Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8154 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Revolut
#6901 PostWysłany: 19 Cze 2022 18:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
A użytkownikiem z jakiego kraju jesteś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
 Temat postu: Re: Revolut
#6902 PostWysłany: 19 Cze 2022 18:29 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
Jestem użytkownikiem brytyjskiego Revoluta, mieszkam w UK, ale zasilam Revoluta kartami z polskich banków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6903 PostWysłany: 19 Cze 2022 18:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Zapytaj o to wszystko na czacie Revoluta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6904 PostWysłany: 19 Cze 2022 20:40 

Rejestracja: 07 Lut 2020
Posty: 84
A co ja się z koniem będę kopał. Skończy się na tym że zacznę częściej używać Wise (dawne Transferwise). Mam tam polski IBAN do przelewów. Kursy wymiany są nieco gorsze niż w Revolut, ale nie będę miał ewentualnych problemów z prawdopodobną blokadą konta i zgromadzonych na nim środków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6905 PostWysłany: 19 Cze 2022 20:52 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
U mnie po problemach z Revolutem Wise nadal niezawodny i niezastąpiony. :)
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6906 PostWysłany: 19 Cze 2022 22:22 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 357
Fadel napisał(a):
A co ja się z koniem będę kopał. Skończy się na tym że zacznę częściej używać Wise (dawne Transferwise). Mam tam polski IBAN do przelewów. Kursy wymiany są nieco gorsze niż w Revolut, ale nie będę miał ewentualnych problemów z prawdopodobną blokadą konta i zgromadzonych na nim środków.

Zobaczymy 8 lipca, ja też mam oznaczoną kartę jako credit a takiej informacji nie dostałem. Jeśli mają problem z rozróżnieniem kart kredytowych i debetowych to na pewno to będzie problem masowy i prędzej czy później się zorientują. Ale pytanie czy w ogóle ktoś ma w apce info o karcie "debit"?
Skoro masz konto w Revolut UK to może też tu być problem że dane o polskich kartach przez brexit nie docierają, czas pokaże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6907 PostWysłany: 19 Cze 2022 22:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
A użytkownikiem z jakiego kraju jesteś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6908 PostWysłany: 19 Cze 2022 22:57 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 357
Polskiego czyli Litewskiego :D
Ale to co pisałeś wcześniej że to nie nie dotyczy PL chyba nie do końca jest prawdą bo tutaj:
https://www.revolut.com/help/adding-mon ... redit-card
jest po polsku info o tym że od 8 lipca koniec wpłat z kredytówek.
Chyba że masz gdzieś inne źródło, bo ja nic innego nie znalazłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6909 PostWysłany: 19 Cze 2022 23:04 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Jest prawdą.
A link nie jest dla użytkowników z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6910 PostWysłany: 20 Cze 2022 05:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Ja mam dodane 4 karty do Revo i wszystkie widnieją jako Credit mimo, że dwie z nich są debetowe.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6911 PostWysłany: 20 Cze 2022 17:52 

Rejestracja: 17 Kwi 2019
Posty: 203
u mnie Curve jako debetowa, mbank debetowa jako kredytowa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6912 PostWysłany: 20 Cze 2022 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
mBank wielowalutowa Visa debetowa widnieje jako kredytowa
karta WIRTUALNA debetowa z innego banku widnieje jako kredytowa :?

Z wpisów tu wynika że większość kart debetowych widnieje w Revolucie jako karty kredytowe.

Mogę się założyć że hinduski support odpisze coś w stylu "We can confirm that you have added a credit card to top up your Revolut account. Have a nice day." :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6913 PostWysłany: 23 Cze 2022 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1701
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
kittycate napisał(a):
To prawda że przy wielokrotnych wpłatach "kartami kredytowymi" Revolut blokuje konta?
Przez GPay zwykła debetówka widoczna jako "kredytowa" będzie widoczna jako debetowa?

https://subiektywnieofinansach.pl/revolut-blokuje-konta-klientom-strzela-na-oslep/

Rozumiem że ten Bartek z artykułu doładowywał Revoluta kartami kredytowymi Miles&More mBanku.
Ale teraz skoro zwykłe debetówki Revolut widzi jako kredytowe...


