Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 20 Maj 2020 16:52 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 771
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
ale konto u nich zostało. Wtedy zwrot jest możliwy - masz rachunek bankowy u nich.
Natomiast jeżeli wszystkie karty, rachunki zostały zamknięte wtedy jest kicha. Dziś otrzymałem drugi voucher za odwołane pobyty w Portugalii - a kartę i wszystkie rachunki w banku zamknąłem w zeszłym roku, tuż po dokonaniu rezerwacji.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
#42 PostWysłany: 21 Maj 2020 15:41 

Rejestracja: 14 Lis 2019
Posty: 4
Już dziś sytuacja się wyjaśniła.
W PNB Paribas nie tworzy się żadne konto techniczne jeżeli środki przychodzą na zamknięte konto połączone z zamknętą kartą kredytową. Środki te wpadają na konto i są widoczne jako saldo zamkniętego konta. Po te środki można się zgłosić do oddziału banku przez 10 lat. Nie jest możliwe zlecenie przelewu z tego konta przez infolinię. Infolinia może Wam jednak sprawdzić jaka jest wysokość tego salda.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 25 Maj 2020 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 595
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
Wizz zwrócił mi kasę na zamkniętą KK w BNP. Wystarczył telefon na infolinię i nadpłata (czyli to co oddali) została bezpłatnie zwrócona na ROR.
Jeden zwrot za marzec, drugi za kwiecień
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 25 Maj 2020 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
@jean
Czekam na zwrot od 21 marca..Tylko, że ja zleciłem na konto bankowe, z którego nie było płatności.

Dzwoniłeś na maltański numer? Czy podałeś jedynie numer lotu, czy o coś jeszcze pytali?
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 25 Maj 2020 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 595
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
podałem ROR ale zwrot przyszedł zamknięta na KK która płaciłem


Ostatnio edytowany przez jean, 25 Maj 2020 16:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 25 Maj 2020 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
@jean
Bez sensu. Tzn, że ja teraz muszę najlepiej - zadzwonić na ich numer i się zapytać, czy przypadkiem przelew nie poszedł na zamkniętą kartę, a nie na podany przeze mnie ROR? Dobrze zrozumiałem?
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 25 Maj 2020 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 595
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
zwrot pewnie poszedł na KK, może szybciej bedzie zadzwonić do swojego banku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 25 Maj 2020 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Ale co ma mój bank (Santander) wspólnego ze zwrotem na zamknięta kartę Paribas. Pogubiłem się. Rozumiem jedynie, że zwrot dostałeś na zamkniętą KK. Co dalej zrobiłeś, żeby odzyskać pieniądze?
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 25 Maj 2020 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 595
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
dzwoń do banku i będziesz wiedział co jest grane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 25 Maj 2020 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Tylko, że ja nie mam pewności, że poszło na KK. Ok, rozumiem już - mam do banku zadzwonić, gdzie miałem KK i zapytac, czy nie przyszedł zwrot?
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 25 Maj 2020 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 595
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
wizz zwraca na metodę płatności, więc pewnie na zamkniętej KK masz zwrot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 25 Maj 2020 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
@tochlope saldo zamkniętego konta to inaczej rachunek techniczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 25 Maj 2020 19:32 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 161
-- 25 Maj 2020 19:29 --

tochlope napisał(a):
Już dziś sytuacja się wyjaśniła.
W PNB Paribas nie tworzy się żadne konto techniczne jeżeli środki przychodzą na zamknięte konto połączone z zamknętą kartą kredytową. Środki te wpadają na konto i są widoczne jako saldo zamkniętego konta. Po te środki można się zgłosić do oddziału banku przez 10 lat. Nie jest możliwe zlecenie przelewu z tego konta przez infolinię. Infolinia może Wam jednak sprawdzić jaka jest wysokość tego salda.


przerabiałem temat dzisiaj i w zeszłym tygodniu, i wyglądało to u mnie tak:
1) sprzedawca zwrócił środki na konto karty (już zamknięte), ale zostały on przeksięgowane przez bank na konto techniczne (z karencją 10 lat)
2) konsultant w jednym oddziale chciał ode mnie 30 złotych za natychmiastowy przelew z tego technicznego na konto w banku zewnętrznym (nie zgodziłem się na to)
3) konsultant w innym oddziale powiedział mi, że możliwy jest przelew z tego konta technicznego, ale wymaga dodatkowej weryfikacji w jakimś departamencie wewnętrznym, co zajmuje czas, ale przelew jest darmowy
4) konsultant w tym samym innym oddziale powiedział mi, że mogę je wypłacić w kasie bez prowizji (co uczyniłem)
5) nadpłaty w chwili zamknięcia konta karty są zwracana w "normalnym" trybie, tj. na konto podane podczas składania wniosku o zamknięcie karty
6) na czacie i infolinii czasami nie chcą się tykać tego technicznego rachunku i nie udzielają informacji mówiąc, że to nie jest konto karty (zależy na jakiego konsultanta się trafi)

w warszawie polecam oddział na wąwozowej dla pokierowania w sprawie jak powyżej i oddział przy metrze natolin do wypłaty. odradzam oddział przy metrze stokłosy -- tam mnie chcieli trochę ten tego na dudka.

dodam, że oczywiście NIKT do mnie nie zadzwonił z banku ani nie poinformował o zwrocie. nie wiem, czy to taka praktyka, że bank sobie czeka 10 lat i później kasuje te pieniądze. w sumie nie wiem jakie jest prawo w tym aspekcie, ale to, że nikt nie poinformował mnie to IMHO słabe jest.

