Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#1221 PostWysłany: 09 Wrz 2019 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
W porównaniu do poprzedniej wersji apki jest duży postęp. Wszystko wygląda intuicyjnie i przejrzyście. Nie korzystam z przelewów więc tego nie oceniam w ogóle :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1222 PostWysłany: 12 Wrz 2019 17:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Tak na wszelki wypadek wrzucam, żeby kogoś nie zaskoczyło:
"Informujemy, że ze względu na planowane prace serwisowe system transakcyjny Kantoru Walutowego będzie niedostępny od 13 września (piątek) od godz. 20:00 do 16 września (poniedziałek) do godz. 6:00. Przepraszamy za utrudnienia.
Prace te nie mają wpływu na transakcje kartowe oraz wypłaty z bankomatów."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1223 PostWysłany: 15 Wrz 2019 08:54 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
Kończy mi sie ważność karty w USD w kantorze Aliora.
W aplikacji pojawił sie komunikat o możliwości zamowienia nowej karty rozliczanej w USD, a podobno miała byc tylko karta wielowalutowa... Ktoś juz zamówił karte w USD?
Zastanawiam sie czy w ogóle ja zamawiać. Jeśli to błąd w apce i sie nie da to problemu nie bede mial :)
Stąd moje pytanie.

Wysłane z V30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1224 PostWysłany: 23 Wrz 2019 11:33 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 40
Czesc, skusilem sie na te nowa karte wielowalutowa Kantoru Alior i nie wiem czy dobrze zrobilem...

Pytanie do Was: w Tajlandii bardziej sie oplaca...
a) miec konto walutowe w THB i wyplacac za pomoca karty wielowlautowej z tej waluty?
b) miec duzo EUR na koncie EUR i wyplacac w Tajlandii po kursie Mastercarda?

opcja A czy B?

Dodam ze w kantorze spread na EUR to 0.5% a na THB to 2%
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1225 PostWysłany: 23 Wrz 2019 13:42 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
A.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1226 PostWysłany: 23 Wrz 2019 15:37 

Rejestracja: 20 Lip 2019
Posty: 12
Liczyłem to kilka tygodni temu. Mnie wyszło, że opłaca się bardziej płacić z konta w EUR. Założyłem konto w THB ale jak to przeliczyłem, zamknąłem je.
Góra
 Profil Relacje PM off
kamilosixtysix lubi ten post.
kamilosixtysix uważa post za pomocny.
 
      
#1227 PostWysłany: 25 Wrz 2019 09:28 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 40
k283j4jm5 napisał(a):
Liczyłem to kilka tygodni temu. Mnie wyszło, że opłaca się bardziej płacić z konta w EUR. Założyłem konto w THB ale jak to przeliczyłem, zamknąłem je.


Masz może pod ręką te wyliczenia? ciekawa sprawa, wynika z tego że bez sensu są te konta na egzotyczne waluty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1228 PostWysłany: 25 Wrz 2019 10:13 

Rejestracja: 20 Lip 2019
Posty: 12
Obliczenia są w tym poście, kilka stron wcześniej. jest tam też dyskusja na ten temat.
Góra
 Profil Relacje PM off
kamilosixtysix lubi ten post.
kamilosixtysix uważa post za pomocny.
 
      
#1229 PostWysłany: 25 Wrz 2019 17:22 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Im więcej korzystam z ich apki, tym gorsze mam o niej zdanie. Problemy z wymianą (która chwilę później się udaje), nie usuwają się powiadomienia, problemy z edycją zleceń. Widać, że wypuścili gniota byle szybciej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1230 PostWysłany: 26 Wrz 2019 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
Nie znalazłem wątku dotyczącego kart T-Mobile w USD, więc zapytam tutaj.

Dostałem list od T-Mobile z "prośbą o oświadczenie o rezydencji podatkowej - dane historyczne" za okres od 1 stycznia 2016 do 30 kwietnia 2017. Czy ktoś z Was dostał również taki list z załączonym oświadczeniem do wypełnienia i odesłania?

