Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Bieżące/historyczne kursy przewalutowań można sprawdzić na stronach organizacji płatniczych:
Mastercard
Visa

Karty rozliczane po kursie organizacji do PLN:
Karta kredytowa Mastercard Citi Ultime
Karta debetowa i kredytowa VISA Noble Banku (tu przy karcie debetowej wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
Karta debetowa i kredytowa VIsa Getin - na uwagę zasługuje nowe konto "Proste Zasady" - ale należy pamiętać aby otwierając konto poprosić o kartę VISA (domyślnie jest Mastercard)
Karta debetowa i kredytowa Visa Banku Pocztowego
Karta debetowa Visa - Envelo Bank (marka banku pocztowego)
Karty debetowe PEKAO S.A. - zarówno VISA jak i Mastrercard - nowe konto "Przekorzystne" - wydawana jest karta Mastercard, przy wpływie 500zł (przelew z innego banku) i jedną płatnością karta i konto jest za darmo oraz bezpłatne są wypłaty za granicą (bez prowizji dla banku). Ostatnio opróćz karty Mastercard można mieć VISA Gold jednakże wymaga ona wpływu 5k pln/mc aby była bezpłatna. Ciekawe jest to że transakcje rozliczane są od razu - nie ma blokad, od razu znamy kwotę obciążenia.
Karta debetowa mBank - Visa Świat Intensive
Karta kredytowa Platinum z PKO BP - karta rozliczana po kursie Mastercard do tego w pakiecie świetne ubezpieczenie - polecam poczytać!
Karta kredytowa Visa Infinite z PKO BP - karta rozliczna po kursie VISA do tego ubezpieczenie o wyższych kwotach i Priority Pass bez limitu wejść.
Karta debetowa Karta Otwarta na Świat z BNP Paribas - co prawda karta kosztuje 10 PLN/mc ale ma dodatkowe ciekawe opcje oraz należy do Global Alliance co pozwala na bez prowizyjne wypłaty w wielu krajach gdzie jest doliczana przeważnie prowizja operatora bankomatu. Sprawdziła mi się do wybierania gotówki z Bankomatów w USA gdzie opłata operatora jest normą.
Konto Jakże Osobiste - można aktywować korzyść przewalutowania bez prowizji - tutaj nie mamy kursów organizacji płatniczej a kursy średnie NBP - taki rodzynek na rynku.

Poza tym:
Karty walutowe kantoru i T-mobile Usługi Bankowe - do tego jest oddzielny wątek
Revolut - do tego też jest oddzielny wątek
Curve - do tego też jest oddzielny wątek, może być ciekawą alternatywą/uzupełnieniem Revolut
N26 - zagraniczny bank, obsługuje użytkowników z Polski.
Twisto - coś jak karta kredytowa , wydawana przez czeski fintech, warte zainteresowania - niestety zmiana warunków od 14 września - oferta traci na atrakcyjności.

[ 2689 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 131, 132, 133, 134, 135  Następna
Autor Wiadomość
#2661 PostWysłany: 14 Paź 2021 20:17 
Moderator forum

@pabien
Nawet nie mniej. Robią to co kiedyś dla kart VISA, tj. zamiast dwóch prowizji (jednej jawnej za przewalutowanie i drugiej ukrytej w kursie bankowym) skumulują je w jednej jawnej prowizji, za to przy mastercardowym kursie. Wyjdzie na jedno.
 Relacje PM off  

#2662 PostWysłany: 14 Paź 2021 20:27 

złoty
@ume - to jak to będzie, skoro karta będzie rozliczana w PLN zamiast w EUR a piszą że:

Przewalutowanie transakcji kartowych
1) Zasady przewalutowania transakcji kartowych w walucie innej niż waluta rachunku, są wspólne dla wszystkich kart:
a) informację o aktualnych kursach walutowych danej organizacji płatniczej zamieszczamy na naszej stronie
internetowej w formie kalkulatorów,
b)organizacja płatnicza przewalutowuje transakcję kartową w walucie obcej na walutę rozliczeniową według swoich
kursów
walutowych i przekazuje nam kwotę do rozliczenia. Nie mamy wpływu na to, kiedy ją otrzymamy.
Powiększamy kwotę transakcji kartowej o prowizję za przewalutowanie zgodną z taryfą.

