Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#2361 PostWysłany: 20 Mar 2020 18:05 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
ume napisał(a):
Zapewniają, że Apple Pay będzie maks. do końca roku. Zeszłego :lol:

@f0ku5
Już jest dostępny Apple Pay dla kart Citibanku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2362 PostWysłany: 20 Mar 2020 20:40 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Ale tylko dla kart MC:
apple-pay-dostepne-dla-kart-mastercard,1499,150158
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2363 PostWysłany: 20 Mar 2020 22:20 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Bo innych, na polskim rynku nie oferują. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2364 PostWysłany: 20 Mar 2020 22:32 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Nowych nie oferują, ale sporo osób ma wcześniej wydane ich Visy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2365 PostWysłany: 27 Mar 2020 14:03 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Mam do Was pytanie o DCC w Niemczech. Wiele razy płaciłem tam polskimi kartami i dosłownie nigdy nie zdarzyło mi się natknąć na choćby pytanie o DCC. Jak często Wam się to trafia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2366 PostWysłany: 28 Mar 2020 20:59 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Instytucje finansowe są w trakcie podwyższania limitu transakcji zbliżeniowych z 50 na 100 zł. Natomiast przy zakupach na 103 zł i tak trzeba będzie wpisywać PIN na terminalu. No chyba, że jesteśmy klientem PKO BP i płacimy za pomocą aplikacji IKO - wtedy PIN wpiszemy na własnym telefonie. Ja polecam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2367 PostWysłany: 28 Mar 2020 22:15 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
BarneyGF napisał(a):
No chyba, że jesteśmy klientem PKO BP i płacimy za pomocą aplikacji IKO - wtedy PIN wpiszemy na własnym telefonie. Ja polecam :D

Albo Twisto, albo przez Apple Pay.

Mastercard podniósł limit płatności bez PIN w wielu krajach.
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
#2368 PostWysłany: 08 Kwi 2020 20:06 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Jak ktoś ma Mastercarda od Pekao, to można łatwo zarobić równowartość 50 PLN w voucherach Bezcenne Chwile, opisałem w odpowiednim temacie: https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?p=1327811#p1327811
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2369 PostWysłany: 23 Kwi 2020 12:52 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
BarneyGF napisał(a):
Plany mBanku:
    ...
  • "karta wielowalutowa" bez posiadania kont walutowych - a może raczej coś jak Visa Świat, tylko dostępna również dla tańszych kont
...

https://www.cashless.pl/7194-mbank-blokada-wyplat-z-bankomatow

ume napisał(a):
Źródło źródła:
https://www.mbank.pl/informacje-dla-kli ... inach.html

...

Karta „wielowalutowa” to wielka niewiadoma, wg regulaminu ma przeliczać po kursie Visa (jeśli nie ma się rachunku w danej walucie), ale... nigdzie nie jest powiedziane, że bez prowizji za takie przewalutowanie. Trzeba zaczekać do 22 kwietnia lub dłużej.

pasta napisał(a):
Jakoś w kwietniu mbank wprowadzi usługę jak Visa Świat na wszystkich kartach debetowych i ma być bezpłatna.


Z ciekawości zajrzałem dziś na stronę https://www.mbank.pl/indywidualny/uslug ... owalutowa/ i wynika z niej, że jest to WIELKIE NIC. Obecnie usługa ma dwa warianty:


Na swojej karcie VISA i Mastercard w PLN włączasz usługę wielowalutową.

Bez dodatkowych kont walutowych. Bez kupowania waluty.

Płać swoją kartą do konta we wszystkich walutach świata z 3,5% prowizją za przewalutowanie dla karty Visa i 0,5 dla karty Mastercard


Lub


Na swojej karcie VISA i Mastercard w PLN włączasz usługę wielowalutową.

Wybierasz rachunki w walutach, w których będziesz chciał płacić. Do wyboru masz aż 11 walut.

Od teraz swoją dotychczasową kartą możesz płacić prawie na całym świecie bez prowizji za przewalutowanie.

Sprawdź, które rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystniejsze.



Nie wyjaśnili tylko co jeśli ma się mix obu tych wariantów, np. podpięty rachunek EUR, a brak rachunku USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2370 PostWysłany: 23 Kwi 2020 16:03 

Rejestracja: 20 Mar 2020
Posty: 54
@ume - jeszcze tego brakuje:
Cytuj:
W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki za granicą w walucie innej niż waluta, w której jest prowadzony rachunek:
1. kartą debetową Mastercard
– mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% od wartości transakcji.
W przypadku transakcji dokonanych kartami Mastercard, na których została włączona Usługa wielowalutowa, wysokość prowizji za przewalutowanie wynosi 0,5% od wartości transakcji.
2. kartą debetową Visa
– mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości 5,9% od wartości transakcji.
W przypadku transakcji dokonanych kartami Visa, na których została włączona Usługa wielowalutowa, wysokość prowizji za przewalutowanie wynosi 3,5% od wartości transakcji.