W liście jest przywołany taki zapis:
Jeśli nie dostarczą nam Państwo oświadczenia we skazanym terminie, będziemy zobligowani przedstawić Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej informacji o Państwa rachunku jako o rachunku niezidentyfikowanym czyli bez skazania rezydencji podatkowej

Czy nie wypełnienie tego oświadczenia i nie odesłanie go ponosi za sobą jakąś odpowiedzialność karną?
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1231 PostWysłany: 26 Wrz 2019 19:10 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Co to ma do karty USD? Ja dostałem takie coś z Millennium, bo w ww. okresie otwierałem tam konto. Wypełniłem i odesłałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1232 PostWysłany: 07 Paź 2019 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Dziwna sprawa, zupełnie zniknęła moja karta USD ważna do połowy 2020. Nie ma jej ani w systemie internetowym, ani w aplikacji. Pozostałe karty (EUR, GBP) są normalnie widocznie. Ciekawe o co chodzi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1233 PostWysłany: 07 Paź 2019 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Dziś w nocy kolejne utrudnienia w dostępie do serwisu internetowego Kantoru Alior.
"Informujemy, że ze względu na planowane prace serwisowe system transakcyjny Kantoru Walutowego będzie niedostępny od 7 października (poniedziałek) od godz. 23:00 do 8 października (wtorek) do godz. 8:00. Przepraszamy za utrudnienia.
Prace te nie mają wpływu na transakcje kartowe oraz wypłaty z bankomatów."

GeoTrip napisał(a):
Dostałem list od T-Mobile z "prośbą o oświadczenie o rezydencji podatkowej - dane historyczne" za okres od 1 stycznia 2016 do 30 kwietnia 2017. Czy ktoś z Was dostał również taki list z załączonym oświadczeniem do wypełnienia i odesłania?

To jakaś standardowa procedura banków teraz, bo ja w swoim też ostatnio podpisywałam takie oświadczenie o rezydencji podatkowej. Tu chodzi głównie o to czy nie ma konieczności odprowadzenia podatku do USA. Jakiś czas temu (pewnie z rok temu) coś na ten temat czytałam i podejrzewam, że teraz zbliża się termin wykonalności przez banki wprowadzonego wcześniej obowiązku określenia rezydencji podatkowej ich klientów.
Góra
 Profil Relacje PM off
GeoTrip lubi ten post.
GeoTrip uważa post za pomocny.
 
      
#1234 PostWysłany: 07 Paź 2019 12:37 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
GeoTrip napisał(a):
Dostałem list od T-Mobile z "prośbą o oświadczenie o rezydencji podatkowej - dane historyczne" za okres od 1 stycznia 2016 do 30 kwietnia 2017. Czy ktoś z Was dostał również taki list z załączonym oświadczeniem do wypełnienia i odesłania? W liście jest przywołany taki zapis:Jeśli nie dostarczą nam Państwo oświadczenia we skazanym terminie, będziemy zobligowani przedstawić Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej informacji o Państwa rachunku jako o rachunku niezidentyfikowanym czyli bez skazania rezydencji podatkowejCzy nie wypełnienie tego oświadczenia i nie odesłanie go ponosi za sobą jakąś odpowiedzialność karną?


