Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Sklepy akceptujące (lub nie) Dinersa
https://bit.ly/2XGUKY7

Uzupełniajcie listę o sieci (nie wpisujcie sklepu u Maryny na Kołobrzeskiej w Zabrzu)

Edycja 17.10.21: Na chwilę obecną płatność kartą Curve z podpiętą Diners aktywuje ubezpieczenie Dinersa w podróży tak samo jak bezpośrednio kartą DC.

lluukk napisał(a):
lista kodów MCC wykluczonych ze zbierania mil.
http://dinersclub.pl/images/Dokumenty/R ... dw-MCC.pdf


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 225  Następna
Autor Wiadomość
#1941 PostWysłany: 19 Paź 2019 20:49 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 99
Loty: 88
Kilometry: 97 216
Diners nie działa zarówno w aplikacji jak i na stronie. Mam nową kartę od ok. miesiąca, więc może to kwestia protect buy?
_________________
2019 -Ateny, Ałmaty, Astana, Taszkent, Samarkanda, Rzym, Budapeszt, Wiedeń, Lwów, Wilno, Ryga, Stambuł
2020 -Zagreb, Belgrad, Tallinn, Petersburg ... COVID ... Budapeszt, Tirana, Alicante, Malaga, Praga, Hamburg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#1942 PostWysłany: 19 Paź 2019 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2015
Posty: 164
Loty: 197
Kilometry: 472 286
niebieski
@ teoriamoral

Dziękuję za potwierdzenie. Niestety ... update jest taki, że nie ma update’a.
Płatności nie działają. Wiem, że Diners próbuje działać w tej sprawie z Hotels i Evalonem, który obsługuje płatności na Hotels.com. Niestety, problemem jest brak chęci rozwiązania problemu po stronie Hotels.com.

U mnie już sporo rezerwacji „przepadło”, tzn. byłem zmuszony zapłacić Visą / Mastercardem.

Mimo wszystko, mam nadzieję, że ten problem będzie rozwiązany ...
Góra
 Profil Relacje PM off
teoriamoral lubi ten post.
 
      
#1943 PostWysłany: 21 Paź 2019 11:48 

Rejestracja: 15 Sie 2012
Posty: 26
Mam pytanie. Czy hak zapałce dinersem za wczasy (Egipt/Turcja) w biurze podróży to ubezpieczenie samo się aktywuje czy muszę je aktywować ręcznie? I czy w ogóle będzie ono działało?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1944 PostWysłany: 21 Paź 2019 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2015
Posty: 164
Loty: 197
Kilometry: 472 286
niebieski
Odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się tutaj:

https://www.dinersclub.pl/ubezpieczenia ... rozne.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1945 PostWysłany: 21 Paź 2019 12:23 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Adriano85 napisał(a):
Mam pytanie. Czy hak zapałce dinersem za wczasy (Egipt/Turcja) w biurze podróży to ubezpieczenie samo się aktywuje czy muszę je aktywować ręcznie? I czy w ogóle będzie ono działało?


Ja bym jeszcze dopowiedział, że nie wiadomo, gdyż nie wiemy, jaki nastawienie ma owa zapałka do wspomnianego haka. :mrgreen:
Sorry, ale nie lubię niedbałości podszytej "bo słownik poprawił". ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1946 PostWysłany: 21 Paź 2019 13:31 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Byłem dzisiaj w Żabce, oczywiście mi się ciśnienie podniosło, ale to z innego powodu: nie damy Panu paczki, bo nam system nie działa, ale "to nie nasza wina" (pewnie moja), ale "proszę przychodzić co pół godziny i próbować - może się uda... kiedyś". :twisted:
W każdym razie zapytałem o te karty podarunkowe Allegro i Amazon, paniusia wzięła taką kartę na kasę, zeskanowała, wbiła płatność kartą i... niby wchodzi płatność kartą. Ale nie kupiłem, nie dokończyłem transakcji.
To nie wiem - czy to błędna informacja, czy po prostu (jak to w Żabkach bywa): każda Żabka sobie - i w tej można coś, a w innej nie można, bo to wszak różne firmy i różni właściciele, działający jedynie pod szyldem Żabki...?
Trzeba by kiedyś spróbować, przy czym do Allegro mnie - tak aby na zapas kupić - polityka, że - primo - albo Monety albo Kupon, no i - secundo - tylko jeden kupon na transakcję. W przeciwieństwie do Amazona, gdzie zdaje się, że można załadować dowolną kwotą saldo kart podarunkowych i dowolną kwotę mieć do zapłacenia za zamówienie.
Nota bene na dzień dzisiejszy kasa Żabki przeliczyła bon Amazona o nominale 7,50 EUR za 33,70 PLN. Ale nikt nie mówił, że będzie sielanka. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1947 PostWysłany: 21 Paź 2019 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
no niestety z tymi żabkami tak jest, w każdej inaczej i pewnie zależy to od poziomu wyszkolenia, albo od tego czy im się chce ?, próbowałem zapłacić rachunek kartą w kilku, i nie przechodzi, ale może gdzieś się komuś udało ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1948 PostWysłany: 21 Paź 2019 16:55 

