Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista dostępnych kart w PL

Travel Elite Lions Idea Bank
https://www.lionsbank.pl/uploads/doc/14 ... 7%20r..pdf

Pekao World Elite Mastercard
https://www.pekao24.pl/_usercontent/_fi ... odrozy.pdf

MILLENNIUM MASTERCARD WORLD ELITE
https://www.bankmillennium.pl/delegate/ ... 652/latest

MASTERCARD WORLD BANK ZACHODNI WBK S.A.
https://static3.bzwbk.pl/asset/W/a/r/Wa ... _55620.pdf

MasterCard BGŻ BNP Paribas World Elite
https://www.bgzbnpparibas.pl/_fileserver/item/1508145

MASTERCARD ELITE NOBLE BANK
https://noblebank.pl/public/upload/pdf/ ... czenia.pdf

World Elite MasterCard mBank S.A.
https://www.mbank.pl/pdf/pb/regulamin-o ... -elite.pdf

MasterCard World Elite Alior Bank
https://www.aliorbank.pl/dam/jcr:e2379d ... 012017.pdf

MASTERCARD WORLD SIGNIA/WORLD ELITE Raiffeisen Bank Polska S.A.
https://raiffeisenpolbank.com/doclib/Ka ... 2017-1.pdf

Citibank MasterCard World Signia Ultime / World Elite MasterCard Ultime
https://www.online.citibank.pl/files/do ... Ultime.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 884 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 45  Następna
Autor Wiadomość
#741 PostWysłany: 26 Sty 2022 12:12 

Rejestracja: 10 Sty 2022
Posty: 9
Nie zgłębiałem tematu Millenium, to informacja od doradcy z połowy zeszłego roku.

Co do Citi, wysłalem do nich zapytanie 17 stycznia i padła odpowiedź 14 000 zł dochodu. Jeśli mnie pamięć nie myli, kilka lat temu było to 30 000 zł, więc znacząco obniżyli wymagania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#742 PostWysłany: 26 Sty 2022 12:19 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2339
srebrny
@maciejs9 - mam prośbę, możesz podać linka do tej informacji o 5 wejściówkach co miesiąc dla gości - sprawdzam właśnie na szybko Tabelę Opłat i widzę:
Nielimitowane wejścia dla posiadaczy Kart głównych w roku kalendarzowym – bez opłat, jednorazowe wejście osoby towarzyszącej –30 USD
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#743 PostWysłany: 26 Sty 2022 12:23 

Rejestracja: 10 Sty 2022
Posty: 9
Podłączam się do pytania. Jedyna wzmianka dotyczy klientów Citi Gold Private:

"Dzięki karcie Priority Pass Klienci Citigold Private Client otrzymują nielimitowaną liczbę wejść do ponad 1200 saloników partnerskich na lotniskach całego świata, bez względu na wybór linii lotniczej, klasy podróży, czy przynależności do programu lotniczego.

Ponadto w ciągu jednego miesiąca posiadaczowi karty oferujemy 5 dodatkowych wejść, z których mogą skorzystać osoby towarzyszące mu w podróży. Lista lotnisk z salonikami Priority Pass dostępna jest na www.prioritypass.com"
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#744 PostWysłany: 26 Sty 2022 12:31 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2339
srebrny
@baetyl a OK - czyli trzeba 4 mln mieć ulokowane Citi ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#745 PostWysłany: 26 Sty 2022 12:39 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 99
Tak przepraszam pomyliłem cenniki Debit i Credit :(.
Dla World Elite Debit MasterCard, ale tak jak wyżej jest ona wydawana tylko dla Private Banking
0 PLN – nielimitowana ilość wejść dla posiadaczy
Karty; Wstęp osób towarzyszących: pierwsze pięć
wejść w miesiącu kalendarzowym (dla wszystkich
osób towarzyszących łącznie) – 0 PLN ,
każde kolejne wejście – 120 PLN
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#746 PostWysłany: 26 Sty 2022 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1256
srebrny
A czy ktoś z Was wie jakie są warunki do przyznania karty World Elite w mBanku? Jakiś minimalny dochód/depozyt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#747 PostWysłany: 26 Sty 2022 15:26 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2339
srebrny
@ncn 20k dochodu, co do depozytu nie wiem.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn lubi ten post.
ncn uważa post za pomocny.
 