Obowiązek oświadczenia o rezydencji podatkowej istnieje w Polsce już od jakiegoś czasu. Pisma rozsyłane teraz dotyczą okresu przejściowego (wcześniejszego), które Polska zobowiązała się również dostarczyć. Co do odpowiedzialności karnej, wydaje mi się, że Polska jest jednym z niewielu krajów (lub wręcz jedynym) gdzie taka odpowiedzialność za niepodanie danych istnieje. Poza tym, niepodanie tych danych najprawdopodobniej będzie skutkowało zablokowaniem możliwości wykonywania jakichkolwiek operacji w danej instytucji finansowej do momentu uzupełnienia danych.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Paź 2019 13:22, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1235 PostWysłany: 07 Paź 2019 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Już wszystko wiem, karta USD została zamknięta niejako z mojej win. Po wejściu nowego systemu bawiłem się trochę różnymi funkcjami, w tym blokadą kart. Dwie po jakimś czasie odblokowałem, a USD zostawiłem zablokowaną. Dzisiaj dowiedziałem się, że po 28 dniach zablokowania, system automatycznie zamyka kartę i nic z tym nie można już zrobić. Jak dla mnie jest to kolejny przykład bezmyślności systemu Aliora. Obecnie nowych USD już nie wydają, można tylko przejść na wielowalutową, po wcześniejszym zamknięciu EUR. Na razie jeszcze przemyślę, czy nie zrezygnować w ogóle z Aliora i przejść na jakąś kredytówkę rozliczaną po kursie organizacji. Póki co do innych walut pozostaje mi na szczęście Rev.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1236 PostWysłany: 07 Paź 2019 20:28 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
maczala1 napisał(a):
Dzisiaj dowiedziałem się, że po 28 dniach zablokowania, system automatycznie zamyka kartę i nic z tym nie można już zrobić. Jak dla mnie jest to kolejny przykład bezmyślności systemu Aliora.


Ośmielę się tym razem wyjątkowo stanąć w obronie informatyków. To nie bezmyślność systemu, lecz autorów regulaminu oraz... nieuwaga klienta, który przecież ten regulamin przyjął do wiadomości:

Regulamin kart płatniczych Alior Bank SA

5.1. Na wniosek Klienta możliwe jest czasowe zablokowanie Karty na okres
do 28 dni kalendarzowych oraz późniejsze usunięcie tej blokady. W
przypadku braku odwołania blokady przez Klienta, Karta zostanie
zastrzeżona na stałe,


Ostatnio edytowany przez ume, 08 Paź 2019 14:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
#1237 PostWysłany: 08 Paź 2019 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Przyjmuję do wiadomości ale zdania o ich systemie zasadniczo nie zmieniam. Przysyłają powiadomienia o jakiś pierdołach, a w tak ważnej sprawie nie uznali za celowe powiadomić w momencie zablokowania karty lub upływu wyznaczonego czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1238 PostWysłany: 15 Paź 2019 13:45 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Zorientowali się, że wielowalutówka pozwalała wypłacać w PL za darmo ze wszystkich bankomatów bez ograniczeń. Wraz ze zniesieniem opłat za przelewy SEPA, od grudnia opłaty za bankomaty krajowe będą takie jak za granicą :P.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1239 PostWysłany: 19 Paź 2019 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Aplikacja ma utrudniające i denerwujące opóźnienie. Kozystam z wersji na iPhona ale watpię żeby to miało znaczenie.
Chodzi o cos takiego:
Chcę po prostu kupić coś kartą walutową za złotówki które trzymam sobie na innym koncie. Robie przelew natychmiastowy (bo mam go za free) na kantor celem zakupu waluty i płatności. Niestety kwota złotówek nie zwiększa się w aplikacji natychmiast choć sama transankcja zasilenia jest widoczna. Nie wiem po jakim czasie zwiększa się kwota złotówek (napewno ponad kilkanaście minut) bo przez ten czas kupuję walutę poprzez stronę gdzie jest widoczna od razu prawidłowa ilość złotówek.
Teoretycznie nic bardzo złego się nie dzieje, ale potrzeba czasem kodu do zalogowania sie przez stronę a daleko za granicą może nie dotrzeć lub dotrzeć z opóźnieniem nawet w kraju, lub problem może być jeśli kody przychodzą na inny numer telefonu i nie mamy go przy sobie..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1240 PostWysłany: 19 Paź 2019 14:37 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
Niektóre aplikacje bankowe pobierają saldo tylko w momencie zalogowania i ewentualnie je odświeżają po zrobieniu przelewu w aplikacji. Jeżeli ta działa tak samo, to powinno wystarczyć jak się wylogujesz i zalogujesz znowu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group