Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
To jest temat w luźnych na nabijanie się - dyskusję dot. innych aspektów działalności lotniska Radom RDO należy prowadzić tutaj port-lotniczy-warszawa-radom-temat-ogolny,1285,170933


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 465 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 04 Cze 2023 23:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Załącznik:
Radom-Berlin.jpeg
Radom-Berlin.jpeg [ 21.5 KiB | Obejrzany 669 razy ]
Dzisiaj widziałem inaugurację lotów RDO>BER.
Taki samolot, ilu chętnych. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#222 PostWysłany: 05 Cze 2023 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Kolejna deklaracja ze strony Wizz Air wypowiedziana przez Evelin Jeckel, szefową siatki Wizz Aira dla portalu pasazer.com
💬 Jesteśmy otwarci na współpracę. Ale myślę, że jest bardzo wcześnie, aby o tym mówić, ponieważ jest to zupełnie nowe lotnisko, na którym nie mamy doświadczenia, ale jest to dodatkowa przepustowość w Polsce, która jest dla nas kluczowym rynkiem.


RDO kluczowym portem dla działalności Wizzair w Polsce :)
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 05 Cze 2023 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Dobrze, że wrzuciłeś to w odpowiednim temacie, żeby nie było wątpliwości z interpretacją dyplomatów z Wizzaira.
Poza tym proponuje przeczytać jeszcze raz wypowiedź ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez grondo, 05 Cze 2023 10:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#224 PostWysłany: 05 Cze 2023 10:20 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Kurczę, trzeba być wybitnym propagandzistą, żeby tak zinterpretować tą wypowiedź. No chyba że jesteś master trollem i trollujesz partyjnych propagandzistów bijąc ich na głowę zaangażowaniem
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#225 PostWysłany: 05 Cze 2023 10:22 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
No nie wiem, czy ktoś kto przeczytał tę wypowiedź ze zrozumieniem może wyciągnąć taki wniosek :lol:

Slangowo takie wypowiedzi nazywa się f^*ck off letter ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#226 PostWysłany: 05 Cze 2023 10:22 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Zeby nie bylo niejasności
Polska jest kluczowym rynkiem a nie jakies lotnisko.
Trzeba pisac wprost bo 80% ludzi nie rozumie przenośni, metafor.

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#227 PostWysłany: 05 Cze 2023 10:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Czyli oprócz sezonowych lotów do LTN to będzie tez jeden pod grilla do Torpu.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#228 PostWysłany: 05 Cze 2023 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
bruce09lili napisał(a):
Kurczę, trzeba być wybitnym propagandzistą, żeby tak zinterpretować tą wypowiedź. No chyba że jesteś master trollem i trollujesz partyjnych propagandzistów bijąc ich na głowę zaangażowaniem


No właśnie do teraz ciężko stwierdzić czy najlepszy troll od dawna, czy nie. Ale wszystkie dyskusje z RKS1926 czytam z przyjemnością :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#229 PostWysłany: 05 Cze 2023 11:19 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Nie wiem czy to odpowiedni temat bo pytanie całkowicie poważne: @RKS1926 pracujesz 5 dni w tygodniu po 8 godzin czy jak tam macie grafik ułożony? No i jak wyglądają nadgodziny, widzę że niektóre loty są o 10, a inne o 22. Pracujecie na dwie zmiany czy po prostu różne godziny w różne dni? Mam meldunek na Gołębiowie i ciotkę w urzędzie, myślisz że miałbym jakieś fory?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 05 Cze 2023 14:17 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Gubię się już i nie wiem czy @RKS1926 jest tu od ślepego bronienia "najnowocześniejszego lotniska w Polsce" czy od jego dalszego ośmieszania :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 05 Cze 2023 14:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
A to nie jedno i to samo?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#232 PostWysłany: 05 Cze 2023 14:25 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Jego bronienie, kiedy nie ma na to żadnych rzeczowych argumentów, jest jednocześnie jego ośmieszaniem.
Więc takie 2 w 1.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#233 PostWysłany: 05 Cze 2023 14:36 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Można to robić mimowolnie, ale niektóre wpisy zdradzają celowość.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#234 PostWysłany: 05 Cze 2023 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
dlugi_szmul napisał(a):
Nie wiem czy to odpowiedni temat bo pytanie całkowicie poważne: @RKS1926 pracujesz 5 dni w tygodniu po 8 godzin czy jak tam macie grafik ułożony? No i jak wyglądają nadgodziny, widzę że niektóre loty są o 10, a inne o 22. Pracujecie na dwie zmiany czy po prostu różne godziny w różne dni? Mam meldunek na Gołębiowie i ciotkę w urzędzie, myślisz że miałbym jakieś fory?


