Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Patronite
#21 PostWysłany: 20 Maj 2019 18:45 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Ale to chyba dość prosta kwestia - jest popyt jest podaż. W internecie jest dużo więcej „gorszych” rzeczy, pato-streamy i inne podobne których zapewne nigdy nie zrozumiem, ale trzeba się pogodzić z tym ze społeczeństwo się zmienia szybciej niż dotychczas... To czy w „dobrym” kierunku to już inna inszosc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Patronite
#22 PostWysłany: 20 Maj 2019 18:54 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Kto nie ma abonamentu na redtube niech pierwszy rzuci kamieniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#23 PostWysłany: 20 Maj 2019 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Abonamentu nie mam, ale konto premium jak najbardziej. 8-)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Patronite
#24 PostWysłany: 20 Maj 2019 18:57 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
I ja to szanuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#25 PostWysłany: 20 Maj 2019 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Nigdy nie prowadziłem żadnych dyskusji w necie tak długo, bo staram się raczej ich unikać i w ogóle nie udzielać. To mój rekord i zawsze musi być ten 1 raz. Teraz widzę, że chyba ostatni :). Nie warto tracić nerwów.

Zaraz mnie tu wszyscy zjecie za wyrażenie mojej własnej opinii, która faktycznie okraszona była kilkoma mocnymi słowami, które mogłem opisać inaczej.

No cóż, mam zdanie inne niż 98/100 osób, ale po to był ten wątek, żeby to sprawdzić i przedyskutować. Niesłusznie zauważyliście, że zaglądam ludziom do kieszeni i żyję czyimś życiem. Zżerała mnie po prostu ciekawość po tym co ujrzałem, co kieruje takim działaniem, już wiem. Do Globstory nie mam nic osobiście i jeszcze raz szacunek, że coś takiego jej się udało i ludzie płacą jej za jej własne podróże i to całkiem sporo.
Na dodatek może dzięki moim postom zbudowałem jej jeszcze więcej widzów i patronów.
Świata zbawiać nie będę, a jak już ktoś wspomniał zmienia się i chyba czas się z tym pogodzić.

Dzięki za dyskusję, pozdrawiam
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#26 PostWysłany: 20 Maj 2019 19:26 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
wasil10, spoko. To jest dość specyficzne forum i chyba ostatnie miejsce w internecie na jakąś swobodną rozmowę na luzie. Daj tematowi jeszcze trochę pożyć a zobaczysz, jak za 3 podstrony zaczną się kłócić i obrzucać łajnem.
Ze swojej strony napiszę jeszcze raz - ja takim ludziom (blogerom podróżniczym, kulinarnym itd.) szczerze zazdroszczę. Ja muszę się zrywać do fabryki o 5-tej rano, a następnie wypruwać z siebie flaki przez 8 godzin, m.in po to, aby mieć za co realizować swoje pasje. A i tak nie odwiedzę wszystkich miejsc, w których chciałbym byc, nie spróbuję wszystkich potraw, których chciałbym spróbować itd. - bo mnie na to nie stać, bo brakuje urlopu, bo to, bo tamto. A sam widzisz, że można inaczej. Tylko nie wszyscy mamy tyle jaj, tupetu, odwagi, pomysłu.
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Patronite
#27 PostWysłany: 20 Maj 2019 19:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Fakt, jak napisałem na samym początku (a ktoś myślał, że odkrył Amerykę, mimo że sam o tym wspomniałem) w tym aspekcie również zazdroszczę takim ludziom.

Sam bym jednak nie umiał, nie mógł sprzedawać prywatności i jak napisałeś wcześniej mi też nie pozwala mi to cholerne sumienie ;).

Dlatego żyję swoim trybem życia i podróżuję jak urlop pozwala, a nie jestem w tym miejscu co wspomniani youtuberzy. No, ale każdy żyje jak chce. A, ze niektórzy chcą płacić, niech płacą... przynajmniej od dziś poznałem tego powody.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Patronite
#28 PostWysłany: 20 Maj 2019 19:37 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ja to bym chciał uprawiać wolną miłość, ale żona mi nie pozwala.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Patronite
#29 PostWysłany: 20 Maj 2019 20:01 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
@d-t-x Weź kredyt, zmień żonę :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#30 PostWysłany: 20 Maj 2019 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Świetna kryptoreklama jakiegoś kanału na youtubie.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#31 PostWysłany: 20 Maj 2019 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 100
Loty: 132
Kilometry: 207 882
A ja mam podobne zdanie do @wasil10. Mimo względnie młodego wieku nie oglądam żadnych youtuberów, ale jak słyszę ile oni zarabiają to aż mnie krew zalewa. I nie, nie jestem zazdrosna, po prostu zupełnie nie rozumiem ich fenomenu.
Nie znam tej dziewczyny, nie włączałam filmiku, żeby się nie denerwować, ale z tego co piszecie podróżuje za to co ludzie jej dadzą. Nie rozumiem po co ktoś jej daje kasę, w dzisiejszych czasach większość Polaków stać na podróże. Po co oglądać czyjeś filmiki jak można samemu pojechać i nawet może nagrać filmik? Może dla kogoś to coś jak serial, czy współczesny reality show, nie wiem.

Odezwałam się tylko po to, żeby autor wątku wiedział, że nie wszyscy mają inne zdanie niż on :) Nie mam zamiaru się z nikim kłócić, każdy może mieć własne zdanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Patronite
#32 PostWysłany: 20 Maj 2019 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Pabloo napisał(a):
Świetna kryptoreklama jakiegoś kanału na youtubie.


