Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 03 Gru 2022 21:46 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
-- 03 Gru 2022 21:32 --

Gratulować nie ma czego, rozwód to życiowa porażka.
Osobiście jestem zdania, iż jeśli w rodzinie nie ma przemocy, patologii, to małżeństwo winno trwać, zgodnie z przysięgą "na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie".
Wg mnie tzw. różnica charakterów lub choćby zarzuty podnoszone przez moją żonę, lub podobne, nie powinny być podstawą do rozejścia.
To jest trauma...
Ale przecież nikt nikogo nie zmusi do "bycia razem". Mój kumpel w podobnej do mojej sytuacji - nie zgodził się na rozwód. Skutek jest taki, że rozwodzi się 6. rok, wydał majątek na prawników, a kiedy po 3 latach był gotowy, dla świętego spokoju, odpuścić, usłyszał "teraz to ja Cię zniszczę"... I jego bogata i ustosunkowana (nadal) małżonka uprzykrza mu życie jak umie.. Ostatnio wystąpiła o pozbawienie go praw rodzicielskich... A początkowa propozycja była jak u mnie: bez winy, bez pretensji, wspólna opieka...

P/

-- 03 Gru 2022 21:46 --

Cytuj:
@PawelSz - wszedłem w link który podałeś. No jak odwiedziłeś 163 państwa ONZ to wiesz... faktycznie mogło być mało czasu w domu 😁. Btw, gratulacje👌


Dzięki..
Dla orientacji dodam, iż niemal dokładnie połowę osiągnąłem w stanie kawalerskim, drugą 80-tkę już w małżeństwie
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#82 PostWysłany: 03 Gru 2022 22:53 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Trudno oszacować, gdy sie słyszy argumenty tylko jednej strony.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 04 Gru 2022 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2016
Posty: 77
niebieski
Proponuję spojrzeć także z innej perspektywy. Zilustruję to wymyśloną historią, która mogłaby się wydarzyć.

Ewa i Marek są młodym i zgodnym małżeństwem. Oboje mają ciekawe zawody. Ewa podróżowała „od zawsze”. Najpierw wyjeżdżała z rodzicami, później z koleżankami a ostatnimi czasy samotnie. Szczególnie polubiła miejsca z dala od udeptanych ścieżek i tłumu turystów. Marek natomiast boi się latać samolotem, preferuje wyłącznie komfortowy wypoczynek nad polskim morzem. Ewa zaplanowała właśnie, że odwiedzi samotnie kilka krajów afrykańskich (m.in. Mali, Mauretanię i Senegal). Poleci tam z przesiadką w Paryżu. Będzie miała tam długi czas oczekiwania na kolejne połączenie, ale w Paryżu mieszka Marcel, kolega Ewy ze studiów. Marcel jest świeżo po rozwodzie i zaoferował Ewie odebranie z lotniska i nocleg u siebie.

Tu przerywam opowieść, zastanówcie się jak na te plany zareaguje Marek.
_________________
Żelazna kurtyna w czasach PRLhttps://www.fly4free.pl/forum/zelazna-kurtyna-w-czasach-prl,18,168890
Podróże zagraniczne w czasach PRLhttps://www.fly4free.pl/forum/podroze-zagraniczne-w-czasach-prl,18,168701
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 04 Gru 2022 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
Yaneck napisał(a):

Tu przerywam opowieść, zastanówcie się jak na te plany zareaguje Marek.


Jeśli Marek jest świadomym i dojrzałym mężczyzną i zdaje sobie sprawę jak jałowym, niszczącym i nieprzynoszącym żadnych korzyści (a wręcz przeciwnie - niosącym wyłącznie utrapienie i to zwłaszcza osobie spętanej zazdrością) jest to uczucie (wspomniana zazdrość) oraz wie, że jego partnerka jest wolną osobą i jeśli chce przy nim trwać, to trwać będzie - winien zareagować całkiem zwyczajnie... ("Jedź, kochanie, bądź ostrożna i wracaj prędko") :)
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 04 Gru 2022 18:23 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Rozwód albo podróże ?
Najlepsze wyjście wróżę !
Samolot nie poczeka -
Jak z obiadem żona :D
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 04 Gru 2022 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Nie mam pojęcia, czy autor tego jakże intrygującego wątku oczekuje kolejnych jeszcze analiz i porad, ale jeśli tak, to podrzucam klasyka w zakresie doradztwa intymnego. Jeden z wieczorów z Gandalfem dotykał zbliżonej tematyki:



a w innych swych wypowiedziach poruszał kwestię konfliktu między wielką pasją, a negatywnym zdaniem kobiet na jej temat, np.:

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 05 Gru 2022 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2019
Posty: 22
Loty: 39
Kilometry: 42 630
PawelSz napisał(a):
-- 03 Gru 2022 21:32 --

Gratulować nie ma czego, rozwód to życiowa porażka.

