Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Gru 2022 23:51 

Rejestracja: 22 Wrz 2015
Posty: 15
Tak to było że zanim poznałem żonę, podróżowałem, mimo iż nie miałem za bardzo na to pieniędzy - preferowałem podróżowanie w miarę najtańsze. Czasem poświęcałem na to kilka dni w tygodniu, czasem mniej, czasem wcale. Gdy już ją poznałem, staraliśmy się znaleźć jakieś podróże, które by i mnie i ją interesowały i obu nas było na nie stać, jednak nie była za bardzo podróżniczką budżetową, raczej domatorką i częściej z nią oglądałem seriale i netflix niż podróżowałem.
Przez około pięć lat narzeczeństwa, czasem podróżowaliśmy, bardziej na weekend lub w takie miejsca typowo urlopowe. Ja natomiast czasem podróżowałem też w miejsca bardziej budżetowe samemu, jednak czas poza domem ograniczałem do minimum - w czasie od jesieni do wiosny było to tak że jeden weekend oraz jeden dzień dwa razy w miesiącu i jeden spędzony wspólnie. Oczywiście gdy podróżowaliśmy razem, sam podróżowałem mniej. Ślub wzięliśmy półtorej roku temu, w miarę kontynuowałem moje hobby w tej częstotliwości że jeden dzień w tygodniu jest dla mnie.

Niestety, jakieś dwa miesiące temu żona zagroziła rozwodem jeśli nie przestanę podróżować. Po długich narzekaniach z mojej strony stwierdziła że gdziekolwiek wyjść z domu na dłużej niż dwie godziny mogę co najwyżej raz w miesiącu - czy to będzie wyjście do teatru na sztukę trwającą więcej niż dwie godziny, czy na koncert, czy też podróż całodniową.

Jako że ją kocham, próbowałem od tego czasu się do tego dostosować, jednak takie życie nie jest dla mnie. Ciągle próbuję ją przekonać że równowaga to jest tak jak było - 6 dni w tygodniu spędzałbym przecież z nią i by było ok, jednak zupełnie nie daje się przekonać. Porównuje to do alkoholizmu oraz wszczyna awantury, również w obecności teściów.

Próbuję ją przekonać że naprawdę nic złego tam się nie dzieje - umożliwiłem śledzenie mojego telefonu w iOS przez gps i powiedziałem żę mogę nawet jakąś kamerę nasobną ze sobą w podróżach nosić by w każdej chwili mogła zobaczyć gdzie jestem, niestety nie dała się przekonać.
Czy mogę jakoś ją przekonać że taki styl życia jest ok by nie miała co do mnie wątpiwości? Czy jednak raczej odpuścić i próbować sobie ułożyć życie na nowo - czy to sam czy to z osobą bardziej tolerancyjną lub z zamiłowaniem do podróży?

Jak podeszlibyście do tego problemu?

Jeśli jest to już przesądzone - czy jeśli taki styl życia miałem zanim się poznaliśmy, nie będę winny rozpadu pożycia w przypadku sprawy rozwodowej? Żona co prawda zarabia 1,5x tego co ja, jednak czy mogę być wówczas posądzony o alimenty na małżonkę? (nie ma dzieci)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 01 Gru 2022 23:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Zgódź się na rozwód.
Góra
 Profil Relacje PM off
48 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 02 Gru 2022 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
Mam nadzieję, że to działa w dwie strony. Zrobiłaś paznokcie? To kawka z koleżanką w styczniu

karamuczo napisał(a):
Po długich narzekaniach z mojej strony stwierdziła że gdziekolwiek wyjść z domu na dłużej niż dwie godziny mogę co najwyżej raz w miesiącu
Góra
 Profil Relacje PM off
17 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 02 Gru 2022 00:02 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Zrób jej dziecko (albo niech ktoś jej zrobi) , za 9 miechów będziesz mógł podróżować ile wlezie.
Wilk syty i owca cała ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
jackrabbit lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 02 Gru 2022 00:04 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
I tak @boots uzyska status złoty :)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 02 Gru 2022 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 02 Gru 2022 00:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Gruby temat !!!