Prawda, używam Revo od 2017 i jakoś w 2021 gdzie zrobiłem ciut wyższy obrót kartą KK na koncie to dostałem informację że jeżeli sytuacja się powtórzy to zablokują mi konto.
W Aion Bank też mnie nie lubią...na planie za 20zł miesięcznie można doładować konto za pomocą karty tylko do 20 tyś zł. Jestem z nimi od początku, w Maju pobrali mi opłatę 20zł a w Czerwcu email że wypowiadają mi konto rzekomo z powodu nie uiszczenie opłaty za prowadzenie konta (opłatę w Maju pobrali 12 Maja) a email o wypowiedzeniu dostałem 7.06.2022 ;) 2 miesięczny okres. Żadne mejle nie pomagają, odpisują że tej procedury nie da się zatrzymać także tego
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6914 PostWysłany: 23 Cze 2022 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
Chyba szukają nowych użytkowników, bo dają 200 zł za polecenie (przynajmniej mi) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6915 PostWysłany: 23 Cze 2022 21:41 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
@skrzat
Od jakiegoś czasu pojawia się na linkedin:
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6916 PostWysłany: 23 Cze 2022 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2368
platynowy
D4miss napisał(a):
Ostatnio jeździłem po Włoszech autostradami i placiłem za nie Revolutem. Po pewnym czasie zorientowałem się, że jedna płatność nie przeszła przez "Zabezpieczenie lokalizacyjne" (nie wiedziałem, że miałem to włączone). Odrzucona kwota nieduża, bo 2,5 euro, ale nie bardzo wiem czy powinenem się tym przejąć czy olać? Może ktoś się spotkał z podobną sytuacją?
Miałem tak parę lat temu we Włoszech.
Bramka się otworzyła za chyba 3 nieudaną płatnością (wkładałem Revo Visa i MC na zmiane) i nie pobrało pieniędzy z kart Revolut.
Pojechałem z kwitkiem do ich biura i kobieta powiedziała że wszystko jest ok.
Niestety po ok. 1.5 roku przyszło wezwanie do zapłaty. Kwota była łączna wyższa o ok. 25 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6917 PostWysłany: 29 Cze 2022 13:50 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
Ktoś już dostał te nowe karty? U mnie 14.06. wysłali z przewidywaną datą doręczenia 16.06. :lol: Oczywiście do dzisiaj nie ma, a w aplikacji jest już nowa karta do aktywacji, ale z kolei przy starej jest adnotacja, że "karta zastępcza jest już w drodze!", cokolwiek w tym przypadku to zastępcza ma oznaczać.
Chyba poczekam jeszcze tydzień i jak nie przyjdzie, oznaczę w aplikacji jako niedoręczona. Mam ciarki na samą myśl o kontakcie z revolutowym supportem :?

I jeszcze druga kwestia - czy nic się ostatnio nie zmieniło jeśli chodzi o bezprowizyjne bankomaty we Włoszech i nadal wszędzie można wypłacać bez prowizji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6918 PostWysłany: 29 Cze 2022 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Zamawiałem dwie w kwietniu. Jedna nie doszła i w maju zamówiłem drugi raz już bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6919 PostWysłany: 29 Cze 2022 14:00 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
@TKR

Mi również Revolut wymienił kartę, która była jeszcze ważna do 2024. Nowa karta przyszła, ale nie wiem, jaki był powód tej nagłej zmiany.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Revolut
#6920 PostWysłany: 29 Cze 2022 18:18 

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 107
A miałaś Master Card? Mi też wymienili przed terminem, ale zakładałem że powód to wymiana Master Card na Vise, bo tak było u mnie. Ale może się mylę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8154 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 343, 344, 345, 346, 347, 348, 349 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group