Gołębiów ?

Zerknij na mój awatar i sam sobie odpowiedz !
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 05 Cze 2023 18:17 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Osobiście uważam, że relacje @RKS1926 z lotniska są bardzo potrzebne ;) W przestrzeni medialnej bardzo brakuje takich szczegółowych informacji, np. pasażerowie lotu do Tirany zjedli śniadanie, odprawa przebiegła bez zakłóceń, samolot odleciał o czasie, itp. Bardzo cenne i wyczekiwane doniesienia, dobrze wiedzieć że wszystko działa jak należy a nie jak na innych lotniskach w wakacje tłok, zagubiony bagaż, opóźnienia. Czekam z niecierpliwością :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#236 PostWysłany: 05 Cze 2023 18:22 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Jeszcze bedziecie chcieli mieć nr do niego. Fast track sie sam nie otworzy.....

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 05 Cze 2023 18:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
Najważniejsze pytanie. Kiedy salonik!?
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#238 PostWysłany: 05 Cze 2023 19:39 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 408
niebieski
@jaco027
Żeby mi się tak chciało, jak nie chciało to zrobić.

Założenia:
- Liczba pasażerów - rok pierwszy tak jak proponujesz, dalsze lata oparte na danych IATA ale zmniejszone, od roku 2040 bez wzrostu
- Amortyzacja - wydatki pobrane z odpowiedzi na interpelację, przypisanie do grup uproszczone, dokładne dane ma księgowość. Na pewno w trakcie działaności będą zakupy jakiś środków trwałych.
- Energia interpolowana z Modlina, koszt pracy wziąłem od siebie z firmy.
- Dołożyłem koszt pieniądza.
- Pominięte przychody z obsługi samolotów oraz koszty umownie nazwane utrzymanie infrastruktury (media, utrzymanie dróg, itp., itd.)
- Przychody pozalotniczne 30% w całości, więc bardzo delikatnie w porównaniu z Modlinem i o czym również mówi pan Wójtowic. Zarządzający mają tutaj pole do wzrostu.
- Pewnie są jakieś ubezpieczenia, może rezerwy
- Wpływ lotniska na region. Przyjąłem przychód x2,9 przychodu operacyjnego.
- Pominąłem wpływy z PIT, bezrobocie niskie więc kto chce to pracuje, ale na intuicję jakiś plus jest.
- Pominąłem wpływy z VAT - na pewno jest dodatkowy.
- CIT ostrożnie.
- Obliczenia na 25 lat, zwrot w około 42, 43 roku

Ogólnie nie moja branża lub bardziej brak dostępu do danych, więc pewnie jest do uzupełnienia/korekty.