      
#748 PostWysłany: 27 Sty 2022 00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4512
złoty
Pytałem 2 lata temu trzeba było mieć 200k u nich zgromadzone
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#749 PostWysłany: 27 Sty 2022 01:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
ncn napisał(a):
A czy ktoś z Was wie jakie są warunki do przyznania karty World Elite w mBanku? Jakiś minimalny dochód/depozyt?

20k netto miesięcznie i są mega restrykcyjni.
Mi zabrakło (z ich wyliczeń) chyba że 200 zł i wniosek do kosza. Jak ja liczyłem to warunek był spełniony. Wydaje mi się, że składkę zdrowotną odjęli mi od dochodu, pomimo odliczenia jej od podatku. Ale z analitykiem się nie pokłócisz...
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
ncn uważa post za pomocny.
 
      
#750 PostWysłany: 27 Sty 2022 02:10 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3239
srebrny
To prawda, ale twój opiekun owszem. Porozmawiaj ze swoim opiekunem, on może napisać notatkę do analityka. W moim przypadku wniosek był z automatu odrzucony bo wyliczyli że brakuje kilkuset złotych. Po moich wyjaśnieniach dotyczących nieprawidłowego zsumowania dochodów i notatce od opiekuna wniosek został zatwierdzony, ale analityk zażądał zaświadczeń o dochodach. Opiekun powiedział abym nic nie dostarczał ponieważ wszystkie dochody wpływały na konto w mbanku i takie żądanie jest absurdem i faktycznie po jego interwencji dostałem kartę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#751 PostWysłany: 27 Sty 2022 02:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Hmm.
Tak po prawdzie to się wkurzyłem przeszedłem przez ulicę jakieś 30 metrów i w PKO bp dostałem od ręki Visę Infinite, która z perspektywy czasu okazała się lepszym wyborem. Więc pomimo wszystko dziękuję ci mbanku 😂
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jrusz uważa post za pomocny.
 
      
#752 PostWysłany: 27 Sty 2022 07:14 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 488
niebieski
Także chciałem dostać Vise Infinity z PKO BP. Spędziłem kilka godzin w Rotundzie i wyliczyli mi jakieś śmieszne dochody. W mBank MasterCard WE otrzymałem nie wychodząc z domu.
Ciekawe dlaczego kartę mBank MC WE wysyła Santander Bank. Następne zaskoczenie, że kartę następnego dnia po przyznaniu przyniósł kurier DHL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#753 PostWysłany: 28 Sty 2022 09:10 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Rafal Szewczyk napisał(a):
pasta napisał(a):
Rafal Szewczyk napisał(a):
ofer napisał(a):
WE nie służy do płatności na wyjazdach. Lepiej ją schować do szuflady przed wyjazdem. Jej cel jest zupełnie inny. Nie ma co się stresować ;)

To wszystko zależy. Jeżeli dużo podróżujesz, opłacasz lokalne przeloty, samochody i w obecnych czasach masz ryzyko, że lot będzie odwołany i chcesz np. skorzystać z innych ubezpieczeń poza kosztami leczenia to wtedy musisz opłacić to WE. Oczywiście jak wszystko zarezerwujesz w PL to faktycznie nie ma sprawy, ale są różne sytuacje i należy o tym pamiętać.
Tak masz rację. Najlepiej wszystkie opłaty związane z podróżami opłacać WE ze względu na różne ubezpieczenia - choćby anulacja związana z Covid.

Zobacz sobie na WE z BNP Paribas. Przewalutowanie po kursie Mastercard bez żadnych prowizji.