Rejestracja: 15 Sie 2012
Posty: 26
sanchopan napisał(a):
Adriano85 napisał(a):
Mam pytanie. Czy hak zapałce dinersem za wczasy (Egipt/Turcja) w biurze podróży to ubezpieczenie samo się aktywuje czy muszę je aktywować ręcznie? I czy w ogóle będzie ono działało?


Ja bym jeszcze dopowiedział, że nie wiadomo, gdyż nie wiemy, jaki nastawienie ma owa zapałka do wspomnianego haka. :mrgreen:
Sorry, ale nie lubię niedbałości podszytej "bo słownik poprawił". ;)


Dziękuje, za rzeczową, konkretną i wyczerpującą odpowiedz na moje pytanie.
P.S. jak już się kogoś czepiasz, to sprawdź czy Ty też dobrze piszesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1949 PostWysłany: 21 Paź 2019 16:59 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ja również dziękuję za "rzeczową i wyczerpującą formę postawionego pytania". :D

P.S. Kiedyś, ludzie "starej daty", mówili przy tej okazji "przepraszam" albo "pomyliłem się". Teraz to jest niemodne i wręcz niemożliwe. Winnym jest zawsze "ten drugi - a nie ja". :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1950 PostWysłany: 21 Paź 2019 18:07 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zapoznaj się z SWU ubezpieczenia, widać nie było tej lektury (o sposób aktywacji wystarczy rozdział z definicjami i jeden z pierwszych punktów swu). Warto wiedzieć kiedy co się może do jakiej kwoty, a dla mnie parę możliwości było zaskakujących i nawet bym nie wiedział, że coś takiego mam w ubezpieczeniu

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#1951 PostWysłany: 22 Paź 2019 00:10 

Rejestracja: 29 Sie 2018
Posty: 5
-- 21 Paź 2019 23:47 --

Zostałem poproszony przez przedstawiciela Diners'a o "skan dowodu osobistego wraz z wpisaniem zwrotu „za zgodność z oryginałem”".
Czy to wciąż standard w instytucjach finansowych, żeby kserować dowody osobiste? Miałem wrażenie, że to się zmieniło nie tak dawno temu.

-- 22 Paź 2019 00:10 --

Drugi temat to przelew weryfikacyjny na 1 zł.
Nigdzie na stronie dinersclub.pl (w żadnym z dokumentów) nie odnalazłem numeru konta, na który powinienem taki przelew zrobić.
Tymczasem konsultant mailowo prosi o taki przelew na 1 zł i wysyła numer konta bankowego.
Nawet w regulaminie kart prywatnych nie ma informacji odnośnie konta bankowego należącego do Diners'a, na który należy taki przelew zrobić.
https://www.dinersclub.pl/images/Dokume ... 9.2019.pdf

a zapytanie na google "dinersclub przelew weryfikacyjny" podpowiada artykuły o tematach "Plaga przekrętów na przelewy weryfikacyjne", "Przelew weryfikacyjny na 1 grosz? Oszuści znowu wyłudzają .." itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1952 PostWysłany: 23 Paź 2019 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2015
Posty: 164
Loty: 197
Kilometry: 472 286
niebieski
Śpieszę donieść radosną wiadomość ... mój Diners ożył na Hotels.com !
Góra
 Profil Relacje PM off
teoriamoral lubi ten post.
teoriamoral uważa post za pomocny.
 