Wprowadzenie od pana Krzysztofa Wójtowica, byłego prezesa lotniska Lublin, w kontrze do rządzących, więc jest spełniony warunek konieczny, a może i nawet wystarczający aby go uznać za eksperta.
Image
Image

Źródła:
Model biznesowy portu lotniczego:
https://businessinsider.com.pl/firmy/za ... go/b6xgx2w

Wpływ transportu lotniczego na rozwój aglomeracji i regionów turystyczno – gospodarczych:
https://www.logistyka.net.pl/bank-wiedz ... ef95fccf05

Niekiedy chaotyczne, ale kilka informacji może się przydać „Wpływ lotniska regionalnego na rozwój gospodarczy regionu”
http://www.not.radom.pl/files/Wpływ%20 ... egionu.pdf

Jeszcze uwaga. Moje stwierdzenie z przykładami, że tylko nieliczne publiczne inwestycje muszą opierać się na CIT, było odpowiedzią na zdanie „Przede wszystkim inwestycje publiczne nie powinny dziać się z pomijaniem jakiegokolwiek rachunku ekonomicznego”, a nie dotyczyło lotniska. Niepotrzebnie kolega który bez czytania wie co napisałem, powtarza nieprawdę.

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#239 PostWysłany: 05 Cze 2023 21:17 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Prezes lotniska pięknie uzasadnia konieczność utrzymywania swojego stanowiska z publicznych pieniędzy, choć chwilami kuriozalnie. Ciekawe jak wyglądałby niezależny raport. Ten wywiad nie ma żadnej wartości merytorycznej.

Natomiast porównanie Lublina z Radomiem jest również nieadekwatne. Jaki ruch mają generować sklepy i usługi na RDO, jeśli z lotniska odlatuje 1-2 samoloty dziennie? Żeby usługi przynosiły zysk, musi zaistnieć pewna krytyczna ilość pasażerów. Bez tego są tylko koszty i straty.

Porównanie z mostami jest zgrabne, ale wyłącznie populistyczne. Na utrzymanie infrastruktury drogowej każdy z niej korzystający ponosi opłaty w postaci podatku drogowego wliczonego w cenę paliwa. Konieczność przejechania mostem w kraju jest niezaprzeczalna (daje też wymierne oszczędności na transporcie), wyjazd na weekend do Paryża nie należy do takiej kategorii potrzeb. Do każdego pasażera nierentownego lotniska ktoś dopłaca z publicznych pieniędzy. Można populistycznie zapytać, jaką korzyść ma Radom z tego, że jakiś jego mieszkaniec wyda pieniądze w Paryżu, zamiast przepuścić je w swoim mieście?

Problem RDO polega na tym, że leży zbyt blisko Warszawy, żeby wystarczająca liczba pasażerów wybierała to lotnisko ze względu na wygodę. Radom i region jest zbyt biedny, żeby generować własny, organiczny ruch biznesowy czy turystyczny. Turyści też raczej nie przylecą dziesiątkami samolotów podziwiać zalety południowego Mazowsza. RDO funkcjonuje wyłącznie wskutek decyzji politycznej, nie mającej jakichkolwiek racjonalnych przesłanek ekonomicznych. To lotnisko po prostu niedawno zbankrutowało, co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Model biznesowy Ryana przez wiele lat oparty był na eksploatacji lokalnych samorządów w różnych krajach EU. Z grubsza, otwierali połączenie w różne dziwne miejsca pod warunkiem, że władze lokalne dopłacały im do każdego pasażera. Parę miast na tym początkowo zyskało, np. we Francji (turyści, ceny nieruchomości), jeszcze więcej nie miało żadnych korzyści. Nie sądzę, żeby obecnie taki model biznesowy wciąż funkcjonował na szerszą skalę.
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
jaco027 uważa post za pomocny.
 
      
#240 PostWysłany: 06 Cze 2023 07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
brzemia napisał(a):
Jeszcze bedziecie chcieli mieć nr do niego. Fast track sie sam nie otworzy.....

Wyslane z telefonu przez Tapatalka



Zdziwiłbyś się ile osób z forum do mnie już napisało :)
A co najlepsze , wśród nich jeden z wcześniejszych prześmiewców :)
Wybiera się do Warny z naszego lotniska i prosił o kontakt.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 465 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group