Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 726 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#501 PostWysłany: 27 Mar 2018 11:19 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
W moim przypadku już w banku powiedzieli mi, że oczywiście zastrzegają kartę od razu w momencie zgłoszenia, ale do złożenia reklamacji konieczne jest potwierdzenie z policji, że złożyłem zawiadomienie. W sumie na policji poszło sprawnie, oprócz tego, że chcieli ode mnie wydębić oświadczenie o zrzeczeniu się tajemnicy bankowej co do wszystkich posiadanych rachunków (!). Tego im oczywiście nie dałem, powiedziałem, że mogę się jej zrzec co najwyżej co do rachunku karty, na którym była fraudowa transakcja.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#502 PostWysłany: 20 Maj 2018 03:50 

Rejestracja: 11 Kwi 2015
Posty: 1221
Nadal tą takie praktyki że recepcja hotelu zapisuje sobię na kartce, gdzie każdy ma dostęp? :P
_________________
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#503 PostWysłany: 20 Cze 2018 08:40 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Dopadło i mnie,Łącznie 2700 EUR . 4 transakcje od 1000 Euro do wyzerowania konta. Bank bez 3d secure, telefon czy potwierdzam transakcje otrzymałem kilka godzin po tym jak zgłosiłem wszystko na policje i zastrzegłem kartę. Teraz pozostaje jedynie czekać czy się zaksięguje czy nie. Na policji podpisałem jedynie zwolnienie odnośnie tajemnicy bankowej dla nr konta karty.
Karta stara płaciłem prawie wszędzie Booking/Edreams/opodo/makemytrip/entropay/flipo/ebookers/airBNB/aliexpress/ kilka portfeli Visa checkout więc bez szans odnalezienia źródła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#504 PostWysłany: 20 Cze 2018 08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
A który bank wydał kartę?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#505 PostWysłany: 20 Cze 2018 08:55 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Credit Agricole , z tego co się dowiedziałem w oddziale to od 01.07 będzie 3d secure wprowadzone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#506 PostWysłany: 20 Cze 2018 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@marek.lysy jeśli wiesz co to były za fraudowe transakcje to napisz do sklepów czy innych firm, w których je przeprowadzono, że są one nieautoryzowane przez Ciebie. Jeśli to np. był sklep i towar nie został jeszcze wysłany to jest duża szansa, że sklep anuluje wysyłkę i całą transakcję i pieniądze szybciej wrócą na Twoje konto. Napisanie kilku maili nie zajmie dużo czasu, a może być pomocne.
Ja wysyłałam już takiego maila do sklepu z elektroniką na Łotwie. Nie wiem konkretnie czy szybciej zadziałał dział podejrzanych transakcji w banku, czy to sklep sam anulował transakcję i zdjął blokadę z karty.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#507 PostWysłany: 20 Cze 2018 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Czy mając na karcie 3d secure mogę spać spokojnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#508 PostWysłany: 20 Cze 2018 10:38 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
@Cicha_Woda dziekuje za pomysł, napisałem

@klonowiec 3d secure wydaje się trudne do fraudów( ale nie niemożliwe), pamiętaj ze dziś wchodzi w życie PSD2
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wchodzi-PSD2-Doliczamy-2-proc-za-platnosc-karta-od-dzisiaj-tak-nie-wolno-7597977.html

w mbanku w apce dość łatwo można zablokować lub odblokować transakcje internetowe (aktywować kiedy potrzeba :))
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#509 PostWysłany: 20 Cze 2018 10:44 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@klonowiec: nie możesz, ja miałem 3D, a fraud był w sklepach on-line, które nie wymagały potwierdzenia transakcji w ten sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
#510 PostWysłany: 20 Cze 2018 10:48 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
fajnym zabezpieczeniem której pojawia sie w co raz większej ilości banków to możliwość deaktywacji karty bądź płatności internetowych gdy nie są potrzebne. W noble na karcie mam duży limit i kartę włączam kiedy jej potrzebuję. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#511 PostWysłany: 20 Cze 2018 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
W sumie najlepsza opcja, to mieć specjalną kartę, na którą na bieżąco by się przelewało odpowiednie środki. I taką kartą można płacić, bo w razie czego "brak środków". No chyba, że się mylę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#512 PostWysłany: 20 Cze 2018 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
marek2011 napisał(a):
@klonowiec: nie możesz, ja miałem 3D, a fraud był w sklepach on-line, które nie wymagały potwierdzenia transakcji w ten sposób.


Potwierdzam, miałem identyczną sytuację. Sklep on-line w US, karta z 3D Secure, a poszło bez problemu. Zabezpieczenie w tej sytuacji nie miało znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#513 PostWysłany: 20 Cze 2018 12:36 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@klonowiec: można do tego z powodzeniem używać revoluta, albo curve - z curve - w obu można wyłączać kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#514 PostWysłany: 20 Cze 2018 12:45 

Rejestracja: 22 Mar 2010
Posty: 132
niebieski
klonowiec napisał(a):
Czy mając na karcie 3d secure mogę spać spokojnie?


Zdecydowanie nie możesz.
Karta z limitami jest OK, ale mając więcej operacji ciężko się tym zarządza, zwłaszcza, że nie wszystkie operacje robione są wtedy, kiedy się tego spodziewamy.
Ja robiąc rezerwacje booking.com celowo wprowadzam nr karty z błędnym CVV, dzięki czemu wiem kiedy hotel próbuje użyć mojej karty(info z bookingu + ślad w historii banku). Jeśli jest to konieczne to wówczas podaję nową kartę z poprawnym numerem i ustawionym limitem na tą transakcję.
Mimo to miałem już 2 przypadki, że hotel zrobił mi blokadę (a następnie obciążenie) bez użycia CVV/3D. Po chwili poszukiwań okazało się, że to możliwe ==> https://niebezpiecznik.pl/post/masz-limit-na-karcie-platniczej-albo-3-d-secure-sorry-da-sie-je-obejsc/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#515 PostWysłany: 20 Cze 2018 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Konrad_PL napisał(a):
Sklep on-line w US, karta z 3D Secure, a poszło bez problemu. Zabezpieczenie w tej sytuacji nie miało znaczenia.