Gramy w statki? Pudło

Jak widać dobrze się jeszcze nie poznaliśmy na forum
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja


Ostatnio edytowany przez wasil10, 20 Maj 2019 20:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#33 PostWysłany: 20 Maj 2019 20:32 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
zuzanna_89 napisał(a):
Po co oglądać czyjeś filmiki jak można samemu pojechać i nawet może nagrać filmik?

Mój ojciec z Cejrowskim zwiedził całą Amerykę Płd., trochę Afryki i Europy, był nawet w USA i Tajlandii. I zrobił to, nie wstając z fotela.
Lenistwo, strach, skąpstwo, słomiany zapał, brak znajomości jakiegokolwiek języka - i jeszcze wiele innych cech podróżników z przed telewizora.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Patronite
#34 PostWysłany: 20 Maj 2019 20:48 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Świat sie zmienia. Ludzie zarabiają kasę na rzeczach które się kiedyś nam nie śniły.
W polskim top100 forbsa jest kilka twórców gier komputerowych. Szok?

A wracajac do tematu. Kiedys Cejrowski jechal do Amazonii nagrywal film i po powrocie na nim zarabiał. Teraz tworcy zbieraja kasę na film z podrozy przed podrozą. Co za roznica?

Takie czasy....

Tapniete z telefonu


Ostatnio edytowany przez brzemia 20 Maj 2019 20:54, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
nrm lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Patronite
#35 PostWysłany: 20 Maj 2019 20:51 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Piszesz "Amazonie" i ja myślę, że nie kojarzę odcinka z Amazonem. Tak, świat się zmienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#36 PostWysłany: 20 Maj 2019 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
Najwyższa pora na filozofów ;)
Georg Wilhelm Friedrich Hegel opisał owóż w swojej fundamentalnej "Fenomenologii Ducha" dialektykę pana i niewolnika. W wielkim skrócie i uproszczeniu: jedni ryzykują w imię swojej wolności, podczas gdy inni zrzekają się tej wolności w zamian za bezpieczeństwo i pracują na swego pana, aby ryzykował za nich. Zatem już Hegel przewidział, że ktoś siedząc wygodnie w fotelu będzie płacił komuś, kto swój fotel porzucił i pokazuje teraz przygody na Youtubie. c.b.d.u. :)
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Patronite
#37 PostWysłany: 21 Maj 2019 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
wasil10 napisał(a):
Pabloo napisał(a):
Świetna kryptoreklama jakiegoś kanału na youtubie.


Gramy w statki? Pudło

Jak widać dobrze się jeszcze nie poznaliśmy na forum

Wskazałem na skutek, a nie cel.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#38 PostWysłany: 21 Maj 2019 01:37 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Dlaczego ludzie mieliby dostawać pieniądze za program podróżniczy w telewizji albo artykuł w gazecie a nie za film na YouTube (zwłaszcza, że publika na YouTube ciągle rośnie)? Jest rynek to są pieniądze, nie wiem skąd to zdziwienie. Świat się zmienia a media wraz z nim.
Góra
 Profil Relacje PM off
nrm lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Patronite
#39 PostWysłany: 21 Maj 2019 06:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Tylko dalej nie rozumiecie tego, że oni dostają pieniądze z YT. I ok, niech dostają, wykonują pracę, mają widownię. Cały temat miał jednak poruszyć motywy dodatkowych wpłat od ludzi i tego jak jutuberzy umiejętnie potrafią to ściągać od swojej widowni. Ktoś mówił, ze to na sprzęt itp. Ok. Gorzej, że na jej stronie napisane jest wprost: 20zł, które mi dajesz to równowartość mojej ulubionej kawy i obiadu. Trochę jak dawanie bezdomnym na bułkę, którzy potem idą do monopolowego. Ale ok, tak jak mówię, każdy robi co uważa za słuszne i nie zaglądam nikomu do kieszeni.
Nie każdy jednak podróżuje, ktoś ma swoich idoli, dobra, dlatego uważam ze swojej strony temat za zamknięty.

@Pabloo sam również jeszcze przed Tobą wspomniałem o tym samym.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Patronite
#40 PostWysłany: 21 Maj 2019 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
d-t-x napisał(a):
zuzanna_89 napisał(a):
Po co oglądać czyjeś filmiki jak można samemu pojechać i nawet może nagrać filmik?

Mój ojciec z Cejrowskim zwiedził całą Amerykę Płd., trochę Afryki i Europy, był nawet w USA i Tajlandii. I zrobił to, nie wstając z fotela.
Lenistwo, strach, skąpstwo, słomiany zapał, brak znajomości jakiegokolwiek języka - i jeszcze wiele innych cech podróżników z przed telewizora.

Waham się czy to ironia czy rzeczywisty pogląd na sytuację ale, no niestety, nie zwiedził niczego a już na pewno nie poznał tych regionów. Za to na pewno poznał zdanie Cejrowskiego na różnorakie tematy, bardzo przyjemne do posłuchania i takie praktyczne, ale przedstawiające jedynie jakiś ułamek rzeczywistości.
No może jak odwiedzał jakieś plemiona, gdzie rzeczywiście można przedstawić rzeczywistość a nie swój punkt widzenia to wtedy można mówić o poznaniu jakiegoś miejsca, ludzi, zwyczajów itp.

To samo ma miejsce z jutuberami: przedstawiają swój punkt widzenia; a być może nawet nie swój ale taki, który się sprzeda. Cejrowski raczej by się tak dobrze nie sprzedawał jak jacyś pseudopodróżnicy z kijkiem do selfi w ręku. Ci co mogą, niech się cieszą, że wiedzą co to telegazeta ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group