Czyli nadaje się to co najwyżej, jako przechowalnia waluty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2371 PostWysłany: 23 Kwi 2020 16:19 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Żeby ktoś się nie nabrał: 0,5% dla MC wynika tylko z tego, że dla MC ma zastosowanie kurs sprzedaży mBanku, ok. 3% wyższy od średniego.

Czyli czy VISA, czy MC koszt wyniesie 3,5%. Jedyna "korzyść" to 3,5% zamiast 6%. Ale nazywać to usługą wielowalutową to ponury żart.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2372 PostWysłany: 23 Kwi 2020 19:56 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@ume: cóż, Ty to wiesz, Ci co poczytaj będą wiedzieć ale produkt jest jest - jest co reklamować :)
Góra
 Profil Relacje PM off
ume lubi ten post.
 
      
#2373 PostWysłany: 23 Kwi 2020 20:21 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Zacząłem zwracać na to uwagę, gdy tak samo robił kiedyś ś.p. Eurobank. Dla karty VISA (w koncie Prestige) było 1% prowizji, a dla MC prowizja 0% (i taka była w cenniku). Raczej niewielu się zorientowało, że 1% szedł od kursu VISA (bliskiego średniemu), a 0% od kursu sprzedaży walut Societe Generale (jakieś 3% powyżej średniego). Czyli 1%<0%.

Cała różnica wzięła się stąd, że kilka lat temu VISA próbowała wymusić na bankach, by walutą rozliczeniową dla wszystkich kart była waluta rachunku, a wszelkie przewalutowania odbywały się po kursie VISY. Większość banków się podporządkowała i swoje złodziejskie praktyki odbijane na kursie wymiany pozostawiła tylko dla MC, a dla kart VISA zastąpiła prowizją za sam fakt przewalutowania (trzeba przyznać, że bardziej przejrzystą). Jednak VISA tego nie wymusiła, bo nadal niektóre banki mają inne waluty rozliczeniowe i przeliczają same po swoich kursach (np. Millennium i częściowo mBank).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2374 PostWysłany: 23 Kwi 2020 21:53 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@ume: tak tak, chyba to jest w regulaminach VISA że rozliczane są w walucie rachunku do którego jest podpięta bo wszystkie karty mają dodatkową prowizję za przewalutowanie - i to jest fair bo widać to jak na dłoni - choć np w mbanku jest zawarte w transakcji a np w ING masz jako oddzielna operacja na rachunku - i to jest dopiero przejrzyste i tak powinno być u wszystkich!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2375 PostWysłany: 23 Kwi 2020 22:50 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Eurobank miał programy jak "Rodzina i Przyjaciele", czy "Codziennie zyskuję", więc jak ktoś miał Visę, to zapłacił 1% za przewalutowanie, ale potem zwrócili mu 5% za niektóre transakcje, przydatne w podróży, jak restauracje i hotele.
Natomiast pamiętam, że jak zakładałem tam konto, to doradca się pytał jaką kartę mi dać (dawali od razu przy zakładaniu konta niespersonalizowaną) i wskazywał, że za granicę Mastercard lepszy, bo 0% za przewalutowania, a Visa 1%, więc pewnie ludzie się na to nabierali.
Góra
 Profil Relacje PM off
ume lubi ten post.
 
      
#2376 PostWysłany: 24 Kwi 2020 00:17 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Z tyloma doradcami miałem w życiu do czynienia, że IMO ci z Eurobanku naprawdę wierzyli, iż 0%<1%. Mało który zna dobrze cennik, a co dopiero zasady przewalutowań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2377 PostWysłany: 24 Kwi 2020 00:39 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
BarneyGF napisał(a):
Eurobank miał programy jak "Rodzina i Przyjaciele", czy "Codziennie zyskuję", więc jak ktoś miał Visę, to zapłacił 1% za przewalutowanie, ale potem zwrócili mu 5% za niektóre transakcje, przydatne w podróży, jak restauracje i hotele.


teraz jest to kontynuowane w millenium
można skorzystać z curve i znika opłata za przewalutowanie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2378 PostWysłany: 24 Kwi 2020 06:19 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@kruczi: ale.chyba tylko dla posiadających już. Nowego konta takiego chyba Milla nie m w ofercie
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF uważa post za pomocny.
 
      
#2379 PostWysłany: 24 Kwi 2020 08:49 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
dokładnie
działa to co zostało przejęte z eurobanku
dla nowych tego nie oferują
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF uważa post za pomocny.
 
      
#2380 PostWysłany: 04 Maj 2020 14:27 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Co do debetowej karty walutowej w TMUB.
Rok temu skończyła mi się ważność kart w USD, EUR i GBP. Aktywowałem tylko pierwszą i za nią została pobrana opłata. W tamtym tygodniu aktywowałem dwie pozostałe - opłat za wznowienie jeszcze nie ma (być może będą 31 maja, dam znać).
Natomiast założyłem drugie konto w USD i zamówiłem do niego kartę (jeszcze nie przyszła), i tutaj już mnie obciążyli na 2,40 USD i nawet wysłali SMS, żebym im oddał 10 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: bergamoot oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group