Mega tip! Dzięki ! Ubezpieczenie po byku, FastTrack w Warszawie, BoingoWifi uderzam do nich zatem. Historię kredytową na hipotecznym mam już nawet ;)
Boingo WiFi to naprawdę super sprawa. Telefon sam podłącza się do neta na całym świecie - np na lotniskach. Nie trzeba tego robić ręcznie.

I druga zaleta w karcie BNP to, że nie dają oddzielnej karty Priority Pass - mi się już kiedyś zapomniało ją zabrać. W salonikach pokazuje się tylko samą kartę BNP. Działa to jako LoungeKey.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
#754 PostWysłany: 28 Sty 2022 10:09 

Rejestracja: 10 Sty 2022
Posty: 9
pasta, jeżeli to nie zbyt intymne pytanie, czy jesteś klientem ich private bankingu (wealth management) czy udało Ci się inaczej załatwić kartę?
Góra
 Profil Relacje PM off
lupino05 lubi ten post.
lupino05 uważa post za pomocny.
 
      
#755 PostWysłany: 06 Lut 2022 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2707
HON fly4free
Czy karta WE z mbanku ma opcję ubezpieczenia od kosztów rezygnacji jeżeli nie dokonało się zakupu biletów lotniczych za jej pomocą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#756 PostWysłany: 06 Lut 2022 09:52 

Rejestracja: 05 Lis 2019
Posty: 128
„Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z udziału w Podróży lub wcześniejszego z niej powrotu dotyczy usług wynikających z umów/rezerwacji zwartych z podmiotami świadczącymi usługi przewozu osób i/lub noclegów w całości opłaconych Kartą”

Z tego co rozumiem to jeżeli opłaci się tylko nocleg lub tylko przejazd, to ubezpieczenie tez działa. Dla mnie kluczowe jest „i/lub”. Ale nie jest dobrze opisana ta cześć, dla mnie trochę niejasna.
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#757 PostWysłany: 10 Cze 2022 21:43 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 236
Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
Czy ktoś korzystał z ubezpieczenia posiadając w/w kartę . Sytuacja wygląda następująco : lot z TRN - MUC odwołany , poźniej okazało się ze również lot z MUC - WAW także jakby pierwszy lot się odbył normalnie to i tak bym dalej nie poleciał . Zamiana na lot TRN - FRA dalej FRA - WAW , docelowo 17 h po czasie , dodatkowo jeden dzień urlopu na żądanie .
Czy taka sytuacja jest traktowana jako opóźnienie lotu , czy też odwołanie lotu . W warunkach ubezpieczenia jest napisane że ubezpieczyciel wypłaci kwotę zawartą w tabeli jeżeli lot jest opóźniony o co najmniej 4 h . Nie bardzo wiem jak do tego się zabrać .
Góra
 Profil Relacje PM off
lupino05 lubi ten post.
 
      
#758 PostWysłany: 13 Cze 2022 10:43 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 184
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Którą z kart czarnych teraz najbardziej opłaca się wziąć?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#759 PostWysłany: 13 Cze 2022 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
A jakie są kryteria "opłacalności"? Bo każdy ma inne.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
 
      
#760 PostWysłany: 08 Sie 2022 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 11
Szanowni Grupowicze,

Co wybieracie jako zastępstwo po mBankowej WE z kartami dodatkowymi?
Zachowująć ten sam komfort ubezpieczeń i ewntualnych świadczeń
Posiadam 1 karta główną+ 4 dodatkowe, nie mam ochoty płacić 4X600pln za karty dodatkowe.
Limit 120 tys zł rocznego obrotu wyrabiam z problemami, i m.in. z powodów ograniczeń raczej nie skorzystam z karty Citibanku MC World Ulitme (czytaj: opłata revolut), choć rozliczanie po kursie MC jest mega kuszaca (kurs w mbank MC WE 5,9% - uważam, za problem tej karty, bo łatwiej jest mi skorzystać z Revoluta).

Na co jest sens zamienić, ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 884 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 45  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: PKN_2606 oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group