Życiową porażką jest tkwienie w chorej relacji.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 05 Gru 2022 23:28 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@Yaneck

Marek zażyje Aviomarin, wsiądzie do pociągu i pojedzie nad polskie morze, które tak bardzo kocha. W pociągu będzie jeszcze sprawdzał, czy rzeczywiście nie ma bezpośrednich połączeń z Polski do Dakaru, Nawakszutu i Bamako. Trafi na forum fly4free, z którego dowie się, że człowiek obyty i kulturalny posługuje się wyłącznie skrótami: DSS, NKC i BKO.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 08 Gru 2022 19:39 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Rodzinne dylematy - podróże albo kredyt :?:
https://www.onet.pl/styl-zycia/kobietax ... 7,30bc1058
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 08 Gru 2022 19:48 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
@Biko to raczej takie Onetowe pierdu, pierdu, jakich pełno się tam pojawia.
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 08 Gru 2022 20:02 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
@Biko ten artykuł jak wiele innych za pewne zmyślony, aby nabić liczby wyświetleń.
:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 09 Gru 2022 10:18 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Może zmyślony może nie :?: Ja osobiście miałem znajome małżeństwo szwajcarskie które sprzedało mieszkanie kupiło starego Landrovera i pojechało na 2 lata do Afryki . Inny znajomy ma nieduże mieszkanie bo też często podróżuje i pomimo że stać na dom to nie ma czasu jak i możliwości by się nim zając bo to tez jak np. zwierzęta obowiązki bo np. ogród . Także jak to wżyciu wszystko zależy od splotu wielu czynników zarówno zawodowych jak i prywatnych i wtedy można dokonać świadomego :?: wyboru
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 09 Gru 2022 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Nie starego, tylko klasycznego. Za to właśnie lubię Defendera, bo stanowcza większość ludzi myśli że jest stary i zaraz się rozsypie (co akurat nie musi być nieprawdą ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 10 Gru 2022 17:23 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
@karamuczo Jak nie masz dzieci to nie ma problemu. Podzielić się majątkiem i rozstać się. Od początku nadawaliście na różnych falach, jak chciałeś bratnią duszę to trzeba było znaleźć sobie podróżniczkę, a nie domatorkę. Te wytyczne od żony to jakaś choroba, że max 2 godziny itp. Każdy jest wolny, a to co stosuje Twoja żona to nie jest partnerstwo.

@PawelSz gratuluje, tak trzymaj! Żadnego proszenia, poniżania. To ma być partnerstwo, a nie poniżanie się przed drugą osobą. Fajnie że udało się zachować zdrowe relacje z byłą żoną i mam wrażenie że podróże to tylko wymówka do rozwodu, a problem jest gdzie indziej. Plus dla żony że zgodziła się na opiekę naprzemienną i jest blisko Was. Minus że nie zorganizowaliście pomocy przy dzieciach / domu w celu realizacji swoich pasji, żeby jedno nie czuło się pokrzywdzone. Zawsze się zastanawiam w takich przypadkach czy gdyby nie było dzieci i tej całej otoczki rodzinnej, to czy też taki związek by się rozpadł (oczywiście to żadna dzieci wina, nie o to mi chodzi).

Sam mam żonę i dzieci, mówię jej że muszę odpocząć od rodziny, pakuję się i lecę zwykle na max tydzień 2-3x w roku, zwykle w okresie który byłby najmniej uciążliwy z perspektywy codziennych obowiązków. Oczywiście poza tym mamy rodzinne wyjazdy. Każdy związek się wypala po jakimś czasie, tutaj nie ma siły. Silna ekscytacja nowo poznaną osobą będzie raczej tylko z... nową poznaną osobą, w małżeństwie to już raczej rutyna bierze górę jak dwie osoby znają się latami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 10 Gru 2022 22:41 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Małżeństwo nie polega na poświęcaniu się. Jeżeli związek małżeński ma zdrowe, solidne podstawy i bazuje na wzajemnym szacunku, zaufaniu, wtedy samotny wyjazd nie spowoduje w partnerze niepokoju, czy ataków chorobliwej zazdrości. Nierzadko dzieje się tak, że partnerzy mają inne zainteresowania i pasje. W dojrzałej i nie toksycznej relacji, powinno być miejsce na realizowanie własnych potrzeb, hobby i pomysłów.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
Biko lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 10 Gru 2022 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
@karamuczo Koniecznie daj znać jaki będzie/był epilog. Teoria swoje, a życie swoje. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 10 Gru 2022 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Wątek żyje swoim życiem, a gość się nie logował od napisania posta
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 10 Gru 2022 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
Dostał szlaban
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 10 Gru 2022 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Jeśli się już nie zaloguje, to epilog będzie dość oczywisty ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group