Właśnie! I również sklep musi stosować zabezpieczenia 3D secure, a nie sam bank :(

klonowiec napisał(a):
W sumie najlepsza opcja, to mieć specjalną kartę, na którą na bieżąco by się przelewało odpowiednie środki. I taką kartą można płacić, bo w razie czego "brak środków".

Dokładnie tak zaczęłam robić z bardziej ryzykownymi rezerwacjami noclegów. Chociaż ten sposób dotyczy raczej "planowanych z wyprzedzeniem" transakcji takich jak właśnie rezerwacji noclegów. Gdzie nawet jak karta jest aktualnie pusta, to w ciągu doby zdąży się ją doładować. Przykładowo Booking zwykle najpierw wysyła maile z informacją o problemach z płatnością, a nie od razu anuluje noclegi, więc jest pole do szybkich manewrów. W przypadku szybkich, a z jakiś powodów ryzykownych zakupów to się niestety nie sprawdzi. Nie ma zabezpieczeń doskonałych :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#516 PostWysłany: 20 Cze 2018 12:57 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
za jakies bilety czy inne rzeczy gdzie moze przydac sie chargeback, lepiej placic kredytowka. za pierdoly, przedplaty noclegow, lepiej prepaid typu revolut lub inny...

zastanawia mnie pod jaki adres zamawiaja przesylki na tych lewych skradzionych kartach, bo chyba nie swoj? ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#517 PostWysłany: 20 Cze 2018 12:59 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Cicha_Woda napisał(a):
@marek.lysy jeśli wiesz co to były za fraudowe transakcje to napisz do sklepów czy innych firm, w których je przeprowadzono, że są one nieautoryzowane przez Ciebie. Jeśli to np. był sklep i towar nie został jeszcze wysłany to jest duża szansa, że sklep anuluje wysyłkę i całą transakcję i pieniądze szybciej wrócą na Twoje konto. Napisanie kilku maili nie zajmie dużo czasu, a może być pomocne.
Ja wysyłałam już takiego maila do sklepu z elektroniką na Łotwie. Nie wiem konkretnie czy szybciej zadziałał dział podejrzanych transakcji w banku, czy to sklep sam anulował transakcję i zdjął blokadę z karty.


Ja zrobiłem w zeszłym roku dokładnie tak samo, jak złodziej próbował sobie kupić moją kartą rower w Niemczech. Na drugi dzień miałem odpowiedź ze sklepu, że towaru nie wysłali i transakcja jest anulowana. Anulowanie fraudowej transakcji jest w interesie sklepu, bo organizacja kartowa może z nich później ściągać zwrot kasy, którą bank odda Tobie.

W niektórych bankach (np. od niedawna w ING) można też ustawić dla karty limit transakcji internetowych odrębnie od limitu kredytowego. To też jest jakaś opcja zabezpieczenia. Ustawiam np. 500 zł (rzadko płacę w sieci za coś droższego), a jak mam kupić coś za więcej, to "na chwilę" podwyższam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#518 PostWysłany: 20 Cze 2018 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
@meczko z tym limitem w obrębie limitu kredytowego to tylko połowiczne rozwiązanie. Złodziej będzie próbował transakcji na coraz niższą kwotę, aż trafi. Jakie ma wtedy znaczenie czy ściągnął Ci z karty 500 czy 5000 zł? W obu przypadkach będziesz chciał swoje środki odzyskać, chargeback'iem, na policji, czy bezpośrednio u dostawcy usługi/towaru, a na 99% i tak te środki odzyskasz. Zgłaszając sprawę bankowi z automatu otrzymujesz "środki uznaniowe" na ewentualną potrzebę spłaty karty z "nieswojego" zadłużenia na czas rozpatrywania zgłoszenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#519 PostWysłany: 20 Cze 2018 14:43 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Konrad_PL napisał(a):
Jakie ma wtedy znaczenie czy ściągnął Ci z karty 500 czy 5000 zł?

Oczywiście racja, ale jednak przy 500 zł trochę mniejsze nerwy niż przy 5000 :)
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
#520 PostWysłany: 20 Cze 2018 19:09 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Mialem akcje z nieautoryzowanymi transakcjami okolo 2 mies temu. Karta kredytowa ING. Zlodziej kupil iphone x przez sklep apple.com i probowal cos kupic w amazonie (autoryzacja na 1 euro). Mialem szczęście, ze karta byla podpieta do apple id zony i zadzwonili do niej ze sklepu Apple czy wlasnie kupuje sobie telefon. Prawdopodobnie systemy antyfraudowe wylapaly fakt uzycia karty przez kogos innego. Transakcje w Apple anulowalismy. Do amazona wyslalismy faxem informacje na temat uzytej karty (maja taka procedure). Sprawa poszla na policje i jest w toku.

Karta miala 3d secure ale bank tutaj dal ciala na calej linii. Nawet nikt nie zadzwonil z pytaniem, czy na pewno robie transakcje na 5k co w innych bankach jest standardem. Na koniec dnia nie stracilem nic, ale niesmak pozostal. Szczegolnie w strone banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 726 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group