 01 Lip 2022 10:38 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Na szczęście kasę wyda Litwa czy jej banki

litewskiego Revolut Banku.

według mnie są to iluzoryczne gwarancje
https://www.cashless.pl/5187-litwa-revolut-google
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6929 PostWysłany: 03 Lip 2022 22:00 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 28
Czy w Polskę wyciągnę kasę z bankomatu jakiegoś banku Revolutem bez prowizji ? Próbowałam dziś : ing, euronet i PKO Bp i domagają się 15-17 zł prowizji.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6930 PostWysłany: 03 Lip 2022 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
Sprawdź Santander (dawne WBK)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6931 PostWysłany: 03 Lip 2022 22:07 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 28
Sprawdze.
Ale doczytuje o limicie wypłat w planie standard i jak nic wypłaciłam z 5 razy . To pewnie to (?)


Skickat från min iPhone med Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6932 PostWysłany: 03 Lip 2022 22:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
BNP PARIBAS
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6933 PostWysłany: 03 Lip 2022 23:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
maczala1 napisał(a):
TKR napisał(a):
Ktoś już dostał te nowe karty? U mnie 14.06. wysłali z przewidywaną datą doręczenia 16.06. :lol: Oczywiście do dzisiaj nie ma, a w aplikacji jest już nowa karta do aktywacji, ale z kolei przy starej jest adnotacja, że "karta zastępcza jest już w drodze!", cokolwiek w tym przypadku to zastępcza ma oznaczać.
Chyba poczekam jeszcze tydzień i jak nie przyjdzie, oznaczę w aplikacji jako niedoręczona. Mam ciarki na samą myśl o kontakcie z revolutowym supportem :?

Ich karty przychodzą obecnie z pewnym opóźnieniem (1-2 tygodni) ale tutaj okres robi się już podejrzanie długi. Można jeszcze trochę poczekać i może akurat dojdzie.

tam mają jakiś niezły bałagan z wysyłaniem tych kart. Ja co prawda swoją dostałem, ale moja żona dostała koło 20 maja najpierw jakiegoś maila "twoja karta jest w skrzynce" i że przyjdzie za kilka dni, opcja śledzenia przesyłki o której pisali w mailu - niedostępna dla tego rodzaju przesyłki :roll: 21 czerwca kolejny mail, że karta jest w drodze i powinna przyjść do 25... maja. :lol: wygląda na to, że chyba trzeba zamówić następną.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6934 PostWysłany: 04 Lip 2022 08:23 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 882
złoty
Też tak miałem. Zamówiłem kolejną z dostawą ekspresową - karta przyszła do sklepu po dwóch dniach (przywiózł kurier).

Po tygodniu (czyli pewnie po 4 tygodniach od pierwotnego zamówienia) w skrzynce znalazłem pierwotną kartę ;)

Btw. jak będziesz zamawiał drugą i zaznaczysz (żona zaznaczy), że pierwsza nie dotarła to przesyłka ekspresowa powinna być za free.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6935 PostWysłany: 04 Lip 2022 10:11 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
U mnie podobnie, pierwotna karta ze zwykłą dostawą w ogóle nie doszła, a czekałem z miesiąc. Ekspres bardzo szybko kurierem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6936 PostWysłany: 05 Lip 2022 15:33 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
sluchajcie widze informacje w appce ze moja karta przestanie dzialac za 44dni no i zebym poprosil o nowa. co sie dzieje wtedy ze stara karta ? czy jak zamowie to czy stara karta nadal bedzie
dzialac dopoki jej nie zablokuje ? nie chcialbym syutacji ze zamawiac nowa karte i revo automatycznie blokuje stara i jestem bez karty platniczej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6937 PostWysłany: 05 Lip 2022 15:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Możesz odebrać nową kartę i jej na razie nie aktywować.


Ostatnio edytowany przez boots, 05 Lip 2022 15:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6938 PostWysłany: 05 Lip 2022 15:38 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Mi na razie działają wszystkie, a przyszły już nowe i je aktywowałem
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6939 PostWysłany: 05 Lip 2022 15:39 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@michcioj - u mnie po zamówieniu zastępczej pojawiła się po prostu kolejna karta na liście i mogłem korzystać z obu równolegle, aż stara wygasła.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6940 PostWysłany: 05 Lip 2022 16:33 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 359
Będzie działać, nawet jak dostaniesz tą nową to stara jeszcze będzie działać, zablokują ją automatycznie za te 44 dni chyba że Ty sam zrobisz to wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 344, 345, 346, 347, 348, 349, 350 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Adrian Bosak oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group