      
#1953 PostWysłany: 23 Paź 2019 13:28 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Pytanko odnośnie ubezpieczenia w podróży. Do karty Vintage czyli ubezpieczenie cały rok. Czy ktoś miał sytuację/korzystał z ubezpieczenia w momencie odwołania lotu? Linia może odmówić ze względu na warunki pogodowe czyt. mgła, ale ubezpieczenie?
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1954 PostWysłany: 23 Paź 2019 14:23 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
tha napisał(a):

Drugi temat to przelew weryfikacyjny na 1 zł.
Nigdzie na stronie dinersclub.pl (w żadnym z dokumentów) nie odnalazłem numeru konta, na który powinienem taki przelew zrobić.
Tymczasem konsultant mailowo prosi o taki przelew na 1 zł i wysyła numer konta bankowego.
Nawet w regulaminie kart prywatnych nie ma informacji odnośnie konta bankowego należącego do Diners'a, na który należy taki przelew zrobić.
https://www.dinersclub.pl/images/Dokume ... 9.2019.pdf

a zapytanie na google "dinersclub przelew weryfikacyjny" podpowiada artykuły o tematach "Plaga przekrętów na przelewy weryfikacyjne", "Przelew weryfikacyjny na 1 grosz? Oszuści znowu wyłudzają .." itp.

Proponuję pilnie skontaktować się telefonicznie z konsultantem Diners Club i poprosić o potwierdzenie takiej czynności. Przelew może służyć do założenia konta na Twoje dane, ale przy kartach kredytowych to chyba nie powinno mieć miejsca.
Dziwna sprawa.
Dodatkowo może ustal co to za konto na które masz przelać złotówkę (jaki bank?)
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1955 PostWysłany: 23 Paź 2019 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
@tha dobrze, że się przejmujesz, ale trochę nie w tę stronę szukasz. Jeśli masz numer konta na który samemu robisz przelew, logując się przez stronę główną banku to możesz co najwyżej utracić złotówkę weryfikacyjną (i oczywiście wszystkie dane, które idą z takim przelewem).
Jeśli strona przenosi Cię do zalogowania banku, lub ktoś wysyła link do płatności - wtedy wszystkie lampki ostrzegawcze powinny się zapalić.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1956 PostWysłany: 23 Paź 2019 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
I tu się mylisz kolego. Można stracić złotówkę ale i cos potwierdzić swoimi danymi co może być potem bardzo bolesne ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1957 PostWysłany: 23 Paź 2019 15:31 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
W ten sposób (skan dowodu i przelew weryfikacyjny) służy do założenia rachunku bankowego, ale w tym wypadku zakładasz konto na swoje dane dla kogoś innego. Wielka ostrożność w tego typu sprawach.
Przedzwoń na infolinię Diners Club, sprawdź dokładnie skąd otrzymałeś maila z tą prośbą i ewentualnie zgłoś sprawę Policji. In aczej niedługo się dowiesz, że masz duży kredyt, wyłudziłeś towar, itp.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1958 PostWysłany: 23 Paź 2019 15:32 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
Spokojnie z tymi "tajnymi" danymi - masa naszych danych leży jak kawa na ławę dostępna dla każdego.
Imię, nazwisko, adres, PESEL, czy masz kredyt na mieszkanie :)

Słyszeliście o Księgach Wieczystych? ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1959 PostWysłany: 23 Paź 2019 15:33 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 769
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Tak ale bez przelewu weryfikacyjnego, a temu towarzyszą inne dane (szersze) niż zwykłemu przelewowi i służy on tylko do zakładania konta bankowego w sposób zdalny (bez fizycznej obecności w placówce banku).
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)


Ostatnio edytowany przez potek7, 23 Paź 2019 15:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1960 PostWysłany: 23 Paź 2019 15:36 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2341
srebrny
A w temacie - właśnie otrzymałem odpowiedź od DC w związku z wnioskiem o kartę. Proszą o wydrukowanie i podpisanie wniosku i zaświadczenie o dochodach (na ich druku - przysłanym mailem) za 3 miesiące oraz ksero dowodu i ten komplet mam im odesłać. Żadnego przelewu.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4494 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 225  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group