Dla World Mastercard Intensive: przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach gotówki kartą, mBank nie pobiera prowizji za przewalutowanie transakcji.
Dla pozostałych kart przy transakcjach bezgotówkowych i wypłatach gotówki kartą, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji. Prowizja (łącznie z marżą) to 5,9% od wartości transakcji. (obowiązuje od 15.12.2021 r.)

Nie wychodzi, że MC przeliczy każdą walutę na PLN a mB dla tej karty nie pobiera prowizji?
Byłoby śmiesznie, bo World Elite będzie miała 5,9% prowizji a World Intensive nie...

https://pdf.mbank.pl/mbankpl/of/regulam ... ku_s.a.pdf
Dlatego pytałem, w moim pierwszym wpisie, bo nie mam pewności jak to faktycznie będzie - wiadomo to mB ;) a ja nie jestem specem od bankowego bełkotu :)
 Relacje PM off  

#2663 PostWysłany: 14 Paź 2021 22:03 
Moderator forum

@lluukk
Dokładnie jak piszesz: przeliczenia odbędą się w MC, a mBank doliczy swoją prowizję 5,9% oprócz World Intensive (o Elite się nie wypowiem, nie znam tej karty).
 Relacje PM off
lluukk lubi ten post.

#2664 PostWysłany: 18 Paź 2021 18:36 
Awatar użytkownika

Loty: 68
Kilometry: 130 462
niebieski
Już się pogubiłem....
Pekao SA karty kredytowe silver i Gold: na infolinii powiedzieli mi że przewalutowanie jest po kursie banku.

Czy ktoś potwierdzi?
Była zmiana teraz od 1 września i te karty chyba już nie wychodzą tak pięknie.
Plus debetowe również że słabszym przelicznikiem.

#2665 PostWysłany: 18 Paź 2021 19:31 
Awatar użytkownika

niebieski
Kredytowe zawsze były po kursie banku, tylko debetowe miały MC.

#2666 PostWysłany: 19 Paź 2021 13:02 
Awatar użytkownika

Loty: 68
Kilometry: 130 462
niebieski
Mareckipl napisał(a):
Mam kredytowa Visa Getin Bank i tam jest po kursie Visa. Tyle że ona nic więcej nie daje, żadnego ubezpieczenia. Chciałem zmienić na pekao SA ale niestety zostanę chyba przy getin

#2667 PostWysłany: 19 Paź 2021 13:04 

złoty
@karollo - zmień na PKO BP - Mastercard Platinum (masz na Forum cały wątek o niej) rozliczanie po kursie MC i liczne ubezpieczenia a dość łatwa do zdobycia.
 Relacje PM off  

#2668 PostWysłany: 19 Paź 2021 14:08 
Awatar użytkownika

srebrny
Eeee… to w MC Platinum z PKO BP jest dalej rozliczanie po kursie MC?
Wydawało mi się że było tylko do września.
 Relacje PM off  

#2669 PostWysłany: 19 Paź 2021 14:11 

złoty
@onufry_z nic się we wrześniu nie zmieniło https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/
 Relacje PM off  

#2670 PostWysłany: 19 Paź 2021 17:11 
Awatar użytkownika

niebieski
karollo napisał(a):
Mareckipl napisał(a):
Mam kredytowa Visa Getin Bank i tam jest po kursie Visa. Tyle że ona nic więcej nie daje, żadnego ubezpieczenia. Chciałem zmienić na pekao SA ale niestety zostanę chyba przy getin

Post wyżej dotyczył banku Pekao, więc do tego się odnosiłem.