-- 25 Maj 2020 19:32 --

hicarian napisał(a):
@jean
Bez sensu. Tzn, że ja teraz muszę najlepiej - zadzwonić na ich numer i się zapytać, czy przypadkiem przelew nie poszedł na zamkniętą kartę, a nie na podany przeze mnie ROR? Dobrze zrozumiałem?


jeśli zwrot był na rachunek karty, który jeeszcze był otwarty, to będzie na tym rachunku. jeśli był już zamknięty to zwrot nie zostanie zwrócony do sprzedawcy (tak jak to się dzieje przy zwykłym przelewie na nieczynne konto), tylko zostanie przeksięgowany na konto techniczne. masz 10 lat aby coś z tym zrobic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 26 Maj 2020 08:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
@geos Bank nie "kasuje" tych pieniedzy po 10 latach. To nieco bardziej skomplikowane. Zanim te 10 lat uplynie (zazwyczaj na kilka miesiesy przed uplywem 10 lat), bank musi sprawdzic czy zyjesz w centralnej ewidencji PESEL a nastepnie skontaktowac sie z Toba. Nawet po tych 10 latach srodki naleza do klienta, gdyz to konto techniczne nalezy do Ciebie.
Kazdy kraj w UE ma inne regulacje dotyczace tzw "nieaktywnych kont" a Polska nie nalezy do tych, ktore zmuszaja banki do wiekszego wysilku - z tego co wiem w Parlamencie Europejskim trwaja prace nad jedolita dyrektywa dla krajow czlonkowskich w tym zakresie (tzn. zeby banki wykazywaly sie inicjatywa nieco wczesniej niz po 10 latach).
Masz szczescie ze nie mieszkasz w USA bo tam nieaktywne srodki z rachunkow technicznych po 10 latach trafiaja do odpowiedniego budzetu stanowego. :cry:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 26 Maj 2020 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
@geos
Dzwoniłem do banku gdzie miałem zamkniętą KK i na rachunku technicznym nie mam nic zaksięgowane. Polecenie konwersacji w Wizzair zrobiłem 21 marca. W innych wątkach o Wizz osoby sie chwaliły, że z wniosków kwietniowych już mają zwrot.
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 26 Maj 2020 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Ktoś przerabiał ten temat w Revolucie? Straciłem kartę którą kupowałem bilety, ale mam nową więc teoretycznie kasa powinna trafić na rachunek powiązany z kartą. Na czacie Ryana mi powiedziano, że nie mogę wskazać innego rachunku ani karty niż ta, którą płaciłem za bilety, a dopiero gdy zwrot na tą kartę się nie powiedzie, to będzie się ze mną kontaktował jakiś "właściwy departament" FR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 26 Maj 2020 22:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2246
@maciass tak, normalnie wraca na koncie w R
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 28 Maj 2020 02:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Mi się udało nawet po długim czasie. Ze 2 lata temu dostałem zwrot z Opodo na zamkniętą kartę ING. I w sumie jakoś nie miałem czasu się za to zabrać, aż ostatnio stwierdziłem, żeby zadzwonić wreszcie do banku. I faktycznie, kasa się odnalazła, oddali co do grosza. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 28 Maj 2020 21:28 

Rejestracja: 18 Maj 2020
Posty: 1
Mój kumpel pracujący w Paribasie ustalił, że w sytuacji zwrotu na "zamkniętą" kartę kredytową - tworzone jest konto techniczne i w ciągu 10 lat można zlecić w oddziale wypłatę tych środków. Ma nawet "zerkać" co jakiś czas, czy zwrot za bilety już się zaksięgował na takowym koncie.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 29 Maj 2020 00:21, edytowano w sumie 1 raz
dodanie słowa "czas"
Góra
 Profil Relacje PM off
karder lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 28 Maj 2020 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
@Rlox2 potwierdzam, tak jest w każdym banku. Problemem w obecnej sytuacji jest nie to że pieniądze "giną", tylko że linie opóźniają się z ich wypłatą. Czasem jednak mniej doświadczeni pracownicy banku nie wiedzą gdzie znaleźć saldo rachunków technicznych, bo w wielu polskich bankach jest pierdyliard aplikacji / systemów do sprawdzania kont klientów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group