Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Wrz 2016 20:59 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
Tulsa napisał(a):
Skiathos:



dokladnie, skatios. piekna miejscowa, szkoda ze jak bylem i mialem czas ogladac samoloty to padal zarabisty deszcz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#22 PostWysłany: 26 Wrz 2016 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
Oslo-Gardermoen - jako, że mam czasami trochę czasu, biorę kawę i idę w fajne miejsce w pobliżu Hoteli Gardermoen Oslo Hotel, Best Western i Clarion Hotel.
Tu najczęściej lądują samoloty "lokalne" i inne mało ważne :)
Jest podobno parę fajniejszych miejsc ale jeszcze nie dotarłam - cała droga na około lotniska ma ok 25 km...

Image

Image
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Wrz 2016 02:17 

macio106 napisał(a):
@‌cypel‌ Nie wiem, pisze tyle ile usłyszałem od spottersów na górce. Prawdopodobnie na barkach spuścili to w dól Wisłą, przerzucili na tiry i w nocy przyjechali na lotnisko.

@‌michcioj‌ tak znowu przyleciał.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... Czolka3Img

Co do Korfu: jak się ma szczęście i starują od strony drogi można stać z boku obok ok. 50 metrów od startującego samolotu (ok. 200 metrów od drogi do lotniska, przy skręcie w prawo w stronę Lidla po obu stronach w odległości ok. 100 metrów są światła sygnalizacji świetlnej wspomagane radiowozem, by nikt wyjątkowo głupi nie odważył się przejechać przy startującym samolocie, mi się udało w sierpniową niedzielę rano obejrzeć z bliska start 2 Airbus A320)
Góra
 PM off  
      
#24 PostWysłany: 27 Wrz 2016 07:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
To pokaże jak jest w Kangerlussuaq ;) (Grenlandia - lotnisko Søndre Strømfjord)

_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Wrz 2016 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
cypel napisał(a):
macio106 napisał(a):
. Prawdopodobnie transportuje materiały budowlane do elektrowni.

jakiej elektrowni ?

Zagadka rozwiązana. Gigantyczny "Rusłan" wywiózł z Polski radioaktywny ładunek
- Samolot transportowy An-124 zabrał z Gdańska zużyte paliwo jądrowe
- Paliwo pochodzi z doświadczalnych reaktorów jądrowych w Świerku
- Paliwo zostanie zutylizowane w rosyjskim mieście Oziorsk
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... tywny.html
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 27 Wrz 2016 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Anchorage.

Ted Stevens International Airport.


Mozliwosci obserwacji floty cargo B747 i paru innych modeli, do tego B737 i rozne mniejsze samoloty. Dosc ruchliwe lotnisko, czasami robi sie kolejka do startu.

Od strony polnocnej, niedaleko Worozof Point, mozna zaparkowac pod sciezka podejscia/startu. Jest nawet gorka, z ktorej mozna obserwowac nadlatujace znad zatoki samoloty.

Od strony zachodniej mozna zaparkowac w dowolnym miejscu wzdluz wewnetrznej drogi, ktora jest otwarta miedzy 6.00, a 23.00. Z tego miejsca obserwuje sie ten sam pas startow/ladowania.

Ta sama droga mozna dojechac do jej poludniowego kranca i tam wjechac na parking skad widac pas idacy ze wschodu na zachod. Z tamtej strony podchodza i startuja mniejsze samoloty, nie widzialam nigdy B747 na tym pasie.

Image

Image

Image

Lake Hood Airport.

Male samoloty startujace z jeziora lub zwyklego pasa. Wlasciwie caly czas jest ruch w ciagu dnia, mozna obserwowac z drogi wzdluz jeziora lub z wiezy kontrolnej przy muzeum lotnictwa. W starej wiezy jest transmisja z nowej wiezy kontrolnej. Takze wiadomo co bedzie startowac za chwile.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 27 Wrz 2016 14:31 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Toronto lotnisko międzynarodowe.

Namiary na miejsce wrzucałem już na forum << klik >>

Załącznik:
DSC_0170.png
DSC_0170.png [ 319.52 KiB | Obejrzany 1793 razy ]
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 27 Wrz 2016 14:48 

Anonymous napisał(a):
macio106 napisał(a):
@‌cypel‌ Nie wiem, pisze tyle ile usłyszałem od spottersów na górce. Prawdopodobnie na barkach spuścili to w dól Wisłą, przerzucili na tiry i w nocy przyjechali na lotnisko.

@‌michcioj‌ tak znowu przyleciał.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... Czolka3Img

Co do Korfu: jak się ma szczęście i starują od strony drogi można stać z boku obok ok. 50 metrów od startującego samolotu (ok. 200 metrów od drogi do lotniska, przy skręcie w prawo w stronę Lidla po obu stronach w odległości ok. 100 metrów są światła sygnalizacji świetlnej wspomagane radiowozem, by nikt wyjątkowo głupi nie odważył się przejechać przy startującym samolocie, mi się udało w sierpniową niedzielę rano obejrzeć z bliska start 2 Airbus A320)


Nie wiedziałem, że w tą stronę ( gdzie jest Lidl i Green Busy) też startują na Korfu.
Ja byłem na drugim końcu pasa, koło Vlacherny Monastry, ostatni kawałek pasa jest na sztucznie usypanej grobli. I właśnie tam startowały. Bardzo blisko. Dosłownie nad głową. Albo z tarasu pobliskiej taverny jest super widok.
Góra
 PM off  
      
#29 PostWysłany: 27 Wrz 2016 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Na Lanzarote też można sobie na plaży pooglądać samoloty z niewielkiej odległości:

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Tulsa uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 30 Wrz 2016 01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
JIK napisał(a):
Toronto lotnisko międzynarodowe.

Namiary na miejsce wrzucałem już na forum << klik >>


polecam jeszcze podpłynięcie kajakiem od zachodu pod lotnisko Billy Bishop, w większości to turbośmigłowce Frontiera ale warto, można ustawić się równolegle do pasu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group