#2671 PostWysłany: 19 Paź 2021 18:17 
Awatar użytkownika

srebrny
lluukk napisał(a):
@onufry_z nic się we wrześniu nie zmieniło https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

Najwidoczniej pomerdało mi się coś z Pocztowym, że wycofują Visy z przeliczeniem po kursie organizacji…
 Relacje PM off  

#2672 PostWysłany: 21 Paź 2021 09:01 

niebieski
Ile kosztuje PKO BP - Mastercard Platinum i jaki dochód jest wymagany by ją otrzymać?
 Relacje PM off  

#2673 PostWysłany: 21 Paź 2021 09:03 

250 zł/rok, jak wyrobisz 36 k to 125zl rocznie, 60 k 0 zł rocznie, minimalne zarobki to chyba 1k/mc, ale bardziej liczy się zdolność 5k
 Relacje PM off  

#2674 PostWysłany: 26 Paź 2021 21:24 
Awatar użytkownika

Loty: 71
Kilometry: 137 269
srebrny
Pytanie do osób, które miały założone konto w Envelo i teraz stoją przed wyborem: albo przekształcić je na Konto w Porządku, albo olać sprawę i zrezygnować z usług Banku Pocztowego...

... czy macie po zalogowaniu dostępny ów aneks łaski i szczodrości oferowany przez Pocztowego??? u mnie w owym "Markecie" nic nie ma - ba! w sumie to nie mam nawet marketu, lecz tylko jego ikonę, niby klikalną, ale po kliknięciu nic się nie dzieje, nawet nie "wczytuje" i nie "mieli" niczego.

#2675 PostWysłany: 26 Paź 2021 21:27 

złoty
@Raphael - sprawdziłem właśnie w aplikacji - wszystko u mnie jest i działa.
 Relacje PM off  

#2676 PostWysłany: 26 Paź 2021 21:31 
Awatar użytkownika

platynowy
Ja już 3 razy wypełniałem wniosek o zamianę konta i nadal mam informację, że posiadam stare konto EB...
 Relacje PM off  

#2677 PostWysłany: 26 Paź 2021 21:43 

złoty
@Garmond a maila od nich nie dostałeś?
Szanowni Państwo,
z przyjemnością witamy Państwa w gronie Posiadaczy Konta w Porządku, przy czym przypominamy, że wejście w życie zapisów Aneksu nastąpi z dniem 3 listopada 2021 r.
W załączeniu, przekazujemy elektronicznie podpisany za Bank Aneks zmieniający wariant rachunku z EnveloKonta na Konto w Porządku w wersji odpowiedniej dla Państwa wieku.
Aneks nie wymaga już żadnych działań z Państwa strony, jest przesyłany w celach dokumentacyjnych.
Pozdrawiamy,
Bank Pocztowy
Przesyłka zawiera:
Aneks do umowy ramowej o prowadzenie rachunków bankowych, o kartę płatniczą oraz o usługę bankowości elektronicznej i usługę bankowości telefonicznej dla osób fizycznych (EnveloBank)
Wiadomość została wygenerowana automatycznie, prosimy na nią nie odpowiadać.
 Relacje PM off  

#2678 PostWysłany: 26 Paź 2021 21:45 
Awatar użytkownika

platynowy
Niestety nie.
 Relacje PM off
Enzym lubi ten post.

#2679 PostWysłany: 26 Paź 2021 21:48 

złoty
To bym do nich uderzał, bo mogą Ci zamknąć konto.
 Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
Garmond uważa post za pomocny.

#2680 PostWysłany: 27 Paź 2021 06:30 

platynowy
Kilka dni temu w Markecie zatwierdziłem zmianę konta.
Wczoraj dostalem aneks.
Kilka godzin później telefon z oddziału z zachęta do przejścia do pocztowego.
Nie uaktualnili jeszcze w systemie mego przejścia.

Uzyskałem informację że pomimo, że umowa będzie obowiązywała od 3.11 to w sytuacji gdy nie zrobię obrotu karta 300zl w tym roku opłata za konto nie będzie się naliczała. Dopiero będzie tovobowiazywalo od stycznia.
 Relacje PM off  

[ 2689 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 131, 132, 133, 134, 135  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 9 gości