Podróżowanie z kamerą nasobną i lokalizacją GPS :lol:

Myślę, że ten trolling będzie zasługiwał na jakiś złoty medal !
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Gru 2022 00:13 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@Tomo14 może relacja miesiąca w kategorii "podróż przez życie" ;)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Gru 2022 00:18 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Zdecydowanie nie wystąpiła tu wada ukryta, bo przecież "widziały gały ...", więc w sprawie rozwodowej na pewno nie będzie to argumentem na twoją niekorzyść. No chyba, że jesteś urodzonym pechowcem i trafisz na sędzinę w typie małżonki. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Gru 2022 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Nie chce Cię martwić, ale nie poprawi się raczej.
Zaakceptuj taki stan rzeczy lub w końcu sam zaczniesz myśleć o rozwodzie...

Co do alimentów jeśli wina będzie Twoja, to nie oznacza ze od razy będziesz cokolwiek płacił. Może kiedyś jesli żona żyłaby w niedostatku No ale to jest mało prawdopodobne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Gru 2022 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1186
złoty
Forrest Gump ...
"Życie jest jak pudełko czekoladek; nigdy nie wiesz, na co trafisz..."

Załączniki:
statystyka ;).jpg
statystyka ;).jpg [ 73.01 KiB | Obejrzany 3400 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Gru 2022 01:02 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@karamuczo

W ogóle nie dziwię się kobietom, które chcą się rozwieść z facetami piszącymi "półtorej roku" ...
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 02 Gru 2022 04:44 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
@karamuczo

Może warto udać się na terapię małżeńską, zamiast radzić się forum. czy dostaniesz alimenty do płacenia na rzecz małżonki.
Może się bowiem skończyć w najgorszym wariancie rozwodem i alimentami, a co za tym idzie brakiem kasy na wyjazdy. Nie będzie żony i wyjazdów i zostanie netflix. Idźcie na terapie tam może coś utargujesz co do wyjazdów, albo cie przekonają że nie są Ci potrzebne do szczęśliwego życia.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Gru 2022 06:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Kamera nasobna i udostępnianie lokalizacji nawet nawet, ale autor musi jeszcze popracować nad lepszymi zarzutkami
Załącznik:
image_2022-12-02_054957515.png
image_2022-12-02_054957515.png [ 93.25 KiB | Obejrzany 3173 razy ]
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 02 Gru 2022 06:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 02 Gru 2022 06:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Wszystko zalezy o co jej chodzi tak na prawde, ciezko brak zaufania? Kamerki nie pomoga. O co ci chodzi? Poczucie wolnosci czy zweidzenie jak najwiecej przed emerytura?
Musicie to Sami obgadac, najlepiej przy jakims terapeucie co by latwiej dalo sie dogadac.
Rozwod, przestanie podrozwania, zmiana - raz wakacje w hotelu raz backpacking.. kazda opcja moze byc dobra, tylko oboje musicie cos wybrac co wam bedzie pasowalo.
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 02 Gru 2022 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Ta ..... same forumowe kozaki :D

Uwielbiam te opisy kumpli przy przyslowiowym piwie jako to maja "ustawione" swoje kobiety.
Pozniej obdzwaniam tych kozakow ktorzy mowia Mario zorganizuj jakis szybki wypad, ze jest elegancki skladak do wylatania na meska wyprawe.....
ee yyyy hmmm odpowiedz ....dam znac, mija dzien pytam i jak .... czekaj czekaj musze wyczuc dobry moment, ...Mario nie moge leciec.

Przerabialem temat, kompromis w tej kwestii jest do wypracowania, nie jest to proces ani szybki ani łatwy - powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 02 Gru 2022 07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
@karamuczo jako mężatka z długoletnim stażem coś ci doradzę. Ale musisz to dobrze przemyśleć, bo bardzo prawdopodobne, że i tak skończy się rozwodem. Skoro podróże to twoja pasja, to nie oglądaj się na żonę. Jeżeli dostosujesz się dla niej dla świętego spokoju, będziesz głęboko nieszczęśliwy, a u schyłku życia będziesz wszystkiego żałował.

@miotaczkiszonki twój seksistowski komentarz jest najgłupszym z możliwych w tym temacie. Dziecko nie rozwiązuje żadnych problemów, jedynie je nawarstwia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 02 Gru 2022 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Czepia sie kazdego lotu?

Np. Do tajlandii sie nie dziwie..

Ale jak powiesz ze Sam lecisz na Greenlandie na hike na 10 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Gru 2022 08:56 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Co oznacza podróżowanie kilka dni w tygodniu?
Handlowcem jesteś?
Góra
 Profil Relacje PM off
bim-bam lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 02 Gru 2022 09:01 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Nie słyszeliście o mikropodróżach? Tuż za rogiem może czaić się przygoda.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group